Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek za tiste, ki ste se preselili v Avstrijo – vaše izkušnje? kaj si mislite o Avstrijcih

za tiste, ki ste se preselili v Avstrijo – vaše izkušnje? kaj si mislite o Avstrijcih

Tudi meni so vzvišeni, neprijetni. Imajo nas za Balkance in nam to jasno dajo vedeti. Nikoli ne bi šla živeti v Avstrijo. Precej bolj prijetni in dostopni so npr. Španci. Tam bi bilo luštno živeti, škoda je le, ker jih je recesija tako prizadela.

To pa sploh ni res. Če bo pri nas hrvat prišel v trgovino, mu bodo trgovke takoj začele čebljati po hrvaško. Ko bo slovenec prišel na hrvaško, pa ne boš nikoli in nikdar slišal od njih slovenske besede.
Enako je z avstrijci. Takoj, ko se en prikaže pri nas, si vsi začnejo lomiti jezik z nemščino, ko prideš ti k njim, je pa tako… ali boš povedal po nemško kar želiš ali pa pač ne bo dobil.

Torej, kaj si hotel-a povedati??[/quote]

To je normalna stvar,če je dve tretjini Hrvatic (Makedonk…Bosank ali Srbkinj) zaposleno v trgovinah,kaj pa pričakuješ od Hrvatov,ko si tam? Saj ni nobenega Slovenca,ki tam po gostilnah ali trgovinah dela.V Avstiji,posebej v obmejnih mestih,ogromno Slovencev je zaposlenih po trgovinah,zdr.domovih,restauracijah.Misliš da bodo govorili slovensko? Malo morgen! Veš zakaj? ker so radi uzvišeni tam,imajo se za bolj pomembne,uživajo v tem,da drugi mislijo,da so Avsrijci.
Hočem povedati,da se Slovenci radi delajo važni in visoki,ne razumejo,da si drugi prav to bodo mislili o njih,edino če so bolj prizemljeni.
To je naša resnica.

Popravljam; AVSTIJA-AVSTRIJA

Zakaj bi Avstrijci v lastni domovini govorili angleško??
Zakaj potem ti isti Avstrijci pri nas, torej v naši lastni domovini, kjer se govori slovensko, čisto normalno pričakujejo, da bomo z njimi govorili nemško in jih seveda tudi razumeli????

Zakaj bi mi v naši lastni domovini morali razumeti njihov jezik in v njihovem jeziku tudi komunicirati?
Zakaj, te sprašujem. Zakaj en Avstrijec pri nas ne razmišlja kot ti in govori slovensko???????[/quote]

No, jaz iz principa – iz solidarnosti do koroških Slovencev na Koroškem večkrat po začetnem pozdravu ( Guten Tag ali Gruss Gott) vljudno vprašam: “mogoče govorite slovensko?” In izkušnja je, da kdor zna, se kar lepo potrudi.

Lepa beseda lepo mesto najde. Če imate presodke do Avstrijcev in vidim, da jih mnogi, vsaj tule, imate, pa zelo verjetno s svojim odnosom dobite prav potrditev teh predsodkov.

Kakorkoli: jaz imam skoraj same dobre izkušnje preko meje z Avstrijci, enako ali še bolj vljudni so po moji izkušnji tudi preko meje Italijani. Pa naj mediji pri nas še tako nabijajo, kako grozni in neofašistični da so in kako nas ne marajo….Pač ideoloških provokantov ne marajo, to je pa res. A ti so si sami krivi.

V Evropi je nevarno pripisovati določene lastnosti določenim narodom, to se je v 20. stoletju ponavadi končalo z mrtvimi in pregnanimi.

Ljudje so enaki povsod in odnos, ki si ga deležen je odvisen od posameznika, ne od naroda, ki mu posameznik pripada.

To je tudi res. Moje izkusnje so izkusnje s posemezniki. Poznam tudi drugačne, pozitne ljudi, ki so popolnoma v redu, vendar se kot posamezniki v masi izgubijo…

To je tudi res. Moje izkusnje so izkusnje s posemezniki. Poznam tudi drugačne, pozitne ljudi, ki so popolnoma v redu, vendar se kot posamezniki v masi izgubijo…[/quote]

Če rezimiram vse, kar si napisala, je problem pri tebi ne pri njih.
Zato tudi na nek način “privlačiš” bolj problematične (beri: sebi enake, podobne, ..) in si tako kreiraš vse zaplete o katerih pišeš.

Pa še to: oseba, ki je vpeta v resen biznis in ima 8. stopnjo izobrazbe. Taki ne čvekajo po monu. Meni vse skupaj deluje kot ena tipična ‘mon’ provokacija …

podobne izkusnje..res, da ne zivim v Avstriji, delam pa kar nekaj z njimi… prodajam storitve, vecjih tezav nimam ker v vecini oni rabijo nas, je pa res, da ko le lahko se mi odolzijo za vse nazaj… so tici, ce bom izkren so zelo podobni nam slovencem… nikoli ne ves , kaj te lahko caka za ovinkom, pa ceprav si mu predtem pomagal prezivet… glede na to da avtorica posluje v mednarodnem okolju ji moje razmisljanje verjetno ni tuje… definitivno pa spadajo v klub drzav ob katerih mores najprej na svojo rit pomislit, ker niko ne ves kdaj ga fases… drugace so pa cisto ok ljudje :)))

moje izkušnje z Avstrijci so iz kampa.
Tam smo se spoznali in začeli družiti, kar pomeni povabilo k njim domov, povabilo k nam domov.

Ker je bilo moje znanje nemščine na nivoju “jaz biti tu iti” me je bilo sram, a mi je avstrijska prijateljica (to ji po tolikih letih lahko rečem 🙂 !!!) rekla : glej ti se lahko pogovarjaš z menoj v mojem jeziku, jaz se s teboj v tvojem ne morem. Ne kompliciraj. Tudi vsi ljudje, ki sem jih spoznala z njenim posredovanjem, so imeli enako mnenje in me sprejeli. Vedno sem jim rekla naj govorijo počasi in brez dialekta in mislim, da je bila to vstopnica za pogovor. Meni je pravzaprav fajn. Traja že več kot 20 let. Je pa res, da, ko sem rekla za službo pri njih, mi je povedala, da bi pa morala znati nemško brezhibno. Sem sicer jezik in pisanje v najini komunikaciji že kar nadgradila :),a zgleda, da ne dovolj :), tudi njo sem naučila nekaj slovenščine. Nama (s partnerji :)) je fajn, družimo se redno, večkrat letno in naš krog “prijateljev” funkcioniramo prima.

Imajo finančno policijo in bolj dosledno preganjajo kršitelje. Drugače bi bili na istem kot mi.

New Report

Close