Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus zagovorniki Švedske

zagovorniki Švedske

Evo vam, zagovorniki Švedske in njihovega modela prekuženosti. Prinaša enega najvišjih odstotkov smrtnosti, ni dobra rešitev, še manj pa je etično in moralno.

Nekateri smo opozarjali, da je Švedski model dolgoročno slab. Prinaša visok odstotek smrti, enega najvišjih, imunost pa ni dolgotrajna. Le nekaj mesecev, torej praktično nič ne pridobiš z čredno imunostjo.

https://www.24ur.com/novice/korona/glavni-svedski-epidemiolog-credna-imunost-ne-izbrise-bolezni-pristop-ni-eticen.html

Brez panike, baje je dr. Potrć že na Švedskem, Stockholm in Södertalje sta rešena.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Tako je. Butasta Švedska, ki nam jo levaki dajejo za vzgled, je s Potrčem kompletna. Zdaj lahko zapremo to stran idiotizma.

Če bi bolj natančno brala nikjer sami niso napisali, da je njihov pristop napačen. To novinar nakazuje, kot drugo pa jasno piše, da se niso šli čredne imunosti. Če malo bolj spremljala njihov pristop bi ugotovila, da jim je cilj pristopati na način, da živijo koliko toliko normalno življenje s priporočili in ne da non stop zapirajo. Mi smo v letu dni že drugič zaprti. Napovedujejo, da bo virus trajal še let in pol. V tem času bomo zaprti še trikrat. A se vprašaš kaj pomeni to za gospodarstvo? Koliko otrok bo imelo pomanjkljivo znanje? Koliko staršev bo izgubilo službo?

Smrtnost od kovida zaradi kovida, al kak je že? Manipuliranje statistikom. Prevara.

Če bi bolj natančno brala nikjer sami niso napisali, da je njihov pristop napačen. To novinar nakazuje, kot drugo pa jasno piše, da se niso šli čredne imunosti. Če malo bolj spremljala njihov pristop bi ugotovila, da jim je cilj pristopati na način, da živijo koliko toliko normalno življenje s priporočili in ne da non stop zapirajo. Mi smo v letu dni že drugič zaprti. Napovedujejo, da bo virus trajal še let in pol. V tem času bomo zaprti še trikrat. A se vprašaš kaj pomeni to za gospodarstvo? Koliko otrok bo imelo pomanjkljivo znanje? Koliko staršev bo izgubilo službo?
[/quote]

Koliko ljudi bi izgubili svoje starše, stare starše, brate, sestre, tudi otroke. Kaj je več vredno kapital ali človeško življenje?

Švedsaka ima 10x večjo smrtnost. Kot da bi mi recimo trenutno namesto 315 umrlih, le teh imeli čez 2000. Bi ti bilo to ok?

Koliko ljudi bi izgubili svoje starše, stare starše, brate, sestre, tudi otroke. Kaj je več vredno kapital ali človeško življenje?

Švedsaka ima 10x večjo smrtnost. Kot da bi mi recimo trenutno namesto 315 umrlih, le teh imeli čez 2000. Bi ti bilo to ok?
[/quote]

A ne bi ti malo preverila smrtnost v različnih državah in sicer primerjala to leto s prejšnjim? Bi bila presenečena. Smrti ni bilo več ampak manj kljub Koroni. Si brala, kdo je dejansko umrl na Švedskem ali pogledala posnetek njihove ministrice. Eni znamo poiskati podatke in kritično razmišljati.

A ne bi ti malo preverila smrtnost v različnih državah in sicer primerjala to leto s prejšnjim? Bi bila presenečena. Smrti ni bilo več ampak manj kljub Koroni. Si brala, kdo je dejansko umrl na Švedskem ali pogledala posnetek njihove ministrice. Eni znamo poiskati podatke in kritično razmišljati.
[/quote]

Kako je bilo manj smrti? To je “malo” čudno. Povsod, kjer so imeli ukrepe, je bilo manj smrti, ker se tudi ostale bolezni, ki lahko povzročijo smrt, niso širile. Kaj potem, so se držali priporočil ali ne?
Sicer pa do konca leta je še 2 meseca in še ene 3 bodo rabili, da se naredijo letne statistike.

Kako je bilo manj smrti? To je “malo” čudno. Povsod, kjer so imeli ukrepe, je bilo manj smrti, ker se tudi ostale bolezni, ki lahko povzročijo smrt, niso širile. Kaj potem, so se držali priporočil ali ne?
Sicer pa do konca leta je še 2 meseca in še ene 3 bodo rabili, da se naredijo letne statistike.
[/quote]

https://www.liberal.hr/koronavirus-korona-covid-19-gripa-korona-i-gripa-hzjz-javno-zdravstvo-smrtnost-725

Na žalost je tudi naša vlada izbrala švedski model in danes jih je spet umrlo 23 za covidom:(

https://www.liberal.hr/koronavirus-korona-covid-19-gripa-korona-i-gripa-hzjz-javno-zdravstvo-smrtnost-725
[/quote]

Ta članek nosi kak odgovor na moje vprašanje ali so se Švedi držali priporočil ali ne? Mislim da ne.

Ta članek nosi kak odgovor na moje vprašanje ali so se Švedi držali priporočil ali ne? Mislim da ne.
[/quote]

Daj prosim še enkrat preberi celoten članek in razmisli. Ugotovila boš zakaj se je Švedska odločila za tak pristop, kot se je.

Pojdi na uradno stvar Švedske, brskaj malo po internetu in ne pričakovati, da se ti bo prineslo vse na pladnju. Ugotovila boš kdo je točno umrl na Švedskem in zakaj. Pojdi še na uradno stran kjer je spremljanje Korona virusa po procentih v svetu in boš videla, da le 1 procent okuženih ima resne simptome. Povezave pa ne morem dodati, ker mi sporočila ne spusti naprej, namig korona meter vpiši v iskalnik in dobila boš prvi zadetek. Potem pa le beri naprej….

Če bi bolj natančno brala nikjer sami niso napisali, da je njihov pristop napačen. To novinar nakazuje, kot drugo pa jasno piše, da se niso šli čredne imunosti. Če malo bolj spremljala njihov pristop bi ugotovila, da jim je cilj pristopati na način, da živijo koliko toliko normalno življenje s priporočili in ne da non stop zapirajo. Mi smo v letu dni že drugič zaprti. Napovedujejo, da bo virus trajal še let in pol. V tem času bomo zaprti še trikrat. A se vprašaš kaj pomeni to za gospodarstvo? Koliko otrok bo imelo pomanjkljivo znanje? Koliko staršev bo izgubilo službo?
[/quote]

Priznavajo, da PRISTOP NI ETIČEN. A dojameš napisano? Itak da ne. Sej za vas je etika itak španska vas, kar ste dokazli že leta 1945.
Sej pokoljšeš 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da lahko zavladaš -1945, sej pustiš starejše in invalide da pomrejo leta 2020….

Priznavajo, da PRISTOP NI ETIČEN. A dojameš napisano? Itak da ne. Sej za vas je etika itak španska vas, kar ste dokazli že leta 1945.
Sej pokoljšeš 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da lahko zavladaš -1945, sej pustiš starejše in invalide da pomrejo leta 2020….
[/quote]

Očitno ne znaš brati. Ti kar sledi velikega vodjo, ki je septembra imel rojstni dan in na skupnih slikah kjer je bil s strankarskimi kolegi ni imel nihče maske in tudi razdalje ni bilo.

Mene ne devaj v leto 45, ker takrat še moje mame ni bilo.

Priznavajo, da PRISTOP NI ETIČEN. A dojameš napisano? Itak da ne. Sej za vas je etika itak španska vas, kar ste dokazli že leta 1945.
Sej pokoljšeš 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da lahko zavladaš -1945, sej pustiš starejše in invalide da pomrejo leta 2020….
[/quote]

Epidemiolog je v zanikal, da gradijo čredno imunost. Izjavil je, da to ni res. Se mu ne zdi etično uporabiti tak pristop in ga ne uporabljajo. Zato ne stresajo takšne cvetke. Daj raje trikrat prebrat članek in dobro razmisli o prebranem. Če bi gradili čredno imunost ne bi starejše izolirali.

Epidemiolog je v zanikal, da gradijo čredno imunost. Izjavil je, da to ni res. Se mu ne zdi etično uporabiti tak pristop in ga ne uporabljajo. Zato ne stresajo takšne cvetke. Daj raje trikrat prebrat članek in dobro razmisli o prebranem. Če bi gradili čredno imunost ne bi starejše izolirali.
[/quote]

Popravek …ne stresaj takšne cvetke. Pišem preko mobitela in mi je spremenilo napisano.

PANDEMIC MEDIA PROPAGANDA
Sweden: Distorted statistics and veiled facts!
In the last few days the propaganda drum has been beaten violently again with regard to Sweden. There are so many deaths there.
In Sweden: “No anger, no aggression in the population, but above all trust and tolerance. At the same time much weaker economic crash than in most of the industrialized countries, which carried out hard, state-imposed forced lockdowns, for example only half as severe as in Germany. Too good to be true? No, Sweden, mid-October 2020”.
But in many other countries: Real panic-mongering in many media, calls to report corona violations, quarrels about accommodation bans, children – even at elementary school age – wearing masks in class, some schools closed, universities largely closed, announcement of a possible new hard lockdown by politicians, aggression and irritable mood in public life, a frequently disturbed daily coexistence that often turns into a clash.
Here are some headlines from the communist propaganda press:
“Sweden has the highest number of deaths since 1869.”
“Sweden records more deaths in the first half of the year than in 150 years.”
“Coronavirus in Sweden: Deadly Special Path”
Now a look at reality: Sweden recorded 501 deaths per 100,000 inhabitants in the first half of 2020. In four of the last ten years, the mortality rate in the first half of the year was higher than in 2020.
Deaths in Sweden per 100,000 inhabitants in the first half of the year
2010: 504
2012: 515
2013: 512
2015: 504
2020: 501
The year 2020 thus forms almost exactly the median of the last ten years, i.e. it lies almost exactly in the middle. If we look at the death figures up to the end of August, the year 2020 is in sixth place within the last eleven years since 2010, thus forming exactly the median. It is difficult to speak of excess mortality or even a pandemic, otherwise Sweden would have had to declare a pandemic at least six times in the last eleven years.

PANDEMIČNI MEDIJSKI PROPAGANDA
Švedska: Izkrivljena statistika in zakrita dejstva!
V zadnjih dneh je bil propagandni boben zopet udarjen v zvezi s Švedsko. Tam je toliko smrtnih žrtev.
Na Švedskem: “Brez jeze, nobene agresije med prebivalstvom, predvsem pa zaupanja in strpnosti. Hkrati veliko šibkejši gospodarski zlom kot v večini industrializiranih držav, ki so na primer izvajale težke prisilne blokade, ki jih je naložila država pol hujši kot v Nemčiji. Predobro, da bi bilo res? Ne, Švedska, sredina oktobra 2020 “.
Toda v mnogih drugih državah: resnično spodbujanje panike v številnih medijih, pozivi k poročanju o kršitvah korone, prepiri glede prepovedi nastanitve, otroci – tudi v osnovnošolski starosti – v maskah v maskah, nekatere šole zaprte, univerze v glavnem zaprte, napoved možne nova močna zapora politikov, agresija in razdražljivo razpoloženje v javnem življenju, pogosto moteno vsakodnevno sobivanje, ki se pogosto spremeni v spopad.
Tu je nekaj naslovov komunističnega propagandnega tiska:
“Švedska ima največ smrtnih žrtev po letu 1869.”
“Švedska v prvi polovici leta zabeleži več smrtnih primerov kot v 150 letih.”
“Koronavirus na Švedskem: smrtonosna posebna pot”
Zdaj pa pogled v realnost: Švedska je v prvi polovici leta 2020 zabeležila 501 smrtnih primerov na 100.000 prebivalcev. V štirih od zadnjih desetih let je bila stopnja umrljivosti v prvi polovici leta višja kot leta 2020.
Smrti na Švedskem na 100.000 prebivalcev v prvi polovici leta
2010: 504
2012: 515
2013: 512
2015: 504
2020: 501
Leto 2020 tako tvori skoraj natančno mediano zadnjih desetih let, torej leži skoraj natančno na sredini. Če pogledamo število smrtnih žrtev do konca avgusta, je leto 2020 v zadnjih enajstih letih od leta 2010 na šestem mestu in tako tvori natanko mediano. Težko je govoriti o presežni smrtnosti ali celo o pandemiji, sicer bi morala Švedska v zadnjih enajstih letih vsaj šestkrat razglasiti pandemijo.

Na žalost je tudi naša vlada izbrala švedski model in danes jih je spet umrlo 23 za covidom:(
[/quote]

Ja in kaj zdaj? V Sloveniji na dan povprecno umre 55 ljudi, pa vam je vseeno.
Ko je zmanjkalo zdravila za rakave paciente se tudi nihce ni oglasal.
V Sloveniji je vsako lepo povprecno 100 samomorov.
Letos jih je bilo ze cez 400, pa nihce o tem ne govori. Oni niso pomembni. Niti ljudje, ki umirajo, ker se je zdravstvo sesulo, niti ljudje, ki so izgubili sluzbe.
Za njih vam je vseeno, ce bi zboleli za korono, bi pa takoj panicarili.
Zresnite se ze enkrat.

Ja in kaj zdaj? V Sloveniji na dan povprecno umre 55 ljudi, pa vam je vseeno.
Ko je zmanjkalo zdravila za rakave paciente se tudi nihce ni oglasal.
V Sloveniji je vsako lepo povprecno 100 samomorov.
Letos jih je bilo ze cez 400, pa nihce o tem ne govori. Oni niso pomembni. Niti ljudje, ki umirajo, ker se je zdravstvo sesulo, niti ljudje, ki so izgubili sluzbe.
Za njih vam je vseeno, ce bi zboleli za korono, bi pa takoj panicarili.
Zresnite se ze enkrat.
[/quote]

Mogoče mi je res vseeno zate, ker te ne poznam. Tudi, če jutri crkneš, mi bo vseeno. Ni mi pa vseeno za ljudi, ki jih poznam. Ni mi vseeno, da je zdravstvo klecnilo. Ni mi vseeno, da je crknil turizem. Ni mi vseeno, da crkava gostinstvo. Ni mi vseeno za ljudi okoli mene. A razumeš to? Če kdo potrebuje od mene pomoč, jo bo dobil. Imaš sploh svoj krog ljudi, si pomagate med sabo ali si popoln egoist, vzameš kar dobiš in skrbiš za svojo rit?
No, taki verjamem, da se vam jebe za vse.

Če bi bolj natančno brala nikjer sami niso napisali, da je njihov pristop napačen. To novinar nakazuje, kot drugo pa jasno piše, da se niso šli čredne imunosti. Če malo bolj spremljala njihov pristop bi ugotovila, da jim je cilj pristopati na način, da živijo koliko toliko normalno življenje s priporočili in ne da non stop zapirajo. Mi smo v letu dni že drugič zaprti. Napovedujejo, da bo virus trajal še let in pol. V tem času bomo zaprti še trikrat. A se vprašaš kaj pomeni to za gospodarstvo? Koliko otrok bo imelo pomanjkljivo znanje? Koliko staršev bo izgubilo službo?
[/quote]
Koliko pa pri nas zalezejo priporocila? Kdo bi jih uposteval – jih je uposteval?

Mogoče mi je res vseeno zate, ker te ne poznam. Tudi, če jutri crkneš, mi bo vseeno. Ni mi pa vseeno za ljudi, ki jih poznam. Ni mi vseeno, da je zdravstvo klecnilo. Ni mi vseeno, da je crknil turizem. Ni mi vseeno, da crkava gostinstvo. Ni mi vseeno za ljudi okoli mene. A razumeš to? Če kdo potrebuje od mene pomoč, jo bo dobil. Imaš sploh svoj krog ljudi, si pomagate med sabo ali si popoln egoist, vzameš kar dobiš in skrbiš za svojo rit?
No, taki verjamem, da se vam jebe za vse.
[/quote]

kriv, kdo?!!!

samo ljudje, ki Švedov ne poznajo. Švedi so se tako odločili in bodo stali za tem ne glede na vse ostale kritike. Koliko, je bil takšen pristop napačen ali pravilen bomo videli na koncu. Zadeva še kar traja. Za enkrat so absolutni zmagovalci v vsemu. Predvsem zdravim kvalitetnim življenjem. To vaše šovinistično, fašistično, getovsko, mizerno životarjenje pač ni življenje.

kriv, kdo?!!!
[/quote]

Kriv? Jaz ne pišem kdo je kriv. Nimam dovolj podatkov, halo. Niti nisem strokovnjak na ne vem katerem področju, da bi si drznil rečt kdo je kriv. Pišem o egoistih. Želim si, da se širjenje bolezni čimprej neha. Zakaj? Ker ogroža mene, mojo okolico in moje prijatelje. Ne moremo se več družit kot včasih, pa ne zaradi ukrepov, ampak zato ker je že vsak peti bolan. Kar lahko naredim je samo to, da nekomu prinesem vrečko s hrano pred vrata, če nima drugega in upam, da mu ne udari na pljuča.

Kriv? Jaz ne pišem kdo je kriv. Nimam dovolj podatkov, halo. Niti nisem strokovnjak na ne vem katerem področju, da bi si drznil rečt kdo je kriv. Pišem o egoistih. Želim si, da se širjenje bolezni čimprej neha. Zakaj? Ker ogroža mene, mojo okolico in moje prijatelje. Ne moremo se več družit kot včasih, pa ne zaradi ukrepov, ampak zato ker je že vsak peti bolan. Kar lahko naredim je samo to, da nekomu prinesem vrečko s hrano pred vrata, če nima drugega in upam, da mu ne udari na pljuča.
[/quote]

teh ukrepov pa Švedska kot država v vseh teh segmentih funkcionira. Ti si jo pa drzneš kritizirat. Kako to, da tukaj ni zabasanega zdravstvenega sistem, če ni takšnih ukrepov za zajezitev virusa kot pri vas. Mar nebi moralo biti ravno obratno, glede na vse te vaše vele ukrepe. Mi mrtvi po cesti ležali, po hišah, bolnice preobremenjene, pogrebni zavodi na polno obremenjeni. Glede na to, da v 11 mesecih od izbruha tega virusa in na njegovo kužnost in smrtonosnost, ki nam skozi medije nabijajo in na takšen pristop kot ga ima Švedska bi moralo pomreti vsaj 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} švedov. Mar ni res.

teh ukrepov pa Švedska kot država v vseh teh segmentih funkcionira. Ti si jo pa drzneš kritizirat. Kako to, da tukaj ni zabasanega zdravstvenega sistem, če ni takšnih ukrepov za zajezitev virusa kot pri vas. Mar nebi moralo biti ravno obratno, glede na vse te vaše vele ukrepe. Mi mrtvi po cesti ležali, po hišah, bolnice preobremenjene, pogrebni zavodi na polno obremenjeni. Glede na to, da v 11 mesecih od izbruha tega virusa in na njegovo kužnost in smrtonosnost, ki nam skozi medije nabijajo in na takšen pristop kot ga ima Švedska bi moralo pomreti vsaj 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} švedov. Mar ni res.
[/quote]

Prvo me citiraj, kje kritiziram Švedsko. Ker če to sklepaš iz mojega zapisa, nisi dovolj inteligenten za nadaljni pogovor. Sicer pa je Švedska o tem poročala na začetku epidemije. Mrtvi so ležali po hišah. Sploh jih niso vzeli v bolnico. Mogoče so vsi, ki so imeli za pomret, že pomrli. To me niti ne zanima. Bolj me zanima kako ne zboleti. Jaz pišem o egoistih in mentaliteti, ti o statistiki Švedske. A ni to malo brezveze. Ne bom se pogovarjal o tem, ker ne govorim o tem, niti se ne mislim spuščati v to, zakaj so ubrali tak pristop.

New Report

Close