Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Voda iz kotlička teče v wc

Voda iz kotlička teče v wc

To, kar ti je zdaj na koncu Viharc napisal naredi. Če nimaš Cilita (Smaca…), je bel kis tudi dober.
Pa pod tistim tesnilom na dnu prej podrsaj s prsti, da odstraniš vodni kamen pod njim.

V tem enem tednu sem si pogledala že ogromno člankov na to temo. Pa ti veš, da je takih puščanj iz kotlička veliko. Ljudje sploh ne vejo, da jim pušča. Jaz bom vsaj vedela od kje račun za vodo. Marsikdo se sprašuje kako visok račun za vodo pa sploh ne vejo kje vse jim pušča.
Sama tega res ne znam. Teh šalabajzarjev, ki eno kopalnico prenavljajo že 3 tedne pa tudi ne mislim prosit. V 3 tednih se prenovi cela bajta, ne pa ena mini kopalnica. Nam je kopalnico prenovil v 4 dneh, pa je delal en sam delavec. Gor jih imajo pa vsaj tri delavce pa še zdaj niso prenovil boge kopalnice.
[/quote]

Nemec ti v treh tednih postavi novo hišo na ključ. Vi se pa z enim k…..m kotličkom ukvarjate že ta drugi teden. Samo da se nekaj dogaja. NE! Nič ni večno, pa tudi wc kotliček ni. Zamenja ga naj z novim. Pa mirna bosna.

Ko imam odprt kotliček ne šumi nič, ne vidi se nič, da bi puščalo, potegnem vodo se normalno napolni, počakam, nič. Kot sem že napisala sem zvišala, znižala nivo vode, ampak ko se napolni je nivo ves čas enak ne glede ali je znižan ali zvišan. Skratka, ko imam odprt kotliček se ne vidi nič posebnega. Ko pa zaprem pa čez par minut začne teči. Šumelo je pa samo takrat, ko sploh ni teklo, Zdaj teče ampak na šumi.
A plovec je tisto za določanje nivoja vode? Tista “ploščica”, ki se dvigne in spusti, ko zavrtiš gumb za nivo?
[/quote]
A tipke imaš na pokrovu in jih moraš zatakniti, ko daš pokrov gor ?

Nemec ti v treh tednih postavi novo hišo na ključ. Vi se pa z enim k…..m kotličkom ukvarjate že ta drugi teden. Samo da se nekaj dogaja. NE! Nič ni večno, pa tudi wc kotliček ni. Zamenja ga naj z novim. Pa mirna bosna.
[/quote]
Kaj res? Pa da sproducira čim več smeti?

Moj kotliček funkcionira že 35 let. Samo tu in tam ga je treba očistit, po tem, ko sosed zapre vodo.


A tipke imaš na pokrovu in jih moraš zatakniti, ko daš pokrov gor ?
[/quote]

Tipke so ob strani, tiste za sneti pokrov. Nič ni treba zatakniti.

Tipke so ob strani, tiste za sneti pokrov. Nič ni treba zatakniti.
[/quote]
Mislil sem tiste tipke s katerimi spustiš vodo. Če moraš tisto tipko zatakniti za sredinski del, ko daš pokrov nazaj gor ?
Imaš eno tipko ali dve s katerimi spustiš vodo ?


Mislil sem tiste tipke s katerimi spustiš vodo. Če moraš tisto tipko zatakniti za sredinski del, ko daš pokrov nazaj gor ?
Imaš eno tipko ali dve s katerimi spustiš vodo ?
[/quote]

A ja, ena tipka je. Nič ni treba zataknit.


Kaj res? Pa da sproducira čim več smeti?

Moj kotliček funkcionira že 35 let. Samo tu in tam ga je treba očistit, po tem, ko sosed zapre vodo.
[/quote]

No, moj pa je star 15 let.

Ko imam odprt kotliček ne šumi nič, ne vidi se nič, da bi puščalo, potegnem vodo se normalno napolni, počakam, nič. Kot sem že napisala sem zvišala, znižala nivo vode, ampak ko se napolni je nivo ves čas enak ne glede ali je znižan ali zvišan. Skratka, ko imam odprt kotliček se ne vidi nič posebnega. Ko pa zaprem pa čez par minut začne teči. Šumelo je pa samo takrat, ko sploh ni teklo, Zdaj teče ampak na šumi.
A plovec je tisto za določanje nivoja vode? Tista “ploščica”, ki se dvigne in spusti, ko zavrtiš gumb za nivo?
[/quote]
Ko zapreš kotliček začne voda teči:
To pomeni,da tipka /tista,na katero pritisneš,da voda sploh steče v školjko/, ni pravilno povezana z okroglo cevjo na sredini kotlička.
Če dobro pogledaš, je s te tipke napeljana plastika v obliki kljuna,ki se mora zatakniti ali “zahaklati ” na obroček ,ki je na vrhu okrogle cevi.
Kadar pritisneš tipko za vodo,s tem vzvodom dvigneš to okroglo cev in voda steče v školjko.
Če torej,po tvoje voda prične teči,ko kotliček zapreš,je po mojem mnenju lahko kriva le ta povezava s tipko in to ročico,ki ni nastavljena pravilno. To pa veš tudi po tipki ,ki mora biti lepo vzporedno s kotličkom in ne pogreznjena na eni strani.

hahahhaa tudi jaz podobne težave pred leti,vsega se sama lotim, tko, da potem ob dvanajstih ponoči zvonim sosedu, ker mi je vse ostalo po delih 🙂
Glej kupi novo naj ti vodovodar naredi nov kotličrk in bo mir.
Tudi, če boš dvakrat popravila kot svetujejo bo to spet teklo in teklo.
To se ne neha, ko je ta plovek enkrat razrahljan je fuč.


Ko zapreš kotliček začne voda teči:
To pomeni,da tipka /tista,na katero pritisneš,da voda sploh steče v školjko/, ni pravilno povezana z okroglo cevjo na sredini kotlička.
Če dobro pogledaš, je s te tipke napeljana plastika v obliki kljuna,ki se mora zatakniti ali “zahaklati ” na obroček ,ki je na vrhu okrogle cevi.
Kadar pritisneš tipko za vodo,s tem vzvodom dvigneš to okroglo cev in voda steče v školjko.
Če torej,po tvoje voda prične teči,ko kotliček zapreš,je po mojem mnenju lahko kriva le ta povezava s tipko in to ročico,ki ni nastavljena pravilno. To pa veš tudi po tipki ,ki mora biti lepo vzporedno s kotličkom in ne pogreznjena na eni strani.
[/quote]

Hm, jaz sem prvič danes odprla kotliček. Pred leti ga je kolega (žal že pokojni), pred tem pa samo vodovodar. Teklo pa je že preden sem jaz odprla, tako da mislim, da nisem mogla tipke “pokvarit” . Je pa res, da začne teči po parih minutah, ko se napolni. Mogoče sem prihitro zaprla pa kaj zgrešila.

Ti bom poskusila še jaz malo svetovati. Poskusi tako:
– odpri pokrov kotlička
– povleci navzgor kljukico, tisti čep, ki spusti v školjko vodo
– zdaj se ti začne v kotliček polniti voda in plovec dvigati
– preden se dvigne do vrha dobro pritisni na spoj, ki drži skupaj plovec z ogrodjem kotlička (imaš plovec, iz njega gre navzgor en spoj, nato iz tega drugi v levo in ta se potem vključi v samo ogrodje kotlička oz. dovod vode – dobro pritisni skupaj ta zadnji spoj tam kjer se spaja z ogrodjem, morda se občasno dviga z mesta)
Če je bil problem v tem zadnjem spoju in občasno skače z mesta, moraš kupiti nov kotliček.

Kako ne vidite, da avtor samo naklada.

Ko imam odprt kotliček ne šumi nič, ne vidi se nič, da bi puščalo, potegnem vodo se normalno napolni, počakam, nič. Kot sem že napisala sem zvišala, znižala nivo vode, ampak ko se napolni je nivo ves čas enak ne glede ali je znižan ali zvišan. Skratka, ko imam odprt kotliček se ne vidi nič posebnega. Ko pa zaprem pa čez par minut začne teči. Šumelo je pa samo takrat, ko sploh ni teklo, Zdaj teče ampak na šumi.
A plovec je tisto za določanje nivoja vode? Tista “ploščica”, ki se dvigne in spusti, ko zavrtiš gumb za nivo?
[/quote]
Torej, odprt kotliček deluje normalno, ko pa zapreš, pa začne spuščat ?
A se po tistem, ko zapreš pokrov, še naprej polni kotliček ali začne vodo spuščati brez dodatnega polnjenja ?

Danes pa spet vse normalno. Nič ne teče, nič ne šumi.
In ne, ne nakladam.

Robi… pri odprtem kotličku ni teklo, ampak verjetno sem prehitro zaprla, 3 minute kasneje pa je začelo. Prav tako pri zaprtem, potegnem vodo, se napolni, in je začelo teči po cca 5 minutah.


Možno je, da se kje kaj zatika.
Sam mehanizem, plovec….ki ne zapre ventila do konca.
Z opazovanjem se to hitro ugotovi.

Da zmanjšaš nivo vode, je pa treba kar nekaj časa vrteti tisti gumb, da se plovec s posodico spusti nižje v kotličku.

Bom jst kot pravi dec prišel osebno k tebi poštimat neumnost in preverit še ostale ventile in odprtine, kaj praviš 😅.

Vsaj ena tema, kjer robija ne preganjajo fašisti.😁

Do včeraj je bilo ok, včeraj pa je spet začelo teči. Danes pa sem opazila, da je pri cevi, ki vodi od stene do kotlička mokro oziroma sta bili dve kapljici vode. Na tleh ni nič mokro, niti ploščice. Je to možno, da pušča tudi cev? Ali je to kak kondenz od vlage ali kaj takega? Ker bili sta samo dve kaplici ali tri, kot bi bilo zarošeno.

Ne! Tisto na cevi do kotlička je kondenz. Voda, ki spet teče hladi cev, zunaj je pa toplo.
Daj, poskusi naliti v kotliček bel kis, cilit, smac, čistilo za kopalnice…da ti stopi vodni kamen. Vsake toliko se ga kaj odlušči, pride pod tesnilo, ga privzdigne in voda teče.

Nakladas, da do Lendave smrdi.

Hvala.
A nalijem kis v prazen kotliček, ali je lahko voda notri? Zaenkrat sem nalila kar v vodo.
Kaj pa kakšne tablete za v kotliček?

Hvala.
A nalijem kis v prazen kotliček, ali je lahko voda notri? Zaenkrat sem nalila kar v vodo.
Kaj pa kakšne tablete za v kotliček?
[/quote]

Ja, obstajajo take tablete za kotliček.

Se ti pa lahko zgodi sran*je, ker jo včasih voda zanese točno pod plovček in ptem je res treba odpreti kotliček in jo zbezati ven.
Ker tista tableta ni samo za eno praznenje kotlička, ampak se topi zelo počasi.

Ja, lahko. Ampak bo šlo bolj počasi s topljenjem kamna.
Kakšne tri, štiri dni splakuj wc z vedrom, v kotliček pa dolivaj bel kis.
Če kupiš kakšen močnejši preparat pa pusti not 24 do 48 ur.
In potem nekajkrat zapovrstjo potegni vodo, da vse izpereš.

New Report

Close