Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vodnik v jami neusmiljen do otrok

Vodnik v jami neusmiljen do otrok

Vsak pameten starš bo otroka tik pred vstopom v jamo poslal na stranišče zunaj nje. Pa če ne reče, da ga tišči. Ga zagotovo imajo, ker ga morajo imet. Otroc se morajo pa tudi naučit, da ne morajo kar za vogali non stop urinirat, kot jih starši učijo – meni to gre na živce; v bližini je en športni objekt, kjer imajo tudi nogometne tekme – pa starši kar lepo na parkirišču, ob hiša v naselju na kosu travce, otroku gate dol, pa tako. Na igrišču pa kafič z WCjem. Ja, prav je -jama je kulturna dediščina, nimaš kaj nori urinirat 🙂 Pa otroku tudi ne dat pol ure pred vstopom v jamo , da se naceja, češ pij, ker dve uri ne boš….

Pa kdo vas je gor apravil, deb ilke?
Scite na svojem dvoriscu, naucite froce, da se tam lahko, ker ve niste neusmiljene.
Bo pa kak sosed, ki bi mu do neba smrdelo vase scanje.
Zato pa gre svet v maloro, ker vas je takih idi otov vedno vec.

Pa a ne vidite, da vas vozi?

Res, tudi jaz ne razumem, da ne morejo sami pospraviti smeti za sabo in da je potem jeza, ker so užaljeni, ker jim nekdo reče, da naj smeti in usrane plenice s sabo odnesejo.
To, da jim ni jasno, da pač ne more otrok scati, kjer se mu zazdi, mi pa niti pod razno ni jasno. V končni fazi so otroci zraven tudi na izletih z avtobusi in tam tudi ne more kar scati, ko se mu zazdi.
Večina ljudi je normalnih. AMpak takih izpadov je pa žal ogromno. Sploh s tem scanjem so obupni.
Ne vem no, ampak v šoli, ko smo bili v nižjih razredih, otroci nismo smeli med uro na WC. Očitno zdaj to smejo ali kako?
Razvajenost enih otrok je brez mejna.

Aha, nimamo otrok, ne, sploh ne. Našim je bilo enostavno dopovedati ene stvari, brez zamere. Seveda ne morejo na silo, ampak eno uro bodo že potrpeli. Sicer pa ja, tvoj nasvet je, da se v jami – zavarovani naravni dediščini – izkopa prostor za ureditev sproščanja človeških iztrebkov, ki bi potovali kam?? Najprej gor (ker jame so precej globoko, veš) in potem dol? Aja, ni vodovoda, torej bi bilo potrebno še to postoriti tam doli…. Hmmm zanimiva ideja, lahko jim pošlješ za predlog in nam sporočiš kaj so ti rekli.

A nepritrjene gole za nogomet kot to propagira Replika?

Če jih do sedmega leta ne znate naučiti, da se gre lulat pred vsakih izletom ali pred vstopom v jamo, če imajo manjši mehur, jih dajte v planice ali pa jih pustite doma. Vodniki niso krivi za vaše zanemarjanje otrok. Si misiš, kako bi bilo v jami po nekaj dneh, če bi vsi opravljali svojo potrebo tam, kjer se nam zazdi?

Kaksne budalaštine. V jamah bi scali, pa kaj si nor al kaj. Otrok, ki ima normalno razvit mehur, mora vzdržati dve uri brez zadržkov. Če ne, morajo imeti pač starši dovolj razvite možgane, da takega otroka ne vlečejo v okolje, kjer bi lahko imel težave s svojo boleznijo/razvado.

In zakaj nista šla ven lulat?

v postojnski se je nas fscal po skalovju. Vodič rekel ne, nas vseeno scal z mojim dovoljenjem. Se jas bi se fsral da bi me pritisnilo magari po vodicu. Teh papkov ni nobenega treba biti strah. Otroka pa treba naučit da se postavi zase in naj scije kje če.

Ker jima vodnik ni dovolil, da se sama potikata po jami. Zaradi varnosti, je rekel.
V enem primeru pa je mali rekel, da ga tišči na WC in se poscal. Familija ni želela ven, ker so hoteli do kraja videt jamo. Mali je malce jamral, da ga zebe, ker je bil ves poscan in to je bilo to.
In zakaj nista šla ven lulat?
[/quote]


[/quote]

Zdrava pamet ti narekuje, da greš pred ogledom lulat, tudi ta stari. In da pelješ otroke v tako jamo, da je zanimiva tudi za njih. To so Škocjanske jame in Postojnska. Ne vlečeš jih pa v Križno jamo, ker ni zanimiva za otroke. Pred ogledom pogledaš koliko stopinj je v jami in se vsi primerno oblečete.
Je in pije se pa po ogledu ne prej. Take starše kot opisuješ je za uhlje povlečt. Uničili so lep izlet po nepotrebno ker se niso nanj pripravili.

Neusmiljen vodnik?!? Ja pa kaj se…Ocitno se na jame ne spoznate cisto nic. V jami se ne sme pustiti NOBENEGA ODPADKA, NITI BIOLOSKEGA. Skocjanske jame npr na nekaterih delih dopuscajo ogled samo 500ljudem na leto(veste, zakaj??? Da ni vnosa delckov iz zunanjosti preko podplatov. JA) Ljudje pac ne moremo poceti prav vsega. Tako kot se na operno predstavo ne gre z novorojenckom, se tudi malih otrok ne vlaci po jamah. Ali jih pa morajo starsi prej pripraviti. Brezobziren vodnik? Moral bi jih napotiti takoj ven.

Te jame so živ dolgčas, kar neki kapniki in voda. Lahko bi v njih naredili krasne zabaviščne parke, natur hiše strahov, v vodnatih predelih aqua adrenalinske parke, ki bi bili namenjeni tako otrokom kot odraslim, sploh za kakšne timbildinge ali praznovanja. Seveda z ustrezno gostinsko ponudbo v bolj dvoranskih delih, idelno za kaj na žaru obrnit. Za bolj umirjene pa postavit igralne avtomate.

Mu pa zapopaj plenico na rit, pa lahko ščije kolko hoče 😉

Me veseli, da vas je večina normalnih :).
Drugače nisem jaz taka trčena obiskovalka. Jaz grem prej na WC, se oblečem in obujem primerno.
So pa to obnašanja nekaterih obiskovalcev. In če tega ne bi doživela, bi mislila, da so to izmišljotine.
Večina ljudi je normalnih, ampak takih cvetk je pa vseeno veliko in tudi drugim kvarijo obisk.
In ko je neka mamica vsa užaljena, ker nočem vzeti usranih plenic in jih mora sama odnesti v smeti… potem res ne veš več ali so eni čisto na glavo padli ali kaj.
To, da pa bi eni scali kjerkoli jim pade na pamet, mi pa itak ni jasno. Pa, da je to toliko primerov. Ok, če bi bil samo en, ampak ne, takih je dosti.
Večini je jasno, ko vprašajo, če smejo pustiti smeti tam, in ko jim zaposleni povedo, da ne, ker morajo potem zaposleni odnesti v svojem nahrbtniku. Eni pa iz tega naredijo cel cirkus.

Bogi tvoj sonček in kakšen neprijazen in neusmiljen vodnik,ki ne pusti da otroci lulajo po jami. Grozno!!
Če veš,da tvoj otrok ne zdrži 1h brez wc-ja ,potem očitno še ni dovolj zrel za izlete v jame. Kaj bi pa blo,če bi vsi scal vsepopvprek? Že gravža se mi,ker je kar naenkrat sprejemljivo postalo,da ko otroka scat ko ste zunaj,ga mati pelje do prve zelenice,tako kot psa. Pa al je to zraven igrisca al pa kar sredi parka,vcasih sredi centra mesta. V nasih casih so nas vsaj v grmovja posiljal..

Ja, turistično-vodniška služba je kar zahtevna.

Gospa, če s morate s takimi stvarmi ubadat, je znak, da je otrok še PREMAJHEN za obisk jame in jo bo obiskal čez 2 leti, ko bo njegov mehur že bolj natreniran. End of story.

Al pa še ena nebuloza modernih staršev.. otroka na plaži pritisne lulat.. mamica reče ja kar v vodico se polulaj in potem otrok stopi na pomol in lula v vodo. Ostali gledalci pa lahko veselo ploskamo malemu nedobudnežu, ker ga starši učijo tako lepih manir. Not!

Ja..al pa na plaži, pa sploh do morja ne doseže un curk.
Hvala soncu, da se še najdete normalni ljudje..

se je v bazenu, zdravilnem, toplem, brez klora in malo počofaš da odnese in se oprime drugih. mmmmm, ko gledaš ko si oči manejo z lulančkom.

se strinjam

Mamašestim.
Tole je že noro,kako so eni komot in neodgovorni. Mi smo že bili z otrokoma v več jamah,jih prej dali na wc,jesti,piti in nikoli nobenih težav.so pa te jame naša naravna dediščina in res ne vem,kako bi dišalo,če bi vsi tam urinirali.Tako da podpiram vodiča,verjetno imajo tako zapisano v kakšnem pravilniku in morda bi lahko celo tvegal izgubo službe,če bi vsem dovolil ,kar si izmislijo…

Ne samo v morje, tudi v bazene ščijejo.
Sem pred kratkim bila v bližini dveh otrok. Ta mali reče mene lulat. Ta večji reče, ne tule, ampak ta mali je kar spustil.
Ali pa pridejo z otroci, ki imajo plenice na bazen. Plenice dol in ajd brez plenic v bazen. Bi kdo verjel, da ne bodo scali v bazen?

Pa, da se razumemo. Kritika leti na starše. Bodo pa otroci nastradali, ker slej kot prej se ne bo izšlo s takim obnašanjem.

To, da otroke navajajo scati kar na dvorišču, trati, kjer jih pač pritisne, jim starši dovolijo scati. Zanimiva praksa. Zadnjič sem ravno sredi mesta, v centru videla fantiča, tam okrog 12 let, scal lepo po fasadi hiše. Kot pes. Ne dvomim v to, da njegov foter ščiejo isto po fasadah. Psa razumem, da to počne. Ljudi pač ne.

Tole so v večini res nesmiselni komentarji o povsem jasnih zadevah! Sam sem vodič v turistični jami in nemalokrat so nekateri obiskovalci zelo razočarani že samo zato ker pridejo v Jamo in ne all inclusive 5* hotel… Jame so naravna vrednota in lulanje po njih ni dovoljeno in podpiram vodiča, ki je stal za tem pravilom! Res se naj zamislijo starši otrok, ki ne samo da včasih tudi na skrivaj opravijo potrebo v jamah (se dogaja, ne redko). Poleg tega če jim ni do gledanja lepot jame sploh ne vem zakaj so potem v Jami. Poleg tega nemalokrat tudi odvržejo smeti po jami (plastenke, plastični ovitki od bonbonov…), a se ne zavedajo, da v jamah to ostane za vedno, jame so dokaj zaprt ekosistem in spremembe potekajo zelo počasi.

Tako da vsa čast vodniku, ki se ni dal prepričati da naj otrok lula v Jami in v razmislek starsem ali je njihov otrok sploh primeren za ogled jame ker je včasih lahko tako časovno kot tudi fizično naporen.

New Report

Close