Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vodstvo trgovine Hofer, zakaj imate tak odnos do nas?

Vodstvo trgovine Hofer, zakaj imate tak odnos do nas?

Sem upokojenka in zaenkrat zmorem “s svetlobno hitrostjo” zmetati vse artikle v voziček. Kartico imam že vnaprej pripravljeno v žepu, tako, da ne delam gužve. Artikle potem na pultu zložim v vrečke in peljem z vozičkom do avtomobila.
Dejstvo pa je, da so starejši ljudje počasni, ponavadi tudi iščejo denar in brskajo po denarnici. To se bo zelo hitro zgodilo tudi nam. Vsi smo na tem.
Prav zaradi tega si je že vnaprej treba pripraviti kartico ali denar, da ne oviramo ljudi od zadaj. Blagajničarke morajo hiteti, to je njihovo delo in tako jim diktira delodajalec. Vse je žal podvrženo profitu in kapitalu.
Vedno bolj ugotavljam, da so stari ljudje eni veliki reveži. Povsod ena sama tehnologija, npr. v Merkatorju so že povsod samopostrežne blagajne, starim ljudem je vse to tuje.
Vse elektronsko, vse po mejlu, stari ljudje se več ne znajdejo in težko živijo v tem okolju, še posebej, če nimajo nikogar, ki bi jim pomagal.


Staraš se, zavedaš se, kaj prihaja, pa samo jamraš, namesto da bi se že zdaj dejavno potegnila za pravico starejše generacije?!? Človek mora biti obravnavan kot človek vedno, v vsakem življenjskem obdobju in povsod. Naredi kaj zase in za starejše od tebe in za tiste, ki prihajamo za tabo!

Hitrost na blagajni se da kompenzirat z vecjim stevilom blagajn. V razvitih zahodnih civilizacijah imajo na koncu blagajne tudi studente, ali kar zaposlene, ki zlagajo robo v vrecke.

Mi, kot del izkoriscane vzhodne evrope, smo v oceh zahodnjakov hlapci in tako se tudi zahodni kapitalisti vecinoma obnasajo do nas. Pomagamo jim pa tudi sami, ker smo ze skoraj 1000 let navajeni hlapcevat raznim gospodarjem.

Nasa moc je edino v skupnih akcijah. Torej, ce vas tako moti nacin obratovanja blagajn, vsakic posebej zahtevajte knjigo pritozb in vpisujte po vasem mnenju krivicno obnasanje prodajalk. Ko bo v knjigah sirom slovenije na tisoce istih pritozb, ko bodo zgodbo zagrabili novinarji. Takrat se morda tudi na upravi malo zamislijo in spremenijo politiko.

Je pa to morda tudi idealna prilika za druge diskonte, da zacnejo oglasevat prijaznost do strank, ce ze nimajo druge konkurencne prednosti. Tako, kot se je Hofer sel gverilski marketing glede kuponov, lahko kdo udari njega na racun neosebnosti in apaticnosti njihovih zaposlenih. Kar se mene tice – idealna antireklama za Hofer.

Dokler pa ne bo nobene akcije potrosnikov, tudi reakcije ne bo.


Staraš se, zavedaš se, kaj prihaja, pa samo jamraš, namesto da bi se že zdaj dejavno potegnila za pravico starejše generacije?!? Človek mora biti obravnavan kot človek vedno, v vsakem življenjskem obdobju in povsod. Naredi kaj zase in za starejše od tebe in za tiste, ki prihajamo za tabo!
[/quote]

Ti omenjeno upokojenko dejansko pozivaš, naj naredi nekaj (kaj?) zate, ki prihajaš za njo? Če si že tako osveščena, je delo zate tvoja naloga, mar ne?


Tudi ti boš enkrat STARA in takrat se ti bo ravno tale komentar vrnil kot bumerang,
najbolj ravno tebi. O ti zloba.

Ni v vseh Hoferjih enako. V vrhniškega ne hodim več, ker je tudi po obnovi zanikrn, stalno so vmes nastavljeni vozički, da ne moreš mimo, slabo je založen, blagajničarke pa hitre kot strela – da ne bo pomote, super je, da so hitre, v Mercatorju ali Sparu bi včasih lahko dobila živčnega, samo Hofer Vrhnika je pa glede tega čisto pretiravanje. Vmes so imeli eno prodajalko, ki ti je že na začetku zamorila z gotovino ali kartico in si moral kartico kar takoj notri dat, da je bila še hitrejša. In seveda to ni bilo vljudno vprašanje, pač pa živčno, urgentno, kot da se spravljamo na rešilne čolne, ker je ladja že na tri četrt potopljena.
Drugje, kamor hodim, so na blagajnah večinoma čisto normalne hitrosti, ponekod imajo čas celo še za kako vljudnostno pripombo.
Na Vrhniki tako hodim v Lidl, so tudi hitre, ampak normalno hitre in ne fašejo živčnega, če se kje zatakne. Se pa vidi tudi po zasedenosti parkinga – pred Lidlom je vedno gneča.

Pred leti mi je v Hoferju (Šentjur) postalo zelo slabo in sem se hitro usedla na kup pijač, ki so bile na paleti.
Ko sem se “prebudila” sem bila šokirana, sploh nisem vedela kaj se dogaja, ker sem mislila, da sem doma.
Ženska, ki je bila zraven mene mi je povedala, da sem bila v nezavesti in da sem se medtem cela tresla. Potem sem videla dežurnega zdravnika in medicinskega tehnika, kako hitita proti meni.
V glavnem, zdravnik je vprašal prodajalko, kje imajo zadaj prostor (trgovina je bila polna, vse je firbec matral kaj se dogaja), prodajalka pokliče drugo (poslovodkinjo?), ki je rekla da ne smemo v njihov prostor zadaj…, zdravnik je postal zelo oster do nje, češ kaj se gre, a so bolj važna vaša pravila ali človek… no, potem je dovolila, zelo nerada…

V Hoferju v Lescah so prodajalke normalne. Imajo čas za dober dan, počakat, da vzameš denarnico, za kaj vprašat/odgovorit. Očitno imajo bolj človeško poslovodstvo. Je pa res, da se včasih na blagajni kar zatakne in gre počasi.

Grozljivo, glavno, da je profit!

Pred leti mi je v Hoferju (Šentjur) postalo zelo slabo in sem se hitro usedla na kup pijač, ki so bile na paleti.
Ko sem se “prebudila” sem bila šokirana, sploh nisem vedela kaj se dogaja, ker sem mislila, da sem doma.
Ženska, ki je bila zraven mene mi je povedala, da sem bila v nezavesti in da sem se medtem cela tresla. Potem sem videla dežurnega zdravnika in medicinskega tehnika, kako hitita proti meni.
V glavnem, zdravnik je vprašal prodajalko, kje imajo zadaj prostor (trgovina je bila polna, vse je firbec matral kaj se dogaja), prodajalka pokliče drugo (poslovodkinjo?), ki je rekla da ne smemo v njihov prostor zadaj…, zdravnik je postal zelo oster do nje, češ kaj se gre, a so bolj važna vaša pravila ali človek… no, potem je dovolila, zelo nerada…
[/quote]

To samo dokazuje, kako so napsihirane, da ne bodo česa narobe naredile. Kera žalost, da ne upajo niti nečesa tako logičnega in samoumevnega storit, kot je ponudit miren kotiček za zdravnika …

Ja zato pa je Mercator in kompanija da lahko kupujete na pike pa točke. Jaz pa preprosti tega ne podpiram (kartic nimam, nimam pa tudi namena kupovat po višjih cenah da boste vi imeli ”popust”I in raje kupujem v Hoferju.
Ker:

1.) So cene za vse iste
2.) Ker hitro opravim na blagajni. Prostor za voziček ali košarico je namenjen vozičku ali košarici med zlaganjem robe. Ja res je – ŠOK, košarica mora z vami do konca traku/blagajne in se je NE pušča pri začetku. Za vse košarice imajo celo zelo lepo označeno parkirišče- še en ŠOK (Perseni so v akciji na jabolčka v Lekarni Ljubljana :). Torej se roba po opravljenem nakupu zloži na polički ob koncu trgovine v svojem tempu.
3.) Ker je kvaliteta robe zelo dobra (blagovne znamke ostalih trgovcev so žal porazne, tako po kvaliteti kot po okusu sestavin).
4.) Ker so cene ne glede na zelo spodobno kvaliteto nižje (zgoraj sta lepo prikazana razloga za to nenavadno vedenje trgovca).
5.) Ker so plače trgovcev v Hofeju visoke (ja, vem veilko je pritiska,a mpak je tudi plača vsaj deloma primerna temu).

Smo v demokraciji, trgovin je veliko (in še več se jih gradi), vsak naj kupuje kjer mu to paše. Menim da je tudi začetnica tega ”posta” srečna nakupovalka v Hofer-ju od objave naprej ;).

Disclamer: Nisem zaposlen v omenjenem trgovcu, niti ni nihče od mojih znancev, prijateljev ali sorodnikov.

Pa lep pozdrav,
T


A pol delaš zanj plačan PR? Kolk ti pa dajo za tako sluzavost in vzvišeno podučevanje vseh drugih, ki kaj očitamo Hoferju?
Prozoren si ko selotejp.


A pol delaš zanj plačan PR? Kolk ti pa dajo za tako sluzavost in vzvišeno podučevanje vseh drugih, ki kaj očitamo Hoferju?
Prozoren si ko selotejp.
[/quote]

Ima popolnoma prav. Za čigav PR pa ti delaš, da ti je v interesu blatit trgovine, kjer domnevam, sploh ne nakupuješ, ker ti ne ustreza? A ne moreš preprosto naredit obvoza do prvega Mercatorja in Spara?
ne vem, zakaj je Hofer na tapeti, ker je vsak dan več kupcev, ki jim tak način prodaje očitno ustreza. Z avtom skoraj do vhodnih vrat (prednost majhnih trgovin), hitro noter, hitro ven. Jaz ne kupujem skoraj nikjer več, ker nimam živcev za šoping centre in enormne trgovine za par artiklov, ki jih rabim in mečkanje na blagajni. Edina prednost so hitre blagajne, ampak so skoraj vedno zasedene.

Ima popolnoma prav. Za čigav PR pa ti delaš, da ti je v interesu blatit trgovine, kjer domnevam, sploh ne nakupuješ, ker ti ne ustreza? A ne moreš preprosto naredit obvoza do prvega Mercatorja in Spara?
ne vem, zakaj je Hofer na tapeti, ker je vsak dan več kupcev, ki jim tak način prodaje očitno ustreza. Z avtom skoraj do vhodnih vrat (prednost majhnih trgovin), hitro noter, hitro ven. Jaz ne kupujem skoraj nikjer več, ker nimam živcev za šoping centre in enormne trgovine za par artiklov, ki jih rabim in mečkanje na blagajni. Edina prednost so hitre blagajne, ampak so skoraj vedno zasedene.
[/quote]
Nekateri pa tako navijajo za oba diskontarja, da po noje zvečer molijo sv. Hofer, prosi za nas, blaženi Lidl, odreši nas. Ma prav smešni ste s prepranimi in centrifugiranimi možgani!
😀


Nekateri pa tako navijajo za oba diskontarja, da po noje zvečer molijo sv. Hofer, prosi za nas, blaženi Lidl, odreši nas. Ma prav smešni ste s prepranimi in centrifugiranimi možgani!
😀
[/quote]

In zakaj to tebe tako boli? H komu pa ti moliš?


In zakaj nisi tega zapisa poslala v Hofer? Mogoče bi pa kaj pomagalo. Ker tole pisanje na forumu prav gotovo ne bo.
Sicer pa jaz v Hoferju (in v vseh drugih štacunah) nakupljeno na blagajni zmečem nazaj v voziček ali košaro in potem drugje preložim v vrečke. Hofer ima v ta namen prav priročne police naprej od blagajn.

Če javno izpostavljanje problema ne pomaga, potem ne pomaga nič.

Če javno izpostavljanje problema ne pomaga, potem ne pomaga nič.
[/quote]

eni pri trgovki ne želimo izvedeti lokalnih novic, nočemo posebne ponudbe in nimamo namena razlagat ali imamo kaj drobiža v denarnici.
torej smo zadovoljni. Kar se mene tiče, so na blagajnah bolj prijazne trgovke v HOferju in Lidlu kot v Mercatorju.


A pol delaš zanj plačan PR? Kolk ti pa dajo za tako sluzavost in vzvišeno podučevanje vseh drugih, ki kaj očitamo Hoferju?
Prozoren si ko selotejp.
[/quote]

Verjetno ga, ja…

Ker točno tale teks je copy -paste tudi v spodnji temi Zakaj hodite ob sobotah in nedeljah v trgovino…..

In zadaj ti cela vrsta omenja družinske člane in grde glagole.

Če te kaj moti, pejdi nakupovat drugam. Jaz gremo v hofer ravno zato, ker so hitri!

Če javno izpostavljanje problema ne pomaga, potem ne pomaga nič.
[/quote]

Ker problema ni, tak sistem mnogim odgovarja. Vsem pa nikoli ne bo. zato pa imamo izbiro.

Odgovor na objavo uporabnika
Pikulet, 21.10.2017 ob 15:38

Koncept Hofera je hitrost, in kot je nekdo lepo povedal, kratki pulti pri blagajni so zato, ker je mišljeno, da gre pač na hitro v voziček, nato pa je več kot dovolj časa za zlaganje v svojem tempu na dolgih policah ob steni ali pa v prtljažnika avta…kdor pa gre po 5 artiklov s košaro, zraven jih pa razporeja bo pa imel nekaj težav lahko… 😀

Jaz veliko bolj znorim, če se v kakem merkatorju blagajničarka suka, kot da je na močnih pomirjevalih ali pa se tam 2 minuti pogovarja s stranko, hej, pojdita na kavo…

Jaz hodim v en Hofer zaradi cen in hitrosti nakupa, ker mi smrdijo predvsem stranke zatopljene v svoj egoizem. Ne prenesem tako nadlegovanja s strani prodajalcev, kot nadlegovanja s strani strank. Hofer je manipulativno sranje kamor greš po stvari ki jih rabiš in profitiraš s poceni nakupom, je pač tako da moraš tudi to plačati s tem, da si morda tretiran, kot neoseba.

New Report

Close