Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vodnik v jami neusmiljen do otrok

Vodnik v jami neusmiljen do otrok


Se popolnoma strinjam z vami in dodajam, da bi morali biti taki ljudje, ki se ne znajo obnašati izven doma izključno samo doma. Kako naj bodo otroci socializirani ob takšnih starših?

Pravila, v redu, se strinjam. Ampak če nekaj prodajaš kot turistično znamenitost, torej zaračunavaš vstopnino in turisti plačajo, da jih vodiš v jamo, si dolžan poskrbeti za toaleto. Mislim, da jame ne bi bolelo, če bi vanjo diskretno skrili dva, tri prenosne veceje in jih seveda redno praznili, obiskovalce pa opozorili, da naj bo tega čim manj oziroma le, če je res nuja. Če pa je še to preveč, pa da bi vsaj povedali na začetku, da je strogo prepovedano. Ampak iskreno, jaz v tem primeru ne bi šla noter z otroki, ker je pri otrocih pač tako, da jim je lulat ob nepredvidenem času. In če so jame res tako občutljive, zakaj pa potem sploh vozijo ljudi noter? Mislim, da jim tudi izdihani zrak množic ne koristi …

Ma ja in kaj še. Razumem, da je otrok in ga tišči lulat, ampak kar tja nekam pa tudi ne more lulat. Predstavljaj si, če bi kar vsi malo lulali po jami, pa najdel bi se še kdo z drisko ali kak otrok, ki me more dolgo zadržat blata. Če zanemarimo škodo, ki bi se s tem delala, predstavljaj si vonjave v jami. Halo? Sem mnenja, da bi na tej poti ogleda komot bilo postavljenih par dixijev, ali pa bi starši, sploh če gre za fanta, našli v nahrbtniku eno plastenko, popili sok, če ne bi bila ravno prazna, pa bi fant šel malce stran lulat v plastenko.

Potem pač z otrokom ne greš na tak ogled…. Dete ti ne more zadržat lulanja ti ga pa vlečeš v jamo kjer je odraslim ljudem večinoma dolgočasno, kaj šele malemu otroku. Ogled pa dolg uro ponavadi še več.
Meni na pamet ne pride da bi svojga tako peljala. 5 let zagotovo premajhno. Mislim, pa kaj je je staršem danes, no.

Jejhata, kakšna sramota, da ne smemo kar vse povprek lulat, kjerkoli nas pač tišči… In kako so neusmiljeni ti vodniki, da nasprotujejo debilnim staršem, ki družinske izlete ne prilagodijo starosti svojih otrok!

No in če bi to vodnik dovolil in bi bilo takih primerov 3 x dan, potem pa si predstavljaj… vonj v jami po mesecu dni, javni wc bi bili napram tej jami MILINA

Podprem zapis

Me veseli, da vas je večina normalnih. Ok, se najdejo tudi v tej temi trčeni, ki bi v jame postavili DIXIje, ampak večina vas je normalnih.
Moram tole pokazat svojemu kolegu, ki ga imajo za neusmiljenega vodnika :).
V reali je tako, da večini je jasno, da se ne more scati, kjer se jim zdi, da morajo usrane plenice odnesti sami v koš za smeti, da na sploh smeti odnesejo pač sami v smetnjak.
Se pa najdejo ljudje, ki imajo vodnika za nesramnega, neusmiljenega, ker takih stvari ne dovoli.
Sicer se pa v tej temi tudi vidi. Večina je normalnih, se pa najdejo tudi trčeni.

Kar se starosti tiče je čisto različno.
Veliko jih nese s sabo dojenčke. Ponavadi se to konča kar hitro, ker se otroci že kar na začektu začnejo jokat na vso moč. Včasih pa zdržijo, jokajo, starši jih tolažijo, zdržijo celo pot. Ampak kaj imajo otroci od tega? Tema, vlaga, mraz?
Tudi potem par let stari so čisto različni. Enim je ok, večini pa dolgočasno.
Se pa pogosto dogaja, da recimo 4 letnik ne dela nobenih težav, je priden, olikan. Se pa zgodi, da so 7-12 letniki, ki naredijo cel cirkus s scanjem, da ne govorim, da znajo narediti cel cirkus, ker ne bodo mogli srfat po netu. K sreči večina pred vstopom ne ve, da v jami ne bo interneta :).

Vodnik neusmiljen?
A ste vi čist OK?
Ali veste kako obcutljiv je habitat v jamah?
Ali v muzeju, kjer traja ogled tudi po 2 uri tudi opravite v sobi kjer se nahajate? Tam tudi WC ni ravno v vsakem nadstropju… pa tudi skupina gre naprej?
Tudi ko se odpravite na pot npr. Na morju ne morete kar sredi avtoceste ustaviti…
Ce otrok ne more zdrzat ga dajte pred ogledom na WC pa ne dajte plastenke kokakole pred ogledom…
Malce vklopite mozgane, preberite malce o jamah in o tem habitatu in kaj bi povzrocilo ce bi obiskovalci kar takole opravljali potrebe po jamah… v Postonjski jami se slikat s bliskavico, ker povzroca alge na kapnikih…
Ce tako radi obiskujte jame se obnasajte tako, da bodo zako lepe ostale tudi za naslednje generacije

1.če veste da bo vašmu mulcu dolgčas v jami, ga niti ne vozite tja, oz. če želite na ogled, pojdite sami!
2.jame so zavarovana naravna dediščina, ne moreš notr scat?!
3. Če bi lahko notr lulav, bi to delali potem usi, in nebi blo več obiskovalcev ker bi notr use smrdelo.
4. Ko peljete otroke na eno urni ogled-brez wc-ja jih peljete na wc prej.
5. In drugo da vodniki niso razumevajoči je use en bullshit. Tolk sranja in grdega obnašanja kolkor morjo vodiči dostikrat poslušat od skupine ki jo vodijo…usaka jim čast tistim ki to delajo…
6. Eni starši bi se mogli učasih mal zamislit..ker se ne vrti cev svet okrog njih in njihovih otrok…in drame ki se jim tisto sekundo dogaja da jih vsi vidijo/opazijo…JA VEMO DA STE PRISOTNI NI TREBA DODATNO OPOZARJAT NASE!!!
Lp…😉

OMG res ste čudni. Najboljše da se naredi vsakih 20m za vsakega wc, pa internet pa da se še lahko uležeš, po možnosti da vržejo človeško ribico na sonce da bodo vsi zadovoljni. Za otroke pa otroški program, kjer laahko plezejopo kanih skačejo v prepade itd. Valda boš pustil otroku da se pokaka/polala ob poti da bo to vogalo naslednjih 1000 obiskovalcev. Še ima kdo bolj prizdet predlog? Če otrok ni zmžn ga preprosto ne vleči s sabo. Duh.

Je kriv vodnik, če starši vzamejo svoje otroke v jame? Mislim, da bi bilo bolje, če bi šli z tako mladimi otroki nekam na igrišče in v naravo. Kaj bi bilo, če bi vsi otroci lahko opravljali potrebe v jamah? Malce vklopite kulturo in spoštovanje do kulturne dediščine

Še posebej kokice, a ne? 🙂 Si misliš kakšne vonjave bi bile v jami, če bi vsi scali malo tu, malo tam? Ali pa na koncu še srali? Na koncu bi izgledala jama kot, da bi po kanalizaciji raziskoval tunele. 🙂

Zelo tipično za nekatere novodobne starše, ki so prepričani, da je njihovo Sonce nekaj posebnega in edinstvenega in mu je dovoljeno, da taca po nakupovalnih vozičkih ter ščije in serje, kjer ravno pade od njega. Nesposobna drhal tako vzgaja svoje klone v še za stopnjo nižje na civilizacijski lestvici. Evolucija je krenila v obratno smer.

Preden se gre s takim otrokom v jamo se polula zunaj. To je prvo pravilo. Mi ogromno hodimo na predavanja, muzeje, gradove, jame… Izlete delamo vsaj trikrat mesečno gremo kam. Moj sin je šest let star.
Moj sin točno ve, da se je potrebno pred vhodom kamorkoli, tik pred začetkom polulat. In ne mi blebetat, da otrok tiste ure ne more zdržat. Če je šel olajšan v jamo bo že zdržal eno uro. Kaj pa včasih, ko so otroke že pri petih letih k mašam vozili, pa so bile to latinske maše ki so trajale tudi po dve ure, pa so petletniki brez pleničk lepo sedeli v cerkvah!
To sem reku, ker vem da boste rekli, da je v jami mrazek in ga je zeblo. Ja, je v cerkvah tudi mraz.
Kot drugo, če tega ni sposoben, potem je vaš sedemletnik praktično še v plenicah. Zakaj za take primere ne vzamete plenico za sedemletnika in mu date gor tisto uro če se bo slučajno uscal?
Potem blebetate, da vam ni bilo na voljo voda zunaj in da ste morali v dolino nesti odpadke. Ja kaj pa? Kdo pa jih bo nesel. In ja, plenico od svojega otroka neseš sam in je ne pustiš pred jamo. Zakaj bi?
In ja, seveda. Domnevam da se je otroček poscal v prvi jami. Ker si napisala da v prvi jami je bila na voljo voda. To vem da ste se nažiral s tisto vodo. Kajpak vsaj nekaj ste zastonj dobili, vi reveži, vsi prežejani. Marička da vas ni sram.
Vsak ve, da se v hribe ali na pot nikdar ni nosila voda. Nikdar v vsej zgodovini modernega časa. Voda je čiščenje in če popiješ vodo, si zmatran in utrujen, pa malo te zazebe te čez 15 minut scat tišči no. Voda teče skozi. Če bi mamcia dala za popit gosti sok, bi ne scal tako hitro.
Malo je pa treba vedet, da se je potrebno prilagoditi no. Poglejte kraljevo družino. Poroke trajajo v cerkvah in svečana vožnja in prihod in odhod vsaj tri ure. In še živčni so. Pa nihče ne gre scat umes. Niti mali otroci ne.
Vaši pa tamle v eni jami ne zdržijo tiste 45 minut no.

2 leti je bil star sin, ko smo šli na Grad Strmol v Sloveniji na vodeni ogled, ki je trajal skoraj dve uri. Moj sin je dve uri poslušal in gledal.
Ker smo ga na to pripravili, da pač se sodeluje. Vodnik je razlagal kaj se je v gradu dogajalo, moj mali pa si je z domišlijo verjetno predstavljal kaj drugega. Na koncu ko smo prišli ven, smo šli v gostilno in pojedu je veliko torto. Danes se zna obnašat tako v cerkvah ko gremo na kako poroko, kot na gradovih, kot na gala kosilih. Točno ve, da je to tako, da smo tam vsi tako.
Seveda se temu primerno oblečemo in tamu točno ve, kakošno obnašanje sledi taki obleki.
Dajte no nehat, kaj mislite, da če je sedemletnik da lahko čisto vse? Pri sedmih letih so šli že služit k sosednjemu kmetu. Ne pa po jamah scali.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

pejte nekam. Zdrav 7 letni mulc lahko zdrži 5 ur brez problema. Je pa problem, če se je pred jamo spomnil, da je žejen pa je dobil pol litrsko pijačo .. pa spije pa, mami: “še sem žejen”.. pa je dobil še pol litra, potem čez eno uro, je pa res težko še 1 uro zdržat. Starši ste krivi, ker mislite, da zdaj ni treba o ničemer malo premisliti.

Ne razumem miselnosti ljudi, da lastnih odpadkov pa nazaj domov pač ne bodo vozili! Ta miselnost je pripeljala do tega, da po vedno več parkiriščih ob naravnih zamenitostih postavljajo kolono 500 litrskih kontejnerjev in parkomat.

::-))

Kot da v jami ves čas ne teče, kot da jame nimajo umetnih poti in kot da v jami ni drugih živali, ki prav tako urinirajo. Za tistega enega otroka ali dva dnevno seveda ne bi bilo nobenih posledic za jamska umetna tla.

Pot v jami je iz kamnov in zemlje, gline, ki je v jami. Torej ne kakega betona.
Katere živali pa naj bi tako na veliko scale po jami? Me prav zanima katere živali v jami naščijejo toliko kot človek?
Ti bi kar dva na dan pustila scati po jami? A naj se poščije kar na pot, da bodo drugi turist hodili po scalini ali naj raje ščije po kapnikih? Se morajo ostali obiskovalci stran obrniti, ko se otrok sleče in uščije ali lahko gledajo njegovo nago rit? Morajo vsi pospraviti fotoaparate, ker je v skupini nag froc?

A je s tabo vse v redu? WC-ji v jamah?
A maš kakšne sorodnike v ZDA? Take neumnosti ponavadi njihovi rednecki kvasijo.

Se par let nazaj bi vsi avtomatsko/logicno sklepali, da je ta tema zajebancija.
Zdaj se resno (?!?) debatira o tem.
Intelekt naroda kopni se hitreje kot led na Antarktiki ali ledenik na Triglavu.

Jaz tega ne bi verjela, če ne bi videla in slišala osebno.
Ja, res je, včasih kaj takega na kraj pameti ni nikomur prišlo.
TUdi pri pouku, v prvem razredu, ni smo letali med uro na WC.
Zdaj pa takole.
Sicer pa vidiš, večina monovcev je v tej temi normalnih. Se pa najdejo taki, ki bi privlekli več WCjev v jame ali pa, da bi dovolili dvema otrokoma na dan scati po jami.
Na začetku sem tudi jaz mislila, da je pač en sam zblojen primer tak. AMpak ne, takih je več, ki bi pustili otroke scati. ALi pa bi kar meni uturili usrane planice. To sem glasno zavrnila tako, da so tudi ostali ljudje slišali. Mogoče je babo vendarle malce sram.
Tisti neusmiljeni vodnik je drugače moj kolega. Sem mu pa pokazala te zapise in se je oddahnil, ker vidi, da večina ljudi je vendarle normalnih.

Mislim… adijo avtorica. .. ti nisi diht v glavi.

Kr povsod se naj ščije , pa ka ti je, trola jedna

New Report

Close