Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrednotenje človeka-opažanja

vrednotenje človeka-opažanja

Spodaj je ena pisala kako ni dobila niti čestitke ob rojstvu otroka, druga sodelavka ki je v firmi zaposlena manj časa pa ga je.
No in če pogledam okoli sebe, opažam da se ljudi vrednoti po tem na kakšni poziciji je, oziroma kakšne veze ima (ali je oče priznan odvetnik, mati zdravnica, brat član uprave), potem mu dejansko vrednost zraste, ne po svojih zaslugah. Tak človek se tudi sam začne obnašati kot da je večvreden, in potem tudi postane. Kakor se sam ceniš tako te bodo tudi ostali.
Delam v kolektivu, kjer nas je veliko zaposlenih in sem v tej službi že 10 let tako da sem dobro poštekala sceno. Se mi zdi da je tako kar povsod. Ali pač ne???

Torej če bo rodila sodelavka, katere mož je odvetnik, oče pa direktor v Simobilu, bo dobila darilo (kupljeno v Benettonu) z velikim telegramom in šopkom rož, medtem ko pa druga sodelavka rodi, katere mož je skladiščnik, oče pa kuhar gredo v Leclerk po eno ceneno cunco.

Takooo to so moja zapažanja. Če so vaša drugačna bom zelo vesela.

To je sicer karikirano, a nekaj je na tem. Jaz tudi nisem vedela, zakaj je ena dečva ful obrajtana v službi, pa resnično nič posebnega, čisto povprečna glede dela (pa tudi sicer). Potem sem pa izvedela, da je hčerka bivšega direktorja naše firme. Pa še kak podoben primerek bi se našel.

A se s tem ne obremenjujem in sama se družim samo s tistimi, ki so mi všeč, pa če so to “samo” tajnice.

Ja, kot da bi opisala mojo šefico in direktorico. One cenijo zaposlene po tem, če so partnerji mag, dr. itn., satrši direktorji velikih firm in potem jim tudi oprostijo napake, ki jih delajo. Obup!!

Jaz se družim s tistimi, ki so mi všeč ne glede na titulo.

O kupovanju daril takim “posebnežem” pa ne bi.

Seveda je nekaj na tem. V naši firmi dela hčerka nekega politika na zelo visokem položaju in je takoj dobila redno službo za nedoločen čas in višji faktor, kot je običajno (čeprav je v glavnem tako, da si najprej na pogodbi, nato pa – če si dober “material” – te vzamejo za leto dni v redno službo, nato ti podaljšujejo, če te še rabijo). In če ona kaj naredi narobe, ni takega velikega haloja, kot nastane, če ga pobiksa kdo drug.

V manjsi firmi se to po moje ne dogaja. Pomembno je, kaksen je clovek. Mislim, da je to bolj prisotno po velikih firmah, ko itak vecina zaposlenih pride not po vezah oz. so potomci bivsih delavcev, ce naj tako karikirano recem.

Ampak a veš, da se ponavadi prav s tajnicami dela najlepše?
One so direktorjeve desne roke in na ta račun si marsikdo lepo postelje.

Žal je res tako. In čisto nič drugače. Žalostno.

ne…tud v majhnih firmah se to dogaja…..ampak šele, ko jih je več kot na primer 10. Dokler nas je bilo 8 ali 9 ali 10, je bilo vse ok, ko nas je bilo pa 35, smo se pa začeli boskat…..pa je prišla direktorjeva nečakinja, pa hčerka od direktorjeve bivše ljubice, pa prijateljica od prijatelja od žene….skratka, zadnjih 10 zaposlenih je samo tko prišlo v firmo…in tud, če jih ne bi bilo, ne bi blo škode, ker vsak za sebe misli, kva je, če je tkole not prišel. Da o osnovni plači na začektu, ki je v povprečnju 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višja, ne govorimo….

Lahko rečem, da pri nas NI tako. Imam zgleda srečo.

Pri nas je še vsaka dobila telegram s telegramskim darilcem, nekaj kasneje pa darilo za dojenčka in simbolično darilo za mami. Pa še tole: za večino sploh ne vem, kdo in kaj so njihovi očeti in matere in možje in žene in prastrici in …

hm

Pri nas smo ravno zaradi tega KONČNO ukinili praznovanje rojstnih dnevov…
Za druge smo pobirali tudi po 700 SIT, pa še danes ne vem, če je toliko sploh stalo, meni so nazadnje prinesli rožico za 2 jurja (prinesla sem pa 30 kosov tort)… halooo…

Vem pa da ni vse odvisno le od tega od kod si, ampak v kakšne roke padeš (šef) in koliko se postaviš zase že od prvega dne v firmi….
Jaz sem vse to zamočila… in še danes po napredovanju, se marsikdo s tem težko sprijazni….
Žal…
Ampak imam pa 2 dobri sodelavki, ki smo ‘sveti trio’ in tukaj ni ovir, gremo ven na pizzo, se imamo fajn, si povemo vse čvekarije…. prav luštn…. Zakaj pa pravzaprav potrebujem okrog sebe 30, 50, 100 ljudi (itak je velika večina hinavcev..) …

Pri nas tudi vsaka (tudi partnerke pri nas zaposlenih moških) dobijo telegram in telegramsko darilo, to na račun podjetja.
Potem pa zaposleni zberemo denar za otročka, pač vsak da kolikor hoče. No tu so razlike med ta starimi zaposlenimi, ki dobijo več in ta novimi. Logično je namreč, da vsak da vsakemu različno, pač odvisno od tega kako se razumemo med seboj. ta denarček damo staršema, namenjen je pa da se kaj kupi otročku, če še kaj takega rabijo ali pa se položi na otrokovo knjižico.
lp

New Report

Close