Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek word in formule

word in formule

no obupal prek foruma ja, potem je edina rešitev ta, ki si jo ubrala ti, to da ti nekdo praktično pokaže….
nisem hud….jaz ti ga zastonj dam, če želiš, sam če prideš v lj iskat :)))

NO, pa mi pošlji

me pa res zanima

[email protected]

(koliko se staviš, da ne bo zmazek ?)

sem ti že poslal :)))

No, Ariadne in mojster jaka – čakamo na nadaljevanje………(dobro namerno vrašanje)!

Jaz navijam za Ariadne!

hm, kako bi rekla

zadeva se da narediti v wordu tudi brez MS Equasion:

Ampak:
1. vzame ti (verjetno) doooosti več časa kot če imaš MSE
2. roko na srce, ne izgleda točno tako, kot bi bilo treba (preveč razmakov, težje stisneš formulo)

AMPAK – NI PA ZMAZEK, kot je to trdil Mojster Jaka, vsaj za moje pojme ne, in če MSE nimaš na razpolago, narediti moraš pa samo nekaj formul, je zadeva čisto sprejemljiva.

(Fizičnega učbenika pa na tak način ne bi šla pisat)

To je bil moj komentar.

Draga Saša, jaz znam kako se v Wordu pišejo tiste majhne številke, subskripti in ne vem kako se imenuje, ko je številka (tudi črka, oznaka) majhna, doli…
Če te zanima, povej in ti bom pojasnila kako priti do tega. Za vlomke pa ne vem…

Lp,
Sonja

Če boš imela veliko “krizo”, potem lahko tudi v “Character map” (acessories oz. dodatki > system tools – nevemslovenskeganaziva > character map – nevemslovenskeganaziva) najdeš marsikateri znak.

V tabeli poiščeš znak, ki ga želiš napisati, spodaj levo ti piše, katero kodo moraš odtipkati, da se ti ta znak napiše, oz. lahko klikneš “copy oz. kopiraj” in ga s CTRL+V (paste oz. prilepi) preneseš v tekst.

Nataša

Saj nima veze s temo, ampak…ko sem tole brala – čist brez veze, ker ne rabim vsaj zaenkrat nič od tega vedet – sem brala kar do konca in nekako čedalje manj razumela:)) Pa nekako domače sem se počutila in pogruntala zakaj: kot da bi poslušala moža, ko pride iz službe in mi kaj razlaga ali pa če komu po telefonu daje navodila…
Občudujem vse, ki se spoznate na tele naše škatle vsakdanje in lepo pozdravljeni od “tipične uporabnice” (tako zavzdihne mož, ko ga že tretjič vprašam kako stvar)

Moram reči, da se je Ariadne zelo potrudila in vložila veliko truda v to. Vendar če imaš veliko formul za napisat, to ni rešitev!
Že za eno samo malo bolj kompleksno formulo, ti to vzame preveč časa in truda (predpogoj je tudi veliko znanja in iznajdljivosti). Na koncu pa še vedno ne izgleda tako, kot bi moralo biti, kot je tudi sama povedala v spodnjem sporočilu.

Od ostalih punc, ki so se oglašale tukaj pa sem prepričan, da v enem dnevu (ali tednu dni) ne bi nobeni uspelo narediti to, kar je naredila ariadne. (samo s simboli…)

LP

New Report

Close