Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vpr. Za Diners uporabnike

Vpr. Za Diners uporabnike

Pozdravljeni. Vprašanje za uporabnike klasične Diners kartice. Doslej sem imela pri svoji matični banki kreditno viso z revolvingom. Vsak mesec so mi odtegnili 10% od zneska porabe(Pred 2l sem zaprosila za 2000 eur kredita). Sedaj sem se dolga rešila, pa razmišljam o diners klasični kartici. Je to isto oz podobno ali tu zgolj opravljaš z svojimi sredstvi brez tistega kredita npr 2000 in potem jo odplačujem kot viso?

Mesečno odplačaš vse kar porabiš. Razen če kaj na obroke izrecno kupiš. Mi pa ni jasno zakaj bi se spet v dolgove spravila, če ti je ravno ratalo ven pridt? Kaj tako življenjsko nujnega rabiš da bi si dolgove nakopala ponovno? Imaš namen do smrti kot hrček na kolesu živet? Laufat in laufat pa nikamor pridet?

Diners karica je narejena tako, da imaš ločena mesečni limit (npr. 1000 evrov) in kreditni del (npr. 3000 evrov).

Ob koncu obračunskega obdobja dobiš v plačilo vse obroke iz kreditnega dela, ki zapadejo ta mesec in znesek mesečne porabe.

Sicer pregledna zadeva, a za moj okus premalo na široko uporabna. V Sloveniji in v Avstriji je sicer mogoče dokaj normalno plačevati z njo, a sam si ne bi privoščil iti na izlet ali podaljšan vikend s samo to kartico v žepu.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Zzzzzz545, 17.11.2023 ob 16:06

Pozdravljeni. Vprašanje za uporabnike klasične Diners kartice. Doslej sem imela pri svoji matični banki kreditno viso z revolvingom. Vsak mesec so mi odtegnili 10% od zneska porabe(Pred 2l sem zaprosila za 2000 eur kredita). Sedaj sem se dolga rešila, pa razmišljam o diners klasični kartici. Je to isto oz podobno ali tu zgolj opravljaš z svojimi sredstvi brez tistega kredita npr 2000 in potem jo odplačujem kot viso?

To je najboljša kartica za obročne nakupe. Ponekod celo 72 obrokov, na mnogih mestih pa 36 ali 24.

Fajn je tudi za kakšne espejevce, ki drugače ne morejo na obroke kupovat.

Za sprotno plačevanje v navadnih trgovinah ali celo dvig gotovine pa ne priporočam.

Deluje tudi na paypalu, z njo lahko plačuješ celo na Aliexpres.

 

 

mene zanima kak je to recimo 900e imam limita in 3500 obrocnega limita ..a se da recimo v trgovinah na spletu koristit tudi iz tega 3500e obročnega (recimo 200e v enkratnem znesku ne na obroke )ali je možno to črpat samo iz teh 900eur ?in je obročni striktno samo za obročna plačila?

Odgovor na objavo uporabnika
Eva272, 16.04.2024 ob 10:34

mene zanima kak je to recimo 900e imam limita in 3500 obrocnega limita ..a se da recimo v trgovinah na spletu koristit tudi iz tega 3500e obročnega (recimo 200e v enkratnem znesku ne na obroke )ali je možno to črpat samo iz teh 900eur ?in je obročni striktno samo za obročna plačila?

Lahko kupiš nekaj na obroke v najvišjem skupnem znesku 3500. Obrok se pa odšteje od tistih 900. Torej če imaš obrok 200e, imaš na razpolago mesečno samo še 700e za zapravit.

Resno?se ne odšteva obrok od tistih 3500?to mi je pa čudno saj naj bi šlo za dva ločena limita ..Ah ja

Kaj točño sploh spprašuĵues ñi, o 59 limita l?

Kaj 059 limita? ..glede na to da sta dva ločena limita eden 900 in drug obročni 3500 sem pač razumela da limita ne reže od 900eur,ker sta ločena

Odgovor na objavo uporabnika
Eva272, 19.04.2024 ob 20:59

Kaj 059 limita? ..glede na to da sta dva ločena limita eden 900 in drug obročni 3500 sem pač razumela da limita ne reže od 900eur,ker sta ločena

Znesek obroka se odbije. A ni logično? Ti imaš lahko za 3500 na obroke. Znesek obroka pa gre v limit mesečne porabe. Čisto logično. Limit za obroke se ti pa vsak mesec ko obrok odplačaš sprošča. Torej ne moreš nekaj za 3500 na tri obroke vzet, če imaš pa mesečni limit za porabo 500e.

New Report

Close