Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus WHO – pri prebolelih se ne razvije se imunost

WHO – pri prebolelih se ne razvije se imunost

Tkole… Delam za farmacijo. Veš kaj se dela? Antibiotiki? Klinca palca, tisto kar se bolj splača.
Samo številke smo. Za državo in za firme, banke. Če ne verjameš imaš v taški kup kartic, vsaka ima svojo številko. Te številke so ti.
V svojem poslu sem zelo dober, pa misliš da sem nenadomestljiv? Ko me bo pobralo, pridejo drugi. Menda čakajo pri vratarju.
Pa mi ni treba verjet. Imaš med znanci kakšnega Lekovca, koga ki dela v Krki, Bayerju, vprašaj jih kaj delajo.
Edina stvar, ki se prodaja je megla. Dokler bodo kupci.
[/quote]

Nikoli nisem mislila, da je farmacevtska industrija clovekoljubna organizacija. Saj tudi avtomobilska industrija ni, ali pa tekstilna, ali gradbenistvo, IT in celo komunala ne. Vsak dela za dobicek in dela tisto, po cemer je povprasevanje in kar se splaca.
Ampak… s svojim zadnjim. stavkom si povzel bistvo. DOKLER bodo kupci. Nihce ne zeli, da bi kupci pocepali kot muhe. Farmacevti imajo na to celo neposreden vpliv, seveda do neke mere. Torej?

In ja, seveda je tudi vsak strokovnjak nadomestljiv. Ampak v nekem “naravnem” tempu. Je imel ze marsikdo tezave, ker v nekem trenutku ni dobil nekega profila. Razen tega je usposabljanje presneto drag hec in tudi nobenemu lastniku firme ni v interesu, da mu strokovnjaki pocepajo kot muhe, ker bi se mu usposabljanje (pre)velikega stevila novih krepko zazrlo v dobicek.

Ce povzamem, je situacija “zabavna” samo
– tistim posameznikom, ki verjamejo, da se jim ne more nic zgoditi in mogoce celo potiho racunajo na hitrejse dedovanje
– tistim politikom, ki racunajo, da se jim ne more nic zgoditi in vidijo priloznost za od boga dano “pokojninsko reformo”
– tistim razvajenim cmeram, ki se pri 30 ali 40 vrescijo in cepetajo, ce necesa ne dobijo zdaj takoj.

Priznam, da kakor koli se vedno trudim razumeti drugi vidik, se s to vrsto ljudi nikakor ne uspem poistovetiti.

Nikoli nisem mislila, da je farmacevtska industrija clovekoljubna organizacija. Saj tudi avtomobilska industrija ni, ali pa tekstilna, ali gradbenistvo, IT in celo komunala ne. Vsak dela za dobicek in dela tisto, po cemer je povprasevanje in kar se splaca.
Ampak… s svojim zadnjim. stavkom si povzel bistvo. DOKLER bodo kupci. Nihce ne zeli, da bi kupci pocepali kot muhe. Farmacevti imajo na to celo neposreden vpliv, seveda do neke mere. Torej?

In ja, seveda je tudi vsak strokovnjak nadomestljiv. Ampak v nekem “naravnem” tempu. Je imel ze marsikdo tezave, ker v nekem trenutku ni dobil nekega profila. Razen tega je usposabljanje presneto drag hec in tudi nobenemu lastniku firme ni v interesu, da mu strokovnjaki pocepajo kot muhe, ker bi se mu usposabljanje (pre)velikega stevila novih krepko zazrlo v dobicek.

Ce povzamem, je situacija “zabavna” samo
– tistim posameznikom, ki verjamejo, da se jim ne more nic zgoditi in mogoce celo potiho racunajo na hitrejse dedovanje
– tistim politikom, ki racunajo, da se jim ne more nic zgoditi in vidijo priloznost za od boga dano “pokojninsko reformo”
– tistim razvajenim cmeram, ki se pri 30 ali 40 vrescijo in cepetajo, ce necesa ne dobijo zdaj takoj.

Priznam, da kakor koli se vedno trudim razumeti drugi vidik, se s to vrsto ljudi nikakor ne uspem poistovetiti.
[/quote]

A veš kaj pa mene raspizdi? Po trideset letih kraje, ko so zdravstvo obrali do kosti, prasice računajo, da bomo spet solidarni do države, kot smo bili par let nazaj do bank. Prekleto govno elitistično. Nabijajo pufe, ki jih bodo plačevale generacije.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Ne preslikavaj svojih občutkov name, ker čisto nič od tega kar si zame napisala, ne drži.

Jaz vem da bo vse dobro, tebe je pa strah, zato si napisala točno to kar si.

Karantena je bedarija, ker dokler polovica naroda lahko nemoteno hodi iz ene občine v drugo delat in na ta način širit okužbo, ni govora o karanteni ampak o diktaturi.

Si takole dvoličila tudi pred korona tajmom? Ko so ljudje širili svoje bacile na raznorazne načine neodgovorno dalje? Ko so ljudje brez rokavic šlatali samopostrežni kruh, kihali kašljali prosto naokoli, hodili bolni delat itd itn….? Veš kaj-tudi po korona tajmu jih bodo, virus pa bo ostal z nami. Nauči se z njim živet, ne pa fantazirat da bo izginil.
A bomo vsako sezono virusa v tej karanteni, ko polovica naroda spet ne bo smela it delat? Ž
[/quote]

Bogica. Sej bo. Žal mi je, da te je dec preveru in ti prinesel spb. Vedi, da nisi edina. Obstajajo ustanove, kjer skušajo pomagat takim kot si ti in predelati travme iz preteklosti. Vse dobro.

Bogica. Sej bo. Žal mi je, da te je dec preveru in ti prinesel spb. Vedi, da nisi edina. Obstajajo ustanove, kjer skušajo pomagat takim kot si ti in predelati travme iz preteklosti. Vse dobro.
[/quote]
Hvala da si z nami podelila, da te je tip prevaral in okužil z sbp.


Hvala da si z nami podelila, da te je tip prevaral in okužil z sbp.
[/quote]
Uuuu. Dj ne bit preveč pametna. Dragica si to ti?


Uuuu. Dj ne bit preveč pametna. Dragica si to ti?
[/quote]
S podtikanjem zgolj kažeš svojo lastno bedo in ljubosumje.

A veš kaj pa mene raspizdi? Po trideset letih kraje, ko so zdravstvo obrali do kosti, prasice računajo, da bomo spet solidarni do države, kot smo bili par let nazaj do bank. Prekleto govno elitistično. Nabijajo pufe, ki jih bodo plačevale generacije.
[/quote]
Jap, hočeš nočeš bomo morali biti “solidarni” do države, saj ima že načine kje državljanom denar pobirat da te luknje pokrivajo.. tudi do bank nismo bili po svoji svobodni odločitvi..


S podtikanjem zgolj kažeš svojo lastno bedo in ljubosumje.
[/quote]
Zdj pa vem kdo si. Una bivša motena sodelavka, ki je skos klicala na firmo in govorila, da ti nekaj podtikamo in širimo laži o teb in da ti nalašč ne vržemo dost klicev. Maš srečo, da še zdj prnašaš dnar na firmo, k manipulirati pa blefirat res znaš in stranke ti nasedajo. Sj zdj med to krizo je celo porast dela ane. Pišeš malo boljše slovensko kot si, sam še zmeraj imaš čudne stavke. Men je super odkar mi te ni več treba poslušat, v novi službi mi je idealno. Slučajno sem vse povezu zdj. Sem vedu da si ti in nisem vesel, da te srečam kle gor. Grozna oseba si. Pomoje maš MOM al pa borderline. Mal si preber, vse se ujema.


Zdj pa vem kdo si. Una bivša motena sodelavka, ki je skos klicala na firmo in govorila, da ti nekaj podtikamo in širimo laži o teb in da ti nalašč ne vržemo dost klicev. Maš srečo, da še zdj prnašaš dnar na firmo, k manipulirati pa blefirat res znaš in stranke ti nasedajo. Sj zdj med to krizo je celo porast dela ane. Pišeš malo boljše slovensko kot si, sam še zmeraj imaš čudne stavke. Men je super odkar mi te ni več treba poslušat, v novi službi mi je idealno. Slučajno sem vse povezu zdj. Sem vedu da si ti in nisem vesel, da te srečam kle gor. Grozna oseba si. Pomoje maš MOM al pa borderline. Mal si preber, vse se ujema.
[/quote]
??

Hvala ker si se nam še detaljno predstavila.

Tri tisoč ljudem so poslali vabilo za odvzem brisa smo okuženi in krvi koliko imamo protiteles.

Ja nas je precej, ki ne želimo pobirat bolezni od sodelavcev, ki bolni in z vrocino hodijo v sluzbo. Ma kdo si ti, da takole posplosujes na vse.
Karantena je super, se sirjenje ostalih nalezljivih bolezni se je upočasnilo.
Torej, ko berem tvoje poste, se pocutim, kot da je ob meni neka blazno privoscljiva oseba, ki prav uziva, kako lahko drugim soli pamet. Občutek imam tudi, da se za vso to fasado skriva zelo žalostna zgodba. Vse bo še dobro. Drži se.
[/quote]

Kaj pa naj bi Zartrose napačno napisal? Pač dejstvo je, da ni imunitete pri gripi- mogoče za ta sev, ki si ga prebolel, drži imunost leto, dve, tri, potem pa spet ne več. Ampak vsako zimo kroži lahko kar nekaj sevov in dejansko lahko vsako zimo oboliš od gripe. A ni to jasno?
Tebi se zdi karantena super, saj se je upočasnilo širjenje tudi drugih bolezni. Tudi to je res, ampak poanta je v tem, da ne moremo vsako zimo imeti karantene.:) Pa čeprav drži, da bi se virusi veliko manj širili in bi bile ranljive skupine ljudi veliko bolj varne. Pač ne gre tako!

Ne vidim torej, zakaj bi bil Zartrose privoščljiv??

Ne, poanta karantene je lepo opisana v nekem drugem topiku se mi ne da vec iskat. Napisal pa jo je nekdo pod nickom Smesno.
O tej ženski pa vec ne bi, ker vem kdo je. Motena oseba. Saj verjetno ni sama kriva, je mela tezk življenje baje, sj kdo ga pa ni imel. Ampak doma se ne zna upreti. Tu na forumu je pa lahko najbolj pametna. V zivo pa prov jebe v glavo. Skos govori, da ji podtikajo drugi laži in da ona vsem sam dobro hoce. Ni jih velik ki uporabljajo besedo dvoliciti. Beri njene poste, prov gnev seka iz nje, ko se jo dotakne osebno. v zivo je grozna, zmisljuje se zgodbice in opravlja na veliko. Zarad nje sem menju službo.
[/quote]
A tako slabo ti gre, da si moraš ego na lažeh o drugih filat?
Cccccc

Kaj pa vse druge bolezni? So čudežno izginile? Ne, niso. Zdravniki sami opozarjajo (pri nas in še bolj pa po svetu), da se pojavlja cel kup zamujenih stanj, ker se ljudje sami pacajo doma namesto, da bi šli k zdravniku ali pa celo ne morejo do zdravnika.
Razen onkologije, porodnišnic in covid oddelkov vse stoji. Koliko bo problemov, ker ljudje ne morejo k zobozdravniku. Da o čakalnih vrstah sploh ne govorim. Že prej nisi prišel na vrsto, si ne predstavljam kaj bo zdaj.

Hkrati pa ti pristojni iz infekcijske klinike po tv povedo, da covid oddelki pri nas delajo na 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zmogljivosti in še to ob dejstvu, da vse kapacitete niti niso aktivirane. Kako nam to uspeva mi ni jasno. Prav tako ne kdo dopušča tako nestrokovnost, naravnost šarlatanstvo.

Kaj pa vse druge bolezni? So čudežno izginile? Ne, niso. Zdravniki sami opozarjajo (pri nas in še bolj pa po svetu), da se pojavlja cel kup zamujenih stanj, ker se ljudje sami pacajo doma namesto, da bi šli k zdravniku ali pa celo ne morejo do zdravnika.
Razen onkologije, porodnišnic in covid oddelkov vse stoji. Koliko bo problemov, ker ljudje ne morejo k zobozdravniku. Da o čakalnih vrstah sploh ne govorim. Že prej nisi prišel na vrsto, si ne predstavljam kaj bo zdaj.

Hkrati pa ti pristojni iz infekcijske klinike po tv povedo, da covid oddelki pri nas delajo na 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zmogljivosti in še to ob dejstvu, da vse kapacitete niti niso aktivirane. Kako nam to uspeva mi ni jasno. Prav tako ne kdo dopušča tako nestrokovnost, naravnost šarlatanstvo.
[/quote]
Ne, seveda niso izginile. To je zelo kompleksen problem. Kot je nekdo že v eni drugi temi odgovoril, državi dol visi za posameznika, ampak gleda na državo kot celoto in kaj bi bila za celotno državo najboljša rešitev. Seveda nas državljane, ki se težko vživimo v odgovornost vodenja države to zmoti in na to opozarjamo. Vendar pa je zaradi pomanjkanja zaščitne opreme velika nevarnost, da bi se covid19 razširil ravno ob opravljanju teh dejavnosti, zdravniki bi odšli na bolniško, starejši seveda tudi s težjo obliko bolezni. V najslabšem primeru, bi zmanjkalo zdravih zdravnikov. Zato pa so rajši umirili širitev virusa in bodo sedaj postopoma začeli sproščati ukrepe, kar pomeni tudi vrnitev opravljanja ostalih pregledov v kolikor bo zaščitne opreme dovolj. Ker zdaj je potrebno vsakega bolnika obravnavati, kot da je okužen s covidom19. Zdaj pa ti meni povej, kako bi odreagiral nekdo, ki bi se nalezel covida19 od zobarja in bi potem brali tudi v medijih kako je en zobar okužil 50 svojih pacientov. Tistega zdravnika iz Metlike bi na začetku večina najraje linčala. No in temu se zdravstvo želi ogniti in žal se bodo storitve zamaknile. Kako bodo to reševali je pa tema za pogovor na strokovnem sestanku med strokovnjaki ne pa za par oseb, ki doma sedimo na kavču in pišemo na forumu. Vsekakor pa so predlogi dobrodošli, v kolikor bi dejansko delovali, ne pa da se zdaj samo pljuva vsevprek po tistih, ki so dejansko prispevali k omejitvi epidemije in delajo v smeri, da se bo situacija čimprej normalizirala.


Ne, seveda niso izginile. To je zelo kompleksen problem. Kot je nekdo že v eni drugi temi odgovoril, državi dol visi za posameznika, ampak gleda na državo kot celoto in kaj bi bila za celotno državo najboljša rešitev. Seveda nas državljane, ki se težko vživimo v odgovornost vodenja države to zmoti in na to opozarjamo. Vendar pa je zaradi pomanjkanja zaščitne opreme velika nevarnost, da bi se covid19 razširil ravno ob opravljanju teh dejavnosti, zdravniki bi odšli na bolniško, starejši seveda tudi s težjo obliko bolezni. V najslabšem primeru, bi zmanjkalo zdravih zdravnikov. Zato pa so rajši umirili širitev virusa in bodo sedaj postopoma začeli sproščati ukrepe, kar pomeni tudi vrnitev opravljanja ostalih pregledov v kolikor bo zaščitne opreme dovolj. Ker zdaj je potrebno vsakega bolnika obravnavati, kot da je okužen s covidom19. Zdaj pa ti meni povej, kako bi odreagiral nekdo, ki bi se nalezel covida19 od zobarja in bi potem brali tudi v medijih kako je en zobar okužil 50 svojih pacientov. Tistega zdravnika iz Metlike bi na začetku večina najraje linčala. No in temu se zdravstvo želi ogniti in žal se bodo storitve zamaknile. Kako bodo to reševali je pa tema za pogovor na strokovnem sestanku med strokovnjaki ne pa za par oseb, ki doma sedimo na kavču in pišemo na forumu. Vsekakor pa so predlogi dobrodošli, v kolikor bi dejansko delovali, ne pa da se zdaj samo pljuva vsevprek po tistih, ki so dejansko prispevali k omejitvi epidemije in delajo v smeri, da se bo situacija čimprej normalizirala.
[/quote]

1. Kdo je država? Mi vsi.
2. Pri nas stvari ne vodi stroka ampak politika(nti). Stroka je skeptična do tako rigoroznih ukrepov. Še Beovićeva (ki sedi na dveh stolih) je sama rekla, da je ukrep omejitve gibanja pretiran ampak so ga vseeno uvedli, da bi ljudje začeli resno jemati ostale ukrepe. To pomeni, da je edini namen tega ukrepa dresiranje naroda, ki zdaj traja že tri tedne. To pa nima nobene zveze s trenutno krizo ampak je navadna diktatura.

A veš kaj pa mene raspizdi? Po trideset letih kraje, ko so zdravstvo obrali do kosti, prasice računajo, da bomo spet solidarni do države, kot smo bili par let nazaj do bank. Prekleto govno elitistično. Nabijajo pufe, ki jih bodo plačevale generacije.
[/quote]
To pa je druga “bolezen”. In v nasih krajih, kjer vsak krade, do koder seze – delavec pest vijakov, izmenovodja paleto opeke, ta veliki pac toliko vec… Ne vem, ce obstaja “zdravilo”, ki bi v takem okolju prijelo.
Najvecji hec pa je, da se ljudje jezijo samo, kadar krade nekdo drugi. Tako da niti ne vem, ali gre za jezo ali za zavist. 🙂

1. Kdo je država? Mi vsi.
2. Pri nas stvari ne vodi stroka ampak politika(nti). Stroka je skeptična do tako rigoroznih ukrepov. Še Beovićeva (ki sedi na dveh stolih) je sama rekla, da je ukrep omejitve gibanja pretiran ampak so ga vseeno uvedli, da bi ljudje začeli resno jemati ostale ukrepe. To pomeni, da je edini namen tega ukrepa dresiranje naroda, ki zdaj traja že tri tedne. To pa nima nobene zveze s trenutno krizo ampak je navadna diktatura.
[/quote]
1. Ja, imas prav. Samo kot posamezniki eni gledamo izrazito subjektivno, eni objektivno, eni nekaj vmes. Nikoli ne moreš ustreči vsem. Lahko se samo strinjamo, da se ne strinjamo, noven od nas pa ne odgovarja za človeška življenja.
Kot drzava, sem mislil vodstvo. Slabo sem se izrazil. Menim, da vodstvo skrbi za to, da ljudstvo plačuje davke, ter da se ne pritožujejo preveč in da ni kaosa, da lahko drzava funkcionira (tko zelo na kratko). Pri tem se opirajo večinoma na mnenje večine, ker večina predstavlja nek normativ. Če ohranjaš večino zadovoljno, imaš mir in podporo večine. Vsaj v demokratičnih državah, kar naj bi naša bila.
2. Tole mi bolj deluje kot primer atija in mamice. Kdo od starsev je “ta strog” in kdo “bolj mil”. Eden udari po mizi, drugi miri in želi pokazati, da vsi ne mislijo isto in da se da kaj spremeniti. Torej Beoviceva po domace povedano pravi, ker eni niste bili pridni, boste zdaj kaznovani vsi. Če so zdaj nekateri vzeli stvari bolj resno, je bil ukrep dosežen. Pri tem si ona umije roke in pove svoje mnenje, da se ji zdi ukrep pretiran. Ker pa imaš tudi v javnosti dva tabora, tiste za ukrepe in tiste, ki so jim pretirani, se zdaj lahko vsak postavi na stran enega in stvari potekajo dalje. Sicer se mi pa zdi prav, da državo vodi politika in ne stroka to je zdravstvo. S stroko se samo posvetuje. Zdravstvo ne zna voditi države.
3. Kaj misliš glede metliškega zdravnika, ki je okužil pol Metlike in učiteljice, ki je okužila Šmarje. In zakaj misliš, da do tega ne bi prišlo, če bi zdravniki v trenutni situaciji normalno sprejemali vse primere, kot so jih pred epidemijo? Kaj po tvojem bi morali pravzaprav narediti v zdravstvu, da se ne bi ponovila Metlika in Šmarje? Kako naj zobar ve, da je prišla na pregled zdrava oseba in ne okužena? Pa imej v mislih, da zdaj delajo praktično v skafandrih.

Tkole… Delam za farmacijo. Veš kaj se dela? Antibiotiki? Klinca palca, tisto kar se bolj splača.
Samo številke smo. Za državo in za firme, banke. Če ne verjameš imaš v taški kup kartic, vsaka ima svojo številko. Te številke so ti.
V svojem poslu sem zelo dober, pa misliš da sem nenadomestljiv? Ko me bo pobralo, pridejo drugi. Menda čakajo pri vratarju.
Pa mi ni treba verjet. Imaš med znanci kakšnega Lekovca, koga ki dela v Krki, Bayerju, vprašaj jih kaj delajo.
Edina stvar, ki se prodaja je megla. Dokler bodo kupci.
[/quote]

Se mi zdi, da cepivo za sars ali mers niso do konca razvili samo zato, ker je epidemija popustila in ni bilo več cvenka.
In se še kdo spomni panike ob ptičji in prašičji gripi? Prav tako da bo konec sveta? No, ta virusa se pojavljata vsako leto – in ni popolnoma nobene pretirane panike več.
Panika zaradi korone nedvomno koristi farmacevtom, da imajo dovolj denarja za razvijanje cepiva in zdravila.


Ne, seveda niso izginile. To je zelo kompleksen problem. Kot je nekdo že v eni drugi temi odgovoril, državi dol visi za posameznika, ampak gleda na državo kot celoto in kaj bi bila za celotno državo najboljša rešitev. Seveda nas državljane, ki se težko vživimo v odgovornost vodenja države to zmoti in na to opozarjamo. Vendar pa je zaradi pomanjkanja zaščitne opreme velika nevarnost, da bi se covid19 razširil ravno ob opravljanju teh dejavnosti, zdravniki bi odšli na bolniško, starejši seveda tudi s težjo obliko bolezni. V najslabšem primeru, bi zmanjkalo zdravih zdravnikov. Zato pa so rajši umirili širitev virusa in bodo sedaj postopoma začeli sproščati ukrepe, kar pomeni tudi vrnitev opravljanja ostalih pregledov v kolikor bo zaščitne opreme dovolj. Ker zdaj je potrebno vsakega bolnika obravnavati, kot da je okužen s covidom19. Zdaj pa ti meni povej, kako bi odreagiral nekdo, ki bi se nalezel covida19 od zobarja in bi potem brali tudi v medijih kako je en zobar okužil 50 svojih pacientov. Tistega zdravnika iz Metlike bi na začetku večina najraje linčala. No in temu se zdravstvo želi ogniti in žal se bodo storitve zamaknile. Kako bodo to reševali je pa tema za pogovor na strokovnem sestanku med strokovnjaki ne pa za par oseb, ki doma sedimo na kavču in pišemo na forumu. Vsekakor pa so predlogi dobrodošli, v kolikor bi dejansko delovali, ne pa da se zdaj samo pljuva vsevprek po tistih, ki so dejansko prispevali k omejitvi epidemije in delajo v smeri, da se bo situacija čimprej normalizirala.
[/quote]

Ampak ravno ta primer je dokaz za popolnoma nesmiselnost ukrepov, sploh premikanja med občinami. Največ hudih primerov imamo kljub zaprtju občinskih meja. In kljub vsem mogočim ukrepom se virus v starostnih domovih še naprej širi. V Kranju so imeli en primer, zaključil se je, mislili, da so “čisti”, pa se je spet pojavil en primer. Kljub vsej previdnosti in ukrepom.
In zakaj ne izvemo, koliko ljudi se okuži v službi? Koliko trgovk je zbolelo?
Pri kolegici v službi so imeli potrjen primer, ona je hotela na bolniško, pa niso dovolili – no, zbolel ni nihče drug. Oziroma če je zbolel, ni imel simptomov.
Verjetno je smiselno čuvati starejše in ranljive, pa prepovedati množične prireditve, imeti poslovne ure za občutljive skupine v ključnih storitvah, kot so zdravniki, lekarne, trgovine – oziroma ljudi naučit uporabljat internetne trgovine ter dostavo na dom – ne pa spraviti na kant precejšen procent delovno aktivnega prebivalstva in ogroziti druge kronične, nujne in še neodkrite bolnike. Da o psihični stiski sploh ne govorim.

In itak. Vsi imajo polna usta tega, kako bomo morali živeti drugače. Kitajci so pokupili vse notranje lete za prvega maja, se pravi, da bodo množično dopustovali. Ko se bodo sprostile meje, bodo turisti spet begali vsepovsod. Ničesar se ne bomo naučili in popolnoma nič se očitno ne bomo spremenili. Kje je pa človeškost, smo pa lahko prebrali v eni drugi temi – da v lekarni po pol ure čakanja niso hoteli postreči izmučenega terminalnega rakavega bolnika.

Zakaj ti je to dokaz? Meni pa je recimo to dokaz smiselnosti ukrepov, saj število potrjenih obolelih upada. Kdo je na izgubi pri ukrepu o občinah? Če kam moraš iti, si zrihtaš potrdilo in je to to. Seveda pa razumem, da je enim to znanstvena fantastika. So zdaj pač prisiljeni k večji odgovornosti. Res je edino, da izketkanhe odpade. Pa saj to ne bo doživljenjsko. Kako dolgo traja. 3, 4 tedne? Eni pa vmes omedlevajo in padajo v ne vem kake psihične stiske. Kdo si sploh lahko privošči izletkanje? Kot je meni znano je večina teh kar dobro situiranih, medtem ko tistim, ki si tega prej niso mogli privoščit, ni nobene razlike. A je res tako težko žrtvovat 2 meseca luksuza za zdravje?


Res je. Ampak kje imaš zagotovilo, da tega ne bi bilo še več brez ukrepov. Evo moja teorija, kako je virus prišel v dom ostarelih. En od delavcev v domu ostarelih se ni pazil, se je v prostem času družil kot navadno in prinesel bolezen v dom. Seveda tega ni povedal, ne priznal. Ljudje lažemo, da ne izpademo dežurni krivci.

Ne vem. Veš ti? Piši na pop tv, bodo mogoče raziskali. Mogoče medijem ni zanimivo? Imam kolegico, ki dela v trgovini. Pravi, da jebejo ježa. Da so že izčrpani od dela. Zbolel ni nihče.
Ta primer, ki ga navajaš. Koga niso pustili na bolniško? Obolelega ali kolegice? Mi je res žal za tiste, ki se pustijo izsiljevati in z njimi počnejo drugi kar želijo. Samo bolniško ti napiše zdravnik in poznam dva primera, ko so zaradi prehlada dobili karanteno za od 7 do 14 dni in to vsi, ki bivajo skupaj.

[/quote]
Verjetno je smiselno čuvati starejše in ranljive, pa prepovedati množične prireditve, imeti poslovne ure za občutljive skupine v ključnih storitvah, kot so zdravniki, lekarne, trgovine – oziroma ljudi naučit uporabljat internetne trgovine ter dostavo na dom – ne pa spraviti na kant precejšen procent delovno aktivnega prebivalstva in ogroziti druge kronične, nujne in še neodkrite bolnike. Da o psihični stiski sploh ne govorim.
Tole prvo je zaenkrat čista teorija. Noben ne ve kako bo, razen če si resnično jasnovidna.
To na koncu pa pokaže kot prvo na to, kako se vsem jebe za sočloveka in kot drugo, da bolnik ni upal pojasnit stanja in vprašat, če ga spustijo naprej. V kakšni družbi živimo? In kako lahko izmučen rakavo bolnik v terminalni fazi sploh sam gre po zdravilo in zakaj izbere zadnjo minuto? Marsikaj je težko razumeti.

Kaj ko bodo ukrepe popolnoma sprostili. Virus ne izgine zato. Verjetno bo res kot gripa, samo da se širi hitreje, no gripa ima pa več sevov. Smo na enakem. Zakaj pri gripi ni prekuzenosti pri tem pa bo. A nista oba iz istega tipa.

Ima virus že sev, ki je nevarnejši in ta sev je v Evropi. Okuži celice hitro. Ostali svet nima seva, ki bi bil nevaren. Zato je v Evropi toliko smrti.

New Report

Close