Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vse več zakritih žensk z burkami in nikabi tudi v Sloveniji

Vse več zakritih žensk z burkami in nikabi tudi v Sloveniji

Ampak, vseeno, drugič dopiši vir znanja, da se ne boš kitila tudi celo z jasnovidnostjo, ki se je prilimala slučajno na kakšno diplomo. Sama tvoja tematika je pa utrujajoča in res ne vem, kdo ima veselje še živeti neprestano v preteklosti, pa bi hkrati želel živeti vsaj v sedanjosti, če že ne prihodnosti?
Sfalila si temo tako ali drugače. Ker problem rut ni le zaradi bolečih ušes.

No ja, v vrocih hlackah in majcki brez rokavov tudi v RKC cerkve ne smejo…

Ampak, vseeno, drugič dopiši vir znanja, da se ne boš kitila tudi celo z jasnovidnostjo, ki se je prilimala slučajno na kakšno diplomo. Sama tvoja tematika je pa utrujajoča in res ne vem, kdo ima veselje še živeti neprestano v preteklosti, pa bi hkrati želel živeti vsaj v sedanjosti, če že ne prihodnosti?
Sfalila si temo tako ali drugače. Ker problem rut ni le zaradi bolečih ušes.[/quote]

Sedaj mi pa res nič ni jasno….. vir znanja za kaj? Kakšno diplomo? Ne res mi ni jasno. Tista diploma nikoli ne omenja ne judov, ne muslimanov… ne rimskega imperija…. Sploh ne vem zakaj se gre….

Na UE imaš to pravico oz. lahko ugotavljanje identitete prepustiš policiji. Finančnih stvari pa ženske iz takšnih kultur ponavadi ne urejajo same.

Kaj ti vse čno-belo vidiš? Med biti na pol nag in biti domala zadekan je še cel razpon, veš.

Ja, imaš pravico. Znanka je imela točno ta primer, prišla ženska vsa zavita odpirat račun. Ja, se je morala odkrit, da so preverili, če se obraz ujema s fotografijo na sliki – je pa to ženska storila na samem, predvsem brez prisotnosti moških.

In še dodam svoje velecenjeno mnenje: bolano in retardirano, da ne napišem še kaj bolj sočnega. In ne, se ne da teh bebavih navad zavijat v kobajagi politično korektno toleranco do ‘drugače mislečih’.

Slovenija je v planu za vzpostavitev kalifata…

To je še sprejemljivo.

ČADOR (Iran)
[img]http://www.kidsofcourage.com/images/spotlight/120329_chador.jpg[/img]

Takšne krinke pa lahko uporabijo tudi muslimanski skrajneži (teroristi). Za to je skrivanje obraza neprimerno.

BURKA (Afganistan)
[img]http://1.bp.blogspot.com/_BNgFL-rfOsM/TThr7SP9xnI/AAAAAAAAEyA/Y2PTCHWvAak/s400/Burca-3.jpg[/img]

NIKAB (tančica čez obraz, lahko tudi mreža čez oči, rokavice)
[img]http://www.vg.no/uploaded/image/bilderigg/2012/06/06/1338974138497_917.jpg[/img]

Ljudje bodo tolerantni, dokler ne bo prislo do umorov zensk zaradi casti, pa se takrat bodo rekli, to se nas ne tice, to je njihova stvar. Zbujati se bodo zaceli sele, ko bo zadosti Slovenk prestopilo v islam. In nikar si ne delajte utvar, da se to ne bo zgodilo. To se dogaja v vseh drzavah, kjer je dosezeno doloceno stevilo islamskih priseljencev.

Saj sama vera ne bi bila problem, ampak to je vera, ki ljudi drzi ali pa potisne nazaj v case pred 2000 leti. Muslimanske drzave po pravilu bolj skrbijo za vzdrzevanje statusa quo kot za izboljsanje zivljenja svojih drzavljanov, da ne omenjam drzavljank.

Slovenci ste veliki ksenofobi. Hoteli ste v Eu, globalno gosp in vse kar spade zraven, ampak tujčeva noga pa ne sme stopiti na slovenska tla. Po drugi strani pa nobenega patriotizma, slovenec bi slovenca odrl.

Sama živim na arabskem polotoku, v muslimanski državi, precej konzervativni. Ženske nosijo šajlo (pokriti lasje) in abajo, včasih burko. Moški imajo dolge bele srajce in na glavi gutro.

In ne boste verjeli, zahodnjakov v zahodnjaških oblekah nobeden čudno ne gleda, indijk v njihovih sarijih prav tako ne. Noben zakon ne prepoveduje kratkih hlač ali mini kril ali dekoltejev – veliko jih je tako oblečenih, sama sicer ne – zaradi spoštovanja njihove kulture in ničesar drugega. Tukaj še nikoli nisem videla zahodnjaknje s pokritimi lasmi. Bikini sicer ni dovoljen na javnih plažah, a je ogromno plaž namenjenim zahodnjakom, kjer lahko nosiš string ali pa brazilke oz. kar ti pač paše. na te plaže hodijo tudi arabke, ki jih prav nič ne motijo naše bikinke in nobena čudno ne gleda in se pritožuje, koliko nas je v njeni državi.

Prav tako se v tej državi nihče ne počuti ogroženega zaradi moje religije – tako kot se počutite vi v sloveniji in se na vse pretege upirate tej ubogi džamiji. Katoliki tukaj imajo katoliško cerkev, pravoslavci pravoslavno, hindujci hindujsko svetišče, budisti budistično…cel verski kulturni kompleks za vernike različnih religij.

Smešno mi je, da je v eni sloveniji, kjer vlada liberalna demokracija, ljudje se imajo za napredne in civilizirane, stanje precej bolj napeto in ozkogledno kot v eni konzervativni arabski muslimanski državi.

Sama nisem muslimanka in se strinjam, da se moramo obnašati spoštljivo do kulture, v kateri smo gost. ampak je pa žalostno brati, kakšni ksenofobi smo slovenci. se res počutite toliko manjvredne?

pa še to, nisem v dubaju oz. emiratih, ki ciljajo na turiste, ampak v državi, ki je zelo zaprta za turiste.

No, prosim te, še v Kranju, ki ni neko big mesto, jih je cel kup, boš pa rekla, da jih v Ljubljani ni?[/quote]

Tudi jaz premišljujem kdaj sem videla kakšno v ruti in se ne spomnim. Bo držalo, da je tega v Ljubljani malo. Kako je pa v Kranju, pa ne vem.

Prepotovala sem kar nekaj muslimanskih držav in se popolnoma strinjam s tabo. Tudi in predvsem s tvojo zadnjo ugotovitvijo. Agresija izhaja iz strahu, ta je pa posledica slabe samopodobe.

pa še to, nisem v dubaju oz. emiratih, ki ciljajo na turiste, ampak v državi, ki je zelo zaprta za turiste.[/quote]

Aha, hodiš s pokritimi rameni, nimaš kratkih hlač, kril ipd., ker spoštuješ njihovo kulturo kjer si gost. No vidiš tako bi lahko pri nas gosti spoštovali kulturo, da je obraz odkrit.

Ok, res me zanima ali so v Ljubljani resnično ženske z burko? Z nikabom jih je res vedno več, prav tako tistih s hidžabom.

pa še to, nisem v dubaju oz. emiratih, ki ciljajo na turiste, ampak v državi, ki je zelo zaprta za turiste.[/quote]

Aha, hodiš s pokritimi rameni, nimaš kratkih hlač, kril ipd., ker spoštuješ njihovo kulturo kjer si gost. No vidiš tako bi lahko pri nas gosti spoštovali kulturo, da je obraz odkrit.[/quote]

Se strinjam s komentarjem, pa se malo dodam. Torej imate locena obmocja za tujce. Ce bi v Sloveniji ali drugje na zahodu zahtevali locena obmocja, bi ne samo ti, ampak se drugi zaceli vpiti dol s segregacijo, dol z apartheidom, ker pa je locitev v islamski drzavi, je pa segregacija dovoljena.

Ne vem sicer, v kaksni poziciji si v drzavi, kjer zivis, vendar me zanima, koliko zensk, ki nosi burko, je enakopravnih. Koliko jih lahko samih odloca o svojem zivljenju, o svoji izobrazbi, o svoji veri ali neveri, o svoji druzini in o svoji prihodnost? Koliko od njih se je porocilo iz ljubezni in v letih po puberteti? Koliko od njih jih nosi burko zato, ker se jih od malega indoktrinira v zensko zakrivanje in zensko manjvrednost in odvisnost od moskih?

Kaksno leto sem prijateljevala z neko Iranko. Ceprav sta bila z mozem oba izobrazena, ni imela enakih pravic kot moski, potem, ko se je Homeini vrnil v Iran, ko je bila se otrok. Kasneje, ko je odrasla in se porocila, so ziveli kot razcepljene osebnosti: en stil zivljenja za 4 stenami, drug pa v javnosti. Ko je dobila hcerki, ju je morala pokrivati od njunega 3. ali 4. leta naprej, ker je bil tak zakon. In to je bila zenska, ki je imela moza, ki ni podpiral muslimanskega rezima. Druzina tega pritiska ni zdrzala in so odsli.

pa še to, nisem v dubaju oz. emiratih, ki ciljajo na turiste, ampak v državi, ki je zelo zaprta za turiste.[/quote]

Aha, hodiš s pokritimi rameni, nimaš kratkih hlač, kril ipd., ker spoštuješ njihovo kulturo kjer si gost. No vidiš tako bi lahko pri nas gosti spoštovali kulturo, da je obraz odkrit.[/quote]

po tvoji logiki bi torej jaz morala nositi burko, muslimanke v sloveniji pa hot pantse, da bi pokazale spoštovanje kulture, kjer smo gostje? jaz spoštujem kulturo do te mere, ki se meni zdi sprejemljiva – ne zakrivam ramen, niti las, niti kolen – pač ne nosim mini kril, hot pantsov in dekoltejev do popka. veliko pa jih. pa še nisem videla muslimanke, ki bi buljila v tako oblečene in komentirale o njihovi številčniosti. tako kot sem rekla – gre za kompromis – in zakrivanje ramen in ne nošenje mini kril je kompromis, ki je daleč od oblačenja v burko! s tem, da meni tukaj nihče ni zakonsko prepovedal nositi minice, v sloveniji pa želite, da se zakonsko prepove zakrivati obraz.

in ja, se strinjam, da obraz pri nas mora biti odkrit. sicer pa po mojih izkušnjah muslimanke odstranijo nikab že na avionu, ko letijo proti evropi.

Aha, hodiš s pokritimi rameni, nimaš kratkih hlač, kril ipd., ker spoštuješ njihovo kulturo kjer si gost. No vidiš tako bi lahko pri nas gosti spoštovali kulturo, da je obraz odkrit.[/quote]

po tvoji logiki bi torej jaz morala nositi burko, muslimanke v sloveniji pa hot pantse, da bi pokazale spoštovanje kulture, kjer smo gostje? jaz spoštujem kulturo do te mere, ki se meni zdi sprejemljiva – ne zakrivam ramen, niti las, niti kolen – pač ne nosim mini kril, hot pantsov in dekoltejev do popka. veliko pa jih. pa še nisem videla muslimanke, ki bi buljila v tako oblečene in komentirale o njihovi številčniosti. tako kot sem rekla – gre za kompromis – in zakrivanje ramen in ne nošenje mini kril je kompromis, ki je daleč od oblačenja v burko! s tem, da meni tukaj nihče ni zakonsko prepovedal nositi minice, v sloveniji pa želite, da se zakonsko prepove zakrivati obraz.

in ja, se strinjam, da obraz pri nas mora biti odkrit. sicer pa po mojih izkušnjah muslimanke odstranijo nikab že na avionu, ko letijo proti evropi.[/quote]

Z zadnjim stavkom si povedala vec, kot s celim svojim komentarjem.

Aha, hodiš s pokritimi rameni, nimaš kratkih hlač, kril ipd., ker spoštuješ njihovo kulturo kjer si gost. No vidiš tako bi lahko pri nas gosti spoštovali kulturo, da je obraz odkrit.[/quote]

Se strinjam s komentarjem, pa se malo dodam. Torej imate locena obmocja za tujce. Ce bi v Sloveniji ali drugje na zahodu zahtevali locena obmocja, bi ne samo ti, ampak se drugi zaceli vpiti dol s segregacijo, dol z apartheidom, ker pa je locitev v islamski drzavi, je pa segregacija dovoljena.

Ne vem sicer, v kaksni poziciji si v drzavi, kjer zivis, vendar me zanima, koliko zensk, ki nosi burko, je enakopravnih. Koliko jih lahko samih odloca o svojem zivljenju, o svoji izobrazbi, o svoji veri ali neveri, o svoji druzini in o svoji prihodnost? Koliko od njih se je porocilo iz ljubezni in v letih po puberteti? Koliko od njih jih nosi burko zato, ker se jih od malega indoktrinira v zensko zakrivanje in zensko manjvrednost in odvisnost od moskih?

Kaksno leto sem prijateljevala z neko Iranko. Ceprav sta bila z mozem oba izobrazena, ni imela enakih pravic kot moski, potem, ko se je Homeini vrnil v Iran, ko je bila se otrok. Kasneje, ko je odrasla in se porocila, so ziveli kot razcepljene osebnosti: en stil zivljenja za 4 stenami, drug pa v javnosti. Ko je dobila hcerki, ju je morala pokrivati od njunega 3. ali 4. leta naprej, ker je bil tak zakon. In to je bila zenska, ki je imela moza, ki ni podpiral muslimanskega rezima. Druzina tega pritiska ni zdrzala in so odsli.[/quote]

z vsem spoštovanjem, tukaj je bilo samo govora o odnosu slovencev do muslimanov.

tukaj sploh ni tema islam in pozicija ženske v njem. to je čisto druga tema in tvoji argumenti tukaj nimajo nobene vloge. mešanje hrušk in jabolk.

to, da živim tukaj ali da izrazim, da so slovenci nestrpni do muslimanov ne more nikakor kazati na moje stališče do islama kot religije, do položaja žensk v islamski družbi. to je tvoje sklepanje in uporaba nerelevantnih argumentov proti meni.

Vse vaše babice/prababice so še nosile ruto! Navadno za vsak dan in ta pražnjo za nedeljo in praznike. Večina slovenskih žensk še 50 let nazaj! Ampak ker ste večinsko neizobraženi o svojih prednikih, za povrh pa nimate doma nobenih fotografij je seveda pokrita glava pravi čudež. In ja, babice so ruto nosile tudi v cerkvi! Pa na njivi, pa ko so šle v mesto, pa… Po tem so se razlikovale od meščank, ki so nosile klobuke!
Slovenceljska majhnost res nima meja! Razen v posameznih glavah! In kaj vas motijo oblačila, ki so drugačna od vaših? Mene recimo hudo motijo (iz stališča estetike) 100 kilske muce v pajkicah, ki jim špeh leze na vse strani. Za nje bi bilo nujno,da oblečejo eno tako dolgo haljo,da ves ta nemarni špeh, ki so ga pridelale z nič dela, zakrije! Če jim je zadnjico zalila maščoba, ne dvomim,da imajo mast tudi v možganih!

“tujka med arabci” s tem se pa ne strinjam, ko govorimo o muslimanih imamo predvsem v mislih drugorazredne ženske (ker nimajo enakih pravic kot moški).
Demokracija pa temelji na enkopravnosti.
Zares demokratična družba, zato sploh ne bi dovolila islama, kot religje, ker je osnovno načelo demokratičnosti ravno enakopravnost.


Ti o islamu ne veš nič! Ampak res nič! Zakrivanje obraza in ali samo glave je lahko tudi svobodna izbira žensk, izobraženih ampak vernih! Misliš,da to ni mogoče?
V VB je veliko izobraženih samostojnih žensk islamske vere, ki imajo pokrito glavo, take hodijo v službo, študirajo na fakultetah, zdravijo ljudi, pa zato niso nič manj enakopravne in seveda zato čakam, da boš rekla,da v VB ni demokracije!

Se strinjam s komentarjem, pa se malo dodam. Torej imate locena obmocja za tujce. Ce bi v Sloveniji ali drugje na zahodu zahtevali locena obmocja, bi ne samo ti, ampak se drugi zaceli vpiti dol s segregacijo, dol z apartheidom, ker pa je locitev v islamski drzavi, je pa segregacija dovoljena.

Ne vem sicer, v kaksni poziciji si v drzavi, kjer zivis, vendar me zanima, koliko zensk, ki nosi burko, je enakopravnih. Koliko jih lahko samih odloca o svojem zivljenju, o svoji izobrazbi, o svoji veri ali neveri, o svoji druzini in o svoji prihodnost? Koliko od njih se je porocilo iz ljubezni in v letih po puberteti? Koliko od njih jih nosi burko zato, ker se jih od malega indoktrinira v zensko zakrivanje in zensko manjvrednost in odvisnost od moskih?

Kaksno leto sem prijateljevala z neko Iranko. Ceprav sta bila z mozem oba izobrazena, ni imela enakih pravic kot moski, potem, ko se je Homeini vrnil v Iran, ko je bila se otrok. Kasneje, ko je odrasla in se porocila, so ziveli kot razcepljene osebnosti: en stil zivljenja za 4 stenami, drug pa v javnosti. Ko je dobila hcerki, ju je morala pokrivati od njunega 3. ali 4. leta naprej, ker je bil tak zakon. In to je bila zenska, ki je imela moza, ki ni podpiral muslimanskega rezima. Druzina tega pritiska ni zdrzala in so odsli.[/quote]

z vsem spoštovanjem, tukaj je bilo samo govora o odnosu slovencev do muslimanov.

tukaj sploh ni tema islam in pozicija ženske v njem. to je čisto druga tema in tvoji argumenti tukaj nimajo nobene vloge. mešanje hrušk in jabolk.

to, da živim tukaj ali da izrazim, da so slovenci nestrpni do muslimanov ne more nikakor kazati na moje stališče do islama kot religije, do položaja žensk v islamski družbi. to je tvoje sklepanje in uporaba nerelevantnih argumentov proti meni.[/quote]

Hruske sem dala v skledo z jabolki, ker si jih ti prinesla v temo s svojim komentarjem. Ce bi bilo tako nerelevantno, potem tudi ti ne bi opisovala svojega zivljenja v arabskem svetu. In ne pozabi, da so tudi muslimani nestrpni do drugace mislecih, ne le doma, ampak tudi, ko pridejo ziveti v druge drzave.

kolikor vem je tema, da je vedno več žensk v burkah v sloveniji in ne koliko je islam enakopraven do spolov.

ps. demokracija in enakopravnost sta pojma zahodne kulture in nimata nobene veze z islamom.

No, prosim te, še v Kranju, ki ni neko big mesto, jih je cel kup, boš pa rekla, da jih v Ljubljani ni?[/quote]

No, tudi jaz sem iz Kranja :-). Se strinjam. Danes sem videla žensko s sinom in možem. Ona vsa zakrita, onedva pa kavbojke pa sračjka :-)…….

New Report

Close