Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za muslimanke z zamaskiranimi obrazi – Evropa je krščanska vedno bila in vedno bo

Za muslimanke z zamaskiranimi obrazi – Evropa je krščanska vedno bila in vedno bo

Kdo govori o ruti? Si nepismena? Gre za pokrivanje celega obraza! Si je tvoja babica tudi obraz zakrivala?[/quote]

pred 50 leti je bilo leta 1962 in takrat v jugi ni bilo preveč zaželjeno hoditi k maši z ruto ali brez.
Je pa bila ruta obvezna dokler je bila naša država napol verska – to pa je bilo pred drugo svetovno vojno. kakršnakoli oblika verske vladavine ne prinese nič dobrega. ljudje bi se morali bolj zavedati, kako pomembne in hkrati krhke so človekove pravice.

V nekaterih islamskih državah je pedofilija legalne. V Jemnu recimo, kjer je popolnoma normalno, če se ostarel dedec poroči z 9-letno punčko. Zato ne pametuj. V cerkvi se res dogajajo svinjarije glede pedofilje, ampak v zahodnih državah je to prepovedano. Pri muslimanih je pa to normalno in zaželjeno, saj se je tudi njihov tako ljubljeni prerok poročil z Ajšo, ko je bila stara 6 let. No, zakon sta užila šele, ko je bila stara 9 let.

Kdo govori o ruti? Si nepismena? Gre za pokrivanje celega obraza! Si je tvoja babica tudi obraz zakrivala?[/quote]

tudi samo rute so problem…
http://www.rtvslo.si/svet/francija-sprejela-prepoved-nosenja-rut/15425

V nekaterih islamskih državah je pedofilija legalne. V Jemnu recimo, kjer je popolnoma normalno, če se ostarel dedec poroči z 9-letno punčko. Zato ne pametuj. V cerkvi se res dogajajo svinjarije glede pedofilje, ampak v zahodnih državah je to prepovedano. Pri muslimanih je pa to normalno in zaželjeno, saj se je tudi njihov tako ljubljeni prerok poročil z Ajšo, ko je bila stara 6 let. No, zakon sta užila šele, ko je bila stara 9 let.[/quote]

Ne zavajaj, pogoogli malo, če si toliko sposobn/a in si najprej razčisti dejstva, pa boš videl/a, da je to lansirana laž – kar se tiče zahodnjaške “fake prepovedi pedofilije” pa velja, da če je pa na papirju v cerkvi prepovedano, pa je v praxi cerkev pravi free fuck fest for all

kar se tiče starih dedcev pa majhnih punčk pa mate pa Slovenci tako eklatanten primer, da se Jemen lohk skrije – KOROŠKA DEKLICA! Hvala lepa!

Države bi morale podpisati sporazum. da muslimanke hodijo tudi v čadorjih, če želijo, prav tako pa mi v arabskih državah tako kot želimo in kot smo oblečene doma. Če muslimanov pri nas ne motijo mini krilca, kratke hlače, bikinke, jih ne bi smelo motiti, da hodimo tako oblečene po arabskem svetu. Tudi me imamo pravico do svoje mode in svojih navad.
Moti me, da se moraš pri njih pokriti z ruto in biti “solidno” oblečen, tako kot zahtevajo oni, pri nas se gredo pa razkazovanje svoje kulture, vere. Tega kar zahtevajo oni tu, mi ne moremo živeti pri njih.

Ruta ni težavna, feređa je….že iz vidika varnosti to ne gre skupaj…., razni ropi….in podobno.[/quote]

tudi ruta je težava…zaradi tega ne dobim službe. Imam reference, znanje na svojem področju, po telefonu je vse ok, ko pa pridem na razgovor, se pa vse spremeni. tukaj živim, tukaj želim plačevati davke, spoštujem državo, prav tako pa spoštujem svojo vero. in tega mi nihče ne more/ne sme vzeti. morda ženske pod nikabom res zgledajo nenavadno, vendar tudi njih zaradi te odločitve spoštujem. vsakemu svoje, in pustite dihat ljudem. prosim. mi svojo vero dejansko živimo (pravim za svojo družino) ampak je ne vsiljujem ikomur, otroci so izjemno razgledani, v šoli zelo uspešni in strpni….vendar pa drugi niso strpni do nas. in to boli.[/quote]

Tukaj pa jaz vidim veliko težavo, to kar se dogaja tebi ni niti slučajno pravilno in je nedopustljivo. Jaz sem pisal o skrajnih primerih islamizma, recimo iranska opcija…., afganistanska…., to je drug svet, taki ljudje se ne prilagodijo. Seveda je logično da vsak človek ohrani svojo vero ne glede na to v katero okolje pride. Vendar je potrebno zunanje znake prilagoditi okolju v katerega prihajaš.
Upam, da kmalu najdeš delo, ki ga želiš.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

tudi ruta je težava…zaradi tega ne dobim službe. Imam reference, znanje na svojem področju, po telefonu je vse ok, ko pa pridem na razgovor, se pa vse spremeni. tukaj živim, tukaj želim plačevati davke, spoštujem državo, prav tako pa spoštujem svojo vero. in tega mi nihče ne more/ne sme vzeti. morda ženske pod nikabom res zgledajo nenavadno, vendar tudi njih zaradi te odločitve spoštujem. vsakemu svoje, in pustite dihat ljudem. prosim. mi svojo vero dejansko živimo (pravim za svojo družino) ampak je ne vsiljujem ikomur, otroci so izjemno razgledani, v šoli zelo uspešni in strpni….vendar pa drugi niso strpni do nas. in to boli.[/quote]

Če je to res kar si napisala, potem spoštuj našo zakonodajo. Nihče ni rekel da ne smeš verovati v svojega boga, kaj, kdaj in kako moliš ti nihče ne predpisuje. Če si muslimanka, bodi. Kar se tiče davkov si nimaš kaj želeti davkov plačevati, ampak si jih DOLŽNA in to ne glede na vero. Kaj počneš za zidovi domačega stanovanja in kako si tam oblečena je tvoja stvar in ti nihče ne predpisuje. Zavedaj pa se da živiš v državi ki ni muslimanska in ima svoje zakone. Pri nas sta za razliko od muslimanov cerkev in država ločeni. In država je tista ki sprejema zakone in držat se jih moramo vsi, ne glede na vero. In država ima pravico izdat zakon v katerem je napisano, da se v javnosti ne smeš zamaskirati In ti si dolžna to spoštovat. Če ti kaj ne paše pa lahko greš tja, kjer je do dovoljeno oz. celo zahtevano.
Pa ne govori nikar o strpnosti. Če je kdo nestrpen so to ravno muslimani. Ko pridete v neko nemuslimansko državo zahtevate vse pravice in zahtevate da tujci sprejmejo vaše navade in vam vse omogočijo. Ko pride v muslimansko deželo ženska ki je druge vere pa jo silite da se ravna po vaših zakonih. Turistka se ne sme sprehajati brez rute, ne sme se kazati na plaži v bikinkah, ne sme biti na ulici brez spremstva moškega,…. Če se nemuslimanka preseli muslimansko državo in tam živi mora delati vse tako kot je tam, tudi če sama ni te vere. Če gre na ulico nezakrita sledi kazen. Torej ste poponoma enaki kot so kristjani, samo še bolj neprilagodljivi ste. Vsi ki pridejo v vašo deželo se prilagodijo vašim pravilom in nikomur ne pade na pamet da ne bi ubogal ker so kazni hitre in krute, nedemokratične in neuravnovešene, barbarske in nehumane. Ko pa vi pridete v tujo deželo pa si drznete zahtevati da veljajo pri nas ista pravila kot jih ima vaša vera.
Sorry, no go. Pa si lahko 100krat univerzitetno izobražena, prilagoditi se boš morala pravilom dežele kjer živiš. Če ti kaj ni všeč lahko greš. Meni ni všeč da bi morala nosit rute in feređe in zato enostavno sploh ne bom šla v tako primitivno državo, kjer mora biti ženska zakrita da ne bi skominala moških. RAjši naučite svoje desce manir da jim ne bo od jajc teklo če bodo kakšno fajn punco na cesti vidli. Če kdo potem so muslimani tisti ki ponižujejo ženske, jim kratijo osebno svobodo, svobodo gibanja, odločanja, izobraževanja. In vse to prodajajo pod krinko da gre za varnost ženske[/quote]

Sori, ampak brcaš v temo. Pri nas rute in burke niso prepovedane – celo na fotografiji za uradne dokumente ne. Predpisano je le, koliko obraza sme biti zakritega. To, da ne vzamejo v službo ženske, ki namerava tam delati z ruto na glavi, je čista diskriminacija zaradi vere in popolnoma nič drugega. V Angliji je vse polno ljudi, ki delajo v svojih opravah – moških s turbani in žensk z različnimi rutami oziroma ogrinjali -, pa se nihče ne vtika v to.

Ruta ni težavna, feređa je….že iz vidika varnosti to ne gre skupaj…., razni ropi….in podobno.[/quote]

tudi ruta je težava…zaradi tega ne dobim službe. Imam reference, znanje na svojem področju, po telefonu je vse ok, ko pa pridem na razgovor, se pa vse spremeni. tukaj živim, tukaj želim plačevati davke, spoštujem državo, prav tako pa spoštujem svojo vero. in tega mi nihče ne more/ne sme vzeti. morda ženske pod nikabom res zgledajo nenavadno, vendar tudi njih zaradi te odločitve spoštujem. vsakemu svoje, in pustite dihat ljudem. prosim. mi svojo vero dejansko živimo (pravim za svojo družino) ampak je ne vsiljujem ikomur, otroci so izjemno razgledani, v šoli zelo uspešni in strpni….vendar pa drugi niso strpni do nas. in to boli.[/quote]

Hja, ker si tako prepričana, da je to njihova svobodna odločitev. Kaj se zgodi s takimi ženskami, če se odločijo, da ne bi več imele nikaba?


Bošla navedla vir? Si kdaj bila v Jemnu? Si, res? In kaj si videla? O muslimanih veš samo to, kar ti povedo tvoji predsodki! In tudi še ne 100 let nazaj so se pri nas lahko “ostareli dedci”poročali z mladoletnimi dekleti!! Koliko je že bila stara tista Prešernova? 16?


Bošla navedla vir? Si kdaj bila v Jemnu? Si, res? In kaj si videla? O muslimanih veš samo to, kar ti povedo tvoji predsodki! In tudi še ne 100 let nazaj so se pri nas lahko “ostareli dedci”poročali z mladoletnimi dekleti!! Koliko je že bila stara tista Prešernova? 16?[/quote]

Člankov o child brides je kolikor hočeš:

http://www.washingtonpost.com/opinions/yemens-crisis-of-child-brides/2012/01/10/gIQA1SfnrP_story.html


Bošla navedla vir? Si kdaj bila v Jemnu? Si, res? In kaj si videla? O muslimanih veš samo to, kar ti povedo tvoji predsodki! In tudi še ne 100 let nazaj so se pri nas lahko “ostareli dedci”poročali z mladoletnimi dekleti!! Koliko je že bila stara tista Prešernova? 16?[/quote]

Ma daj ne nabijaj. Kdaj pa je živel Prešeren?
A predsodki, ma nemoj. Je predsodek svetovno znana zgodba 9-letne deklice, ki je dosegla liočitev od svojega 30-letnega moža, ki jo je vsak dan popolnoma legalno posiljeval. So predsodek podatkih različnih organizacij o tem, kako velik odstotek deklic mlajših od 15 let se poroči v Jemnu, Iranu, Afganistanu?

Zakaj zmeraj, ko govorimo o islamu nekateri mečete naprej cerkev in pedofilijo. Ja cerkev je svinjska in odurna in jaz ne hodim v cerkev in se mi gnusi njihovo ravnanje. In prav tako se mi marsikaj na zahodu gnusi. Ampak to ne zmanjša zablod islamskega sveta.

Meni je hecnih več stvari.
Prva, da se nihče ne obregne v nošenje rut (pokrival) iz verskih razlogov PRI NAS in sicer
pri naših NUNAH. Jim kdo zameri, da ne pokazejo las? Zakrivanje las pri nunah ima zelo
podoben izvor, kot pri muslimanih – oboje pa so si seveda izmislili moški – kaj pa drugega.
In BTW – na avdienco k papezu zenska NE SME z odkrito glavo. Ste to vedeli?

Druga zabavna stvar je ta, da prav NIKJER v Koranu ne piše, da bi se morala zenska povsem
pokriti, še najmanj obraz. Sem šla brat odstavek (suro), kjer to piše, pa samo piše precej
medlo o tem, naj si pokrije prsi in naj ne udarja ob tla z zvončki (?) privezanimi na noge, pa naj
se obnaša bolj sramezljivo. O pokritosti “do zapesti in do gleznjev” (kar naj bi mimogrede
veljalo tudi za moške) ni nikjer govora. Torej ne razumem pokrivanja ” v imenu vere” – mogoče
gre bolj za tradicijo – po mojem iz časov, ko je bila zenska lastnina in se jo je zakrilo pred
“tatovi”.

Tretja hecna zadeva je pa ta, da bi naši moški precej podobno ravnali z nami še dandanes,
če (ironično) ne bi bilo svetovnih vojn, ki so (res ironično) naredile največ za emancipacijo.
Ker se je šele v odsotnosti moških izkazalo, da zenske znajo marsikaj, za kar je bilo prej znanstveno “dokazano” da fiziološko niso sposobne….recimo misliti. Glede na polozaj, v katerem si bile še naše babice, se res nimamo kaj trkati po prsih.

In še zadnja. Bolj, ko se bo neko nepomembno stvar (kar ruta je) prepovedovalo, bolj bo postajala simbol. Po mojem se je treba osredotočiti na bolj zivljenske probleme, ki nastajajo ob mešabnu kultur (kot so tite o porokah, vendetah , obrezovanju ipd), kot pa na oblačenje.

glede rute in službe……kot delodajalec nikoli ne vzamem v službo nekoga, ki mi s takimi znaki pride na razgovor, kvalitete gor ali dol. pa ni samo ruta, tudi velik križ v rokah je minus pri zaposlitvi.
na prosto mesto se vedno javi cel kup ljudi in ni vrag, da najdeš nekoga, ki ti ustreza.

o diskriminaciji pa mi ne govorit….sam se odločam koga sprejmem. razloge pa ne rabim navajat. lahko me motijo očala, štleča ušesa, zobje, videz ali pa mi je isto simpatično in je zaradi tega človek sprejet….

PODPIS Skela!!!!!

vsaka ženska je križ v umazani teologiji
ni besed za moj prezir

Če jaz v meki ne smem praznovati Božiča, naj musliči ne nosijo rut v moji državi.

Oni lahko vse jaz nič? Je kdo prebral koran? Kar zavzemajte se za njih. V koranu vam lepo piše, da ima musli odgovornost ubiti vsakega nevernika.

:-))) Kakšna dobra kletev. A veš še kakšno?

Mene te rute in njihov način oblačenja sicer ne moti, mogoče se mi le malce smilijo. Vsaj ko sem gledala na kopališču, kako so ženske ostale pred bazenom oblečene in zakrite v vročini, moški pa so se z otroci kopali v kopalkah kot vsi ostali. Me pa moti, da se pa moramo mi v njihovi deželi pokoriti njihovi veri in pravilom in smo morali zakriti ramena, pokriti lase…?!!!

Oho, FriLLox, lepo da si spet tukaj! WB!

Prosim nehajte, da se vam ne bo kdo zacel smejat…

Seveda, vi, ki nimate veze z islamom, boste vedeli, kako se zenska pocuti, ce je na taksen ali drugacen nacin zakrita… In zanimivo.. nikoli nihce ne bo rekel, kako mora imeti pokrita zenska npr. v SLO karakter, da prenese zunanje pritiske; kako ji je lahko tudi tezko, ker gledajo samo tisto ruto, ne pa njeno osebnost. Teh stvari pa ne vidite. In verjemite mi, da se je vecina teh punc morala doma borit za ruto, ker so bili starsi proti. Nic cudno, kajne? Sploh pa si vecina muslimank misli isto slabo o vas kot v o njih. Le kako morate hodit okoli “napol gole”.

Da ne govorim o tem, kako je ena “sla prebrat suro” in to potem svojo (napacno) ugotovitev obelodanila. Za razumevanje Korana obstaja ogromno knjig, ker zadeve zavisijo od situacije. Sploh se pa najprej pojdite ucit arabscine in potem interpretirajte verze.

Nic ne recem, muslimanom v Evropi se godi bolje kot v vecini muslimanskih drzav, na zalost. In potem se mediji servirajo tisto, kar hocejo in slika je se bolj izkrivljena. Malo se poducite, sami premislite o stvareh in to ne s svojega kulturnega vidika (sploh pa ne v smislu, da je pa nasa kultura najboljsa). Ali ste vedeli, da sejk Dr. Muhammed ul Qadri odpre vrata moseje (mislim da v Pakistanu) za kristijane? Veste kdo je Al Qaradawi? Ne? Se pravi, ne veste nic oz. zelo malo o islamu, zato priporaocam, da se vzdrzite nepotrebnih komentarjev.

Se glede nun… Pokrite muslimanke imajo v zelodcu zato, ker kao podpirajo podrejanje in zatiranje zensk, ruta kot simbol tega.

Menim, da se tovrstne “problematike” ne bi smeli lotevati v smislu maščevanja: “Če jaz ne smem “svojega”, potem tudi ti ne smeš “svojega”.” A v tem primeru bi bilo pa v redu? Pri takšnem pristopu pravzaprav sploh ne gre za to, da bi dejansko videli sočloveka, ampak za neko golo, abstraktno maščevalnost. Če se že gremo neko “evropejstvo”, potem se mi zdi, da bi moralo biti to usmerjeno v pomoč ljudem, v tem primeru konkretno ženskam, da razmislijo, kaj so dejansko njihove želje, kaj pa jim je bilo vsiljeno. Od zakrivanja obraza do nošenja tako visokih pet, da te to pravzaprav pohablja, in plastičnih operacij, ker se ti zdi, da bi bile moškim morda všeč večje prsi, čeprav na ta račun sprejmeš tujek v svoje telo. Če se že gremo humanost, bodimo dosledni (in ne agresivni, ker to ne vodi nikamor!). In ja, tudi to, da se ženska, ki želi biti nuna, mora pokrivati, je problem. In tudi to, da je ženska lahko zgolj nuna, je problem. In vsi ti problemi imajo večinoma precej podobno osnovo, ki bi se jo moralo izkoreniniti, ne pa da se izživljamo zgolj nad eno konkretno pojavnostjo, pred drugo pa si zatiskamo oči. Ne gre zgolj za to, da nekaj prepovemo, ampak da se lotimo predvsem miselnosti, na obeh straneh, kar pa je verjetno tudi leta 2012 precej utopično pričakovati, žal.

No, meni je pa recimo smešno, da lahko nekdo misli, da bo zaradi kosa balaga na glavi prišel v raj, sicer pa ne bi.
To je tudi razlika med napol golimi zahodnjakinjami in betmeni. Jaz se oblečem tako, kakor mi paše, ti pa se oblečeš, kakor misliš, da paše nekemu imaginarnemu bogu.

Poglej, stvar je zelo enostavna. Obleci se, kako želiš, ampak ne potem jokat, da te nekdo noče zaposlit in da je to diskriminacija. Ali pa pojdi v državo, kjer je tak način oblačenja zaželjen.

Ko boste to enkrat razumeli, bo vsme lažje.

Precej podobna zadeva v krščanstvu:

[img]http://2.bp.blogspot.com/_HYmckVkkJz0/ScA_CUkiNpI/AAAAAAAAB08/41wt8hYbVtQ/s400/Nuns+from+the+Order+of+St.+Anne+-+1945.jpeg[/img]

No, meni je pa recimo smešno, da lahko nekdo misli, da bo zaradi kosa balaga na glavi prišel v raj, sicer pa ne bi.
To je tudi razlika med napol golimi zahodnjakinjami in betmeni. Jaz se oblečem tako, kakor mi paše, ti pa se oblečeš, kakor misliš, da paše nekemu imaginarnemu bogu.

Poglej, stvar je zelo enostavna. Obleci se, kako želiš, ampak ne potem jokat, da te nekdo noče zaposlit in da je to diskriminacija. Ali pa pojdi v državo, kjer je tak način oblačenja zaželjen.

Ko boste to enkrat razumeli, bo vsme lažje.[/quote]

Kot prvo, nikoli nisem rekla, da imam ruto ali da sploh sem muslimanka.

Drugic, ce clovek ni veren, potem je itak vsakrsna razlaga odvec. Meni je tudi lahko smesno, da se Indijci namakajo v umazani reki Ganges. Ampak to je moj vidik. Za njih je ta ritual pac svet.
Saj pravim, vsak naj zivi po svoje. Samo ne misli, da si ti svobodna. Vsak je del sistema, strukture, kulture. Eni taksnih, eni drugacnih.

Ne moreš primerjati žensk, ki zaradi poklica nosijo določeno uniformo in navadnih žensk. Po tvoji logiki lahko potem z muslimankami primerjaš tudi astronavte.

New Report

Close