Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Zadeve v službi

Zadeve v službi

Od sedmih zjutraj sva imela z direktorjem posvet kaj narediti v tej situaciji z delavci. Stanje je takšno, da bi sicer lahko delali, ne vsi, nekje polovica. Za drugo polovico ni materialov (že kakšen mesec ne).
Nekateri so se odločili, da bi bili doma. Ali to koristijo dopust ali jih moram prijaviti na Zavod na čakanje na delo. Ne vem ali se OSNUTEK Zakona o int ukrepu z dne 13.3.20 smatra kot veljaven zakon? Ker zakon še ni potrjen, me skrbi, da bodo kasneje spet spremembe.

Kako ste naredili pri vas? Pri nas delo od doma ne pride v poštev, tako da to odpade. Ali naj jih dam na prisilni dopust? Kateri zakon pa se to gleda? Smo majše podjetje, 6 delavcev, jaz in direktor. Iz računovodstva, ki obenem ureja vso dokumentacijo v zvezi z zaposlitvami, so nam sporočili, da se zadeva preučuje.

Hvala za vsako rešitev, za vsak odgovor.

informacije od tukaj kaj pomagajo:
https://www.zsss.si/ob-izbruhu-novega-koronavirusa-123/

Jaz bi za ljudi, ki nimajo dela koristila možnost čakanja na delo. Kako in kaj je z izvedbo ali že velja, nisem pravnik, pripravi vse, in kliči na zavod za zaposlovanje kjer urejaš vse to, tam boš dobila info.

pa še to
tukaj je link do dokumenta ministrstva, kjer so tudi odgovori na določena vprašanja, komu in kdaj lahko odrediš dopust, če sploh … preberi dokument v wordu, ki je na tej spletni strani
https://www.gov.si/novice/2020-03-13-pravice-in-obveznosti-iz-delovnega-razmerja-v-casu-posebnih-okoliscin/

Se mi zdi, da ste ni precej leni. Vse informacije so na spletu, samo treba si je vzeti pol ure in jih natančno prebrati, potem pa ukrepati.

Bo Janša postavil krematorije v podjetjih in tovarnah, Kacin mu bo pa pomagal.

Tudi pri nas je stanje enako, ne vemo kaj storiti. Nekaj je zakonodaja, drugo pa realnost. Pri nas smo se nakako odločili za varianto izrabe letnega dopusta. Trenutno je tako, kako bo naprej bomo pa videli.

Jaz moram na delo v proizvodno podjetje z 200 zaposlenimi, žena pa dela v domu starostnikov. Živela Slovenija in Korona Party

Vzemite v zakup tudi to, da Corona v Sloveniji še sploh še ni na vrhuncu in da se po vsej verjetnosti znajo krizne razmere zavlečt za najmanj 1 mesec in da se drugje v EU šele pripravljajo na krizo. Prilagodite se razmeram.


lenč benč, kako pa ste uredili pri vas?


lenč benč, kako pa ste uredili pri vas?
[/quote]
res vas ne razumem, vsako podjetje je svoja zgodba, vse info so na spletu, vsa navodila. Vi pa kar nekaj mencate in ne veste kaj bi… si videla razpredelnico jasno na linku od sindikatov – jasno ti piše kam spada kateri delavec pod katero kategorijo, in kdo krije stroške.
Seveda lenobni, ker se vam ne da, je najlažje dati letni dopust, s čemer pa tudi sami sebi škodite…


lenč benč, kako pa ste uredili pri vas?
[/quote]
Kombinacija vsega. Gre za 70 ljudi. Delo od doma za približno 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, drugi letni dopust, plačan dopust, ker imajo majhne otroke, čakanje na delo itn. Vsem smo šli maksimalno na roko.
Seveda pa zdajle nobena firma ne more imeti zagotovila, kako se bo izšlo. Prepričana sem, da bo država pomagala, kar je obljubila. Če se ne bo zadeva zavlekla na pol leta ali več.


Kombinacija vsega. Gre za 70 ljudi. Delo od doma za približno 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, drugi letni dopust, plačan dopust, ker imajo majhne otroke, čakanje na delo itn. Vsem smo šli maksimalno na roko.
Seveda pa zdajle nobena firma ne more imeti zagotovila, kako se bo izšlo. Prepričana sem, da bo država pomagala, kar je obljubila. Če se ne bo zadeva zavlekla na pol leta ali več.
[/quote]
Moje mnenje je, da bo država težko pomagala, ker ne bo denarja. Od kod pa naj vzame, če nima od kod pobrat? To bo še risanka…


Kombinacija vsega. Gre za 70 ljudi. Delo od doma za približno 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, drugi letni dopust, plačan dopust, ker imajo majhne otroke, čakanje na delo itn. Vsem smo šli maksimalno na roko.
Seveda pa zdajle nobena firma ne more imeti zagotovila, kako se bo izšlo. Prepričana sem, da bo država pomagala, kar je obljubila. Če se ne bo zadeva zavlekla na pol leta ali več.
[/quote]

Še strinjam z izrabo letnega dopusta…porabil bo dneve za počitek, relaksacijo, izlete, za…hišni pripor in “suženj” se s tem mirno strinja…pa saj delodajalci tudi rešujejo sami sebe, ampak…To mora biti rešeno na državni ravni…pa še to…če daste delavca na letni dopust…pomeni da mu morate dati 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in to v času ko firma dela minimalno.

New Report

Close