Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za tiste, ki ste rodile in po porodu niste imele druge pomoči

Za tiste, ki ste rodile in po porodu niste imele druge pomoči

Sendvic in sok sta lahko cist spodobno malica/kosilo/vecerja.
Ko mama spi, otrok spi :)).
Vsak dan na zrak, ce ni glih minus 15 in ne padajo prekle z neba.
Zavoljo zdravja mame in otroka znizat kriterije, kaj je mus in kaj ne.
Ati mora (!) sodelovati.

To so nasa pravila.

Cist fajn vam bo. Pogumno in veliko zdravja zelim.

Tole je pa eden najbolj kvalitetnih in na mestu odgovorov zadnje case. Predvsem zaradi tega, ker implicira tisti minimum medgeneracijske solidarnosti in zdrave odnose. Moj poklon. Ljubo bi mi bilo, ko bi tudi nama bilo namenjeno imeti tesnejse odnose z najinimi druzinami in sorodstvom. Veliko lazje in predvsem bolje bi bilo.

Če bi lahko zavrtela čas nazaj,bi bila raje sama s partnerjem,taščo pa sterala. Ni bila za drugo kot za zgago in intrige,ona je hotela biti center pozornosti.

Moj je moral tretji dan po tem, ko sva prišla iz porodnišnice, nazaj v službo, žal (s.p.). Pa je bil prvi otrok.

Meni ni bilo nekaj blazno kompleksno, kljub temu, da je bil prvi otrok. Itak je dejansko prva dva meseca bolj kot ne samo jedel in spal. Vmes pač kakšno urico odremaš z njim, da prineseš noter nočni manjko, potem pa pospraviš, v miru skuhaš, daš prat…

Vse seveda govorim ob predpostavki, da je OK porod. Jaz sem bila 3 ure po porodu popolnoma ready, da greva domov in mi je bila muka čakat še 48 ur, da smo se končno lahko spokali. Sicer pa sem prepričana, da imaš kakšno prijateljico, ki ti bo pripravljena skuhat juho, spečt kakšno palačinko in podobno (da ti lahko prinesejo pripravljeno), da imaš za vmes.

Srečno!

Jaz sem imela zlatega moža. Je imel občutek za otroke, pomagal kolikor je le lahko. Bil angažiran, vesel, skrben in nežen. To da nama je uspelo brez pomoči, si ne štejem kot nek hud dosežek. Vsak pač naredi tako kot je njemu prav. Ne tekmujem v tem. Moj nasvet bi bil, samo ne obremenjuj se preveč. Vse bo v redu, znaš in zmoreš. To mi je moj veliko govoril in res je bilo. Boš videla kakšnih stvari si sposobna ko postaneš mama. Neverjetnih. Jaz imam tri, veliko mi je pomagal mož. Žal ni videl do konca odraščati otrok, saj ga je vzela bolezen,

Jaz sem bila za vse sama. Pa sem trikrat rodila. Od mojega luzerja nisem mogla in tudi nisem dobila nobene pomoči, prav tako ne od mame ali tašče. Pa sem preživela. Kljub temu, da so me obkrožali sami gnoji.

Jaz sem rodila dva, tisoce km iz Slovenije, enega v eni, drugega v drugi drzavi, moz z zahtevno sluzbo. Vcasih je bilo tezko, tudi solze, ampak vse hitro mine. Stanovanja ne rabis imeti tip top, samo nekaj hrane in predvsem veliko stika z novorojenckom.

Vrni se na zadnji obiskan forumPosojilno ponudbo, ki jo potrebujete v 24 urah
Ponujamo posojila zasebnim posameznikom in komercialnim organizacijam
V razponu od 2.000 do največ 200.000.000 evrov nudimo osebna posojila, posojila za konsolidacijo dolgov,
tvegani kapital, komercialna posojila, študentska posojila, stanovanjska posojila ali “posojila iz kakršnega koli razloga.
Hvala, ker ste se obrnili na nas po elektronski pošti

e-pošti : [email protected]

e-pošti : [email protected]

Iskalnik

Končno, rešitev za vaše nujne denarja posojila

Za tiste, ki potrebujejo zanesljivo in varno financiranje, predlagam posojilo v izrednih razmerah s cenovno ugodno obrestno mero 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Ponujamo vam:

* Osebna posojila
* Posojilo za konsolidacijo dolga
* Tvegani kapital,
* Komercialni krediti
* Študentsko posojilo
* Stanovanjska posojila ali “posojila iz kakršnega koli razloga.

Hvala, ker ste se obrnili na nas po e-pošti

e-pošti : [email protected]

e-pošti : [email protected]

Te popolnoma razumem,mene so obhajale cisto enake misli kot tebe.Sedaj ima moja hcerkica 3mesece in kul.Namrec,tudi jaz nimam pomoci prav nikogar razen moza in vse znanke in prijateljice so pripovefovale oz imele dogovorjeno pomoc ali odame ali od tasce.Sem si tudi mislila kako bo in ce bom to zmogla.Sploh ko me je katera z obzalovanjem pogledala,ces da ne bom imela pomoci.
Po porodu sem bila se hudo rezana in se imela dolocene tezave,pa ej,je sli! Sem bila pa popolnoma nesposobna za kaj drugega kot it na wc,pa sva vse shendlala.Sem si tudi sama nakuhala neki kosil vnaprej,neki sva jemala malice,neki je skuhal on.Po 3 tednih sem ze bila ok.Glej,tako micen dojencek se tako vecinoma spi,tako da spi takrat tudi ti.Moza komot naucis pranja perila,midva sva imela prej tutoriale 😊 Sej glavno da opere gate in brisace,kaj vec lahko pocaka😊
Obiske sva zacela sprejemat sele pri mesecu in pol, naju sploh ni zanimalo kaj si kdo misli o tem.
Sva vse zmogla,res je kdaj tezko,je pa predvsem drugace in vse zmores,bos vidla.S tem se ne obremenjujej ker bo vse steklo cisto naravno.
Kot so ze nekatere napisale,poznam tud primere ko so imele zenske obsezno pomoc pa s tem veliko pametovanja,ki jih je spravljalo ob zivce.Verjemi,takrat ti je to se bolj mimo in dejansko je to cas le za druzinico.
Vse bo slo kot je treba,bos vidla,samo da bo otrocek zdrav in ti,pa ste na konju 😉


Si pac smotana in nesposobna. Sem bila na istem kot ti. Oddaljenost slovenija-francija. Moz na visokem polozaju. Smo se preselili, ko sem bila v 8 mesecu. Rodila 1 hci. 16 mesecev za tem se 2 hci. Ja. Sem se zorganizirala in je slo. Lepo gladko. Nobene pomoci. In ne razumem tistih, ki komplicirajo in jih mora prit po porodu cela zlahta pedenat

Četrti dan po porodu je imel mož nesrečo in je dva meseca v komi, jaz popolnoma sama z otrokom. Sicer je šlo, toda priznam, da se nisem nikoli čisto pobrala. Preveč vsega se je zgodilo naenkrat in nisem uživala v materinstvu, kot bi lahko.


Si pac smotana in nesposobna. Sem bila na istem kot ti. Oddaljenost slovenija-francija. Moz na visokem polozaju. Smo se preselili, ko sem bila v 8 mesecu. Rodila 1 hci. 16 mesecev za tem se 2 hci. Ja. Sem se zorganizirala in je slo. Lepo gladko. Nobene pomoci. In ne razumem tistih, ki komplicirajo in jih mora prit po porodu cela zlahta pedenat
[/quote]

Ne bom izvajala tu samohvale, kot nekatere. Kot….
V tujini, moj mož na velikem položaju. Kaj vas ni sram? OW dekleta to nima prav nobene veze, kaj je počel vaš mož. Na kakšnem položaju je bil vaš mož!
Porod je za vsako žensko unicat dogodek, zato ti zgoraj ne žali dekleta s: si pač smotana in nesposobna! Nekatere ne zmorejo, zapadejo v poporodno depresijo, za to ne obsojaj.

O groza!!! Ze to, da nisi padla v depresijo in totalno odpovedala je zame herojstvo!

Ne bom izvajala tu samohvale, kot nekatere. Kot….
V tujini, moj mož na velikem položaju. Kaj vas ni sram? OW dekleta to nima prav nobene veze, kaj je počel vaš mož. Na kakšnem položaju je bil vaš mož!
Porod je za vsako žensko unicat dogodek, zato ti zgoraj ne žali dekleta s: si pač smotana in nesposobna! Nekatere ne zmorejo, zapadejo v poporodno depresijo, za to ne obsojaj.
[/quote]

Mogoce se ne ves ampak poporodna depresija in bit nesposoben je velika razlika. Imam znanko, ki je nesposobna se danes, pa je njen sin star ze 11 let. Zakaj? Ker si je gospodicna ze v nosecnosti vbila v glavo, da ko bo rodila ji bosta obe babici rihtali vse kar je povezano z gospodinjstvom. In to je tudi storila. Pa ni bila v poporodni depresiji.
Sem mnenja, da ce se partnerja odlocita za otroka, naj ga tudi sama rihtata. Ne recem, da kdaj pa kdaj vskoci babi servis ampak vsak dan, kot njihova sluzkinja, to je pa malo prevec. Pa se nekaj. Vse se da, ce je volja

Komot bosta zmogla. Drži se le pravila, da ko otrok počiva, počivaš tudi ti.
Da slučajno ne bi likala, sesala, obešala, kuhala, ko otrok spi!

Vse to delaš ob otroku, ko te gleda, morda tudi jokca. Moja dva sta bila čisto blažena v ležalniku na pultu, ko je napa laufala ali ko sem sesala.

Jaz nisem imela nikogar ne ob prvem, ne ob drugem otroku, pri čemer je bil prvi še doma, ne v vrtcu, ko sem drugič rodila.

Mogoce se ne ves ampak poporodna depresija in bit nesposoben je velika razlika. Imam znanko, ki je nesposobna se danes, pa je njen sin star ze 11 let. Zakaj? Ker si je gospodicna ze v nosecnosti vbila v glavo, da ko bo rodila ji bosta obe babici rihtali vse kar je povezano z gospodinjstvom. In to je tudi storila. Pa ni bila v poporodni depresiji.
Sem mnenja, da ce se partnerja odlocita za otroka, naj ga tudi sama rihtata. Ne recem, da kdaj pa kdaj vskoci babi servis ampak vsak dan, kot njihova sluzkinja, to je pa malo prevec. Pa se nekaj. Vse se da, ce je volja
[/quote]

Tvoj komentar je popolnoma brezpredmeten. Žališ tiste, ki ne zmorejo. In stavek o tvojem možu pove vse!

Tvoj komentar je popolnoma brezpredmeten. Žališ tiste, ki ne zmorejo. In stavek o tvojem možu pove vse!
[/quote]

Če se plodite nase – NASE! – sprejmete odgovornost. Ne na pol rodbine.
Stisni zobe in hajd na delo. “ne zmorem” tu ne obstaja.

O groza!!! Ze to, da nisi padla v depresijo in totalno odpovedala je zame herojstvo!
[/quote]
Hvala! Za depresijo ni bilo časa 🙁 Najhuje je bilo teden dni starega dojenčka prenašati po bolnišnici. Na vso srečo so mi šli toliko na roko, da sem ga lahko previjala in podojila kar tam. Res dolgo sem bila za vse sama. Kronično utrujenost sem odpravila šele po kakšnih 10 letih 🙁

Če se plodite nase – NASE! – sprejmete odgovornost. Ne na pol rodbine.
Stisni zobe in hajd na delo. “ne zmorem” tu ne obstaja.
[/quote]

Tako je! Za vse sem bila sama, brez pomoči. In bilo je čudovito obdobje. Mir in tišina sami z možem, otrokom takrat najbolj prija.
Zato še kako vem, da nik Sorči nima pravice žaliti, tistih, ki ne zmorejo. Ter povzdigovati -kaj njen mož je. To nima prav nobene povezave. Ena velika njena samohvala.
Je naletela pač na moj trn v peti.


Vsaj nisem edina, ki ni sprejemala obiskov, mi je pa tašča tako zamerila, da tamale po treh mescih še vedno noče niti pogledat, ko se srečamo na ulici… ko je tašča rodila je imela 1 mesec pri sebi svojo mamo… jaz sem pač drugačna..

Tvoj komentar je popolnoma brezpredmeten. Žališ tiste, ki ne zmorejo. In stavek o tvojem možu pove vse!
[/quote]
Preberi se 1x vse. Ona je samo ponovila za uporabnico sama samcata v tuji dezeli. Zakaj pa nisi napadla nje? In kaj to pomeni o njenem mozu? Da ima dobro sluzbo? Si ljubosumna, ker je tvoj dec nima?


Preberi se 1x vse. Ona je samo ponovila za uporabnico sama samcata v tuji dezeli. Zakaj pa nisi napadla nje? In kaj to pomeni o njenem mozu? Da ima dobro sluzbo? Si ljubosumna, ker je tvoj dec nima?
[/quote]

Ima, ima 😉
Njena Lastna Hvala Jezdi Medle Konje.

Ima, ima 😉
Njena Lastna Hvala Jezdi Medle Konje.
[/quote]
Haha, faušija na vidiku.


Haha, faušija na vidiku.
[/quote]

Haha 😉

New Report

Close