Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za en dan na morje z majhnimi otroki, pa kaj ste blazni?

Za en dan na morje z majhnimi otroki, pa kaj ste blazni?

Najhuje mi je, če sem na morju in je taka vročina, kot sedaj. Tudi, če je bolj normalno sem med 11h-16.30 v senci in otroci tudi. V taki vročini, kot je sedaj smo od 10h do 18h notri, tudi v senci je prehuda toplotna obremenitev ! Pravzaprav, včeraj smo šli ven šele ob 19h. Najbrž bomo danes tudi.

Je hudo,človek je na dopustu, a ne more normalno dopustovat. Zdravje je prvo .

Res je se strinjam, vsaka pametna mediteranska oseba se zbudi ob 4,5 uri, postori kar ima za postoriti, morda, gre tudi okoli 5-6 ure na morje, potem pa do 18 ure roleta na off.

Ekstremen vročinski val, presežene vrednosti ozona, praženje na soncu v avtomobilu, kjer se temperature samo še potencirajo, otroci v avtomobilu, ja, ljubi bog, pa dajte. Posledice bodo morda trenutne, morda se bodo izrazile čez nekaj časa, nekaj let. Popolnoma vaša legitimna izbira, samo prosim, ne ostale prepričavati, da je to razsodno dejanje, ker ni.

Lp pa poskrbite za šibkejše.

[img]http://images.24ur.com/media/images/520xX/Aug2011/60735320.jpg?d41d[/img]

pametna res no avtorica…če so šli zgodaj zjutraj je to odgovorno,d a se ne bodo po soncu vozili…
…in ja skopali se bodo, ohladili…potem v najhujši vročini bodo šli pa kam posedet v kak ohlajeni prostor na kosilo…in potem mogoče v borovo senco počivati… po najhujši vročini, tja do ene 18, vmes kak hiter skok v vodo in potem spet v senci in mogoče imajo za otroke celo mali bazenček s seboj in se bo otrok lahko v morski vodi v bazenčku vseskozi namakal v senci…
…mogoče imajo celo kakšne znance, kjer bodo lahko preživeli čas najhujše vročine v senci in v naravnem zelenju, kjer je ziher tudi manj ozona kot v samem strogem betonskem okolju…

tako,d a ne sodi na pamet no… nihče ni rekel, da se žgejo na soncu..in ne obtožuj kar tako na prvo žogo če ne veš kaj in kako je natančno…razmisli malo in boš videla,d a obstaja več variant…
ljudje se tudi ob takšnih vročih dneh hodijo hladit ob vodo a veš…meni se to zdi normalno…s tem še ne pomeni, da šetajo po soncu in se pražijo…

Nekateri ljudje pač ne razumejo, da vročina ni samo izpostavljanje soncu. Naš kraj ima vrsto lokalov na trgu, vse mize so v senci (vsi imajo tendo). Ampak zunaj ta trenutek ni žive duše. Gostje so lepo notri, za zaprtimi vrati – v klimatiziranem prostoru.
Smilijo se mi tudi ptički v kletkah, na balkonu ali na vrtu. Ljudje ne razumejo, da če sonce ne sije nanje, to še ne pomeni, da ne bodo umrli zaradi toplotne kapi. Pa pejte vi pri teh temperaturah, ki so te dni sedet ven na balkon, pod tendo. Koliko časa boste zdržali na stolu, me prav zanima? A ptič pa lahko?

V tej vročini je priporočljivo biti v ohlajenem prostoru od 10h-18.30. Zakaj se vozit dol za tisti mogoče dve uri sicer že hude vročine?

Za en dan najbrž ne gredo na morje 4 ure daleč, ampak nekam na slovensko obalo. In če bodo v hudi vročini sredi dneva v senci, dopoldne in pozno popoldne pa na soncu in v vodi, ne vidim nobenega problema.

Tiste, ki pametujete o kremah,klobučkih,sedanjem v senci, ste že kdaj slišale za toplotno obremenitev? Očitno ne, sicer ne bi pisale bedarij.


pa ko ste eni pametni no…pa kdo je rekel,d a ne bodo kje v kakšnem klimatiziranem prostoru no…
ziher bodo šli na kosilo in bodo tam kaj pojedli in potem še na kak sladoled ali sadno kupo in bodo posedeli notri v…pa kje piše,d a nimajo kakšnih znancev ali prijateljev kje, da bodo lahko škli na obisk k njim in bodo v tem času v klimat. prostoru…
a zdaj bi mogli tebe vprašat, če lahko gredo – ali se lahko vozijo za jutranje in večerno kopanje?
in četudi si najdejo kje prostor v naravni senci, kje še malo popiha in se hladi že zato ker je voda blizu…je čisto drugače in ni tak isti vroč zrak kot v betonski Đungli…
pa še btw. poglejte temp. ob morju so najnižje…zdajle pogledala v kopru 32 st. povsod drugje razen v območju julijcev je višja temp.

Nehajte so to senco! V senci je trenutno 38 stopinj. Otroku na 38 stopinj ni mesto. In tudi v senci je ozon.

Nehajte so to senco! V senci je trenutno 38 stopinj. Otroku na 38 stopinj ni mesto. In tudi v senci je ozon.[/quote]
ne poglej dejanske tem. v kopru je očitno najmanj od cele slo…in tore zdaj ob 12 uri ni 38…ampak je 32…

Nehajte so to senco! V senci je trenutno 38 stopinj. Otroku na 38 stopinj ni mesto. In tudi v senci je ozon.[/quote]
ne poglej dejanske tem. v kopru je očitno najmanj od cele slo…in tore zdaj ob 12 uri ni 38…ampak je 32…[/quote]

V senci. Tisti na plaži so pa na soncu. Ker na slovenskih plažah je bolj malo sence.

Avtorica je zapisala povsem razumem in korekten post, ne glede na komentarje, ki se nanašajo tudi na možnost zašite, zmanjšanja izpostavljanja vričini, ipd. Vožnja v takih razmerah, proizvajanje izpušnih plinov, oz. dodatno onesnaževanje ozračja z dušikovimi oksidi in SO2, je zaščite okolja in posledično živih bitij nesprejemljiva. Izpostavljanje soncu in vročini med 10. in 18.uro in še kasneje – pa tudi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Avtorica,

če bi te pa vprašali, če greš z njimi, bi pa tekla za avtom, da bi perje kar frčalo,….

Od foušije se ti bo ksiht posušil hehehheheheh…..

Opica opravljiva in foušljiva si nič drugega….

pa še btw. poglejte temp. ob morju so najnižje…zdajle pogledala v kopru 32 st. povsod drugje razen v območju julijcev je višja temp.

::// quote

Kje si našla 32 st.?! V Kopru je bilo ob 12.30 35 stopinj. Sem ravnokar pogledala. Dejanska temperatura je vedno malo višja, saj ta ni merjena na segretem asfaltu,plaži, pod borovci zraven plaže.

tole gledam :
http://meteo.arso.gov.si/

saj ne morem verjet, da kdorkoli kaj takega napiše…((. a ti to resno?!

tole gledam :
http://meteo.arso.gov.si/%5B/quote%5D
no zdaj so podatki za 13. uro in 34 – torej ne vem kje ti gledaš?

Ga ni junaka, ki me zdaj spravi na morje za en dan. Na morje grem pa septembra, kar se mi zdi glede na to, da imam doma malčka, najbolj pametno. Lani smo šli nespametno junija, pa smo imeli več sreče kot pameti, ker smo zadeli teden, ko je bila temperatura okoli 25 stopinj. Letos nisem nameravala tvegati. Tudi druga polovica avgusta bo veliko hladnejša.

Mi primorci gremo res na morje šele po 16h ali pa zgodaj zjutraj….tolk je vroče,da se v tisti naši župi ne da ohladit kaj dost.

tole gledam :
http://meteo.arso.gov.si/%5B/quote%5D

34 st….poglej si temperature po Sloveniji…..tam je 35

Ga ni junaka, ki me zdaj spravi na morje za en dan. Na morje grem pa septembra, kar se mi zdi glede na to, da imam doma malčka, najbolj pametno. Lani smo šli nespametno junija, pa smo imeli več sreče kot pameti, ker smo zadeli teden, ko je bila temperatura okoli 25 stopinj. Letos nisem nameravala tvegati. Tudi druga polovica avgusta bo veliko hladnejša.[/quote]
in zato, morajo vsi zdaj ostati čez poletne mesece doma in ne hoditi na dopust, ker pač se tebi to ne zdi primerno..ali kako?
ne razumem…razumem zaskrbljenost za otroke, samo samo podatek,d a človek gre na morje za en dan v višku sezone še ne pomeni, da zato izpostavlja otroke vročini, soncu in kakršnikoli nevranosti…
prav tako so lahko tam v zaprtem prostoru notri v času najhujše vročine kot so lahko tudi doma…samo,d a tam se lahko še zraven v času še norm. temp. ohladijo v morju, kar se doma ne morejo…

tole gledam :
http://meteo.arso.gov.si/%5B/quote%5D

34 st….poglej si temperature po Sloveniji…..tam je 35[/quote]
ti beri beri…
sem napisala ob 12 uri in ja zdaj so podatki za 13 in kaže 34 in obakrat je primerjalno glede na ostalo Slovenijo nižje kot drugje… (rezen SZ dela)

1. Arso, merilna mesta temperature
2. Arso, opozorila

a. Velika toplotna obremenitev[/url]
b. Ozon[/url]

Pa tudi, če je temperatura v okolici Kopra nižja kot drugje po Sloveniji, ne pozabiti na ozon, ki szi povečano temperaturo deluje še bolj antagonistično kot ponavadi. Tak kakor je Nina P že zapisala.

“Ozon je plin, ki v povečani koncentraciji v ozračju nima vonja (zavonjali bi ga le, če bi šlo za izjemne količine. Že pri koncentraciji okrog 120 miligramov v kubičnem metru zraka se pojavljajo zdravju škodljivi simptomi: pekoče oči in sluznica nosu, pri občutljivejših ljudeh še moker nos, oteženo dihanje, bolečine v prsih, kašljanje, siljenje na bruhanje, težave pri delovanju srca … Ponavljajoča se izpostavljenost ozonu lahko povzroči resne okvare, najbolj ranljivi pa so otroci, ostareli, kronični bolniki, delavci na prostem in rekreativni športniki.” Vir

Ga ni junaka, ki me zdaj spravi na morje za en dan. Na morje grem pa septembra, kar se mi zdi glede na to, da imam doma malčka, najbolj pametno. Lani smo šli nespametno junija, pa smo imeli več sreče kot pameti, ker smo zadeli teden, ko je bila temperatura okoli 25 stopinj. Letos nisem nameravala tvegati. Tudi druga polovica avgusta bo veliko hladnejša.[/quote]
in zato, morajo vsi zdaj ostati čez poletne mesece doma in ne hoditi na dopust, ker pač se tebi to ne zdi primerno..ali kako?
ne razumem…razumem zaskrbljenost za otroke, samo samo podatek,d a človek gre na morje za en dan v višku sezone še ne pomeni, da zato izpostavlja otroke vročini, soncu in kakršnikoli nevranosti…
prav tako so lahko tam v zaprtem prostoru notri v času najhujše vročine kot so lahko tudi doma…samo,d a tam se lahko še zraven v času še norm. temp. ohladijo v morju, kar se doma ne morejo…[/quote]

Kdo pravi, da morajo? Pa tudi nisem nič napisala čez tiste, ki so pač zdaj na morju. Pametni se držijo nazaj in so čez dan notri. Napisala sem čez tiste, ki so ne glede na vsa opozorila vedoč, kako vrelo je, šli za en dan na morje, da ja ne bi kaj zamudili. Oni ne bodo na plaži zvečer ali tzjutraj, oni bodo na plaži sredi dneva, ko sonce najbolj pripeka.


in zato, morajo vsi zdaj ostati čez poletne mesece doma in ne hoditi na dopust, ker pač se tebi to ne zdi primerno..ali kako?
ne razumem…razumem zaskrbljenost za otroke, samo samo podatek,d a človek gre na morje za en dan v višku sezone še ne pomeni, da zato izpostavlja otroke vročini, soncu in kakršnikoli nevranosti…
prav tako so lahko tam v zaprtem prostoru notri v času najhujše vročine kot so lahko tudi doma…samo,d a tam se lahko še zraven v času še norm. temp. ohladijo v morju, kar se doma ne morejo…[/quote]

Kdo pravi, da morajo? Pa tudi nisem nič napisala čez tiste, ki so pač zdaj na morju. Pametni se držijo nazaj in so čez dan notri. Napisala sem čez tiste, ki so ne glede na vsa opozorila vedoč, kako vrelo je, šli za en dan na morje, da ja ne bi kaj zamudili. Oni ne bodo na plaži zvečer ali tzjutraj, oni bodo na plaži sredi dneva, ko sonce najbolj pripeka.[/quote]
joj tvoje obsodbe na pamet – takih ljudi se je kar za bati, ker znate ljudi obsoditi kar nekaj, ker ste si sami tako zabili v glavo…
daj povej mi kako ti veš zagotovo, da bodo oni na plači v najhujši vročini…
…a so ti povedali? kako veš, da slučajno nimajo kakih znancev na morju in bodo najhujši del. dneva preživeli ravno tako v zaprtem prostoru pri njih…ali poznajo koga, ki je trenutno na dopustu in bodo si ravno tako čez dan “sposodili njihov app”…
daj no prosim razloži no…
kar na slepo do jih obsodila…ker pač si si ti zabila to v svojo glavo…taki sosedje, ki se bolj ukvarjajo z drugimi kot s sabo in potem še obrekujejo in obsojajo a veš znajo ljudem narediti tudi velikooo škode…zaradi laži, ki jih trosijo naokoli in s tem blatijo dobro ime nekoga… tako, da zamisli se

New Report

Close