Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsak otrok nam spremeni življenje

Vsak otrok nam spremeni življenje

Tole delim z vami… velik’ za hec, pa čist’ mal’ zares ;))

Oblačila:
1. otrok: Nosečniške obleke začnete nositi takoj, ko vam ginekolog potrdi nosečnost.
2. otrok: Normalna oblačila nosite, kolikor dolgo je to mogoče.
3. otrok: Vaša normalna oblačila so vaša nosečniška oblačila.

Ime za otroka:
1. otrok: Berete leksikone imen, delate sezname, črtate, dodajate itd.
2. otrok: Nekdo mora poimenovati otroka po prababici Štefki. Zakaj to ne bi bila ti?
3. otrok: Odprete imenik, zaprete oči in pogledate, kje se vam je ustavil prst. Zdravko? Odlično ime!

Priprave na porod:
1. otrok: Zelo resno vadite dihanje.
2. otrok: Ne obremenjujete se z vajami, ker vam dihanje prvič ni pomagalo.
3. otrok: Zahtevate epiduralno v 8. mesecu nosečnosti.

Oblačila za dojenčka:
1. otrok: Skrbno perete vse perilo, ga zlagate po barvah in shranjujete v otrokovo omarico.
2. otrok: Preverite samo, če je perilo umazano in zavržete tistega z največjimi madeži.
3. otrok: Tudi fantki lahko nosijo roza, kajne?!

Skrbi:
1. otrok: Jočete pri vsakem znaku otrokovega vznemirjenja, na vsak znak nezadovoljstva ga vzamete v roke.
2. otrok: V naročje ga vzamete šele, ko obstaja nevarnost, da bo zbudil prvorojenca.
3. otrok: Svojega triletnika naučite pestovati dojenčka s kolikami.

Aktivnosti:
1. otrok: Otroka peljete na gimnastiko, plavanje, v igralnice, na izlete, sprehode.
2. otrok: Otroka peljete na sprehode.
3. otrok: Otroka peljete v supermarket.

Večerni izhodi:
1. otrok: Kličete varuško vsakih pet minut.
2. otrok: Tik preden odidete od doma, se spomnite, da bi ji lahko pustili številko, na kateri ste dosegljivi.
3. otrok: Poklicati vas sme samo, če vidi kri.

Doma:
1. otrok: Večji del dneva očarano buljite v otroka.
2. otrok: Večji del dneva pazite, da starejši otrok ne bi poškodoval mlajšega.
3. otrok: Vsak dan se poskušate vsaj za kratek čas skriti pred otroki.

Ojej :)))) Mi smo pri ‘tadrugem’…

Lep pozdravček in en fleten dan,
Zvezdica

Mi tudi!

:-))

skorpijon-ka

A tako bo pri tretjem? FAJN.

:-))))))))))))))))))))
Mi bomo meli tri, če bo vse po planih.

Še komentar moje sosede (mame treh zdaj že velikih otrok): človek bi moral najprej imeti tretjega otroka. Življenje bi bilo mnogo lažje. Jaz sem se že pri drugem strinjala z njo.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Točno tako je, čeprav do tretjega, po trenutnih napovedih ne bo prišlo.

Sem se pošteno nsmejala!!!!!!Mi smo tudi pri drugem in kar držijo določene stvari!!!Se pa popolnoma strinjam z “majav”!!!

;-)))))))))

Ja naš tretji pa vestno opravlja svojo jutranjo nalogo…enega po enega nas zmeče iz postelje.Žal mi je le to,da ne bo imel prilike,da bi bil ob dojenčku.Ne morem vam povedati z besedami,kako srečni sta bili moji starejši hčeri,ko sta spremljali mojo nosečnost,pa prvo kopanje dojenčka,celo ko je spal,sta ob njem brali knjigo,pa sošolke so ga hodile gledat… SREČNO-še vam s tretjim,nezahtevnim!?

Mi smo pri ta prevem in prav drži napisano :)))

Lep konec tedna! Kristi*

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

Zvezdica zadela si v polno.
Tudi mi smo pri tadrugem.

Čist zares :)))

**************************************************************** The old dreams were good dreams; they didn't work out, but glad I had them. (Robert Kincaid v Najinih mostovih)

Mi pričakujemo drugega. Pri prvi je bilo v večini napisanega veliko resnice. Pri drugem? Bomo videli.

Vse kar je napisano pa drži pri moji sestri, ki iima tri…

hi, hi, mi smo pri taprvi in je še hujš kot je napisano…..

lp
n

Kako drži! Vsaj za prvega.

zAME NE VELJA.

:)))).
Vsaka podobnost z resničnim življenjem, je zgolj slučajna.:)))))))))

Za ta prvega bo kar držalo. :))
Pri drugem bomo pa videli čez par let, če bo kaj drugače. :))

Mi imamo že pri prvem drugega, morda celo tretjega. Ma sem res izzy mami.

Je kar res, kot je že ena napisala. Najprej bi morali imeti tretjega.
Čisto drži vse tole.

No, pri oblačilih in pripravi na porod se ne strinjam, sicer pa mi manjka še točka … 4. otrok :o)
Morda dodam kasneje, zdaj moram kuhat.

Lep dan vsem!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Je zabavno tole prebrati… a meni se vasih zareče, da če bi bil naš tretji otrok na prvem mestu, ne vem, če bi zdaj sploh imeli tri.

Zato za našo družino kar nekaj točk ne drži, nekaj drži, za preostale pa obstajajo še druge možnosti 🙂

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Moram še jaz povedati svoje: imam dva otroka, ampak se strinjam samo s tistimi trditvami, ki se tičejo nosečnosti, priprave na porod in na oblačila, kar se pa tiče otroka, pa moram priznat, da se obnašam čisto tako kot pri prvem ali pa še malo slabše, tako da na tretjega sploh pomisliti ne smem.
Sem se pa vsekakor zelo nasmejala!

Pa lep dan !

Tanja

Se strinjam, čeprav jaz srčno upam, da se bom ob vsaki nosečnosti podala v nakup nosečniških cot in jih po njej čimprej zavrgla…

(trenutno samo še 3 kg viška, mali pa je star 3,5 mes)….

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Mi smo v realnosti pri prvem, drugega delamo, drži pa nekaj od 1., nekaj od 2. in nekaj od 3.! Mi je pa pričaralo nasmeh v tale težak dan :))

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

No ja, pri nas je bilo pa mal drugače:

> Oblačila:
Normalna oblačila nosite, kolikor dolgo je to mogoče. Ko ni šlo več, je pa mož ostal brez 2 kavbojk.

> Ime za otroka:
> 1. otrok: Brez problema, že dolgo izbrano
> 2. otrok: Berete leksikone imen, delate sezname, črtate,
> dodajate itd. Odločitev je težka, ker smo najlepše porabili že prvič
> 3. otrok: Berete leksikone imen, delate sezname, črtate,
> dodajate itd. Odločitev je težka, ker smo najlepše porabili že prvič. Sledijo tedni usklajevanj in pogajanj z boljšo polovico. Noro težko je tretjič dobiti pravo ime.

> Priprave na porod:
> 1. otrok: Čez 1. november ležim kot pribita, ker imam naslednji dan rok, potem pa še dober teden preklinjam, ker se počutim kot slon, mulo pa se ne premakne nikamor
> 2. otrok: Ne obremenjujete se z vajami, ker me itak prehiti za 3 tedne
> 3. otrok: Me mulo zmaha bolj kot prva dva in imam z osebjem porodnišnice že 2 tedna prej pogajanja, če bi mi dovolili kar roditi, da se znebim bremena

> Oblačila za dojenčka:
Vedno čist flegma. Zdrav otrok je mal umazan otrok, a ne?

> Skrbi:
> 1. otrok: Jočete pri vsakem znaku otrokovega vznemirjenja, na
> vsak znak nezadovoljstva ga vzamete v roke.
Potem me pa po mnenju večine ostalih mamic čist prekmalu prešine, da me mulo izsiljuje in kaj kmalu dobi prvo lekcijo “vzgoje” … Od takrat naprej sem bolj skulirana – pri obeh naslednjih tudi. Če teče kri, pa pač teče kri – saj je tudi mami polna bojnih ran iz otroštva; so pač moji.

> Aktivnosti:
Vse 3 peljem povsod – ko je čas, ko smo zdravi in če obstaja želja po različnih aktivnostih. Ponavadi glasujemo, kam gremo. Če zmaga supermarket, pač zmaga supermarket – pri hillbillijih je tudi to dogodek zase :))

> Večerni izhodi:
Priznam, prvič pri prvem sem 2x poklicala, pa je bilo itak vse čist OK, da sem se prijela v roke in nisem več klicala. Sem pa še vedno v kinu vedno z “vibratorjem” v žepu.

> Doma:
> 1. otrok: Večji del dneva očarano buljite v otroka.
> 2. otrok: Večji del dneva očarano buljite v otroka.
> 3. otrok: Večji del dneva očarano buljite v otroka.
Pa se vseeno vsak dan vsaj za uro odklopim od njih.

LPM

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru. Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.

New Report

Close