Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za muslimanke z zamaskiranimi obrazi – Evropa je krščanska vedno bila in vedno bo

Za muslimanke z zamaskiranimi obrazi – Evropa je krščanska vedno bila in vedno bo

Absolutno! Astronavtke :))

jest tud

Ta je pa najbolj bosa…da bi moral nekdo znati arabsko, če hoče brati Koran??? Kera bedna…a potem vsi muslimani v Aziji (od Pakistana, Malezije, Indije itd) vsi berejo Koran v arabščini? Aja, nisem vedela. Butasto do amena.

Koran in Sveto pismo so pisali moški. In v OBEH “svetih knjigah” je zenska podrejena in malo več vredna od mozevega psa, pa veliko manj vredna od njegovega konja (ali kamele),
če jo ima. Toliko o tem. Tudi “sveti mozje” krščanske vere so se zelo dolgo prepirali o tem, ali zenska sploh ima dušo. Za ilustracijo – isto so debatirali o psu….

In v obeh verah so ravno zenske tiste, ki najbolj rinejo pod jarem – pri nas so cerkve polne zensk, pri muslimanih se pa borijo za kao “pravico” nositi ruto…

Ruta nima veze. Gre pač za elementarne svoboščine, kot so
– odločanje o samem sebi
– pravica do šolanja
– pravica do lastnega premozenja
od katerih tako krščanske zenske kot muslimanske niso imele NIČ. Stoletja.
Ruta je kakorkoli jo obračaš, samo še simbol. Me zanima, katera od muslimanskih zensk
(v Evropi) bi se tako zavzeto borila za to, da ostane zaprta doma, se ne sme šolati ali izobrazevati…kar se je vse izkazalo kot izziveto – tako pri kristanih, kot muslimanih.

Lahko navedeš kak po tvojem mnenju verodostojen prevod korana v enega od bolj razširjenih jezikov (razen kitajščine), da preverimo, kako je s 24. suro, ki predpisuje skromnost in pokrivanje. Namreč prevod te sure v slo še ni preverjen oz. potrjen.

Allah dž. š. kaže:”O Vjerovjesniče, reci ženama svojim, i kćerima svojim, i ženama vjernika neka spuste haljine svoje niza se. Tako će se najlakše prepoznati pa neće napastvovane biti. A Allah prašta i samilostan je” (al-Ahzab, 59).

Uzvšieni Allah dž. š. veli: “. . . i neka pokazuju od svojih ukrasa sumo ono što je očevidno (vanjsko)!” Ibn Abbas, jedan od Resulullahovih a.s. ashaba (drugova) protumačio je ovaj ajet rekavši da u ono što je vanjsko i očevidno spadaju samo lice, šake i prstenje.

Allahov Poslanik a. s. kaže: “Koja god se žena namiriše, pa prođe pokraj ljudi i ovi osjete njezin miris postaje za njih kao ona koja je nemoral počinila”.

Da, nepropisno oblačenje i razgolićavanje muslimanke je grijeh! Uzvišeni Allah dž. š. kaže: “I reci vjernicama neka obaraju svoje poglede i neka čuvaju svoja stidna mjesta i neka pokazuju od svojih ukrasa samo ono što je očevidno (vanjsko). I neka spuste svoje ogrtače niza se…” (Nur, 31).
Žena koja se nepropisno odijeva, koja dakle otkriva svoj avret i razgolićuje se neće Allahu dž.š. ništa naškoditi. Ona će nauditi samo sebi, jer Allahov Poslanik a.s. veli: “Svi sljedbenici moga ummeta će ući u Džennet osim onoga koji odbije”. – Ko je taj koji odbija? – upitaše ashabi. “To je onaj ko mi se bude pokoravao (tj. moje upute slijedio); ući će u Džennet, a onaj ko me ne bude slijedio (tj. bude se o moje upute ogriješio) on je odbio (tj. odbio je poslušnost meni i neće ući a Džennet)” odgovori Allahov Poslanik.

Štetne posljedice nepropisnog odijevanja muslimanke su velike i mnogohrojne! Spomenimo neke:
a) Širenje moralne anarhije u društvu; b) omogućavanje spuštanja Allahove dž.š. srdžbe općom kaznom; c) iskvarivanje morala ljudi, a osobito omladine i pubertetlija kao i njihovo navođenje na put nemorala i zabranjenih djela; d) rušenje porodičnih veza, gubljenje povjerenja i širenje razvoda braka; e) trgovanje ženom kao sredstvom za propagandu, uživanje i razonodu.

Ta je pa najbolj bosa…da bi moral nekdo znati arabsko, če hoče brati Koran??? Kera bedna…a potem vsi muslimani v Aziji (od Pakistana, Malezije, Indije itd) vsi berejo Koran v arabščini? Aja, nisem vedela. Butasto do amena.

Koran in Sveto pismo so pisali moški. In v OBEH “svetih knjigah” je zenska podrejena in malo več vredna od mozevega psa, pa veliko manj vredna od njegovega konja (ali kamele),
če jo ima. Toliko o tem. Tudi “sveti mozje” krščanske vere so se zelo dolgo prepirali o tem, ali zenska sploh ima dušo. Za ilustracijo – isto so debatirali o psu….

In v obeh verah so ravno zenske tiste, ki najbolj rinejo pod jarem – pri nas so cerkve polne zensk, pri muslimanih se pa borijo za kao “pravico” nositi ruto…

Ruta nima veze. Gre pač za elementarne svoboščine, kot so
– odločanje o samem sebi
– pravica do šolanja
– pravica do lastnega premozenja
od katerih tako krščanske zenske kot muslimanske niso imele NIČ. Stoletja.
Ruta je kakorkoli jo obračaš, samo še simbol. Me zanima, katera od muslimanskih zensk
(v Evropi) bi se tako zavzeto borila za to, da ostane zaprta doma, se ne sme šolati ali izobrazevati…kar se je vse izkazalo kot izziveto – tako pri kristanih, kot muslimanih.[/quote]

Oprosti, ampak ne vem, od kje si pobrala take “ucenosti”.
In ja, vsak otrok musliman se uci arabscino v toliko, da lahko bere Koran. Ampak recitiranje korana se ne pomeni, da razumes sporocilo. In to sem prej hotela povedat… da ne mores ti its brat ene sure in ti nic ne najdes o tem in onem in potem ti ugotovis, da stvari ne drzijo. Oprosti, ampak nimas znanja za take stvari. Lahko stokrat preberes Koran v slovenscini, pa bos vse narobe razumela.

Pobrskaj na netu o pravicah, ki so jih dobile zenske v islamu v casu Mohameda, katere so zenske v drugih kulturah dobile sele stoletja kasneje.

Vsaka zenska v islamu ima pravico solanja (ce to nekatere tradicionalno kao islamske drzave to drugace prakticirajo nima veze z vero) in je izobrazevanje celo zazeljeno.

Od kje ti ideja, da zenska nima pravice do lastnega premozenja? Ce ti kot muslimanka zasluzis denar, potem je ta samo tvoj in pika.

Vse te stvari, ki si jih nastela, izhajajo iz tradicije in in neupostevanje islama. Kje pise, da mora biti zenska zaprta doma? Islam tega ne uci.

Strupenjaca, vse lahko najdes na wikipediji. Zenski si obraza ni treba pokrivati, mora si pa lase in vrat. Hijab je tudi, da zenska ne hodi okoli v oprijetih oblekah.

tudi ruta je težava…zaradi tega ne dobim službe. Imam reference, znanje na svojem področju, po telefonu je vse ok, ko pa pridem na razgovor, se pa vse spremeni. tukaj živim, tukaj želim plačevati davke, spoštujem državo, prav tako pa spoštujem svojo vero. in tega mi nihče ne more/ne sme vzeti. morda ženske pod nikabom res zgledajo nenavadno, vendar tudi njih zaradi te odločitve spoštujem. vsakemu svoje, in pustite dihat ljudem. prosim. mi svojo vero dejansko živimo (pravim za svojo družino) ampak je ne vsiljujem ikomur, otroci so izjemno razgledani, v šoli zelo uspešni in strpni….vendar pa drugi niso strpni do nas. in to boli.[/quote]

Če je to res kar si napisala, potem spoštuj našo zakonodajo. Nihče ni rekel da ne smeš verovati v svojega boga, kaj, kdaj in kako moliš ti nihče ne predpisuje. Če si muslimanka, bodi. Kar se tiče davkov si nimaš kaj želeti davkov plačevati, ampak si jih DOLŽNA in to ne glede na vero. Kaj počneš za zidovi domačega stanovanja in kako si tam oblečena je tvoja stvar in ti nihče ne predpisuje. Zavedaj pa se da živiš v državi ki ni muslimanska in ima svoje zakone. Pri nas sta za razliko od muslimanov cerkev in država ločeni. In država je tista ki sprejema zakone in držat se jih moramo vsi, ne glede na vero. In država ima pravico izdat zakon v katerem je napisano, da se v javnosti ne smeš zamaskirati In ti si dolžna to spoštovat. Če ti kaj ne paše pa lahko greš tja, kjer je do dovoljeno oz. celo zahtevano.
Pa ne govori nikar o strpnosti. Če je kdo nestrpen so to ravno muslimani. Ko pridete v neko nemuslimansko državo zahtevate vse pravice in zahtevate da tujci sprejmejo vaše navade in vam vse omogočijo. Ko pride v muslimansko deželo ženska ki je druge vere pa jo silite da se ravna po vaših zakonih. Turistka se ne sme sprehajati brez rute, ne sme se kazati na plaži v bikinkah, ne sme biti na ulici brez spremstva moškega,…. Če se nemuslimanka preseli muslimansko državo in tam živi mora delati vse tako kot je tam, tudi če sama ni te vere. Če gre na ulico nezakrita sledi kazen. Torej ste poponoma enaki kot so kristjani, samo še bolj neprilagodljivi ste. Vsi ki pridejo v vašo deželo se prilagodijo vašim pravilom in nikomur ne pade na pamet da ne bi ubogal ker so kazni hitre in krute, nedemokratične in neuravnovešene, barbarske in nehumane. Ko pa vi pridete v tujo deželo pa si drznete zahtevati da veljajo pri nas ista pravila kot jih ima vaša vera.
Sorry, no go. Pa si lahko 100krat univerzitetno izobražena, prilagoditi se boš morala pravilom dežele kjer živiš. Če ti kaj ni všeč lahko greš. Meni ni všeč da bi morala nosit rute in feređe in zato enostavno sploh ne bom šla v tako primitivno državo, kjer mora biti ženska zakrita da ne bi skominala moških. RAjši naučite svoje desce manir da jim ne bo od jajc teklo če bodo kakšno fajn punco na cesti vidli. Če kdo potem so muslimani tisti ki ponižujejo ženske, jim kratijo osebno svobodo, svobodo gibanja, odločanja, izobraževanja. In vse to prodajajo pod krinko da gre za varnost ženske[/quote]

Se popolnoma strinjam! Pa sem ateistka.

Spet neko posplosevanje, tipicno.

Neka Turkinja, ki se rodi v Nemciji in se odloci nosit ruto in ziveti v skladu z vero NIMA VEZE z eno ubogo Afganistanko, ki jo moski ponizujejo. Zakaj mora ta Turkinja zagovarjati slabo ravnanje nekih afganistanskih moskih? Kaj ima ona z njimi? In kaj ima slovenska muslimanka zgoraj, ki ne dobi sluzbe, veze s salafisti v Saudovi Arabiji???? Ljudje so razlicni in se enkrat, muslimanske drzave imajo razlicne tradicije, ki nimajo veze z islamom.

In ja.. dejstvo, da punca ne dobi zaposlitve je tipicen strah nas Slovencev pred vsem, kar je drugacno.

Dejte mal pogledat vase.. kaj se dnevno bere na forumih.. Jaz ne vem.. po moje se bo vecina Slovencev razpocila od strahu ali besa ali ne vem kaj, ce bo vedno vec tujcev prihajalo k nam. Saj vas bo vse pobralo…

Ta je pa najbolj bosa…da bi moral nekdo znati arabsko, če hoče brati Koran??? Kera bedna…a potem vsi muslimani v Aziji (od Pakistana, Malezije, Indije itd) vsi berejo Koran v arabščini? Aja, nisem vedela. Butasto do amena.

Koran in Sveto pismo so pisali moški. In v OBEH “svetih knjigah” je zenska podrejena in malo več vredna od mozevega psa, pa veliko manj vredna od njegovega konja (ali kamele),
če jo ima. Toliko o tem. Tudi “sveti mozje” krščanske vere so se zelo dolgo prepirali o tem, ali zenska sploh ima dušo. Za ilustracijo – isto so debatirali o psu….

In v obeh verah so ravno zenske tiste, ki najbolj rinejo pod jarem – pri nas so cerkve polne zensk, pri muslimanih se pa borijo za kao “pravico” nositi ruto…

Ruta nima veze. Gre pač za elementarne svoboščine, kot so
– odločanje o samem sebi
– pravica do šolanja
– pravica do lastnega premozenja
od katerih tako krščanske zenske kot muslimanske niso imele NIČ. Stoletja.
Ruta je kakorkoli jo obračaš, samo še simbol. Me zanima, katera od muslimanskih zensk
(v Evropi) bi se tako zavzeto borila za to, da ostane zaprta doma, se ne sme šolati ali izobrazevati…kar se je vse izkazalo kot izziveto – tako pri kristanih, kot muslimanih.[/quote]

Oprosti, ampak ne vem, od kje si pobrala take “ucenosti”.
In ja, vsak otrok musliman se uci arabscino v toliko, da lahko bere Koran. Ampak recitiranje korana se ne pomeni, da razumes sporocilo. In to sem prej hotela povedat… da ne mores ti its brat ene sure in ti nic ne najdes o tem in onem in potem ti ugotovis, da stvari ne drzijo. Oprosti, ampak nimas znanja za take stvari. Lahko stokrat preberes Koran v slovenscini, pa bos vse narobe razumela.

Pobrskaj na netu o pravicah, ki so jih dobile zenske v islamu v casu Mohameda, katere so zenske v drugih kulturah dobile sele stoletja kasneje.

Vsaka zenska v islamu ima pravico solanja (ce to nekatere tradicionalno kao islamske drzave to drugace prakticirajo nima veze z vero) in je izobrazevanje celo zazeljeno.

Od kje ti ideja, da zenska nima pravice do lastnega premozenja? Ce ti kot muslimanka zasluzis denar, potem je ta samo tvoj in pika.

Vse te stvari, ki si jih nastela, izhajajo iz tradicije in in neupostevanje islama. Kje pise, da mora biti zenska zaprta doma? Islam tega ne uci.[/quote]

Saj. O tem govorim. In če bi se ti naučila brati in razumeti prebrano, bi ti to bilo jasno.
VSE je odvisno od kulture in tradicije. Če ne bi bilo, tudi zivljenje muslimanskih zensk ne bi bilo tako radikalno različno recimo v Afganistanu ali Jemnu od tistih na Norveškem.
VEDNO je vse odvisno od interpretacije. In VEDNO so teksti napisani tako, da se jih da kao
“razlagati”….blablabla…beri – prilagoditi tistemu, ki zeli nekaj doseči.
Jasno je, da nobena vera ne zapoveduje tega, kar moški “v imenu” boga delajo z zenskami.
Dejstvo pa je, da jo omogoča – ravno s pomočjo “iterpretacij”, po katerih je enako “bozja volja”, da se meče kislina v obraz deklicam, ki hočejo v šolo, do naše tradicije, da “mora zenska vse portpeti”…
Zdajšnja “bitka z rutami” nima veze z ruto – kar ti zelim dopovedati. Gre pač za srečanje dveh ali večih različnih kultur, od katerih vsaka vidi na drugi samo najslabše. Mi vidimo tisto, kar si sama priznala, zivlenje v MUSLIMANSKIH DRZAVAH, kjer lahko o zgoraj naštetih pravicah samo sanjaš – pa ne zaradi samega islama, ampak zaradi INTERPRETACIJE le-tega.
Tudi Sveto pismo z lahkoto interpretiraš tako, da bo zenska doma pokorna mozu, bohvar da gre v sluzbo, samo rojeva naj, streze mozu in naj bo tiho. Razlika je v tem, da v Evropi ni več
verskih drzav (razen Vatikana) in si nihče več ne upa take interpretacije, ker imamo zenske pač volilno pravico. Torej je praksa ta, da zivijo zenske obeh ver v Evropi enako – ker bodo oboji predstavniki obeh ver te INTERPRETIRALI tako, da pristajajo v naš čas in naše okolje.
Tezava (zaradi katere sploh prihaja do prepovedi rut in pokrivanja obraza) so priseljenci, ki so s sabo prinesli SVOJO INTERPRETACIJO islama, ki v to sredino ne paše.
Je zdaj kaj bolj jasno?

Sori, ti ne razumes. Govorim o tem, da ne prakticirajo pravega islama, ampak svoje tradicije pred islamskim casom mesajo z islamom.

In ne, nic ne govoris o tem, o cemer sem jaz. Ti trdis, da zenske nimajo tega in onega, ampak to je proti islamu. Tradicije me ne zanimajo. Jaz v tej temi zagovarjam islam brez primesi.

Priseljenci so prinesli svoje tradicije, pomesane z islamom, ne pa tako interpretacijo vere. Oni so dodali stvari. Islama ne mores interpretirati na tak nacin, kot ti opisujes.

Ne bom se vec prerekala, ker poznam stvari in vem, da imam prav. Tukaj se bos morala ti kaj nauciti.

Pa brez zamere in lp:)

Preberite recimo za začetek knjigo Infidel. Vam bo zelo koristilo. Piše jo ženska, ki se jei islama izkopala. In trdi, da je največji uspeh islama ta, da je uspel zahod prepričat, da je nenevaren…

Tezava je v tem, ker bo vsak od teh “z primesmi” zase trdil, da je NJEGOV islam
tisti pravi.Tudi tvoj islam ima primesi – pač tiste kulture in tradicij, s katerimi si
odraščala in v katerih ziviš. Čiste vere ni in je ne more biti – VEDNO je prepletena
z zivlenji ljudi, ki jo prakticirajo. V kršanstvu je enako, prakticira se katolicizem,
pravoslavstvo, prostentaizem, metodizem itd. – izhajajo vsi iz Svetega pisma in vsak
trdi, da je NJEGOVA verzija edina prava.
Jaz SE učim. Vsak dan. Vedno dopuščam, da se o čem motim in nikoli ne trdim, da
imam samo jaz prav. Povem pa svoje mnenje, za katerega se trudim pogledati zadeve
iz več zornih kotov in ne samo enega.

Pa kdo še verjame v te pravljice o raznih verah.Vsi ti spisi so prepisani iz prejšnjih kultur in vsak pisec nove kulture je nekaj dodal.
Primer ep o Gilgamešu-Sumerija ,v puščavi pisec prepiše,malo doda in dobimo Noetovo barko in z njo sčasoma krščanstvo.
Sveto pismo in hop v puščavi pisec prepiše nekaj,malo doda in hop dobimo islam.

Hja, in glih iz vikipedije je črpala tudi tista, iz katere si se ti potem ponorčeval, da naj te ne smeje … Odloči se počasi. (Poleg tega vikipedija ni neki v iber verodostojen vir.)

Hijab is my diamond…. Hijab je nekaj najlepšega

Mene pa zanima ali sploh kdo verjame v Pekel in Raj .Ker če bi res verjeli bi si takoj dali pokrivala gor brez kakrsnega koli izgovora .Ker so to bozji predpisi in kdo verjame v božje predpise in se jih drzi ga ze obsojate .Pravi verniki se ne bojo nikoli prilagajali ljudem in njihovim zakonom ampak samo bozjim in Bogu .Muslimani verjamejo v Allaha in se drzijo Allahovih zakonov in tako je prav .Ker je samo Bog sodnik in nihče drug .In tukaj je konec The end ……brez pripomb

Bravo, nimam kaj dodati.. pametno razmisljanje in poucenost 🙂
Z nekaterimi se je tako ali tako brezveze ukvarjati, ker nekaterih stvari verjetno nebojo nikoli razumeli..

Po krščanski veri vsak ki ni rojen v krstu je umazan manjvreden človek,ki ne pomeni nič.Za njih preprosto niste človek,zato ne posiljujte nas ostalih,to se pravi večine ljudi s svojim krstom,ker ga nočemo in ne želimo.kRŠČANSKA VERA in krščanski narodi so še kako povezani z nasiljem,pa naj omenimo samo nekatere zadeve.Genocid in iztrebljanje domorodcev,kolonializem,1.in 2.svetovna vojna,holokavst,hladna vojna….tako da ne pridigat in kazati na islam.

ženska je bila in vedno bo zatirana. pripoved izobražene žesnke, muslimanke:
http://www.theguardian.com/world/iran-blog/2015/sep/15/iran-hijab-backfired-sexual-harassment

New Report

Close