Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Volk je volk je nadaljevanka

Volk je volk je nadaljevanka

Gleda kdo? Kaj menite, kdo laže? Kako se bo končalo?

Eeeeej. Tudi jaz to spremljam.

Komaj drugi del se je koncal…

Ja a ni tako da mala laze?

😬😬

Drugace nimata istega fotra… (ta mala dva). Vidi se po ocima.

 

Eto sta zensko napravi. Uzeli djecu i poslali u reju.

Lepe konjicke majo.

Odgovor na objavo uporabnika
Janez529, 15.10.2021 ob 11:49

Eeeeej. Tudi jaz to spremljam.

Komaj drugi del se je koncal…

Ja a ni tako da mala laze?

😬😬

Drugace nimata istega fotra… (ta mala dva). Vidi se po ocima.

 

Eto sta zensko napravi. Uzeli djecu i poslali u reju.

Lepe konjicke majo.

Zakaj bi punca lagala?

Ja ne vem… a ni tako?

Sej pa mama tudi pravi da ne…

Pa ko so bili na razgovoru tist tip iz jugendamta al csd, uciteljica in tamala dva… Je tamali prosil da se z njo na samo pogovori(z sestro)

Pa ji je rekel zakaj si lagala oz zakaj si se zmislila… Nekaj v tem smislu…

 

Ja a ni od zacetka tako da ni res?

 

Saj tudi ta CSD-jevec že malo dvomi o vsem skupaj (ko je govoril z zdravnico o otrokovih poškodbah recimo), tako da 100% tamala laže.

 

Ampak ker bi bilo tako vse preveč predvidljivo, bo najbrž še kakšen obrat v kontra smer. 8 delov je namreč.

zanimiva nadaljevanka, ne veš komu bi verjel!

Je 8. delov v 1. sezoni, tako, da bo še pestro.

Tamala oz. Holly ne laže. Čisto na začetku prvega dela je pokazalo insert, kjer jo očim pretepa. Bo pa glede na 8 delov še marsikaj zapletenega in s tem ugibanja.

Jaz verjamem otroku, Holly. Otroci ne lažejo. Mama se moža in boji in ga poveličuje. Meni se mati gnusi. Mati MORA vedno stati za svojimi otroki. Tudi če otrok naredi napako je nek razlog, zakaj se tako odziva. To da mati zahteva od otroka, da umakne kar je napisala v spisu se mi zdi pa za bruhat. To zame ni mati. Mati je zame medvedka, ki se vedno bori za svoje otroke.

Oprostite meni mati niti malo ni všeč. Očim je pa psiho!

Možakar s CSD-ja se mi zdi edini, ki se je res postavil na otrokovo stran, čeprav pokaže čustva in ga odvzem otrok obremenjuje.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9567, 20.10.2021 ob 10:22

Jaz verjamem otroku, Holly. Otroci ne lažejo. Mama se moža in boji in ga poveličuje. Meni se mati gnusi. Mati MORA vedno stati za svojimi otroki. Tudi če otrok naredi napako je nek razlog, zakaj se tako odziva. To da mati zahteva od otroka, da umakne kar je napisala v spisu se mi zdi pa za bruhat. To zame ni mati. Mati je zame medvedka, ki se vedno bori za svoje otroke.

Oprostite meni mati niti malo ni všeč. Očim je pa psiho!

Možakar s CSD-ja se mi zdi edini, ki se je res postavil na otrokovo stran, čeprav pokaže čustva in ga odvzem otrok obremenjuje.

Ej prav uveraj sem hotel iskat to temo.. Da mi poveste kaj je bilo… Pa sem rekel k… ga gleda…

Jst nimam tv doma.. Pa pridem uceraj zvecer k mami pa vidim da gleda to… Ravno sem vstopil pa je bilo konec… Samo videl sem intervju otroka ki je rekel “laže”.

Nisem se še odločila…ta mala je zoprna, z bratcem hudo manipulira in mu laže (glede mamice, da ne kliče, pa da je ona zrihtala srečanje ipd….). Trenutno bi rekla, da hoče očima spravit stran. jaz v prvem delu nisem videla nasilja, videla sem pa kako gleda starše med sexom (kar tudi ni čisto normalno).

V tretjem delu se je vse napeljevalo v smer, da punca laže. Ampak je bil ta odmik že kar malo preočiten. Tako, da bo verjetno še kak preobrat. Zagotovo to še ni vsa zgodba, ker potem ne bi bilo 8 delov.

Jaz mislim, da nekaj je zadaj. Kaj, pa še ne vemo. Mislim, da tudi tamali ve več, ampak je pač otrok, ki ima rad tako mamo kot očeta in ki želi iti domov. Je pa res nenavadno, da bi on sam skontal, da če potisne sestro na laž, bo prej doma. Ne vem, če je to 8-letnik sposoben. SPloh pod pritiskom.

 

Pa še naslov: a ne vpiješ volk je, ko hočeš nekoga prestrašiti, potem pa volka ni?

Ves čas se tako obrača, da enkrat bi verjel hčerki, enkrat očimu. Čeprav je očim meni sumljiv, ker je vzkipljiv. Tud ženo je enkrat zagrabil, tam pred tušem.

 

Tudi otroci lažejo. Zlasti najstniki, ki so vpleteni v zapletene odnose, kot tale Holly (pravi oče jo zavrača, mama in očim pa imata očitno zelo strastno zvezo, kar v njej sproža dodatno ljubosumje – ta moški ji jemlje edino kar ima – mamo).

Verjamem, da se očim kdaj tudi razburi, vpije nanjo ipd, ampak če je to razlog za odvzem otroka, bi jih morali odvzeti 90% staršem.

Nadaljevanka sicer ne vem v katero smer se bo odvila, najbrž bo res še nekaj preobratov, glede na to, da je 8 delov. Kakorkoli že, pa menim, da je socialni delavec ravnal malo preveč impulzivno in nepremišljeno. Imajo pa Skandinavci nasploh nižji prag tolerance do nasilja. Sem pred časom gledala en švedski film, kjer so odvzeli zaradi “nasilja v družini” hčerko poljski priseljeniški družini, ker je soseda videla, da jo je mamica 1x zalasla in enkrat zavpila na njo. Sicer sta bila starša zelo skrbna, ljubeča in družina je imela zelo pristne odnose. Si lahko predstavljate, v kakšni stiski sta se znašla starša, zlasti pa deklica, ki ji ni bilo jasno, čemu je pristala v rejništvu, kar mora biti res skrajni ukrep. Gre pač za kulturni prepad med narodi in medtem ko se zdi nekaj nekomu nepredstavljivo, se zdi drugemu to običajno. Morda tudi zaradi te občutljivosti statistika na podlagi samoporočanja govori, da je največ nasilja v Evropi nad ženskami v skandinavskih državah (zanje je nasilje vsak povzdig glasu), najmanj pa na Poljskem (tam očitno ženske tudi kakšne klofute ne smatrajo za nasilje, žalostno, res). Sama ne zagovarjam nikakršnega nasilja nad otroki, ampak priznam, da se je tudi meni kdaj zgodilo, da sem zavpila nanje.

Sicer je pa nadaljevanka odlična.

Tudi jaz gledam tole nadaljevanko. Vsa sem našpičena in komaj čakam naslednji del. Bo pa kar zelo dolgo, saj ima nadaljevanka 8 delov.

Glede na to, da naj bi bili Danci najbolj srečni ljudje na svetu, da iz njihove države izvira Jesper Juul, ki je zame najboljši psihoterapevt na svetu, mi je zanimivo, kako je v tej nadaljevanki tako malo dialogov, komunikacije, oziroma pri taki težki tematiki je tudi razumljivo, saj v običajnih družinah kjer so odnosi pristni, odprti, iskreni, do nasilja ne pride. Že takoj na začetku se vidi, da odnosi v družini niso pristni, da se veliko skriva, da se žena zlaže možu, ko mu ni povedala, da gre obiskat sina na nogomet, hčerka se socialnemu delavcu zlaže, da ni napisala sporočila.

Zdaj če bi povsod na podlagi napisanega spisa takoj odvzeli otroka, bi bilo cel kup odvzetih otrok.

Jaz mislim, da tudi socialni delavec nima vseh čistih, veliko dela na svojo roko, nekaj razmišlja in potem impulzivno naredi. Prehitro je tukaj šlo v odvzem otrok, saj punca ni imela modric.

Morate vedeti, da se punca ne počuti dobro, da je najstnica, z vsemi hormonskimi spremembami, da je jezna na svojega očima. Takoj v prvem delu na začetku gleda, kako mama in očim seksata, to je eksplicitno prikazano in je vsa šokirana. Mama in očim imata zelo strasno zvezo, saj je seks do zdaj prikazan še enkrat – v kopalnici po maminem tuširanju, in ta seks je kar grob, v 3. delu je sicer prikazano samo v avtu, kako mož zadovoljuje ženo.

Tukaj morate vedeti, da je punca v precepu, potrebuje mamo, očeta nima, na očima je jezna, bogve kaj se ji dogaja v glavi. Prepričuje brata, kaj mora na policiji povedati. Ne zna se izraziti, ves čas je zelo tiha, igra žrtev, ne vemo pa ali si zasluži biti žrtev. Sama delam z mladoletnimi prestopniki, ne morete si predstavljati, kako lahko mladoletniki manipulirajo in si po svoje predstavljajo zadeve. Jaz punce ne obsojam, pravim samo, da ji je težko, da je pod pritiskom, poleg tega najstniška doba, nima nikogar, ki bi se mu izpovedala, zato je to dala na papir.

Očim in mama očitno nimata pristnega odnosa, torej on jo enkrat v navalu jeze potegne za lase, naslednji trenutek se ji opravičuje in seksa z njo. To je za mene bolan odnos. V bistvu ni nobene komunikacije med njima. To je tako kot bi gledala kak slovenski film. Res je da so skandinavski prebivalci tudi bolj zadržani, so pa zelo občutljivi na nasilje. Ne poznam modela CSDjev na Danskem, niti v drugih skandinavskih državah, moram pa reči, da ne moremo primerjati s sistemom CSDjev v Sloveniji. Tu je dostikrat po domače, tu se dostikrat za veliko hujše stvari ne odvzame otrok, se tolerira nasilje, CSD ne prepozna težav v družini itd.

Odgovor na objavo uporabnika
Barbara340, 20.10.2021 ob 14:40

Tudi jaz gledam tole nadaljevanko. Vsa sem našpičena in komaj čakam naslednji del. Bo pa kar zelo dolgo, saj ima nadaljevanka 8 delov.

Glede na to, da naj bi bili Danci najbolj srečni ljudje na svetu, da iz njihove države izvira Jesper Juul, ki je zame najboljši psihoterapevt na svetu, mi je zanimivo, kako je v tej nadaljevanki tako malo dialogov, komunikacije, oziroma pri taki težki tematiki je tudi razumljivo, saj v običajnih družinah kjer so odnosi pristni, odprti, iskreni, do nasilja ne pride. Že takoj na začetku se vidi, da odnosi v družini niso pristni, da se veliko skriva, da se žena zlaže možu, ko mu ni povedala, da gre obiskat sina na nogomet, hčerka se socialnemu delavcu zlaže, da ni napisala sporočila.

Zdaj če bi povsod na podlagi napisanega spisa takoj odvzeli otroka, bi bilo cel kup odvzetih otrok.

Jaz mislim, da tudi socialni delavec nima vseh čistih, veliko dela na svojo roko, nekaj razmišlja in potem impulzivno naredi. Prehitro je tukaj šlo v odvzem otrok, saj punca ni imela modric.

Morate vedeti, da se punca ne počuti dobro, da je najstnica, z vsemi hormonskimi spremembami, da je jezna na svojega očima. Takoj v prvem delu na začetku gleda, kako mama in očim seksata, to je eksplicitno prikazano in je vsa šokirana. Mama in očim imata zelo strasno zvezo, saj je seks do zdaj prikazan še enkrat – v kopalnici po maminem tuširanju, in ta seks je kar grob, v 3. delu je sicer prikazano samo v avtu, kako mož zadovoljuje ženo.

Tukaj morate vedeti, da je punca v precepu, potrebuje mamo, očeta nima, na očima je jezna, bogve kaj se ji dogaja v glavi. Prepričuje brata, kaj mora na policiji povedati. Ne zna se izraziti, ves čas je zelo tiha, igra žrtev, ne vemo pa ali si zasluži biti žrtev. Sama delam z mladoletnimi prestopniki, ne morete si predstavljati, kako lahko mladoletniki manipulirajo in si po svoje predstavljajo zadeve. Jaz punce ne obsojam, pravim samo, da ji je težko, da je pod pritiskom, poleg tega najstniška doba, nima nikogar, ki bi se mu izpovedala, zato je to dala na papir.

Očim in mama očitno nimata pristnega odnosa, torej on jo enkrat v navalu jeze potegne za lase, naslednji trenutek se ji opravičuje in seksa z njo. To je za mene bolan odnos. V bistvu ni nobene komunikacije med njima. To je tako kot bi gledala kak slovenski film. Res je da so skandinavski prebivalci tudi bolj zadržani, so pa zelo občutljivi na nasilje. Ne poznam modela CSDjev na Danskem, niti v drugih skandinavskih državah, moram pa reči, da ne moremo primerjati s sistemom CSDjev v Sloveniji. Tu je dostikrat po domače, tu se dostikrat za veliko hujše stvari ne odvzame otrok, se tolerira nasilje, CSD ne prepozna težav v družini itd.

Saj veste, da je to izmišljena serija? Da se lahko zgodi karkoli si scenarist izmisli?

si lahko kje potegnem dol te dele serije/nadaljevanke?

Sem brala na netu tuje komentarje o tej nadaljevanki. Pravijo da je razvlecena in predvidljiva.

Tako da sklepam da mala laze. Avtorica zgoraj je pa zelo naivna, ces da otroci ne lazejo

 

Težko ugotoviti, kdo laže, ves čas se obrača malo na eno, malo na drugo stran. Bo še zanimivo.

Punca ni lagala. Dogaja se , kot se dogaja pri večini zlorab. Matere ne verjamejo hčeram. Brala sem par pričevanj tako ali drugače zlorabljenih punc. Vse po vrsti so rekle, da jih  je veliko, veliko bolj bolelo,prizadelo, da jim mama ne verjame, kot zloraba sama. Žalostno, a tako je.  Tukaj v tej seriji očitno ni nič drugače.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ni lagala, 22.10.2021 ob 12:02

Punca ni lagala. Dogaja se , kot se dogaja pri večini zlorab. Matere ne verjamejo hčeram. Brala sem par pričevanj tako ali drugače zlorabljenih punc. Vse po vrsti so rekle, da jih  je veliko, veliko bolj bolelo,prizadelo, da jim mama ne verjame, kot zloraba sama. Žalostno, a tako je.  Tukaj v tej seriji očitno ni nič drugače.

 

 

In kako veš da punca ni lagala?

 

Odgovor na objavo uporabnika
mene zanima, 22.10.2021 ob 12:29

 

In kako veš da punca ni lagala?

 

 

Za to punco se predvideva, da ni lagala. Videlo se bo na koncu.

Je pa predhodnica govorila o pričevanju zlorabljenih hčera. Podoben dokumentarec sem tudi sama gledala. Punce , v dokumentarcu že odrasle ženske, so enako povedale. Mnogo bolj jih je prizadela mati, ki jim ni verjela. Ne vem, zakaj bi odrasle ženske lagale o zlorabi. To je bilo že zdavnaj za njimi.

 

Kaj ene res mislite, da se serija vrti premierno v Sloveniji?

Malo pogooglas pa izves. In ja…prevec je razvleceno.

Odgovor na objavo uporabnika
tako gledam, 22.10.2021 ob 12:45

 

Za to punco se predvideva, da ni lagala. Videlo se bo na koncu.

Je pa predhodnica govorila o pričevanju zlorabljenih hčera. Podoben dokumentarec sem tudi sama gledala. Punce , v dokumentarcu že odrasle ženske, so enako povedale. Mnogo bolj jih je prizadela mati, ki jim ni verjela. Ne vem, zakaj bi odrasle ženske lagale o zlorabi. To je bilo že zdavnaj za njimi.

 

Gre v obe smeri, veš. Tudo otroci iz takšnih ali drugačnih razlogov lažejo. Zlasti takrat, ko so v stiski. Tako da… Mislim, da je bistvenega pomena vedno in povsod zaupanje med partnerjema, ki morata skupaj reševati težave z otroki, brez prikrivanja, brez laži. Takoj, ko se pojavi dvom, očitno že v osnovi nekaj ni v redu v partnerstvu. So pa seveda patološka partnerstva problem, ko si eden od staršev zatiska oči. Vendar v tej nadaljevanki nimam takšnega občutka. Mi bolj kaže na ranjeno najstnico, ki laže.

New Report

Close