Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vulgarno besedilo pesmi

vulgarno besedilo pesmi

Zadnje čase je na radiih pogosto predvajana skladba Mayores izvajalke Becky G. Besedilo je sicer špansko, a meni, ki jezik razumem še kar dobro, se zdi besedilo nekoliko vulgarno in neprimerno, sploh za mlade. Refren gre pa nekako takole (po hitrem svobodnem prevodu):

Všeč mi je kavalir, ki je zanimiv, ki je dober prijatelj, a še boljši ljubimec. Kaj potem, če ima nekaj let več?
Všeč so mi starejši, takšni, ki se jim reče gospodje, ki ti odpirajo vrata in podarjajo rože.
Všeč so mi nekoliko večji, takšni, ki ne gredo v moja usta.

Sploh ta zadnji del refrena me je vrgel na rit, pri čemer sem se začel spraševati, ali sem pri svojih 38 letih res že tako star, da se mi zdijo takšne stvari “mimo”.

Sva pribl. ista generacija in je tudi meni mimo, ni pa to neka huda noviteta, če se spomniš recimo “voulez-vous coucher avec moi”, ki je starejša od naju.

Se strinjam. Brezveznih, na seks namigujočih besedil imaš polno tudi že krepko od prej. Samo odstotek se skozi čas veča, tako kot upada splošna inteligenca populacije.
Ko bomo srečali naslednji izziv za preživetje civilizacije, bo to spet izginilo oziroma limitiralo proti 0…

New Report

Close