Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vrtec-lizalke za roj. dan

Vrtec-lizalke za roj. dan

ne,ampak tvoji odg niso za nikamor.Znaš samo žalit,odgovorit pa ne znaš.

Pa a ste vi normalni?

Kakšna pravila??

V katerem zakonu to piše?

Otrok ne sme imeti denarja na izletu, otrok ne sme nositi sladkarij v šolo??? Navedi mi zakon.

Moj otrok lahko na izlet nese 500 eur če meni tako paše in vsak dan si lahko v vrtec in šolo prinese celo vrečo sladkarij, če mu bom jaz rekla, da lahko.

Kdo bo meni postavljal pravila in komandiral kaj lahko moj otrok počne? Eni ste pa res prfuknjeni.[/quote]

Ja, Amerika je tu! 4-letniki mečejo čevlje v steklo, mama pa reče, da ga ne bo omejevala, da bodo plačali, če se bo razbilo ipd. To je samo ena cvetka …[/b]

Ko misliš, da si prebral še zadnjo neumnost na svetu, se iz neke jame privali neka nobilis, ki otroka navaja na vino!
Kr pobralo me bo! Bom zdajle odnesla v šolo par flaš kakovostnega BIO vina, da se bodo otroci malce navajali, da ne bo potem vsesplošnega bruhanja po valeti!

SVAŠTAAAAA!!!!

In ve se boste obešale na eno liziko! Babe, rečem vam, vtrgane ste kot stare gate. V svoji želji po biti boljši od vaših mamic in atekov, ki so ga veselo žingali pod brajdami več ne veste, kakno bedastočo bi prijavile![/quote]

Gumpa, pojma nimaš, na tvojem mestu bi bilo bolje biti tiho!

V lizalki ni ničesar, ampak prav ničesar zdravega. Same nekoristne ali škodljive zadeve, na čelu z rafiniranim belim sladkorjem. In pa še kakšno slabšo kemijo.

V vinu je sporen le desetinski delež etilnega alkohola. Pa še ta izbolša sliko holesterola v krvi. Niža LDL in viša HDL frakcijo. Sicer je pa vino ena najbolj zdravilnih pijač. Najbrž nisi nikoli slišala, koliko zdravilnih sestavin je v nekaterih, zlasti temnih sortah grozdja, zlasti v olupkih in peškah? Z antioksidanti, minerali in vitamini vred, ob fermentaciji se priključi še blagodejna mlečna kislina in drugo.

Nekatera vina, recimo naše terane in refoške bi lahko prodajali v lekarnah!

Ni razloga, da se vino povsem odteguje otrokom. Nasprotno, nauči naj se jih kulturnega uživanja pijače, ob kateri so zrasle vse velike sredozemske civilizacije! V Italiji je recimo zelo malo alkoholizma, pa se vino ponuja ne le v vsaki oštariji, ampak tudi v vseh delavskih, bolnišničnih, univerzitetnih menzah- praktično povsod!

Skratka: vino je OK, lizalke so bljak!

Moj podpis! Se popolnoma strinjam. In Bogu hvala, da nimam teh fanatičark za meme.

Ko misliš, da si prebral še zadnjo neumnost na svetu, se iz neke jame privali neka nobilis, ki otroka navaja na vino!
Kr pobralo me bo! Bom zdajle odnesla v šolo par flaš kakovostnega BIO vina, da se bodo otroci malce navajali, da ne bo potem vsesplošnega bruhanja po valeti!

SVAŠTAAAAA!!!!

In ve se boste obešale na eno liziko! Babe, rečem vam, vtrgane ste kot stare gate. V svoji želji po biti boljši od vaših mamic in atekov, ki so ga veselo žingali pod brajdami več ne veste, kakno bedastočo bi prijavile![/quote]

Gumpa, pojma nimaš, na tvojem mestu bi bilo bolje biti tiho!

V lizalki ni ničesar, ampak prav ničesar zdravega. Same nekoristne ali škodljive zadeve, na čelu z rafiniranim belim sladkorjem. In pa še kakšno slabšo kemijo.

V vinu je sporen le desetinski delež etilnega alkohola. Pa še ta izbolša sliko holesterola v krvi. Niža LDL in viša HDL frakcijo. Sicer je pa vino ena najbolj zdravilnih pijač. Najbrž nisi nikoli slišala, koliko zdravilnih sestavin je v nekaterih, zlasti temnih sortah grozdja, zlasti v olupkih in peškah? Z antioksidanti, minerali in vitamini vred, ob fermentaciji se priključi še blagodejna mlečna kislina in drugo.

Nekatera vina, recimo naše terane in refoške bi lahko prodajali v lekarnah!

Ni razloga, da se vino povsem odteguje otrokom. Nasprotno, nauči naj se jih kulturnega uživanja pijače, ob kateri so zrasle vse velike sredozemske civilizacije! V Italiji je recimo zelo malo alkoholizma, pa se vino ponuja ne le v vsaki oštariji, ampak tudi v vseh delavskih, bolnišničnih, univerzitetnih menzah- praktično povsod!

Skratka: vino je OK, lizalke so bljak![/quote] tole je pa samo..no comment ej, ostala sem brez komentarja.in pri kateri starosti si ti začela otrokom ponujati ta tvoj “zdravilni” alkohol?mogoče nebi bilo slabo da te obišče socialna ker resno nisi normalna.sem že slišala za kulturo pitja in to niti približno ni ponujanje alkohola mladoletnikom ker je to po zakonu PREPOVEDANO.ene ste resno zrele za ljubljana-polje relacijo.

Kako že gre tisto o prepovedanem sadežu?? Je najslajši, a ne?
Drage mamice, s prepovedjo otrok že ne boste obvarovale. Pa je isto s cigareti, alkoholom, seksom… Bodite jim zgled v razumnosti in si osmislite življeje še s čim drugim kot prebiranjem literature o zdravem življenju in osebni rasti…
S parimi lizikami si ni še nihče uničil življenja, z eno zafrustrirano matko pa si je že marsikdo.

S prepovedjo? Pa vaši otroci res zahtevajo in prosijo za lizike? Moji nikoli in nikdar. En otrok jo poskusi in vrže stran, drug je poliže do polovice in ima za eno leto dovolj. Dozo cukra dobijo čisto drugače. In nikjer nisem razbrala, da gre za kratenja sladkorja kot takega, ampak za kratenje kemije, kar ves barvast cuker je.

,xfmčo: očitno si otrokom dober zgled 🙂 Sam mi je pa malo sumljivo tole tvoje – moji pa nikoli in nikdar. Svaka čast tvoji samozavesti. Preveč poznam takih: moj me pa ne bi nikoli prevaral, moj otrok pa nikoli ne bo kradel, moj otrok pa nikoli ne laže, moj pa že ni tak….

Jaz pa upam, da sem ga tako dobro vzgojila da ne bo kradel, jaz pa upam, da me ima toliko rad, jaz pa upam, da ne bo pri sosedu pojedel tono lizik…

Med je edini predelan enostavni sladkor, ki bi se ga občasno lahko priporočalo v uživanje. Zlasti hojin, gozdni, kostanjev ali zeliščni. In to v zmernih količinah.

Sladkor iz sladkornega trsa je povsem odveč. Čim manj, tem bolje. Od čokolad so tako daleč najboljše čimbolj temne itd. Lizalke in bonboni so najslabše od vsega možnega.

Gumpa, pojma nimaš, na tvojem mestu bi bilo bolje biti tiho!

V lizalki ni ničesar, ampak prav ničesar zdravega. Same nekoristne ali škodljive zadeve, na čelu z rafiniranim belim sladkorjem. In pa še kakšno slabšo kemijo.

V vinu je sporen le desetinski delež etilnega alkohola. Pa še ta izbolša sliko holesterola v krvi. Niža LDL in viša HDL frakcijo. Sicer je pa vino ena najbolj zdravilnih pijač. Najbrž nisi nikoli slišala, koliko zdravilnih sestavin je v nekaterih, zlasti temnih sortah grozdja, zlasti v olupkih in peškah? Z antioksidanti, minerali in vitamini vred, ob fermentaciji se priključi še blagodejna mlečna kislina in drugo.

Nekatera vina, recimo naše terane in refoške bi lahko prodajali v lekarnah!

Ni razloga, da se vino povsem odteguje otrokom. Nasprotno, nauči naj se jih kulturnega uživanja pijače, ob kateri so zrasle vse velike sredozemske civilizacije! V Italiji je recimo zelo malo alkoholizma, pa se vino ponuja ne le v vsaki oštariji, ampak tudi v vseh delavskih, bolnišničnih, univerzitetnih menzah- praktično povsod!

Skratka: vino je OK, lizalke so bljak![/quote] tole je pa samo..no comment ej, ostala sem brez komentarja.in pri kateri starosti si ti začela otrokom ponujati ta tvoj “zdravilni” alkohol?mogoče nebi bilo slabo da te obišče socialna ker resno nisi normalna.sem že slišala za kulturo pitja in to niti približno ni ponujanje alkohola mladoletnikom ker je to po zakonu PREPOVEDANO.ene ste resno zrele za ljubljana-polje relacijo.[/quote]

A se tebi čisto blede ali kaj?!

Prepovedano je seveda, da bi mladoletne osebe same nakupovale alkoholne pijače, ali jih same naročale v lokalih. S čimer se povsem strinjam, saj gre za nevarnost zlorabe za primitivno opijanje. Še premalo so tu strogi in striktni.

Drugo je pa uživanje piva ali vina ob prisotnosti staršev. Niti v lokalu, še manj doma to ni niti približno prepovedano ali kaznivo! Res si tumpasta, da take kozle streljaš!

Svojim otrokom smo mi tako ponudili vino kot izvrstno pijačo in kulinarični dodatek že v prvem letu starosti. Seveda v ustrezni količini, ne več kot malo zličko v začetku.

p.s. V vinorodnih krajih Sredozemlja se je od nekdaj tudi za žejo pilo z vodo razredčeno vino, imenovano špricer ali bevanda ipd. Tudi otroci seveda. Bistveno za njih je samo, da je količina v vinu zaužitega etanola relativno majhna, manj kot 1 ml na kg TT.

Kaj pa kadar povabite prijateljčke od otrok na praznovanje rojstnega dne, laurusnobilis, ali imate takrat namesto torte za malčke raje “enološko-gurmansko popotovanje po Sloveniji”?

Ja, špricer pri enem letu. Takoj z joške na špricer.

Sicer pa dobra provokacija, ni kaj 🙂

Obstajajo tudi torte in sladoledi ( punch itd.) z rumom, amaretom, irish cream ali teranovim likerjem in malo sladkorja. Same precej nedolžne zadeve skratka, če se ne uživajo prepogosto in prevelikih količinah.

Samo da ni nobenih lizalk. 🙂

p.s. Bio ali eko jabolkam se pa ne bi veljalo odpovedat in je težko razumet ljudi tule, ki gledajo postrani na vse sadje, ki ni vsaj 10 krat v sezoni pošpricano. Res čudno.:(

creativa nepr.,

ni neresnična provokacija, mi je žal. Je čisto res. Ti tudi gotovo nisi iz vinorodnih krajev.

Saj lahko jeste grozdje in rozine, če ste že vinorodniki, saj ni treba, da pijete 🙂

Ja, nikoli in nikdar niso bili moji otroci mahnjeni na lizike. Madona, a ti tvojih otrok ne poznaš niti toliko, da bi vedela, kaj imajo radi?

Sem iz krajev, kjer ima skoraj vsak vinograd 😉 in kjer je posledično tudi veliko alkoholizma 🙁 tako da…

Alkoholizem je pa hudič, ja.

Ne vem, ljudje bi morali biti od rojstva tako vzgajani, z besedo in zgledom, da bi se absolutno znali obvladovat in znali odložit vzgibe po takojšnjih zadovoljitvah oz. primitivne zadovoljitve kompenzirat z višjimi duhovnimi. V duhu Marka Avrelija.

Odvisniške mentalitete je ogromno in je v porastu. Odvisništva v vseh starostnih obdobjih, Odvisnosti od tisočerih stvari. Od alkohola do sladkarij, tudi omenjenih lizalk.

Jah, no, lorbek se očitno drži tradicije. V krajih tukaj nedaleč je (bila) že dolgo navada namočiti sredico kruha v šnops ali vino, zaviti v gazo in dati dojenčku namesto dude. Nič se niso drli in fajn so spali. Res da so bili kasneje bolj počasnih misli, ampak kaj je pa treba na svetu kaj dosti razmišljat. Naredi en šluk, pa bo spet vse v redi (prosto po Frajkinclerih).

In ne, otrokom ni treba dajati alkohola, še najmanj pa ga skrivati v sladice. Komot lahko jedo sveže grozdje, rozine, pijejo pasteriziran sok…

pač izgovori prizadetih staršev ki ga sami radi šlukajo, otroci so pa potem čisto po njih. in pazi to lizika slabo, ALKOHOL (vino=alkohol če si priznaš ali ne) pa dobro. ja fajn ne kam smo prišli. da bo otrok počasen pa nič hudega, tudi starši niso kaj preveč pametni, če dajejo otrokom alkohol. potem pa meče ven idiotizme da je v sladicah tudi alkohol. mogoče če jih kpiš v trgovini ali slaščičarni res. jaz delam vse doma ravno zaradi razloga ker organsko ne prenesem ruma. in to do takšne mere ko mi je ena “pametnjakovička” kot je tale ki alkohol podtika otrokom, dala rum zraven v smetano od kave pa sem lahko šla na prvi wc in vse zbruhala. nekateri mislijo da vsem paše alkohol in posiljujejo folk okoli sebe zato da nebi izpadli da ga oni preveč šlukajo. peciva in sladice pečem torej doma in v njih ni kapljice alkohola toliko o tvojih tortah in ostalih pičkarijah ki si jih ti nesposobna zagotoviti otrokom brez alkohola. in ponavljam – čas je da te obišče socialna, ker nisi normalna!!!!potem pa njim razlagaj o “zdravilnosti” alkohola in kako bi ga lahko prodajali v lekarnah. čudno da v bolnici ko prideš ti ne dajo najprej intravenozno en literček pa šele potem naprej kaj delajo, ko je tako zelo zdravilen a ne?? poznam otroka, ki so mu devali alkohol (v tem primeru je bilo res vino, ker je najcenejše) da so imeli starši mir pred njim ker je zaspal kot klada. ta otrok je sedaj star 23 let, hodil je na pomožno šolo ker je imel velike težave z koncentracijo in agresivnostjo. je alkoholik in znan nasilnež, nazadnje je skakljal za svojo ženo z sekiro da ji bo prste posekal. to nastane iz otrok, ki jim dajete zavedno alkohol. nenormalneži, sami pijte otroke pa ne posiljujte z svojimi prizadetimi primitivnimi forami.

tok zabavne teme pa še ne… svašta

A nove oh in sploh igrače imate, ja čestitam![/quote]

nisem brala vseh špagetov, samo:

kamiončki in dojenčki so narejeni iz predelane kovine in plastike – a to pa spada v EKO vrtec?
bi morale ja biti striktno doma narejene igrače iz naravnih materialo a ne?
pa še eni, ki pravi, da lizike spadajo med sladkarije – NI RES! Lizike so sadje, jih imaš z okusom jagode, češnje, limone, pomaranče…. edino okus kokakole je malo sporen v eko vrtcih, za vse ostalo pa ne vidim problema. Kar otroke vprašaj, a so jedli liziko ali sadje.

Vse se obrne. Prepovejte jim videoigrice, boste že videli, ko bo najstnik.

,xfmčo: Ja točno vem, kaj imajo radi in kaj ne. Ja, ampak zato če naš fantin ne mara coca-cole še ne pomeni, da sem jaz Mati Tereza…. ma pač rad lizike :-)… In kolikor vem je tema o tem ali starši dovolijo lizike in ne ali otroci marajo lizike. Vsi pa verjetno vemo kaj je zdravo in kaj ne…Pa verjetno, če ne naredim scene, če mu dedi stisne eno liziko, še ne pomeni, da mu načrtno trpam cukr v usta.

še vedno mislim, da je tema – upoštevati dogovor v vrtcu ali ne.
pa smo pač mone temo razpletele na vse možne konce, kot ponavadi 😉

New Report

Close