Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vrtec-lizalke za roj. dan

Vrtec-lizalke za roj. dan

Tol, da jaz trdim, da sem mati Tereza, ker moji otroci ne jedo lizik, je nastalo samo v tvoji zblojeni glavi.

.xfmčo: si tko luštna, ko se razburiš. Eno liziko pojej, ker se mi zdi, da ti je cukr padu….:-)

Ejga, mama, sej veš kdo so starši otroka, ki v vrtec “strup” nosi. Ker si odrasla in odgovorna, pa odkrita in principielna oseba, boš verjetno stopila k mami/očetu omenjenega sovrtičkarja, in z njim namesto z vzgojiteljico rešila svoj problem. Ker je problem tvoj in ne od “tet” v vrtcu! Torej,da slišimo in beremo, kdaj in kako si to storila!

Ne ne, iamjo kar tete v vrtcu nalogo, da zavrnejo nekaj, kar ni v skladu z dogovorom. Predvidevam, da je dofgovor dorečen na sestanku staršev in vzgojiteljic. In ker blesavi starši prinesejo proti pravilom, se velika torba sladkarij staršu potisne nazaj in pove, kaj je dogovor.

Ne ne, iamjo kar tete v vrtcu nalogo, da zavrnejo nekaj, kar ni v skladu z dogovorom. Predvidevam, da je dofgovor dorečen na sestanku staršev in vzgojiteljic. In ker blesavi starši prinesejo proti pravilom, se velika torba sladkarij staršu potisne nazaj in pove, kaj je dogovor.[/quote]
A ti si pa njena advokatinja, ali v njenem imenu odgovarjaš? In kje je tak dogovor napisan? In kaj, če dogovor ne velja za vse starše in se z njim ne strinjajo? Čakam odgovor avtorice začetnega posta, ki pa očitno ničesar ne opravi sama, ampak vedno drugi namesto nje!

ja, pri nas so pravila v vrtcu ista, za rojstni dan sadje in polnozrnati piškoti. starši ki se tega ne držijo pa dobijo paket nedovoljenih “dobrot” nazaj. pri nas niti smokiji niso dovoljeni, in jaz se popolnoma strinjam s tem. sladkarij majo otroci dovolj doma, ne rabijo še v vrtcu tega jest.

kaj pa menite o tem da se otroci za rojstni dan v vrtcu ne smejo veseliti z baloni? je inšpekcija prepovedala…..

Tole je pa res bolš k brisače

Nemorem vse prebrat in odidit mimo.
Kot prvo genetika je tista, ki nam narekuje da sladko imamo radi. Koliko škodi ali ne je vseeno namreč nikogar ne ubije ena lizika niti čokolada – prej sadje ali zeljenjava, čeprav je s vrta ni rečeno, da ima dovolj vitaminov – današnji hibridi namreč so osiromašeni. Določene strupene snovi so že v prsti in se s fitoremediacijo lahko vgrajujejo ali absorbirajo tudi v rastline. Je eden od ekoloških procesov kako čistimo z rastlinami okolico in prst.

Obveznost vsakega starša je, da razloži otroku o sladkarijam, kakor tudi o ostalih stvareh s katerim se otrok srečuje in spoznava, ga delno tudi omejimo a ne preveč, saj že v kali zatremo njegovo otroško radovednost. Tudi nas so omejevali starši in nekatere omejitve šele zdaj razumemo, ko odrastemo.

Sicer je veliko tu takšnih staršev, ki imaste sami s seboj konflikte in jih potem tukaj rešujete na nepravi način, saj iščete odobravanja za dejanja in mišljenja, ki niso v skaldu z javno večino in se potemkaj čudite odgovorom in reakcijam.

Prav je, če se človek drži dogovorjenih pravil.

Po drugi strani pa, ko že razpravljamo o neizmerni škodljivosti lizik … 🙂

Mi kot otroci smo jih tudi jedli, jedli smo tudi smokije, pa čips, pa evrokrem na kruhu, pa čips, pa pohano meso, pili gazirane pijače, namesto pravih sokov sirup za razredčit, jagode smo pomakali v sladkor, dodatno smo si sladkali cedevito …

Se sprašujem, kako smo to sploh preživeli, pa še debeli nismo bili in tudi biolni nismo bili več kot je bilo običajno.

Ma ne vem. Jaz ne pretiravam. Otroci dobijo doma tudi kako liziko in bonbone, pa čokolado … Če ne “žrejo” samo to, jih verjetno ne bo kar pobralo. 🙂

GIBALI SMO SE! To je bistvena razlika in pa seveda obstaja razlika med količino takrat in danes. Mi smo včasih vsi skupaj pojedli vrečko bonbonov in se šli potem lovit, skrivat, gumitvist… do večera. Danes pa poje vsak svojo vrečko in gre špilat igrice ali do večera čepet pred tv.

Pa kaj ste prfuk**!! Pa dejte no nehat s temi eko in eko.
Drugič dej tvojemu mulcu dnar za sladoled in kupi liziko in pošlji tiste vzgojiteljce in ravnateljco v tri krasne.
Pa naj one žrejo jabolka cele dneve. Pa naj kafeta in keksov ne taknejo v zbornici!

KONČNO EDEN BOLJ PAMETNIH NASVETOV

perfect starši…ah ja

Vsak otrok je nor na sladkarije (razen če mu pač ni všeč okus…) še toliko slajše so, če so prepovedane. Tako da drage eko mame ne govorit, da vaš otrok ne mara lizik in ostalih sladkarij. Ker vsekakor bo enkrat prišel z njimi v stik (tega ne boste mogle preprečiti – razen če ga doma zaklenete in izolirate) in žal imajo sladkarije (in ostala ne zdrava hrana) na človeka takšen vpliv,da ko jih enkrat okusiš…je konec.
Tudi jaz poznam več primerov, ko so bile otroku doma strogo prepovedane sladkarije in so zelo pazli kaj jedo…otrok pa je na skrivaj v trgovini kupoval sladkarije in se na skrivaj basal z njimi. Kaj je torej bolje? Po moje vse v zmernih količinah…in da otroka z ničimer ne silimo…če izrazi željo po nečem sladkem, mu ustrežeš…je pa seveda neka meja, da potem ne je samo sladkega 🙂
In ja eko hrana…sem odraščala na kmetiji in vem kako izgledajo ne škopljena jabolka ter ostalo sadje in popolnoma eko zelenjava.
Lahko vam 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zagotovim, da izgledajo popolnoma drugače kot “EKO jabolka” v trgovini.
Ko sem jaz hodila v OŠ (ni še tako dolgo nazaj (9 let) in lahko rečem, da se mi zdi, da spadam še v tisto generacijo, ko smo še normalno odraščali in še ni bilo teh for z eko hrano in kaj se sme in kaj ne. Ko je kdo praznoval rojstni dan, je za sošolce prinesel kakšen čips, bonbone, se je pa našel tudi kdo, ki je prinesel torto…ampak je bilo vse v zmernih količinah in se nismo nikoli basali. Danes pa mislim, da nimamo meje in se kar tekmuje kdo bo prinesel več in boljše stvari, da se bo lahko pohvalil pred ostalimi…itak da se otroku, ki doma nikoli ne vidi te hrane kar zasvetijo očke. Ko pa jih še okusi…so pa verjetno za njega nebesa 🙂
Nikogar ne obsojam…vsak po svoje razmišlja in se na svoj način prehranjuje…ne želim pa, da s tem posiljuje še druge ljudi okrog sebe.
Tudi sama sem (bom) v pedagoških vodah….ne vem kako bom odreagirala, ko me bodo začele mame napadat s temi eko zadevami in česa vsega njihov otrok ne sme jesti….
torej še enkrat…kar je prepovedano je toliko slajše

celo otroštvo prepovedovadti otroku kaj ne sme in potem se boste čudili ko bodo pri 13-14 letih zglajzali prvo z cigareti in nato z drogami…a se vi zavedate da je otroštvo edino obdobje v človekovemu življenju kjer naj bi živeli popolnoma brez skrbi in vsak dan prebili z nasmeškom.seveda mora obstajati neka določena mera kaj se sme in kaj ne ampak da otroku “lizalke” ne dovolite in to recimo 1x tedensko je pa oprostite izrazu bolano.nihče se ne bo zaradi tega zredil ali dobil diabetes ki sploh ni povezan z zaužitjem sladkarij(gre za okvaro langerhansovih otočkov),če pa pričara nasmešek ena “lizalka” na obraz otroka je pa to za njegov razvoj in zdravje bolj pomembno kot jabolko ki ga poje z odporom.pa kaj mislite da, če bodo celo življenje jedli jabolka da bodo umrli zdravi pri 100letih.človek potrebuje za svoj razvoj raznovrstno hrano in ja tudi sladkarije spadajo pod to in potem pride do tega da se otroku upre sadje in zelenjava pa bo potem jedel vso nezdravo hrano ki jo je zamudil v mladosti potem ko bo nekoč samostojen.pod črto taki otorci se mi smilijo ker živijo pri bolanih ljudeh ki jim nevede kvarijo najlepše obdobje življenja z takimi idejami o “lizalkah” pa verjemite da je “lizalka” le vrh ledene gore!kaj še vse ne sme ta otrok početi?

Še zdaj se smejem tej čori ,ki je napisala lizalke namesto lizik!:)))))
ha hah ha ha ha!!

New Report

Close