Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za en dan na morje z majhnimi otroki, pa kaj ste blazni?

Za en dan na morje z majhnimi otroki, pa kaj ste blazni?

Vsi ti avtomobili, ki so se danes zjutraj valili proti morju, vsi imajo nekoga v slovenskem primorju v apartmaju, ki si ga bodo sposodili. Ne bluzi, no, ker točno vemo, kako poteka to enodnevno morje, pridejo, na plažo, pa do večera na plaži in nazaj. Izkoristit vsako minut, če smo se že pripeljali za en dan.

Saj ni vredno debatirat.

Obrekujem koga? Potem mi pa povej, katera je za družina, ki sem jo spravila na slab glas.

Kdo pravi, da morajo? Pa tudi nisem nič napisala čez tiste, ki so pač zdaj na morju. Pametni se držijo nazaj in so čez dan notri. Napisala sem čez tiste, ki so ne glede na vsa opozorila vedoč, kako vrelo je, šli za en dan na morje, da ja ne bi kaj zamudili. Oni ne bodo na plaži zvečer ali tzjutraj, oni bodo na plaži sredi dneva, ko sonce najbolj pripeka.[/quote]
joj tvoje obsodbe na pamet – takih ljudi se je kar za bati, ker znate ljudi obsoditi kar nekaj, ker ste si sami tako zabili v glavo…
daj povej mi kako ti veš zagotovo, da bodo oni na plači v najhujši vročini…
…a so ti povedali? kako veš, da slučajno nimajo kakih znancev na morju in bodo najhujši del. dneva preživeli ravno tako v zaprtem prostoru pri njih…ali poznajo koga, ki je trenutno na dopustu in bodo si ravno tako čez dan “sposodili njihov app”…
daj no prosim razloži no…
kar na slepo do jih obsodila…ker pač si si ti zabila to v svojo glavo…taki sosedje, ki se bolj ukvarjajo z drugimi kot s sabo in potem še obrekujejo in obsojajo a veš znajo ljudem narediti tudi velikooo škode…zaradi laži, ki jih trosijo naokoli in s tem blatijo dobro ime nekoga… tako, da zamisli se[/quote]

Ne razumeš poante in preobračaš temo. Ne glede na vse:”če”-je, ki si jih zapisala, ti ljudje, ki se v največji vročini vsedejo v avto in se za 1 dan vozijo na morje in nazaj (ne da bi jim bilo to nujno potrebno za preživetje, da ne boš obrnila teme, kako se nekateri vozijo v službo), ogrožajo tudi DRUGE, saj proizvajajo dodatne prašne delcem ozon, dušikove okside, ….

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.


joj tvoje obsodbe na pamet – takih ljudi se je kar za bati, ker znate ljudi obsoditi kar nekaj, ker ste si sami tako zabili v glavo…
daj povej mi kako ti veš zagotovo, da bodo oni na plači v najhujši vročini…
…a so ti povedali? kako veš, da slučajno nimajo kakih znancev na morju in bodo najhujši del. dneva preživeli ravno tako v zaprtem prostoru pri njih…ali poznajo koga, ki je trenutno na dopustu in bodo si ravno tako čez dan “sposodili njihov app”…
daj no prosim razloži no…
kar na slepo do jih obsodila…ker pač si si ti zabila to v svojo glavo…taki sosedje, ki se bolj ukvarjajo z drugimi kot s sabo in potem še obrekujejo in obsojajo a veš znajo ljudem narediti tudi velikooo škode…zaradi laži, ki jih trosijo naokoli in s tem blatijo dobro ime nekoga… tako, da zamisli se[/quote]

Ne razumeš poante in preobračaš temo. Ne glede na vse:”če”-je, ki si jih zapisala, ti ljudje, ki se v največji vročini vsedejo v avto in se za 1 dan vozijo na morje in nazaj (ne da bi jim bilo to nujno potrebno za preživetje, da ne boš obrnila teme, kako se nekateri vozijo v službo), ogrožajo tudi DRUGE, saj proizvajajo dodatne prašne delcem ozon, dušikove okside, ….[/quote]
jaz nič ne obračam teme… gre za obsodbo avtorice, da so to blazni ljudje, ker otroke vozijo na vročino…jaz sem napisala,da o tem o čemer ona sodi nima nikakršnih dokazov in je zateo najmanj nefer
in če je kdo obrnil temo si jo ti sedaj, ko govoriš o prašnih delcih in onesnaževanju zraka, ko je pa avtorica govorila o tem, da otroke izpostavljajo vročini…
pa če že izhajam iz tvojega stališča – potemtakem vsak, ki se pelje kamorkoli na izlet v tem času, četudi v gore, d ase ohladi, na višji nad. višini onesnažuje zrak in mora zato ostati doma…?
pa še eno razmišljanje – prav tako onesnažujejo zrak vse kolone vozil, ki se vozijo na morje na dopust za več dni – in stojijo v zastojih itd…oni so ravno tako onesnaževalci zraka…
…in ravno taki vsi tisti pozimi, ki stojijo in obtičijo na cestah v snežnih zametih…ups…ja jaz sem se tako peljala enkrat v največjem snegu, ker sem imela podelitev diplome – celo 2x (tudi za drugo)…se po tvoje nebi smela za 1 dan peljati, ker onesnažujem okolje…in bi morala ostati doma?

pa btw. ta ozon od katerega je govorila avtorica – je posledica predvsem visokih temp. in visoke sončne obremenitve…
…onesnaževanje zraka ni poglavitni razlog…lahko je pa tudi…in temu smo priča predvsem pa v zimskih dneh, predvsem v kotlinah…
ker če bi bil ta povečan ozon zdaj zgolj in poglavitno posledica množičnih vozil kolon in tistih, ki se dnevno odpravljajo na morje, potem bi bila konc. presežena vsak dan v sezoni na primorskem in povsod, kjer so kolone…
toliko…

Vsi ti avtomobili, ki so se danes zjutraj valili proti morju, vsi imajo nekoga v slovenskem primorju v apartmaju, ki si ga bodo sposodili. Ne bluzi, no, ker točno vemo, kako poteka to enodnevno morje, pridejo, na plažo, pa do večera na plaži in nazaj. Izkoristit vsako minut, če smo se že pripeljali za en dan.

Saj ni vredno debatirat.

Obrekujem koga? Potem mi pa povej, katera je za družina, ki sem jo spravila na slab glas.[/quote]

se strinjam…mi imamo vikend na slo obali in vedno vidim enodnevne izletnike, ki pridejo na plažo ob 11-12, ko gremo mi noter, in so na plaži do najmanj 7 zvečer…da ne govorim o otrocih, ozioroma cela familija je zažgana in potem grejo domov…kaj ima otrok od takega morja…sej ne rečem, vsak si več kot en dan res ne more privoščit, se mi eni kar smilijo, ampak potem pa naj grejo na pot prej, da bodo zjutrja že na plaži, čez dan v senco, na kosilo, po 4 uri pa nazaj na morje..


joj tvoje obsodbe na pamet – takih ljudi se je kar za bati, ker znate ljudi obsoditi kar nekaj, ker ste si sami tako zabili v glavo…
daj povej mi kako ti veš zagotovo, da bodo oni na plači v najhujši vročini…
…a so ti povedali? kako veš, da slučajno nimajo kakih znancev na morju in bodo najhujši del. dneva preživeli ravno tako v zaprtem prostoru pri njih…ali poznajo koga, ki je trenutno na dopustu in bodo si ravno tako čez dan “sposodili njihov app”…
daj no prosim razloži no…
kar na slepo do jih obsodila…ker pač si si ti zabila to v svojo glavo…taki sosedje, ki se bolj ukvarjajo z drugimi kot s sabo in potem še obrekujejo in obsojajo a veš znajo ljudem narediti tudi velikooo škode…zaradi laži, ki jih trosijo naokoli in s tem blatijo dobro ime nekoga… tako, da zamisli se[/quote]

Ne razumeš poante in preobračaš temo. Ne glede na vse:”če”-je, ki si jih zapisala, ti ljudje, ki se v največji vročini vsedejo v avto in se za 1 dan vozijo na morje in nazaj (ne da bi jim bilo to nujno potrebno za preživetje, da ne boš obrnila teme, kako se nekateri vozijo v službo), ogrožajo tudi DRUGE, saj proizvajajo dodatne prašne delcem ozon, dušikove okside, ….[/quote]

Ja itak. 😀 Ta je pa top izjava!! Turej smem avto zakurblati, samo če bom u nasprotnem primeru umrla? Ker drugače te bom ogrožala! 😀

izgleda, da enim pač ni vroče in se radi vizijo in vlačijo okrog v tej vročini, ampak da še tako majhne otroke temu izpostavljajo-meni se zdi tudi blazno. Če mi plača kdo, ne grem v takem nikamor, še najmanj pa za en dan.

Nekaj osnovnih formul, ki takoj podrejo tvojo tezo o ozonu:, kajti prizemni ozon nastaja s pomočjo prometa, beri iz dušikovih oksidov.

NO2 + sončna svetloba( λ < 420 nm) → NO• + •O•
•O• + O2 → O3

Za “rast” dušikovega oksida, ki tvori ozon sledi reakcija :

NO + O3 → NO2 + O2

Popolnoma se strinjam, ma v tej vročini ni boljšega kot biti doma na hladnem pri 25 stopinjah (brez klime) in uživati v branju, gledanju filmov, hladni pijači in sladoledu.
Cel pretekli teden sem imela dopust in mi v tej vročini res ne pade na pamet cijazenje z avtom kamorkoli, iskanje parkirišča in primernega kotička nekje ob morju v senci, morje je pa itak vse prej kot osvežilno, haha.
Sem pa uživala v jutrih in sprehodih pred sončnim vzhodom, ko sem dodobra prezračila stanovanje in ga shladila na čimnižjo možno temperaturo.
Na morje pa septembra ali junija, v klimatiziran apartma, kamor se umaknem čez dan.

O prizemnem ozonu in preseženih vrednostih:
http://kazalci.arso.gov.si/?data=indicator&ind_id=18, reakcijo je zapisala “vsakemu svoje”. Promet je ključni dejavnik, ki vpliva na pojav prizemnega ozona v vročih, jasnih dneh.
Še odgovor na vprašanje: da, v taki vročini in osončenju, se vožnjam/izletom z avtom, kjer pričakujemo kopičenje prometa, ODPOVEMO, zaradi lastne varnosti in varnosti drugih. Žal, sta osveščenost in znanje prebivalstva o onesnaževalcih v zraku, izjemno slaba.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ob vsej tej debati, se mi je porodilo vprašanje.

Kam gredo otroci iz obmorskih krajev, čez poletje in ali tam malih otrok sploh nimajo?

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Otroci so čez dan doma, v stanovanju ali hiši, med štirimi stenami se hladijo. Primorec ve, da njegovemu otroku v tej vročini ni mesto na plaži. Neprimorec je tisti, ki v tej vročino svojega otroka pelje na morje na plažo na sonce, da bo dobil dovolj vitamina D in ubežal rahitisu. Sočnih žarkov se ne boji, ker je kupil zelo dobro kremo in še majico ima otrok eno prav posebno gor.

Pravzaprav se komentarjem na tale post niti ne čudim. Velikokrat vidim na morju polno nespametnih ljudi, ki so tam sredi dneva, že vsi rdeči, pa še kar naprej veselo direktno na soncu. Pa njihova mladež prav tako. In ki “izkoristijo” cel dan, t.j. se niti v najhujši vročini ne umaknejo vsaj v senco, če že ne grejo noter. Meni se to zdi zelo neodgovorno, do sebe in do otrok. Ampak pametnemu pridigat itak nima nobenega smisla.
Da bi pa na najbolj vroč dan v letu (oziroma enega od teh dveh, treh, štirih dni) “vlačil” na morje 2 mala (predšolska) otroka? Zame čisto nepotrebno in neodgovorno. Če si takrat na morju, pač si. Počneš druge stvari noter in greš na plažo zelo zgodaj zjutraj in/ali zelo pozno popoldne/zvečer. Sicer pa kot vedno velja: vsak po svoje in vsak odgovarja zase (pa svoje otroke, ki so na žalost marsikdaj prepuščeni tudi nespametnim odločitvam staršev – ne samo v tem primeru).

Vsi ti avtomobili, ki so se danes zjutraj valili proti morju, vsi imajo nekoga v slovenskem primorju v apartmaju, ki si ga bodo sposodili. Ne bluzi, no, ker točno vemo, kako poteka to enodnevno morje, pridejo, na plažo, pa do večera na plaži in nazaj. Izkoristit vsako minut, če smo se že pripeljali za en dan.

Saj ni vredno debatirat.

Obrekujem koga? Potem mi pa povej, katera je za družina, ki sem jo spravila na slab glas.[/quote]
ja seveda, tule jih obrekuješ, če tako delaš po istem sistemu še v okolju, kjer jih poznajo…seveda širiš slab glas okoli o njih…brez da bi poznala vse natančne okoliščine…

in zdaj še tvoje sklepanje…ala soroden primer, kako ti razmišljaš in sodiš ljudi: ker je najpogostejši povzročitelj nesreč na cestah alkohol in neprilagojena hitrost, potem lahko kar vsakega, ki ga vidiš udeleženega v prom. nesreči in jo je povzročil obtožiš, da jo je iz tega razloga…
…ne gre to tako no…ne moreš tako na pamet soditi vsakega, zato ker nekoga drugega vidiš no…a vse tvoje bližnje tako obsojaš?

…pa še za tisto, ki pravi,da ima vikend na morju – vi vikendaši za moje pojme precej bolj ogrožate zrak in vse nas, ker se večkrat čet no vozite za vikend takole sem in tja…ena uboga familija se pa ne sme za 1 dan enkrat na leto peljati na morje, ker ogroža zrak in povzroča ozon…pelje se pa v končni faazi itak enkrat na morje in nazaj, kot oni, ki si lahko privošči teden dni dopusta in se ravno tako pelje tja in nazaj, samo da je teden dni vmes…zrak s svojim prevoznim sredstvom glede na količino vožnje prav isto onesnaži
mislim saj ne morš verjet, kaj lahko prebereš tukaj…
pa še to suma sumarum logično razmišljanje – kdo nas s povzročanjem prašnih delcev zaradi izpustov iz avta bolj ogroža, tisti, ki se mora dnevno voziti v letu v službo, ali ena familija, ki se 1x v letu pelje za 1 dan na morje…zaradi koga imamo bolj onesnažen zrak in smo posledično bolj ogroženi – ker je bila poanta na tem da nas ta familija kritično ogroža in zato nima kaj hoditi za 1 dan na morje…

..za ono s formulami – .hvala da si me podučila o nastajanju ozona pozimi…torej si pa podrla tudi teorijo one, ki se spravlja na familijo, da je zaradi uporabe avtomobila kriva onesnaževanja zraka, ker očitno ima res nekaj zraven sončna svetloba – a ne? ne samo uporaba avtomobila in prašni delci iz njega…

Sprašuje se, ali ljudje res ničesar ne vedo/preberejo, ali jim, po domače, dol visi.

Ko sem v taki vročini (ni bilo tako vroče, kot zadnje dni, bilo je samo 30) okrog 11h odhajala iz plaže, sem opazila družino z dvemi majhnimi otroki ( 2-4). Naselili so se na sredi plaže, na betom (na tej plaži sploh ni sence-hodim se samo kopat,ker je 100m stran od apartmaja), imeli so celo en majhen dežnik.
Rekla sem si:pripeljali so otroka namočit, malo pozno. Ko sem se ob 17h prišla spet namočit, sem opazila, da je ta družina ravno odhajala. Niso bili zelo rdeči, samo rahlo roza. Otroka sta bila brez pokrivala.

Kot ,da bi jim rekli- na plaži smete biti le od 11-17h, ostali čas je nevarno.

daj preberi si še enkrat…
…in tudi moj post zgoraj no – meni je smešno, da pišeš takšne o ogrožanju res no – še enkrat na kratko – kdo te bolj ogroža ena družinica, ki se pelje 1x na morje v letu ali nekdo, ki se dnevno vozi isto razdalijo…

pa niso avtomobilski izpusti edini onesnaževalci zraka – če si že ravno pri tem…potem še kaj o tem napiši…
…pa po tvoje bi lahko poletni turizem kar ukinili in prepovedali, ker nimamo se kaj vozit z avtomobilom…tudi na dopust ne, ker se moramo odpovedati vsemu zaradi visokih poletnih temp., ki so v tem času…
…kaj pa kosilnice in traktorji, pa delo na njihvah v tem času, pa spravila pridelkov…te stroje poganja zrak…naj se kmetje tudi temu odpovedo, naj bo živina lažna, ker ne smejo kositi travnikov in spravljati trave za živino čez zimo…ah ne..oni ne – po tvoje oni ne onesnažujejo…onesnažuje samo ena familjia, ki se za 1 dan pelje nekam na izlet…na morje, ali pa po ohladitev na višjo nadm. višino…oni, ki se pa dnevno vozakajo tudi v takih razmerah…tisti pa niso noben problem…

Ogromno ljudi o tem ne ve praktično nič. Bi bolj rekla, da jih ne zanima. Potem pa beremo take komentarje, kot smo jih deležni danes tukaj.

v portotožu po trenutnih podatkih celo “samo” 31 stopinj…
http://meteo.arso.gov.si/met/sl/weather/observ/surface/

…drugje po slo pa precej drugače – za vse one, ki trdite, da so otroke peljali na večjo vročino kot bi se z njo borili doma

Otroci so čez dan doma, v stanovanju ali hiši, med štirimi stenami se hladijo. Primorec ve, da njegovemu otroku v tej vročini ni mesto na plaži. Neprimorec je tisti, ki v tej vročino svojega otroka pelje na morje na plažo na sonce, da bo dobil dovolj vitamina D in ubežal rahitisu. Sočnih žarkov se ne boji, ker je kupil zelo dobro kremo in še majico ima otrok eno prav posebno gor.[/quote]

Ah, daj no, daj, kot da so starši butasti in bodo otroke privezali na direktno sonce!! En dan v hladni senčici, nekatere sence so tako senčnate, da je človeku lahko še celo hladno, pa malo noge namočiti, pa nazaj v senco se igrat s kamenčki, igračami. Od tega pa res ne bo nihče preč prišel. 😉

A tisti, ki so šli pa za 14 dni na morje, bodo pa kaj? Cele dneve v kočah preždeli?

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Zraven še toplotna obremenitev.

Ogromno ljudi o tem ne ve praktično nič. Bi bolj rekla, da jih ne zanima. Potem pa beremo take komentarje, kot smo jih deležni danes tukaj.[/quote]
ja to se pa strinjam, sploh ko preberemo, da so za onesnažen zrak krivi enodnevni turisti, ki se ne odpovejo enodnevnemu izletu med svojim časom dopusta, niso pa krivi dnevni onesnaževalci – ki vsakodnevno onesnažujejo zrak…pa poleg njih še vsi drugi z vsemi drugimi mogočimi načini onesnaževanja…

dokler bomo krivca iskali v enem dnevnem turistu – ostale pa mirno vse spregledali kot da ne obstajajo…potem ja pač žal res bomo imeli onesnažen zrak…

Otroci so čez dan doma, v stanovanju ali hiši, med štirimi stenami se hladijo. Primorec ve, da njegovemu otroku v tej vročini ni mesto na plaži. Neprimorec je tisti, ki v tej vročino svojega otroka pelje na morje na plažo na sonce, da bo dobil dovolj vitamina D in ubežal rahitisu. Sočnih žarkov se ne boji, ker je kupil zelo dobro kremo in še majico ima otrok eno prav posebno gor.[/quote]

Ah, daj no, daj, kot da so starši butasti in bodo otroke privezali na direktno sonce!! En dan v hladni senčici, nekatere sence so tako senčnate, da je človeku lahko še celo hladno, pa malo noge namočiti, pa nazaj v senco se igrat s kamenčki, igračami. Od tega pa res ne bo nihče preč prišel. 😉

A tisti, ki so šli pa za 14 dni na morje, bodo pa kaj? Cele dneve v kočah preždeli?[/quote]

Prav bojim se za tiste, ki jih trenutno zebe v senčki.

daj preberi si še enkrat…
…in tudi moj post zgoraj no – meni je smešno, da pišeš takšne o ogrožanju res no – še enkrat na kratko – kdo te bolj ogroža ena družinica, ki se pelje 1x na morje v letu ali nekdo, ki se dnevno vozi isto razdalijo…

pa niso avtomobilski izpusti edini onesnaževalci zraka – če si že ravno pri tem…potem še kaj o tem napiši…
…pa po tvoje bi lahko poletni turizem kar ukinili in prepovedali, ker nimamo se kaj vozit z avtomobilom…tudi na dopust ne, ker se moramo odpovedati vsemu zaradi visokih poletnih temp., ki so v tem času…
…kaj pa kosilnice in traktorji, pa delo na njihvah v tem času, pa spravila pridelkov…te stroje poganja zrak…naj se kmetje tudi temu odpovedo, naj bo živina lažna, ker ne smejo kositi travnikov in spravljati trave za živino čez zimo…ah ne..oni ne – po tvoje oni ne onesnažujejo…onesnažuje samo ena familjia, ki se za 1 dan pelje nekam na izlet…na morje, ali pa po ohladitev na višjo nadm. višino…oni, ki se pa dnevno vozakajo tudi v takih razmerah…tisti pa niso noben problem…[/quote]
Glej, z onesnaževalci v zraku, njih nastanku in posledicah, ki jih povzročajo, ter zdravljenju, se profesionalno ukvarjam.
Malce bolj pozorno preberi zapisano, pa boš razumela zapisano: ne gre za eno družinico, ki se pelje, ampak za to, da se pelje veliko takih družinic; in nato nastanejo zastoji, ki v takih vremenskih razmerah nikakor ne bi smeli nastati. pa še to: če zmanjšujemo promet, je izjemno pomembno prav vsako zmanjšanje le tega: kako veš, da se ta družinica tudi vsako-dnevno ne vozi na delo?
Tudi vsakodnevni vozači avtomobilov, seveda, ogrožajo zdravje, in povzročajo obremenitev zraka s prašnimi delci, dušikovimi oksidi, SO2, CO2, ipd., zato so vsi sodobni programi razvoja usmerjeni v zmanjševanje prometa v mestih; uporab0 koles, razvoj javnega medmestnega prometa in še in še.
Ravno mesto Ljubljana je v projektu Civitas ELAN dosegla zavidljivo stopnjo razvoja, zmanjšanju prometa v centru mesta, osvežitvih zelenih površin in še in še.
Če že zapadaš v skrajnosti in mi polagaš v usta popolne prepovedi prometa in potovanj poleti: so mere in meje; ob tako visokih temperatirah, osončenju, in sočasnem vedenju o možnosti nastanka zastojev, se bo zdravstveno in ekološko osveščen človek potovanju pač izognil (ali bo potoval zelo zgodaj zjutraj ali pozno ponoči).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

daj preberi si še enkrat…
…in tudi moj post zgoraj no – meni je smešno, da pišeš takšne o ogrožanju res no – še enkrat na kratko – kdo te bolj ogroža ena družinica, ki se pelje 1x na morje v letu ali nekdo, ki se dnevno vozi isto razdalijo…

pa niso avtomobilski izpusti edini onesnaževalci zraka – če si že ravno pri tem…potem še kaj o tem napiši…
…pa po tvoje bi lahko poletni turizem kar ukinili in prepovedali, ker nimamo se kaj vozit z avtomobilom…tudi na dopust ne, ker se moramo odpovedati vsemu zaradi visokih poletnih temp., ki so v tem času…
…kaj pa kosilnice in traktorji, pa delo na njihvah v tem času, pa spravila pridelkov…te stroje poganja zrak…naj se kmetje tudi temu odpovedo, naj bo živina lažna, ker ne smejo kositi travnikov in spravljati trave za živino čez zimo…ah ne..oni ne – po tvoje oni ne onesnažujejo…onesnažuje samo ena familjia, ki se za 1 dan pelje nekam na izlet…na morje, ali pa po ohladitev na višjo nadm. višino…oni, ki se pa dnevno vozakajo tudi v takih razmerah…tisti pa niso noben problem…[/quote]
Glej, z onesnaževalci v zraku, njih nastanku in posledicah, ki jih povzročajo, ter zdravljenju, se profesionalno ukvarjam.
Malce bolj pozorno preberi zapisano, pa boš razumela zapisano: ne gre za eno družinico, ki se pelje, ampak za to, da se pelje veliko takih družinic; in nato nastanejo zastoji, ki v takih vremenskih razmerah nikakor ne bi smeli nastati. pa še to: če zmanjšujemo promet, je izjemno pomembno prav vsako zmanjšanje le tega: kako veš, da se ta družinica tudi vsako-dnevno ne vozi na delo?
Tudi vsakodnevni vozači avtomobilov, seveda, ogrožajo zdravje, in povzročajo obremenitev zraka s prašnimi delci, dušikovimi oksidi, SO2, CO2, ipd., zato so vsi sodobni programi razvoja usmerjeni v zmanjševanje prometa v mestih; uporab0 koles, razvoj javnega medmestnega prometa in še in še.
Ravno mesto Ljubljana je v projektu Civitas ELAN dosegla zavidljivo stopnjo razvoja, zmanjšanju prometa v centru mesta, osvežitvih zelenih površin in še in še.
Če že zapadaš v skrajnosti in mi polagaš v usta popolne prepovedi prometa in potovanj poleti: so mere in meje; ob tako visokih temperatirah, osončenju, in sočasnem vedenju o možnosti nastanka zastojev, se bo zdravstveno in ekološko osveščen človek potovanju pač izognil (ali bo potoval zelo zgodaj zjutraj ali pozno ponoči).[/quote]

Imaš pa živce, da ji to razlagaš!! ;). Ne bo se prijelo.

Meni je to sicer malo drag špas, bi pa tudi šla. V stanovanju marsikdo nima klime, v avtu skoraj vsi. Če je ob morju gosta senca, je celodnevno bivanje na plaži prava milina v primerjavi z razbeljenem stanovanjem. Vožnje pa tudi ni toliko.

Grem jutri, za cel teden, komaj čakam 🙂

New Report

Close