Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrtec-jok-tepež

vrtec-jok-tepež

Bravo!

No, takole da vam še iz stroke nakaj povem. Na hitro sem preletela pa mi je nekaj cvetk ostalo v spominu. Katka, praviš, da je tvoj otrok dobil prvi dan ugriz, se k sreči to ni nadaljevalo, vendar če bi se, bi nekaj ukrenila. Me pa zanima kaj bi storila? Jaz imam v skupini 1-3 let vsak dan prisotnih 10 do 12 otrok. Imam še pomočnico tako sva dve na voljo za vse te vaše-naše nadobudneže. Ugriz, praska, ščipanje se dogodi v trenutku, midve žal ne moreva biti vedno na vseh koncih. Večino časa pa je itak ena pri previjalni mizi tako, da je druga sama s skupino. Malo pomisli, kaj vse se lahko zgodi tebi, ko si sama s svojim otrokom in ne v taki skupini. Žal tudi me v vrtcu nismo “hobotnice”, čeprav nekateri starši pričakujete to od nas. Trudimo se preprečiti čim več takih nezgod, še vedno pa se jih kar nekaj pripeti, verjemite, da tudi nem ni všeč in prijetno, ko moramo to sporočiti staršem. Želim pa si, da bi dandanašnji starši imeli malo več strpnosti in občutka, ter zaupali v vzgojo in delo, ki ga opravljamo v vrtcih, povem vam iz lastnih izkušenj, da ste se starši v letih, kar jaz delam v vrtcu zelo spremenili. Pa prosim ne mi govorit, da si to dovolite zato, ker so vrtci tako dragi, tudi jaz mastno plačujem vrtec za svoje otroke, vem pa da se je nasploh kultura medsebojnega spoštovanja zelo poslabšala. Toliko od mene pa upam, da boste še kaj lepega napisali o vrtcih kdaj in ne samo slabe stvari.

Lep dan vsem.

Če bi mala stalno hodila domov pogrižena, bi ukrepala tako, da bi vzgojiteljici povedala, da me to skrbi in jo prosila, da naj bo bolj pozorna na “problematičnega” otroka in da naj poskuša mojo hčer odmakniti od tega otroka, kjer se le da (recimo pri mizi, pri branju knjigic oz. mirnih igrah ipd.). Poleg tega bi jo povprašala, kako onidve ukrepata, da bi se griženje zminimaliziralo. Če bi se mi zdeli ukrepi ustrezni in dovolj strogi, potem bi jima pač zaupala, da bosta stvar sčasoma poštimali.

New Report

Close