Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek word in formule

word in formule

sem skoraj doktorirala na wordu, pa mi ne gre in ne gre

namreč kako naj v wordu napišem formulo z ulomkom, kako naredim ulomek in kako kvadrat (npr 3 na kvadrat) in kako koren.

če se komu sanja-plissss je nujno

Hvala

In zakaj to delaš v wordu????

Zakaj ne insertiraš excelove tabele – ti bo veliko lažje!

Nataša

Preprosto!
greš na INSERT, poiščeš OBJECT in klikneš, kjer se ti odpre novo okno in poiščeš Microsoft Equation 3.0. Če slučajno še ni inštalirano, moraš vtakniti še CD z officom in se samo inštalira..

AHA!!!!

Ti bi rada samo napisala formulo in ne računala.

Sori, ampak ne znam več enostavno razmišljati :)))))

Nataša

določene stvari delaš v wordu…kot je recimo diplomska naloga z veliko ali malo matematičnimi formulami… in to ti word vse nudi.

Če pa ne znaš uporabljati worda je pa druga stvar, ne vem zakaj bi komplicirala z excelom, če ni potrebno…

Hja, dragi mojster jaka – kar se tiče uporabe MS programov – to mi ne dela težav (sem MCP).
Kot sem se že zgoraj opravičila, pač nisem razmišljala o tem, da saša želi samo napisati formule (kot tekst) in ne želi izračunati formule.

Očitno sem bila v tistem trenutku z glavo še v službi, ko me je sodelavka spraševala, na kakšen način bi lahko seštela določene podatke iz tabele v wordu. Glede na to, kakšne informacije potrebuje iz te tabele, sem ji predlagala, da bi bilo bolje, da vse skupaj preseli v excel…

Nataša

se zgodi…nič hudega…sam ona se nič ne oglasi, če ji je uspelo najti…verjeten ji je, drgač se bi že oglasila :)))

hm, pa mi še ni čist uspelo

Ok med simboli sem najdla “na kvadrat”, ampak kako pa naj naredim ulomek in vpišem števec in imenovalec, mi pa še ni jasno????

Help

Mojster Jaka ti je že napisal:

“greš na INSERT, poiščeš OBJECT in klikneš, kjer se ti odpre novo okno in poiščeš Microsoft Equation 3.0. Če slučajno še ni inštalirano, moraš vtakniti še CD z officom in se samo inštalira”

Potem imaš na voljo vse matematične znake, ki si jih zamisliš…

Nataša

PS: če nimaš CDja s programom Office, pomeni, da delaš s črno verzijo programa. Tega nikar ne govori okoli :)))) (BSA te lahko sliši)

Ej saša, kdo pa je omenil, da klikni na “simboli”????

Najprej preberi kaj sem ti napisal in pojdi korak za korakom, ti si pa že pri drugem koraku zabluzila :)))

p.s. kar se tiče CD-ja je lahko tudi copy verzija…

Če ni že prepozno ti predlagam naslednje:

– pojdi na vstavljanje in klikni simbol, marsikaj boš našla tam
– druga varianta je, za np. 3 na kvadrat , dvojkico označiš, greš na obliko – pisava in označi nadpisano
– za ulomek pa lahko enostavno uporabiš /

sem zvečer obupala, no pa mi tudi sedaj ne rata. imem neko slovensko verzijo xp, …se mi zdi da tega sploh nimam zinštaliranega, tako da se bom mogla kar v knjižnico zavlečt in tam to naredit

HVala vsem za pomoč

slov. xp-ji sploh nimajo veze s tem…
tudi jaz sem obupal nad teboj…bolj nazorno ti pač ne morem svetovati, kot sem ti…. in kje se ti sploh ustavi????

zoya to so simboli, ne pa matematične formule!!!!

Menim, da mora formule le napisati ne z njimi računati.
Spraševala je kako bi napisala na kvadrat, ki ga najdeš tudi med simboli.

Dragi mojster jaka, če si že takšen mojster, pa se ponudi in ji sam sestavi formulo in ji jo pošlji na mejl.

Saša, lahko mi pošlješ na mail, kaj bi rada napisala, pa ti bom probala pomagat in ti v Wordu na mail nazaj poslala urejeno kakor hitro bom utegnila.

Saša!
Bom še jst probala napisat:
v wordu klikneš INSERT in izbereš OBJECT – izberi: MICROSOFT EQUATION 3.0, klikneš OK. Pojavi se ti okvirček “EQUATION”, ki je razdeljen na dve vrsti oz. na več polj. Spodaj levo v tem okvirčku je znakec, ki nakazuje ulomek (na sredini je ulomkova črtica, nad in pod njo pa pikice), pa kvadratni koren,…… – klikni in izberi, kurzor se ti sam postavi nad ulomkovo črto, potem samo vstavljaš številke, črke, ostale matem.znake,…….Upam, da bo (je) šlo…….. Lp.

ampak spraševala je tudi po ulomkih, korenih….
jaz znam brati in vem da želi formule samo napisati…ne pa računati

pa ti naredi zmazek s svojimi simboli in mi pošli na mail jaz pa tebi svoj izdelek z enačbami

Če ti ne znaš vsaj ne soli pameti tistim, ki znajo uporabljati word in tudi v wordu poiskati program , ki je namenjen hitremu in preprostemu pisanju matematičnih formul in s tem tudi oblikovnemu izgledu.

točno tako morska zvezdica, to sem ji že jaz napisal…

Tako naduti odgovori kot so pa tvoji, dragi mojster jaka, pa težko najdeš, pa tudi zadnja beseda mora biti tvoja, kajne, saj bi drugače bi trpel tvoj napihnjen ego.

Zoya je hotela le pomagati.

čisto forumsko…napade se tistega, ki da recimo prvi pravilen nasvet in želi pomagat…
napadalec je pa tisti, ki površno bere in nima pojma o stvari, pa želi kljub temu pomagati žal z napačnimi nasveti…namesto, da bi bil tiho, če se na stvar ne razume…in glede nato, da je odgovor že bil dan 🙂

Potem se pa še ena “lunca” najde, ki piše nekaj kar sploh nima veze s temo. In moj nasvet ima za NADUTEGA…ta je pa dobra.
Zadnjo besedo…nimam zadnje besede…ampak vljudno je, če te kdo omenja in ogovori, da mu tudi odgovoriš, a ne?

Dragi mojster Jaka

Ne tako divje, no

imam Word 2002, ki mi ne podpira tvoje rešitve (pa tudi vsi nimamo inštalacijskih diskov)

Ima pa da word čisto sprejemljive matematične operatorje, ki jih vstavljaš kot simbole, iz česar ne bo nastal noben zmazek.

sej sem dejal…če ni inštaliran moraš vstaviti cd z officom, ni pomembno ali je črna kopija ali originalna verzija…potem pa mora delovati…

Tko kot vsak program, ga moraš naložiti in šele potem ga lahko uporabljaš..
Ko prvič office inštaliraš imaš več opcij in je velikokrat nesmiselno, da vso navlako inštaliraš, če je nikdar ne uporabljaš…

S simboli pač ne moraš pisati matematičnih formul, lahko nekaj ustvariš ampka je to zmazek v primerjavi z microsoft equation 3.0 !

Daj email pa ti bom posla eno starn worda s formulami in besedilom, ti mi boš pa isto stavr naredila s simboli, če boš sploh lahko!

Dragi Jakec, nisem “lunca”, ampak Lunica!

(da ne boš še rekel, da nisem vljudna, ker ti ne odgovarjam)

Res vam vsem full hvala za pomoč!!!

Mi je ratalo, ampak ne na mojem računalniku.

Ko sem mislila, da sem že mal čudna, ker je že mojstej jaka čisto obupal nad mano… sem šla h kolegici na kufe in glej ga zlomka… pri njej vse naredila.
Ja, edini problem je bil da jaz tega programa sploh nimam. Si ga pa moram priskrbeti, ker bom v bodoče tole še potrebovala.

A me bo kdo zbombandiral, če vprašam, če ima kdo CD za posodit da si naložim?

Hvala in lep pozdrav!
Saša

New Report

Close