Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Volitve v državni zbor 2008 in možne koalicije

Volitve v državni zbor 2008 in možne koalicije

Še eno leto in spet bodo volitve!

Zmago si obeta SD, sledi ji SDS, tretja pa naj bi bila SNS.

Kako komentirate ta preobrat in skok Jelinčičeve stranke?

Kake koalicije se obetajo? SD+Zares+LDS+DeSUS+SLS?

Penzionisti in SLS se itak zmeraj uturijo noter , pa naj bo to desna al leva vlada……Za ostale se pa še ne ve.
No, če mene vprašate bi bila še najbolj zanimiva koalicija SD in SDS, ampak kdo bi bil predsednik vlade!? Barbika ali Veliki Vodja????

SD in SDS bi bila super koalicija. Nekaj novega na sceni.

Samo VV ne bi mogel biti PV, ker naj bi SD dobila več poslancev kot pa SDS. Predsednik ponavadi mandat za sestavo vlade podeli onemu, ki je predsednik največje stranke v parlamentu.

Hja, maš prav ! Ampak po kom bodo pa potem pljuvali? Ko je pa Barbika tako všečen.
Vsekakor pa mislim, naj LDS, pa Zares itd, kar še nekaj časa pavzirajo, čeprav majo sedaj tko luštno blondinko na čelu.
Me pa jezi, da zna jezni Tonček(beri Rop) spet prilesti v parlament ali še više. Ko menja stranke že skoraj kot Rupel.

V parlamentu bo RKC in še en ali dva. Ni važno kako se imenuje.

Če že misliš RKC: N.Si ima v parlamentu zelo malo podpore. In se ji tudi kaj več ne obeta…

Tone Rop bo postal kak minister in to bo to.

Težko rečem kaj glede koalicij, glede na rezultate teh volitev oz. kako so se odločali člani posameznih strank pa pričakujem (že tradicionalni) izstop SLS iz koalicije. Morda tudi NSi, čeprav po svoje to težko verjamem. RKC je najbrž treba še kakšen privilegij zrihtat. Zna pa kakšno “razsvetljenje” spet doživet tudi “dosmrtni” zunanji minister.

Ne vem od kje in predvsem zakaj vam ideje o združevanju SD in SDS?

V takšnem primeru, bi SD izgubila vso pridobljeno podporo, zatorej lahko stavite, da Pahor tudi pod razno ne boš z Janšo v koalicijo. Ma, je ni variante.

Torej, goreči desničarji, počasi Vam je pa res že lahko jasno, da je tako imenovana slovenska pomlad šla rakom žvižgat. Vzroki in razlogi so več kot očitni.

Preboleti bo počasi potrebno domobranstvo, RKC, zasluge za osamosvojitev (ki so vse prej kot na strani desnice), pač vso to nazadnjaško, srednjeveško politiko, ki jo vlačite s seboj že od protireformacije naprej.

Bravo Jania1!


Nisem mislil samo Nsi. RKC ina precej širšo podporo, sicer lahko vidiš, kdo vse je glasoval za zakon, ki je rehabilitiral Rožmana. Bil je napisan samo na kožo RKC in enega človeka.

RKC si je nagrabla že toliko kapitala, da lahko podkupijo kogarkoli. Pa še nikjer-zavedena gotovina se zam obrača, institucija pa ni podvržena nobenim nadzorom. Skratka pralnica denarja.

ha, ha, ha včeraj je bil res kakor Barbika

Levakarji ste bolj obremenjeni s preteklostjo, saj zdaj govorite, da 2ste premagali domobrance”.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Do volitev je še eno leto, v tem času se vse obrne, mater so levičarji naivni, pred enim eltom so tudi javnomnenjske raziskave kazale, da bo Peterle predsednik in kaj se je včeraj zgodilo..

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

In kaj se bo zgodilo na parlamentarnih volitvah?

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

ja kako naj pa jaz to vem, če bo to čez eno leto?Nisem jasnoviden.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Saj ni treba, da si jasnoviden 😉 Če bo vlada nadaljevala v tem stilu kot do sedaj, jo čaka poraz. Simpl.

Malenkost razmisli, kdo je komu dal podporo, kaj se je v tem mandatu naredilo in kaj se bo zgodilo naslednje leto.
A le eno menim. PAHOR BO ŽEL JANŠEVO VZTRAJNOST.
To nas lahko pa tudi kam odnese, Pahor dobi pa mandat. Bomo videli čez eno leto.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

In pol bo sve super, ne.

Ne bo več brezposelnosti, inflacije…nobenih problemov, ne?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ja, pred enim letom je bil Peterle edini kandidat, in ….
Nič se ne more obrniti. Sedanja vlada je 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} padla. Prvi pokazatelj, da je temu res tako so bile županske volitve. Sedanje so to potrdile. To je potrdila tudi vzporedna raziskava o strankah.
Jaz pa mislim ravno obratno…. desničarji ste pa res naivni.

Spider, tega jaz nisem trdila, si ti?

Ja, pred enim letom je bil Peterle edini kandidat, in ….
Nič se ne more obrniti. Sedanja vlada je 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} padla. Prvi pokazatelj, da je temu res tako so bile županske volitve. Sedanje so to potrdile. To je potrdila tudi vzporedna raziskava o strankah.
Jaz pa mislim ravno obratno…. desničarji ste pa res naivni.[/quote]

No ok, naj bo po tvoje,bova videla naslednje leto.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

A veste zakaj mi je vse bolj všeč sedanja vlada? Ker gre širokim množicam vedno bolj v nos. To pomeni, da vlada resnično dela in mora vleči tudi takšne poteze, ki niso najbolj priljubljene med ljudmi. Ampak VSAKA vlada bi jih morala. Bolj bi me skrbelo, če bi bile množice neznosno vesele vsake vladne poteze. Ker potem bi vlada skrbela samo za tisto “kruha in iger”. Ampak to nas še čaka. Od naslednjega leta dalje.

Sicer pa kakor sem že miljavžentkrat povedal, hvala Bogu da imamo demokracijo in lahko vsake štiri leta izberem tisto TAPRAVO vlado. O cedečem medu in mleku pa drugič…

a, če je zadovoljna in vesela (samo) cerkev te pa nič ne skrbi?

Levakarji ste bolj obremenjeni s preteklostjo, saj zdaj govorite, da 2ste premagali domobrance”.[/quote]

V redu. Razumem. Vse. Samo tega ne zakaj uporabljaš slabšalni izraz za levico. Znaš mogoče to razložiti? Pomensko, slovnično, slogovno, obstaja ta izraz mogoče kjerkoli uradno zapisan in uveljavljen?

Poglej Spajder, domobranci so bili premagani davnega leta 45 in še kasneje v prejšnem stoletju.
IN ti, si TA, ki se boš nekako moral s tem sprijazniti.

Mi je žal, več kot očitna je velika odsotnost splošne razgledanosti, pomanjkanje znanja in poznavanja Evropske zgodovine, premočna nebralna kultura, iz česar so posledice več kot očitne, ter nenazadnje, splošna omika, kultura, etika, čast, morala, skratka…nikoli ne boš svetovljan. Nikoli. Si prenizek, preplitev, da bi imel to v sebi. Slabo vzgojen, skratka.
Žal.

Če je kdo tule na forumu slabo vzgojen in s pomanjkanjem kulture dialoga, potem si to ti Jania1.Poglej malo sama vase.

New Report

Close