Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za dobro voljo

Za dobro voljo

Neki, da ne bo ta petek 13. tako nesrečen.

Kravji predračun
Nek gorenjski kmet je kupil nov VW Passat. Pri tem so ga še posebej
razjezila številna doplačila za različno dodatno opremo, ki so seveda
dokaj podražila zelen avto. Ne dolgo zatem pa si je zaželel član
nadzornega odbora firme Porsche, ki si je na podeželju zgradil novo
kmetijo, kupiti kravo. Seveda se je spomnil kmeta, ki je
dolgo negodoval zaradi doplačil,a ga je vseeno poklical .
in se pozanimal za nakup krave.
Kmet mu je z veseljem napisal sledeči predračun :
GORENJSKA KRAVA – predračun
1. Krava – osnovna cena za standardno izvedbo: 4.800 DEM
2. Doplačilo za dvobarvno izvedbo (črno/bela): 300 DEM
3. Prevleka iz govejega usnja: 200 DEM
4. Rezervoar za mleko – letno/zimska izvedba: 100 DEM
5. Odtočne pipe – 25 DEM/kom: 100DEM
6. Odbijača – goveja roževina – 35 DEM/kom: 70 DEM
7. Polavtomatski odganjalec muh: 60 DEM
8. Naprava za gnojenje – BIO izvedba: 120 DEM
9. Parklji – večnamenska izvedba – 50 DEM/kom: 200 DEM
10. Dvokrožni zavorni sistem (sprednje in zadnje noge): 800 DEM
11. Večtonska signalna naprava: 270 DEM
12. Halogenska očesa z avtomatskimi pokrovi: 300 DEM
13. Izgorevalni agregat s 4-komorami in samodejnim prilagajanjem na
različne vrste goriv ter z integriranim izpušnim sistemom: 2.500 DEM
KOMPLETNA KRAVA v zahtevani izvedbi: 9.820 DEM
DDV 19{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}: 1.866 DEM
SKUPAJ: 11.686 DEM
Prevoz: ni vključen v ceni
Dobava: lahko TAKOJ
AKCIJA: Če jo naročite še danes dobite za isto
ceno še poln rezervoar mleka!
Splača se pohiteti!

Sončka vsem!
Rebeka

🙂 ojla Becky, posiljam zgodbico in se poslavljam do ponedeljka:

Preberi tole in se odloči, kako boš začel jutrišnji dan

Jaka je bil res človek, ki si ga z veseljem sovražil.
Vedno je bil dobre volje in vedno je povedal kaj pozitivnega. Ko ga je kdo vprašal, kako mu gre, je odgovoril: “Če bi mi šlo bolje bi bil dvojčka! “
Bil je naravni motivator. Če je imel kakšen uslužbenec slab dan, mu je vedno pokazal, kako naj gleda situacijo v pozitivni luči. Vedno me je zanimalo, kako mu to uspe, zato sem šel nekega dne k njemu in ga vprašal: “Ne razumem. Ne moreš biti vedno pozitiven. Kako ti to uspe? “
Jaka mi je odgovoril: “Vsako jutro, ko se zbudim, si rečem, Jaka, imaš dve možnosti. Lahko si slabe ali dobre volje. Vedno izberem, da sem raje dobre volje. Vsakič, ko se mi zgodi kaj slabega, lahko izbiram, ali bom žrtev, ali se nekaj naučim iz tega. Izberem, da se raje kaj naučim. Vsakič, ko se mi kdo pritoži, imam možnost sprejeti njegovo pritožbo, ali pa izluščim pozitivno stran življenja. Izberem pozitivno stran življenja. ”
“Ja, ja, ampak ni tako preprosto,” sem se pritožil
“Seveda je,” je rekel Jaka. “Vse v življenju so odločitve. Ko odmisliš vso navlako je vsaka situacija odločitev. Sam se odločiš, kako se boš odzval na okolico. Sam se odločiš, kako bodo ljudje vplivali na tvoje razpoloženje. Sam se odločiš, ali boš slabe ali dobre volje. In konec koncev se sam odločiš, kako boš živel svoje življenje. “
Veliko sem razmišljal o njegovih besedah. Kmalu sem zapustil podjetje in začel na svoje. Izgubila sva stike, a vsakič, ko sem se odločil, namesto da bi samo sprejel, sem se spomnil nanj.
Več let zatem sem slišal za Jakovo nesrečo. Padel je 20m globoko s komunikacijskega stolpa. Po 18-urni operaciji in tednih intenzivne nege je Jaka zapustil bolnišnico s kovinskimi vsadki v hrbtenici. Pol leta kasneje sva se srečala. Ko sem ga vprašal kako je, je odvrnil : “Če bi mi šlo bolje bi bil dvojčka! Bi rad videl moj brazgotine?” Ni mi bilo do pogleda na brazgotine, zato sem ga vprašal, na kaj je mislil med padanjem.
“Najprej sem pomislil na svojo še nerojeno hčerko. Ko pa sem ležal na tleh, sem se spomnil, da imam dve možnosti. Lahko izberem smrt, lahko pa življenje. Izbral sem življenje. “
“Se nisi bal? Ali si izgubil zavest? ” sem ga vprašal.
Jaka je nadaljeval: ” … reševalci so bili super. Ponavljali si mi, da bo vse v redu in naj nič ne skrbim. Toda, ko so me peljali na urgenco sem videl izraze na obrazih doktorjev in sester in sem se res ustrašil. V njihovih očeh sem bil že mrtev. Vedel sem, da moram nekaj ukreniti. “
“Kaj si naredil? ” sem ga vprašal.
“Velika debela sestra mi je kričala vprašanja. Vprašala me je, če sem na kaj alergičen. ‘Ja’ sem odgovoril. Zdravniki in sestre so prenehali z delom in čakali na moj odgovor. Zajel sem zrak in zakričal ‘Na gravitacijo!’. Ko se je smeh polegel, sem jim dejal ‘Odločil sem se živeti. Operirajte me kot živega, ne kot mrtvega!’ “
Jaka je preživel zaradi spretnosti njegovi zdravnikov, pa tudi zaradi svojega izjemnega odnosa. Takrat sem spoznal, da se moram vsak dan odločiti in živeti polno življenje.

He, he Rebeka, luštna stvar !

New Report

Close