Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vrtčevski jedilnik – JASLI!?

Vrtčevski jedilnik – JASLI!?

Najprej vsem dober večer!

Pa imam spet eno vprašanje, oziroma bolje rečeno prošnjo!
Sigurno je med vami kakšna vzgojiteljica, varuška, pomočnica varuške, ali pa samo kao kakšna X oseba, ki dela v vrtcu!
Prosila bi jo ( ali pa kakšno dobro mamico, ki bi se potrudila to naredit in si vzeti toliko časa) , če bi mi lahko napisala jedilnik za otroke v jaslih.
Mislim, da ga delajo za en teden naprej!? Jaz bi prosila, če se lahko potem še en teden ta tema ponovi, tako, da bi imela jedilnik vsaj za dva tedna. seveda bi bila vesela če bi ga imela tudi za dlje, a dva tedna nekako bi bilo najmanj.
Najbolj me zanimajo zajtrki in kosila!
Če se bo našla kakšna dobra duša, ki bi stvar lahko skopirala ali prepisala in nato prilepila na foforum, bi ji bila res iz dna duše hvaležna!
Sigurna sem, da bi s tem naredili uslugo še veliko mamicam, sploh tistim, katerih otročki ne hodijo v vrtec!
Hvala že vnaprej in lepo noč!
Vallery!

Hojla,
če te stvar zanima kot ideja za pripravo hrane doma, potem imaš na straneh kranjskih vrtcev napisan jedeilnik od februarja pa do konec septembra, zdaj pa jim je očitno zmanjkalo energije za ažuriranje. Upam, da ti bo ta link kaj pomagal.

Lp, Dušan

Hvala Dušan, tole je prav super zadeva.

Dobro jutro!
Dušan, ti si res ena dobra duša! ;))
HVALA!
Lep dan!
Vallery!

Še en primerek!

Tole je res super. Sem že večkrat razmišljala, da bi šla kar v vrtec s table prepisat jedilnik, ker se mi včasih zdi, da jemo stalno eno in isto.

Maja

Mene pa zanima nekaj drugega; v jaslih in v vrtcu naj bi otroci jedli sami. Kako pa naj otrok sam je, če še npr. ne zna!? To velja za otroke v jaslih! Ali jih hranijo vzgojiteljice? Kolegica mi je rekla, da moraje jesti sami, in če kateri otrok ne zna, je pač par dni lačen… nekak ne morem verjeti, da je to res!

Haloooo????
Dokler ne znajo jih pač hranijo. Se pa v vrtcu zelo hitro naučijo sami jest.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

No, res upam, da je tako. Ker si ne morem zamišljat moje deklice, če bi morala v jasli, ker še niti žlice ne drži v rokah…

MOjca,

Verjetno, da ne verjameš, da pustijo otroke v vrtcih stradati. Kje pa! Našega so od začetka hranile one in ko je bil mesec naokoli smo imeli doma kosilo in on je zahteval žličko. Pa mu dam jaz žličko, ker sem mislila, da se želi z njo igrati, on pa zajame polno žlico špinače pa hop v usta. In tako drugo, tretjo, ….vse do zadnje droptinice. Midva z možem sva brez besed strmela v njega, on pa se nama je smejčal.

Najin mali škrat je v vrtcu postal že čisto “tapravi” fantek!

LPT

V jaslih sedijo za okroglo mizo in vzgojiteljice hodijo v krogu in jih hranijo…
Lačni so, če nočejo jest, seveda, da jih hranijo!
Lp, Mateja

Moj je šel z 10,5 meseci v jasli in seveda ni bil lačen. Doma je jedel samo pasirano in me je skrbelo kako bo jedel tam, k je vse v kosih. Ni še imel zobkov. Zadeva je kaj hitro stekla, lepo se je navadil jesti nezmiksano hrano (sicer pa itak vedno mame kompliciramo) in tudi kmalu je že znal jesti z žlico.

Me je pa zelo presenetilo, da so juho dobili na koncu. Razložili so nam, da če se najprej juhe najejo potem malo naprej jejo, ker jih juha napolni in v bistvu je to res. Me zanima če tudi drugje to prakticirajo? V drugem vrtcu (ko smo menjali) tega niso počeli. In zakaj take razlike? Naj povem da sem bila nad prvim vrtcem navdušena in mi je še danes žal, da smo menjali, samo žal takrat ni šlo drugače.

MOjca, saj verjetno se samo hecaš in tega ne verjameš res. In sprašuješ kar tako, kajne?

Ne, se ne hecam, res sem dobila tako informacijo! In zato sem tudi tukaj vprašala, če je to sploh možno! Ker se tudi meni zdi nemogoče!

Še en jedilnik:

http://www2.arnes.si/~vvzljur/jedilnik.htm

LP, Petica

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Gobova juha 🙂

samo v vednost

Na spletnihstraneh vrtcev boste našli javno objavljene jedilnike za prvo in drugo starostno obdobje

kako čas teče..


Kaj si ti vratar teme? O.o

Super tema. Hvala, da si jo obudil, tebe Kensington, to seveda zelo zanima, ko si v Sloveniji in imaš otroke v slo vrtcih.

kensi ne dela tu gor kaj drugega, kot trola že od kar je bil še lakotnik, menda
zdaj so mu moderatorji dali… ohoho dela… veš kaj tem mora gor spravit….

Mama ga podoji, ko ga pripelje in, ko ga odpelje. Če je siten, pa še vmes.
Tako je najboljše, smo vsi xadovoljni…

Ačetje imajo pa termovke od doma in problem rešen. Tja do 3- 4 let.

Kaj nima vsak vrtec jedilnika na webu?

http://www.vrtectrnovo.si/jedilniki
http://www.vrteckolezija.si/prehrana/
http://www.viskigaj.si/50/jedilniki

Ostale pa sama googlaj!

New Report

Close