Najdi forum

vodni filtri

Zanima me,ce ze kdo uporablja vodni filter Brita in kaksne izkusnje ima z njim.
Hvala

Ga uporabljam, zadovoljna menda sem. Je boljši občutek kot pri vodi iz pipe. Ne morem trditi da ima čaj boljši okus (tako pravijo v prospektih), nimam tako izostrenega okusa. Po preizkusu smo ugotovili da očitno odstrani ves vodni kamen (dali smo kuhat najprej vodo iz pipe – v posodo s črno notranjostjo – je bila po nekaj minutah vrenja čisto bela, potem pa še vodo iz vrča – je ostalo vse lepo čisto).
Uporabljam jo tudi za kuhanje. Je pa tako, da moraš paziti, da je filter ves čas v vodi (meni se je 2x zgodilo da sem bila premalo pozorna, sem mislila da je filter v vodi pa ni bil, in je imela voda potem čisto kovinski okus – sem ga zavrgla).
Obstajajo različni modeli – jaz imam osnovnega. Imajo tudi takšnega ki je hkrati grelnik vode, a se je meni takrat zdel absolutno predrag – zdaj bi 2x premislila če ga ne bi raje tistega kupila (za mojega sem dala nekaj čez 5 tisočakov, tisti z grelcem pa je stal se mi zdi okoli 17 tisoč, ne me za besedo držat, tam nekje).

Meni predvsem veliko pomeni dejstvo, da mi ni treba iz trgovine nositi plastenk vode, pa še kakšna plastika se prišpara za to našo ljubo naravo.

a mi lahko poveste zakaj so ti filtri in kje se uporabljajo???
ne poznam predvidevam pa da je nekaj za trdo vodo
hvala

evo link

filter za vodo – odstranil naj bi vsesorte (ne vem napamet, piše v navodilih).

se slo link

nisem videla da so tudi uvozniki ze naredili stran ;-))

Sonce rumeno ,se malo o filtrih.
Tudi jaz sem si pogledala filter za vodo,ki je v kombinaciji za kuhanje vode,pa mi ne pride v postev,ker hocem samo cisto vodo.Ne vem ali mislive enakega ,BRITA filter.Ta naj bi prefiltriral 1,5 l v enkratnem,namrec toliko drzi rezervarcec v vrcu.Vem,da se dobijo tudi rezervni filtri,pa me zanima ,koliko litrov se lahko prefiltrira z enim filtrom in pa ,ali si dala v analizo tudi vodo,ki je bila prefiltrirana,da se vidi razlika od vode iz pipe od prefiltrirane vode. Eni filtri imajo na pokrovu zaznavo,ki opozori,ko je treba filter zamenjati ,drugi tega nimajo.
Prosim ,se malo obrazlozitve v tem pogledu.Ceprav ti filtri res niso dragi,pa vseeno nisem tako bogata,da bi kupovala poceni stvari.
Najlepsa hvala.

Torej – imam vrč, na katerem se nastavi datum – preračunaš pač povprečno porabo. Če filter prenese 150 l filtriranja, vrč pa drži 1,5 litra, ga odvisno od uporabe ustrezno dolgo uporabljaš. za povprečno dva vrča vode na dan, ga imaš več kot en mesec.
Imajo tudi takšne ki sami beležijo porabo, si že sama ugotovila. Razlika je v ceni in v “komotnosti”.
Filtre kupiš potem posebej, cena je relativna. Meni odgovarja, ker sedaj uporabljam to vodo tudi za kuhanje, tiste v plastenkah pač nisem nikoli.
Vode nisem dala v analizo, preprost test sem naredila za vodni kamen – sem opisala zgoraj. Kaj vse odstranjuje piše na spletni strani, menim da zadeva mora držati.
Če te zanima še kaj konkretno pa vprašaj. Mogoče še to, pri nakupu bodo pozorna če gre vrč v hladilnik – oziroma če ga želiš imeti na vratih hladilnika (poleti), potem moraš kupiti tistega ožjega. Saj ti bodo prodajalci tudi znali svetovati.

----------------------------------------------- http://sonce-rumeno.moj-album.com/

Hvala lepa za obsirni odgovor.

Pozdravljeni,

Kaj mislite o filtraciji vode s kartušnim sistemom ?

Ali lahko zamenjam kartušo z vatnimi kroglicami?

Kaj bi lahko bila težava?

Hvala za odgovor.

Lp

Matej Marinšek

 

New Report

Close