Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsiljivi ljudje

Vsiljivi ljudje

Sicer ne vem kaj se dogaja, ampak ljudje, znanci so postali tako vsiljivi z vprašanji, da ni več normalno, da se prebiješ skozi mesto. Če za trenutek ustaviš korak, ker srečaš znanca in pozdraviš, že bombardirajo z vprašanji kot, da si na intervju.

Kako se vi ubranite vsiljivih vprašanj. Nihče več ne zna reči lepo te je srečat, vesela sem, da te vidim. Ne, takoj zasliševanje.

Ne znam se ubraniti parazitov iz ulice.

 

Res vcasih srecam koga, ki me zbombardira z vprasanji, da tudi sledim ne, kaj vse me je vprasal. Odgovorim na tista, ki sem jih slisala.

Ne razumem, zakaj se ljudje pocutite ogrozene, ce vas kdo kaj vprasa?

Včasih srečaš koga?

Blagor tebi.

Z vprašanji  bombardirajo tisti, ki so nezadovoljni sami s seboj.

Ne spomnim se da bi se zgodilo kaj takega.

SIcer gre pa zelo enostavno; Prijazno se nasmehneš in rečeš – Me veseli da se vidiva!

Potem pa lahko nadaljuješ z “… a žal se mi mudi dalje…” če ti ni do klepeta.

Nisem še doživela… Pa sem iz manjšega mesta, kjer je skoraj vsak, ki ga srečam znanec ali se vsaj na videz poznamo, ker se pogosto srečujemo na pločniku. Če se že zapletem s kom v kratek klepet, so vprašanja standardna – kako si, kako otroci, še delaš “tam in tam” in podobno… Nič pretresljivega.

Nikoli se še nisem počutila ogroženo od enih vljudnostnih, površnih vprašanj, ki spadajo pod “small talk”.

Morda pa niso vsi, ki jih srečaš čudni in vsiljivi, ampak ti malo preobčutljiva?

Mene nima na ulici  nihče kaj zasliševati, še najmanj pa osebnih stvari. In zaključimo na hitro. Očitno so tu same perle, ki jim je to v navadi in one to počnejo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Jutranja rosa, 21.03.2024 ob 07:59

Z vprašanji  bombardirajo tisti, ki so nezadovoljni sami s seboj.

Tako je! Iscejo kaksne informacije, da se bodo pocutili pomembnejse in sirili trace.

Malo pred prvo diplomo sem srecala staro znanko/prijateljico, za katero sem vedela, da je zelo samovsecna, nevoscljiva in vse pove naprej. Ko me je vprasala kaj delam, sem rekla da pac razne sluzbe, kaj se v tistem trenutku ponudi in kaj je boljse placano. Ni vedela da studiram, tudi ni vprasala, jaz pa sem bila takrat tako navajena druzbe iz fakultete, da nisem poudarjala, da zraven studija delam preko studentskega servisa 🫢

Nekako je iz tega spletla novico, da sem na socialni, brez izobrazbe (ona ima 3 letno poklicno solo), da delam na crno in se najverjetneje se prodajam, ce mi kdo dovolj ponudi. Sem bila v solu, ko sem pred leti govorila z znancem, ki je se vedno clan njenega prijateljskega kroga, sva se doodbra nasmejala.

Ahh ja, eni pac mislijo, da je svet telenovela in da se vse vrti okoli njih.

Prosim napiši katero vprašanje te tako iztiri? Ker se mi zdi, da ljudje poskočite že za prav vsako figo.

Če srečam bivšo sošolko s katero se nisva videli 30 let, se mi zdi logično, da jo vprašam kaj počne, kako kaj starši, sorojenci, družina… in podobno. Kaj naj stojiva na Čopovi in ugotavljava da je lepo vreme, se sprašujeva ali bo jutri deževalo? Gre za čisto normalen small talk.

Prosim napiši še vprašanja, ki se ti zdijo OK, da te vpraša sošolec iz OŠ. Res me zanimajo.

Pa takih je polno. Ali vljudno odgovoriš ali pa vljudno vprašaš, zakaj te to zanima in vprašam isto nazaj osebo. Potem hitro zaključiva zasliševanje.

Zdraharji in opravljivci brez svojega življenja se v detajle zanimajo za tuja. Še vedno na srečo prevladujejo. Jaz jih dam v ment.predal za “počene/usekane” in kimam ter maham ker se mi mudi naprej.

Sem bila v trgovini, gneča v vrsti in mene ena znanka  iz druge vrste, sprašuje osebna vprašanja. Sem jo morala kar ostro ustaviti.

Ko enkrat dobijo po nosu morda naslednjič ne stegujejo jezika.

Odgovor na objavo uporabnika
Bogpomagaj, 21.03.2024 ob 10:19

Nisem še doživela… Pa sem iz manjšega mesta, kjer je skoraj vsak, ki ga srečam znanec ali se vsaj na videz poznamo, ker se pogosto srečujemo na pločniku. Če se že zapletem s kom v kratek klepet, so vprašanja standardna – kako si, kako otroci, še delaš “tam in tam” in podobno… Nič pretresljivega.

Nikoli se še nisem počutila ogroženo od enih vljudnostnih, površnih vprašanj, ki spadajo pod “small talk”.

Morda pa niso vsi, ki jih srečaš čudni in vsiljivi, ampak ti malo preobčutljiva?

Se strinjam z “Bogpomagaj”. Obstaja možnost, da je avtorica preveč občutljiva kot toliko ljudi, ki zaradi malenkosti skačejo v luft. Če gre za vsakodnevna običajna vprašanja, se mi to ne zdi nič posebnega.

Po drugi strani pa resnično obstajajo preveč vsiljivi ljudje, vem, ker imam v službi opravka z eno tako. Ti ljudje so, prvič, dejansko nezadovoljni s sabo, s svojim življenjem in dosežki, drugič pa, so brez vsake olike ali takta in rinejo v človeka z neprijetnimi osebnimi vprašanji. Je treba imeti nekaj samozavesti in jih “odpikati” na lep način in če to ne gre, potem na bolj grob oz. odločen način. Takim kretenom je treba postaviti meje in jih ustaviti takoj na začetku.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Para Bellum, 29.03.2024 ob 08:01

Se strinjam z “Bogpomagaj”. Obstaja možnost, da je avtorica preveč občutljiva kot toliko ljudi, ki zaradi malenkosti skačejo v luft. Če gre za vsakodnevna običajna vprašanja, se mi to ne zdi nič posebnega.

Po drugi strani pa resnično obstajajo preveč vsiljivi ljudje, vem, ker imam v službi opravka z eno tako. Ti ljudje so, prvič, dejansko nezadovoljni s sabo, s svojim življenjem in dosežki, drugič pa, so brez vsake olike ali takta in rinejo v človeka z neprijetnimi osebnimi vprašanji. Je treba imeti nekaj samozavesti in jih “odpikati” na lep način in če to ne gre, potem na bolj grob oz. odločen način. Takim kretenom je treba postaviti meje in jih ustaviti takoj na začetku.

 

To so vaški nosovi

To v mestih prakticirajo samo vaški priseljenci. Mene nič o sosedih ne zanima. Vse kar od njih želim/pričakujem je da se vedejo kot da jih ni. Da s svojim hrupom ne izpostavljajo svojega obstoja.

Odgovor na objavo uporabnika
Pomlad je prišla, 21.03.2024 ob 06:47

Sicer ne vem kaj se dogaja, ampak ljudje, znanci so postali tako vsiljivi z vprašanji, da ni več normalno, da se prebiješ skozi mesto. Če za trenutek ustaviš korak, ker srečaš znanca in pozdraviš, že bombardirajo z vprašanji kot, da si na intervju.

Kako se vi ubranite vsiljivih vprašanj. Nihče več ne zna reči lepo te je srečat, vesela sem, da te vidim. Ne, takoj zasliševanje.

Ne znam se ubraniti parazitov iz ulice.

 

 

To niso vsiljivi, to so radovedni ljudje. Tisti, ki te ustavijo in sprašujejo v nedogled.

 

In ko se ta vprašanja poležejo, pričnejo o svojih tetah, stricih, taščah, ki jih niti ne poznaš.

Odgovor na objavo uporabnika
firbec189, 29.03.2024 ob 08:11

 

To niso vsiljivi, to so radovedni ljudje. Tisti, ki te ustavijo in sprašujejo v nedogled.

 

Med radovednostjo in vsiljivostjo je le tanka črta!

Odgovor na objavo uporabnika
Samo povem, 29.03.2024 ob 08:23

Med radovednostjo in vsiljivostjo je le tanka črta!

 

Tanka črta je. Imata neko “fil ruž”. K nam na piknik občasno pride ena baba, ki  uradno sploh ni vabljena. Vsiljiva za popizdit. Tudi posiljuje ljudi s svojimi idejami. Zraven je tudi radovedna). Neprijetna do konca.

 

Mene osebno nikoli ne zanima o drugih. Med prijatelji vemo vse med seboj. Znanci me pa, resnično nimajo kaj ustavljati in moriti s  vprašanji.

Še vedno ne vem katera vprašanja vas tako iztirijo.

@OLIVIA

Seveda ne veš, saj spadas prav v to skupino vsiljivec, firbcev, ki vam je vse normalno. Ne rini in ne nadleguj ljudi. Nadleguješ že v tej temi, kar je očitno tvoja stalna praksa.

Odgovor na objavo uporabnika
Škorpion, 29.03.2024 ob 11:41

@OLIVIA

Seveda ne veš, saj spadas prav v to skupino vsiljivec, firbcev, ki vam je vse normalno. Ne rini in ne nadleguj ljudi. Nadleguješ že v tej temi, kar je očitno tvoja stalna praksa.

Koga nadlegujem v tej temi? Vprašam pač. Ampak kot kaže, ne zna nihče odgovoriti na preprosto vprašanje.

Če bodo znanci šli mimo vas, samo pozdravili, bo spet odprta tema: gre mimo in me ne vpraša kako sem:):):)

Imam še eno vprašanje: se vas sploh lahko kaj vpraša?

Enostavno rečeš,ti pa si ševedno radoven-a gaha nič ne bo,se mi mudi.

 

Daj ti Trol, preberi raje zapis avtorice, prav to je problem, da nihče več ne zna vprašati… kako si…. ampak samo vsiljivo sprašujejo, ti si tipičen primer firbčne vaške čenče. Za olivio seveda.

Odgovor na objavo uporabnika
Škorpion, 29.03.2024 ob 12:40

 

Daj ti Trol, preberi raje zapis avtorice, prav to je problem, da nihče več ne zna vprašati… kako si…. ampak samo vsiljivo sprašujejo, ti si tipičen primer firbčne vaške čenče. Za olivio seveda.

Vsi znamo vprašati in vprašamo. Ampak problem je na vaši strani, ker vam vprašanja niso všeč. A vprašanje “kako si” ni vsiljivo? Saj te vendar sprašuje po tvojem počutju, in če se ne počutiš dobro, odgovoriš po pravici? Zakaj se pa potlej sploh ustavite za klepet če nočete klepetati? Odzdravite in oddrvite dalje, pa boste rešeni muk:)

Nehajte iskati dlake v jajcih in se malo socializirajte.

New Report

Close