Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vzajemni skladi – pomoč prosim

Vzajemni skladi – pomoč prosim

Odločam se ,da bi nekaj denarja vložila v vzajemni sklad (do sedaj zbrane otroške dodatke in potem mesečno).
Zdaj pa prosim za pomoč vse, ki imajo kakšne izkušnje s tem.
Kdaj se plača upravljalska provizija?
Ali lahko denar kadarkoli dvigneš?
Kako pristopiš (lahko preko interneta)?
Kako lahko vplačuješ – kadar hočeš in kolikor hočeš kar s položnico ali kako drugače?

Prosim za kakršnokoli informacijo, ki bi mi lahko prišla prav pri tej odločitvi.

LP in hvala

ne vem veliko, nekaj pa le…
provizija se pri večini skladov plača na začetku
denar lahko dvigneš kadarkoli, samo mislim da če dvigneš pred 3 leti plačaš {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od dobička, če počakaš 3 leta, vzameš ven vse!
pristopiš lahko tudi preko interneta (se mi zdi) najboljše pa je če pokličeš kakšnega svetovalca – zastonj ti zelo dobro svetujejo… če te zanima, ti lahko dam številko od našega…
vplačuješ kadar hočeš, kolikor hočeš, s položnico – mi vse delamo preko klika.
upam da sem vsaj malo pomagala

Vse in še več zveš tukaj :

> Kdaj se plača upravljalska provizija?

Pri vsakem vplačilu.

> Ali lahko denar kadarkoli dvigneš?
Ne, po treh letih, drugače plačaš davek.

> Kako pristopiš (lahko preko interneta)?

Ja.

> Kako lahko vplačuješ – kadar hočeš in kolikor hočeš kar s
> položnico ali kako drugače?

Kadar in kolikor hočeš. Meni vsakič , ko vplačam, pošljejo potrdilo os vplačilu in prazno položnico za naprej.

Pokliči me in ti VSE povem!!!!!
041/246 162
01/510 81 83

Nataša

Ne nasedaj vzajemnim skladom. Priloženo imaš link na debato na to temo, vključno s primerjavo izračunov donosov v vzajemce in lastnim investiranjem.

Če skrajšamo, v enem leti je nastalo iz vložka v vzajemni sklad 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} donosa, če bi za isti denar kupil delnice ki sestavljajo SBI sam, bi bil donos 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Izračun temelji na preverljivih podatkih in dejanskih številkah.

http://med.over.net/phorum/read.php?f=124&i=43627&t=43627

Seveda pa imaš dovolj “finančnih svetovalcev”, ki ti ponujajo svoje telefonske številke, da te razsvetlijo.

Seveda, saj so plačani za to…

A borzni posrednik je pa zastonj ? Saj sam ne moreš trgovati, temveč to dela zate nekdo na BPH. Koliko pa to stane ?

Trguješ sam, vzame ti enkratno provizijo ob nakupu in enkratno ob prodaji.

Ampak vseeno pride trgovanje, če primerjaš SBI, vzajemne sklade in lastno trgovanje, precej bolj donosno če sam kupiš delnico, jo držiš 3 leta in po 3 letih prodaš.

Tudi pri takem trgovanju nisi obdavčen, če delnice držiš 3 leta…

Samo donos je dvakrat večji, kot če kupuješ točke vzajemnega sklada…

Kar poglej v tisti link, notri imaš natančen izračun dekelce, ki je vložila v vzajemne sklade, jaz sem pa iz njenih vlog izračunal, kak bi bil donos, če bi kupila delnice podjetij, ki sestavljajo SBI. Delnice sem pobral slučajno, brez kakega posebnega namena, edini kriterij mi je bil, da so v SBI.

Ona je v obdobju dobila v vzajemcu 6 mio SIT, v istem času bi dobila, brez dividend, preko 9 mio, samo če bi kupila delnice direktno.

Ne verjamem, da se splača pri majhnih zneskih.Če mesečno varčuješ recimo 20.000 sit .- koliko ti pobere posrednik. Pa recimo , da ne trguješ sam, ker ne spremljaš SBI in to on počne zate ? Koliko je konkretno cena oz. koliko ti plačuješ za svoje usluge ?

Jaz delam to sam, tako da ne potrebujem pomoči.

Je pa itak dovolj, dače ne znaš, samo kupuješ delnice ki so v SBI. Spisek teh delnic ti da vsak posrednik…

preberi tisti link, tam je vse razloženo…

ali pa plačaj svetovalce, ki ti pobirajo polovico donosa…

Dokazilo, kako varni so vzajemni skladi…

Agencija za trg vrednostnih papirjev opozarja vlagatelje pred družbo Creativ Invest GmbH
Telegraf
[email protected]

objavljeno 8.10.04 10:20

(Sporočilo za javnost)

Agencija za trg vrednostnih papirjev opozarja potencialne vlagatelje, da družba Creativ Invest GmbH, Philipsstrasse 2, 8403 Lebring, Austria, ki na območju Republike Slovenije izvaja trženje investicijskih skladov družb Quadriga Asset Management GmbH, Marc-Aurel-Strasse 10-12, Vienna in Globe Invest AG, Mahlerstrasse 12/5, Vienna, te aktivnosti opravlja v nasprotju z Zakonom o investicijskih skladih in družbah za upravljanje (Uradni list RS, št. 110/02, 73/03, 32/04 in 42/04).

Na območju Republike Slovenije se lahko tržijo samo investicijski skladi v upravljanju družb za upravljanje s sedežem v Republiki Sloveniji, ki so pridobile ustrezno dovoljenje Agencije za trg vrednostnih papirjev, investicijski skladi drugih držav članic Evropske unije, ki so opravili postopek registracije pri Agenciji za trg vrednostnih papirjev oziroma investicijski skladi držav, ki niso članice Evropske unije, ki so za trženje na območju Republike Slovenije pridobili dovoljenje Agencije za trg vrednostnih papirjev.

Seznam investicijskih skladov ustanovljenih v Republiki Sloveniji in seznam investicijskih skladov iz držav članic Evropske unije, ki izpolnjujejo pogoje za trženje in prodajo na območju Republike Slovenije sta objavljena na spletni strani Agencije za trg vrednostnih papirjev http://www.a-tvp.si pod rubriko izdana dovoljenja.

Mene pa nekaj zanima Skupinski: In sicer tvoje mnenje od Worldselect BNP First Selection oz. Paribas ali nekaj takega?
Kje najdem ali imajo dovoljenje za trženje v SLO glede na to, da je pogodba kao sklenjena v Grazu, vplačuješ lahko samo v AUT….
Sem prebrala tvoje linke pa me vseeno zanima kje bi našla kaj več napisanega o tem.

Ali ima kdo drug izkušnje s tem skladom?
Gre za to, da bi radi mesečno varčevali določen znesek(ne direktno z borzo) preko vzajemca? Kateri sklad priporočate? Grem pa takoj zdaj na http://www.skladi.com in http://www.vzajemci.com delat “študije” :))

Kaj se ne spominjaš zgodb Winner Staedtische?

pogodba sklenjena v avstriji, pade po avstrijske zakone, zanesljiva zavarovalnica,…

na koncu pa….

No, pri BNP pa smo enkrat tu že govorili. Njihov problem je, da ti dajo donose cca 9 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} p.a.

Če ti je to dovolj, izvoli.

Zahodnoevropslki donosi so pa preko 35 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Torej poberejo oni 26 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} donosa.

Če se ti to zdi OK, izvoli…

Ob tem, da ima Galileo donos cca 25 -30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, s samostojnim trgovanjem pa je možno delat cca 50 – 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, najboljši pa 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} letno.

Saj mene najbolj moti to, da kar nekaj flancajo, svetovalci itak nimajo pojma, ampak moža so mi prepričali, potem pa sem jaz “skočla”. Jaz si vsako stvar pripelejm do dna z argumenti. In zdaj mu moram dokazati kako mimo je pihnil. In me zanima kje si lahko kaj več preberem o tem Paribasu? Forumi, linki o straneh…?
Na srečo ni nič vplačal, če mu lahko verjamem:))

Mene konkretno zanima gallileo, ker je mešani, pa ima še vedno dosti višji donos kot totalno delniški Paribas. Zanima me še samo to okrog teh 900 EUR vstopnih stroškov(kao svetovanje ali nekaj takega) in kje najdem koliko ima Paribas upravljalske, ker so mu zagotovili,da je ni. Pa ne verjamem, papirji pa so itak smao v nemščini in še to stari nekaj let. Za en k…. vse skup, če me kdo vpraša. En velik nateg!

Pa zakaj potem rineš v to?

Trenutno po Sloveniji hara ena hrvaška firma. Proda ti za 3500 EUR steklenih verižic in podobnega sranja, s kupnino pa “trguje” na trgih nekakšnih pravic…

Raje se priključi tem, tam imajo tudi “svetovalce”, ki ti bodo z veseljem vse razložili.

Poleg tega moraš pa še podpisat izjavo, da boš, če boš komu črhnil o zadevi, plačal 10.000 EUR kazni za povzročeno škodo…

Bolj so zadeve bebave, raje folk rine vanje…

Če se toliko ne potrudijo, da ti dajo vse skupaj na enem papirju v slovenščini, ti raje povem svojo številko TRR. Tam boš vsaj lahko gledala, kako kopni denar. Če so zadeve tako oh in sploh, pa naj raje možek dokaže da so, zakaj bi ti dokazovala, da so blesave?

Drugače pa lahko pogledaš donose skladov, v vseh finančnih časopisih so objavljeni

Saj ne bomo šli v to. Bi se radi odločili za naš domač sklad. Saj sem že ogromno prečekirala. V končni fazi itak delam s financami tako, da nisem bosa v tej zadevah.
Bom že preračunala:))

Za male zneske in omejeno količino informacij so vzajemci prava stvar (za razliko od nakupa delnic).

Kako sicer pravilno razpršiti naložbe?

Kje je tu davek na kapitalske dobičke (akontacija je 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} če prodaš prej kot v 3 letih), ki ga plačuje fizična oseba (in gre v dohodnino, s tem morda požre otr. dodatek, zviša plačilo vrtca…).

Pa ne govorit, da se fizični osebi splača.

Prav imaš, Miha. Preračunaj se sam in nedovoli, da ti drugi solijo pamet…

Vsak nosi svoja jajca na trg

Davek na dobiček se plača od dobička!!!Mihi, kar računi in boš videl, da si še zmeraj na profitu.
Če hočeš dolgoročno varčevati se splača v VS-če pa misliš, da boš denar rabil prej, pa daj na banko.Sicer pa nekatere banke že ponujajo kredite na podlagi zastave točk VS (če rabiš denar prej kot v treh letih) in da dočakaš tista tri leta…prav zaradi tega.
Od paribe imam pa samo naslednji link

http://www.fondsprofessionell.at/datenbank/detailed.php?period=1y&&ric_code=676348.9

http://www.skladi.com

________________________________________________________ <http://matjer.moj-album.com/>

Tudi delnice če prodaš po 3 letih, nimaš davka, Tako da je to samo zavajanje “finančnih ekspertov”

New Report

Close