Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vpis v prvi razred – prisotnost otroka

Vpis v prvi razred – prisotnost otroka

Vem, da tukaj vse veste, sploh pa me zanimajo vaše izkušnje.

Imamo vpis otroka v prvi razred. Z vsemi kar sem govorila so imeli otroka zraven.

Jaz sem mislila opraviti vpis med službo, zdaj pa ne vem ali mora biti otrok zraven ali ne?

Hvala vam za vaše izkušnje.

po moje ni nujno zraven, je pa to poseben dogodek se mi zdi in je fajn da je zraven.

Ma itak, da ni treba. Zaradi izpolnjevanja enega obrazca je pa res brezveze vlačiti otroka zraven. Pomembne stvari (prvi roditeljski, spoznavan zabava, čarovnik in torta) se zgodijo kasneje, vpis je samo formalnost.

Prvi otrok je šel z menoj, je bil to nek poseben dogodek,vsaj meni se je zdel, njej ne. Pri drugem sem skočila zjutraj pred službo. V bistu vpis ni nič posebnega.

meni se tudi zdi to en pomemben dogodek, zaradi katerega sva se z možem organizirala tako, da sva šla oba in hčerko vzela s sabo, zdelo se ji je zelo fino, da smo se skupaj odpravili samo mi trije (brez mlajšega bratca);

naslednji mesec bomo ponovili s sinom, ki komaj čaka (brez starejše sestre in mlajšega bratca 🙂

mislim, da morajo otroci poznati tudi take uradne zadeve, ne samo rajanj in tortice 🙂

Ponekod je zaželjeno, da pride otrok zraven – lahko se ga kaj vpraša (vpisovalec otroka – o prijateljih iz vrtca, s kom bi rad bil v razredu, če se veseli šole,…), dobi kaj za narisat,….

Pri vpisu gre za formalen vpis otroka v šolo. Če je otrok z vami – o.k., če ga pa ni – pa prav tako o.k. Mislim, da je to bolj dogodek za starše kot za samega otroka.
Pri vpisu namreč samo izpolniš obrazec o podatkih otroka in staršev (ali pa podatke samo prekontroliraš in podpišeš).
To je vse. Ena sama formalnost.

Otroke nato itak testirajo v vrtcu. Starši pa so nato povabljeni, da si pogledajo teste in se pogovorijo o rezultatih. Takrat tudi lahko izrazijo željo, s kom želijo, da bi bil otrok v razredu.

Drugače pa tako kot JasminaM – prvi otrok je šel z menoj, drugega pa sem šla vpisat brez njega.

Mi smo ravno danes dobili uradno povabilo za vpis v šolo kjer piše da je treba da je otrok prisoten.

Pri nas ni samo vpis – otroci lahko prisostvujejo tudi pouku.

O kakšnih testih to?

Pri nas je jasno obvestilo, da naj pridemo brez otrok.

New Report

Close