Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek za bossa

za bossa

pa dobro no, kje za vraga sem spet pisala, da je bil boj partizanov popolnoma čist, vsekakor pa veliko čistejši kot “boj” domobrancev![/quote]

Ninej,

zelo zelo se strinjam s teboj.

pa dobro no, kje za vraga sem spet pisala, da je bil boj partizanov popolnoma čist, vsekakor pa veliko čistejši kot “boj” domobrancev![/quote]

Ninej,

zelo zelo se strinjam s teboj.[/quote]

hvala PRABABI, pa sem skoraj prepričana da se vse te puhle glave tudi, ampak ……???? saj veš nekaj mora vreti sploh pred volitvami!:)

pa dobro no, kje za vraga sem spet pisala, da je bil boj partizanov popolnoma čist, vsekakor pa veliko čistejši kot “boj” domobrancev![/quote]

Ninej,

zelo zelo se strinjam s teboj.[/quote]

Jaz tudi.

nenene, boss, začela sva si dopisovat zaradi enega malega vprašamja tebi in sicer:

Re: Kdo je zares izdajalec?
Napisal: ninej
Datum: 24.07.2008 10:26

kaj ni, a je res al ni???

na tale moj post:

Re: Kdo je zares izdajalec?
Napisal: ninej
Datum: 24.07.2008 10:01

no pa napišite še malo, koliko slovencev so pa domobranci-domači izdajalci poslali v taborišča, pa ne samo odraslih OFICIRJEV, ampak tudi popolnoma nedolžnih otrok in mater, kljub temu, da so imeli orožje in bi se lahko borili drugače.

sovražnika je potrebno uničit že v njegovi kali, pa če je to OTROK ki komaj shodi in se je rodil drugačemislečim staršem , ali pa oficir, oba predstavljata potencialno nevarnost, ane??

pa ga še vedno nisem dobila, hočem ga od tebe in nikogar drugega, če si ga sposoben napisat???[/quote]

— Na prvi del ne vem števila kar pa je napisala tudi tvoja prijateljica in ti s tem tudi odgovorila.
[/quote]
boss,
pišeš: “na prvi del ne veš števila, kar je napisala tudi tvoja prijateljica,”:-) malo se potrudi, pa se nočeš. Ker tebi prvi del ne paše, zato ne odgovarjaš.
Kratko malo ti spustiš odgovore, na kar nočeš odgovoriti.
(BOM ZAPISALA, IZ POSREDOVANEGA SEZNAMA POD ZAP.ŠT. 1, DA NE BO SPEOBRAČANJA”)
V PRVEM DELU, JE TUDI NEKAJ CIVILNIH ŽRTEV S PARTIZANSKE STRANI.
TEH JE ZELO MALO. OSTALE SO VSE RAZVRŠČENE IN SE VE, KDO JE ZANJE KRIV.
TI PA BI VSE CIVILNE ŽRTVE NAJRAJE NAPRTIL PARTIZANOM.
NE, TO PA NE BO ŠLO, POD ZAP.ŠT. 1, SO TUDI INTERNIRANCI-TABORIŠČNIKI, VSE TABORIŠČNIKE SO DOMOBRANCI IZDALI OKUPATORJEM IN TA JIH JE POSLAL V TABORIŠČE. TU SO TUDI VSE ŽRTVE, KI SO JIH DOMOBRANCI POSPRAVILI POD RUŠO. NEKATERE, ŠE POKRILI NISO DOVOLJ. BERI TEMO,”kako to”, kaj so delali beli angelčki.
mik, je napisal:
================”SPOMIN JE PA ŠE ŽIV”. =========
Pa še kako je živ in bo, dokler nas bo še nekaj tlačilo zemljo, ki smo II. svetovno vojno doživljali.
boss
Tudi jaz nisem dobila še odgovora od tebe, v zvezi s tvojim očetom, ko si napisal, da je bil v Mathausnu. Nazadnje si spremenil temo, da ni bilo govora o očetu, marveč o taborišču.
O očetu nisi povedal, kaj je bilo, da se je znašel v Mathausnu, niti povedal, koliko je bil takrat star. Zakaj si tako skrivnosten. Sicer me ne briga, ampak to je tudi pomembno, če si že do drugih tako zahteven.

E, vidiš, če kdo speljuje teme in da se jih ne drži, si v prvi vrsti prav TI. Vedno se izmikaš odgovorom, obtožuješ pa druge, da to počno.

Kar sem odgovarjala, sem odgovarjala tebi, ne pa Ninej, Ninej sama ve, ji ni potrebno odgovarjati.

boss,
se mi pa vidi zelo lepo, da si napisal “prijateljica”.:-)

Resnično, bi prijateljico Ninej rada spoznala, ker jo ne poznam, se pa z njenim pisanjem strinjam. Bo Ninej dala predlog za srečanje, kje in kdaj?

Mnogo vas je, pa nobenega ne poznam, le čvekam z vami.:-))

Mogoče se pa bova kdaj z Ninej dobili, na kavici ali kaki osvežilni pijačici.:-)
Lahko bi šle na Drčo, ali na Ljubljanski grad, lahko tudi na Šmarno goro. Tam bi mogoče srečale kakšnega znanca, politiki tudi hodijo tja gor.
Lahko prideš tudi ti Boss, bi se imeli kaj pogovoriti, pa ne o politiki, niti o volilni tekmi, ker že tukaj preveč, o čem drugem rajši.
Pa še kdo drug bi lahko prišel.
No, Mik, prideš? Plačam kavo in pijačo, pa še kaj za pod zob, saj sem dobila kot upokojenka “VOLILNI TRINGELT”.:-))

Končujem! Vsem želim lep vikend, pa na kakšno veselico pojdite, jaz bom jutri šla, bo gasilska, z visoko obletnico.

Glede na to, da na štajerskem koncu Slovenije ni bilo domobrancev me zanima, kdo je bil zaslužen za to, da so ljudje končali v taboriščih ????

In še nekaj prababi….v zborniku skoraj sigurno piše (ker je pač tko natančen), koliko od teh 32.397 civilov in neugotovljenih žrtev je bilo ubitih v posameznem letu…predvsem me zanimajo podatki za 1945 in 46…..se zahvaljujem za podatek že vnaprej……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Najbolje bo, če vzameš v roke Zbornik, če ti ne bo kaj jasnega, boš vprašala lahko avtorje zbornika vsi avtorji so navedeni.

Podatki za 1945 do 1946, pa vzemi v roke knjigo: “Škof Rožman v zgodovini”, knjiga je izdana letos 2008, tam je marsikaj, boš morala kar sama brati.

Lp.

Pa še kako je živ in bo, dokler nas bo še nekaj tlačilo zemljo, ki smo II. svetovno vojno doživljali.
boss
Tudi jaz nisem dobila še odgovora od tebe, v zvezi s tvojim očetom, ko si napisal, da je bil v Mathausnu. Nazadnje si spremenil temo, da ni bilo govora o očetu, marveč o taborišču.
O očetu nisi povedal, kaj je bilo, da se je znašel v Mathausnu, niti povedal, koliko je bil takrat star. Zakaj si tako skrivnosten. Sicer me ne briga, ampak to je tudi pomembno, če si že do drugih tako zahteven.

E, vidiš, če kdo speljuje teme in da se jih ne drži, si v prvi vrsti prav TI. Vedno se izmikaš odgovorom, obtožuješ pa druge, da to počno.

Hotel sem že zaključiti z odgovarjanjem saj vama ni prav nobeden od odgovorov a si me s temi besedami priklicala nazaj. pa začnimo. Teme nisem spremenil le odgovoril sem ti. Svoj 17. rojstni dan je praznoval v podružničnem taborišču od katerega (taborišča) ni nič ostalo. Sem dovolj jasno napisal? Zakaj se je znašel v taborišču?, so ga nemci pobrali iz kamnoloma kjer je bil na prisilnem delu, zakaj? ne vem. Je izkusil nemce, ustaše, četnike, partizane, domobrance,italijane,pa zopet nemce da o komunistih ne govorim… Pa če mu pomahaš z rdečo piha ko bik. Tko upam da si nahranila svojo vedoželnost.



boss
1. – pa začnimo.

2. – temo si spremenil v toliko, da si napisal, da od taborišča ni ostalo ničesar. Sem ti napisala, da me ne zanima, kaj je od taborišča ostalo.

3. – zanimalo me je, kaj je bilo z očetom. Govor je bil o taboriščnikih, ne pa kaj je ostalo od taborišča.
No, končno si napisal, podatek, ki mi nekaj pove.

4. – ja, dovolj jasno SI napisal. Sem ti že pod 3. napisala, da mi ta podatek nekaj pove. To bi lahko že veliko preje, pa ne bi bilo “megle”, zaradi let. Pač, nisi hotel.

5. – pobrali so ga Nemci iz kamnoloma, kjer je bil na prisilnem delu, pod katero komando, je bil na prisilnem delu, nemško? partizansko menda ne!?
To mi pa še ni jasno, kot vedoželjni!

6. – Če so ga vsi našteti zatirali je bilo pa hudu.

7. – Nič čudno ni, če mu pomahaš z rdečo, da piha kot bik, če so ga vsi pod 6. maltretirali.
Jabolko ne pade daleč od drevesa, znaš tudi ti!
Čudno mi pa je, da so ga tudi partizani, če je bil v taborišču. Pri nas se s taboriščniki po vojni ni dogajalo kaj takega. Kraj od kraja, se pa res razlikuje, mislim na postopek ljudi v krajih.

8. – hja, nahranila “vedoželjnost”.:-)) Ne po vsem, sem zahtevna?
Toliko pa vseeno ne kot si ti.

Nerazumljivo si tudi napisal 25.08.2008 ob 13:16:
“Ta konvoj s katerim se je vračal tudi moj oče je prišel v Sloveniji in bil zaustavljen v Mariboru, itd. …”
Kdo ga je ustavil pod pretnjo orožja??? Nisi napisal kdo so to bili??
Vedoželjna pač.:-) Kdo?

No, saj mi ni potrebno odgovarjat, ker sem videla, da imate veliko dela z volilno tekmo, jaz se v to debato ne bom spuščala.
Želim ti, da obdržiš stabilen stolček. Jaz sem v penzionu, kolikor mi bodo dali mi pač bodo.

Samo še to ti povem, da te je oče kljub patizanskemu zatiranju spravil do kruha – dobrega položaja, predvidevam po branju, tvojega pisanja. “Svašta”
Par dni me ni bilo, pa zopet me ne bo nekaj časa. Volit bom pa prišla, ker je to dolžnost in pravica državljana.
Hvala za odgovor, leta so pa le delno razčiščena.:-)))
Lahko noč!

L.p.

OOOOO Bica se je zbudva…sam kaj ko sam neumnosti kvasi:-(

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

Ne morem verjeti, da ne želiš odgovoriti…nimam Zbornika, nimam niti časa, da bi ga iskala…..sem pač mislila, da boš toliko prijazna in posredovala podatek, ki me zanima……no pa nč……tudi to mi marsikaj pove…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Draga WildWind,

pišeš, upam,
da boš toliko prijazna in posredovala podatke, ki me zanima….:-) no pa nč, tudi to mi marsikaj pove….

Sem ti napisala, da je zbornik pripravljalo več avtorjev, da so v zborniku napisani zbirni podatki, ki sem jih posredovala.
Avtorji so jih črpani iz raznih knjig in zapisov. Potrudi se in si priskrbi zbornik, da si boš zadovoljila tvojo željo.Vseg pa v tem zborniku NI!

Ti bi rada razčlenitev napisanih civilnih žrtev. Pa ti veš, da so to vse žrtve, iz vse Slovenije. Jaz pa naj bi ti napisala po posameznih letih, ker ti nimaš časa.:-))

Obstaja veliko knjig, tudi knjih, ki so jih pisali po krajih, po krajevnih skupnostih, po vsej Sloveniji. Tudi jaz imam knjigo iz kraja, kjer sem živela med vojno, bila mi je poslana. V njej so opisani dogodki, ki se jih dobro spominjam.

V knjižnicah se marsikaj dobi, v NUK-u, pa v novejšo zgodovino pojdi, če te zanima.
Na raznih spletnih straneh , se pa tudi marsikaj najde. Veliko sreče pri iskanju.
Mi boš že oprostila.:-)))

L.p.



boss
1. – pa začnimo.

2. – temo si spremenil v toliko, da si napisal, da od taborišča ni ostalo ničesar. Sem ti napisala, da me ne zanima, kaj je od taborišča ostalo.

3. – zanimalo me je, kaj je bilo z očetom. Govor je bil o taboriščnikih, ne pa kaj je ostalo od taborišča.
No, končno si napisal, podatek, ki mi nekaj pove.

4. – ja, dovolj jasno SI napisal. Sem ti že pod 3. napisala, da mi ta podatek nekaj pove. To bi lahko že veliko preje, pa ne bi bilo “megle”, zaradi let. Pač, nisi hotel.

5. – pobrali so ga Nemci iz kamnoloma, kjer je bil na prisilnem delu, pod katero komando, je bil na prisilnem delu, nemško? partizansko menda ne!?
To mi pa še ni jasno, kot vedoželjni!

6. – Če so ga vsi našteti zatirali je bilo pa hudu.

7. – Nič čudno ni, če mu pomahaš z rdečo, da piha kot bik, če so ga vsi pod 6. maltretirali.
Jabolko ne pade daleč od drevesa, znaš tudi ti!
Čudno mi pa je, da so ga tudi partizani, če je bil v taborišču. Pri nas se s taboriščniki po vojni ni dogajalo kaj takega. Kraj od kraja, se pa res razlikuje, mislim na postopek ljudi v krajih.

8. – hja, nahranila “vedoželjnost”.:-)) Ne po vsem, sem zahtevna?
Toliko pa vseeno ne kot si ti.

Nerazumljivo si tudi napisal 25.08.2008 ob 13:16:
“Ta konvoj s katerim se je vračal tudi moj oče je prišel v Sloveniji in bil zaustavljen v Mariboru, itd. …”
Kdo ga je ustavil pod pretnjo orožja??? Nisi napisal kdo so to bili??
Vedoželjna pač.:-) Kdo?

No, saj mi ni potrebno odgovarjat, ker sem videla, da imate veliko dela z volilno tekmo, jaz se v to debato ne bom spuščala.
Želim ti, da obdržiš stabilen stolček. Jaz sem v penzionu, kolikor mi bodo dali mi pač bodo.

Samo še to ti povem, da te je oče kljub patizanskemu zatiranju spravil do kruha – dobrega položaja, predvidevam po branju, tvojega pisanja. “Svašta”
Par dni me ni bilo, pa zopet me ne bo nekaj časa. Volit bom pa prišla, ker je to dolžnost in pravica državljana.
Hvala za odgovor, leta so pa le delno razčiščena.:-)))
Lahko noč!

L.p.[/quote]

No pa da odgovorimo še na te neznanke.
Šefi so bili domobranci, glavni pa učitelj verouka iz Celja.
Partizane je okusil v Kočevju. Med drugim tudi podtikanje podtikanje njihove pošte otrokom, ki sploh niso vedeli kaj nosijo s seboj med prehodom italijanskih kontrol.
Konvoj so zaustavili partizani, le kdo drug bi po tvojem bil lahko? Nagajanja s strani komunistov je bilo po vojni veliko, ker pa nisi iz šaleškega konca ti imena ne bodo kaj dosti povedala.

Ta revolucionarna oblast, ki jo tako opevaš ni nič naredila za taboriščnike. Šele nova oblast v samostojni Sloveniji je dala ta oblast vsaj neko materialno zadoščanje v obliki rente oz. pokojninske dobe. Tega niso naredili komunisti. Pa še dosti je tega. Vendar midva tega ne bova rešila le v nedogled si bova izmenjevala svoje poglede. Greva pa res lahko na kavico. Pa LP.

Boss, pozdravljen! Še odgovor na “NEZNANKE”:-)
[Quote=boss]No pa da odgovorimo še na te neznanke.

Šefi so bili domobranci, glavni pa učitelj verouka iz Celja.
Partizane je okusil v Kočevju. Med drugim tudi podtikanje podtikanje njihove pošte otrokom, ki sploh niso vedeli kaj nosijo s seboj med prehodom italijanskih kontrol.[/quote]
Ja, “listki”, so jih pisali tudi v našem kraju, saj to je bila edina dostavna in obveščevalna posta, enih in drugih, telefonov ni bilo. Listke so pisali, prav “listek” je mojega očeta odpeljal še v nemško taborišče. O tem sem že pisala. Listek, je odneslo dekle na domobransko postojanko in aretirali so ga. Dekle, je sama povedala, da ji ga je dala njena mama, na njem ni bilo zapisane nič drugega kot očetov priimek, – “primek, je doma”, to je zadostovalo za takojšnjo aretacijo. Oče je bil v službi v Ljubljani in je prišel domov samo za dve ure enkrat na teden, da se je umil in preoblekel. Tako je bilo v tistih časih.

Sem že pisala o tem, da so bile različne reakcije, razlikovale so se od ljudi, od kraja do kraja, pa osebna obračunavanja.

Le kaj naj bi naredila, iz česa, čarobne paličice ni bilo in jo ne bo! Nekateri so vzeli posojilo, moj oče se ga je bal, da ga ne bo mogel odplačevati. Otroci smo vsi dajali zaslužek za obnovo hiše. K sreči je bil oče vešč raznih zidarskih del, tudi “cimper” je sam stesal.

Ja, šele nova oblast je dala. Povej od kje, iz katerega sklada je to šlo??Ta oblast je dala nekaj materialnega zadoščenja iz sredstev od prodaje premoženja, ki smo ga, so ga ustvarili med drugimi tudi taboriščniki. Žal, mnogi tega niso dočakali. NE POVIŠUJ SEDANJO OBLAST, KER NI DALA IZ SVOJEGA NIČ! PAČ PA OD PRODAJE SKUPNEGA PREMOŽENJA, KI SMO GA USTVARILI SLOVENCI. Lahko se je BAHATI.

Ne, tega midva ne bova rešila, lahko pa greva na kavico, predlagaj kje se dobiva. Imaš možnost, da mi sporočiš na ZS. Ob pitju kave se spomnim tudi nate.:-) Srečno in l.p.

Stanovanj po Jazbinškovemu zakonu ni prodajal Janša, denarja pa vseeno ni videti. Pa ga ni bilo prav malo. Res so bila stanovanja skoraj zastonj, bilo jih je pa veliko.

New Report

Close