Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj bodo velike družine imele popust pri vinjeti?

Zakaj bodo velike družine imele popust pri vinjeti?

se lahku žajebavate, ampak to so naredli žato, ker gšpud miništer mišl, de šmo čigani brež gnarja.

Če si presodila, da je to najbolje, pa le stori tako 😛

Sem proti izjemam. Kaj ma pa vinjeta za avto veze z veliko, malo ali srednjo družino? Čist nič. Ko se odločaš za število otrok pač moraš premislit tud kako se bo družina okrog vozila. In če to lahko sfinanciraš. Ne me hecat, da nekdo ima 20 jurjev za avto, nima pa nevemkolkže za vinjeto?
Šavrinka ti pa čist lepo zavajaš. Nihče ne “maltretira” velikih družin, pač pa tiste, ki imajo velike avte. Zakaj maš pa velik avto je pa čist nepomembno (meni se edino zdi smiselno posebej obravnavat invalide, ker ti so tisti, ki so ovirani pri doseganju dohodka – vsaj praviloma).

Je pa edini pravičen sistem plačila avtocest po porabi. A le zakaj tega ni?

Vinjeta naj bi bila za vse družine enaka! Če imaš 4 ali več otrok, se vsi ne morejo peljati v osebnih avtomobilih za 5 oseb, ampak je treba kupiti kombi. A je to tako težko razumeti? Kakšen avto naj si po tvoje kupi družina s 6 otroki, da bo šlo vanj vsaj 8 oseb, pa da ne bo v kategoriji za dražjo vinjeto? Znaš dati kak predlog?

Vse je dvorezno. Seveda bi bilo za nekatere slabše, če bi plačevali cestnino po dejansko prevoženih kilometrih, za nekatere pa precej bolje in le-ti z vinjetami financiramo tiste, ki se vsak dan vozite po avtocestah.[/quote]
Ti je tako tezko dojeti, da ce ima druzina dovolj denarja za kombi, bo pa menda imela tudza vinjeto?!?i. Ker ce se ti zdi kombi nujno potreben, potem se bo vsak odgovoren stars zavedal, da so s 4 otroki povezani tudi ostali stroski, med katerimi je tudi vecji avto oz. kombi? Je tako?:-) Ali pa mogoce mislis, da bi bilo potrebno uvesti tudi olajsave pri servisiranu teh kombijev, pa nakupu gum za te druzine?!? Ker, ce se ne ves, so stroski vzdrzevanja vecji od navadnega avta? Do kam sega ta tvoja “logika”?[/quote]

Pri stroških ni tako, kot pri dojenju, ko več ko dojiš, več mleka imaš. Je ravno nasprotno, če kupiš nekaj, imaš manj denarja za drugo. Matematiko v OŠ si najbrž prespala?

Podpišem in dodam:

1. ker ne morem priti do neprofitnega stanovanja
2. ker mi nihče nič ne podati ampak moram delat
3. ker bodo od mene vedno pričakovali, da dam več, ker imam samo eno dete,
4. ker sem imela pamet in nisem študirala japonologije, sociologije, in ostalih logih moram plačevat za vse druge
in vse tvoje točke. Res je, naj gre država, ki dela diskriminacijo med državljani v rit!!

Razloži mi zakaj naj bi imel višji avto dražjo vinjeto? Obrabi cestišče bolj kot nižji? Če že bi bila lahko cena odvisna od teže, pa smo tam….kamion vozi zastonj, jaz naj bi pa plačala.
Lahko mi pa dokažeš upravičenost višjega plačila za višji avto in spremenim mnenje.

Kakorkoli si pa zgrešila bistvo in to je, da ste žleht in privoščljivi. Nekomu je uspelo, da bo nekaj plačal enako kot vi in padate v nezavest namesto, da bi bili veseli, da je vsaj nekomu v tej držali nekaj malega uspelo.


Ti je tako tezko dojeti, da ce ima druzina dovolj denarja za kombi, bo pa menda imela tudza vinjeto?!?i. Ker ce se ti zdi kombi nujno potreben, potem se bo vsak odgovoren stars zavedal, da so s 4 otroki povezani tudi ostali stroski, med katerimi je tudi vecji avto oz. kombi? Je tako?:-) Ali pa mogoce mislis, da bi bilo potrebno uvesti tudi olajsave pri servisiranu teh kombijev, pa nakupu gum za te druzine?!? Ker, ce se ne ves, so stroski vzdrzevanja vecji od navadnega avta? Do kam sega ta tvoja “logika”?[/quote]

Pri stroških ni tako, kot pri dojenju, ko več ko dojiš, več mleka imaš. Je ravno nasprotno, če kupiš nekaj, imaš manj denarja za drugo. Matematiko v OŠ si najbrž prespala?[/quote]

Oh, a res? Naš fantina je letos naredil izpit in ker smo iz periferije in imamo različne urnike, avtobusi pa ne vozijo oz. vozijo ob takih urah, da je čisto BZ, smo mu bili primorani nabaviti star avto, da se bo lahko vozil na faks.In nam je zmanjkalo za vinjeto. A dobimo zastonj?

Nekateri bistveno dražji avtomobili imajo nižjo cene vinjete. Konec koncev v čem je razlika med avtomobilom z več sedeži, ki spada v kategorijo dražjih vinjet in npr. Voyagerjem?

Prvi del bi držal, če bi te družine ob nakupu avta vedele, da bodo potem nekaj plačevale več. Pa tega niso vedele, ker naša država vsako leto spreminja pravila in si izmišljuje vedno nova nesmiselna pravila.
Pozabljaš tudi, da tej veliki avti stanejo veliko manj kot večina prestižnih in res dragih avtomobilov z nižjo ceno vinjete.

Razloži mi zakaj naj bi imel višji avto dražjo vinjeto? Obrabi cestišče bolj kot nižji? Če že bi bila lahko cena odvisna od teže, pa smo tam….kamion vozi zastonj, jaz naj bi pa plačala.
Lahko mi pa dokažeš upravičenost višjega plačila za višji avto in spremenim mnenje.

Kakorkoli si pa zgrešila bistvo in to je, da ste žleht in privoščljivi. Nekomu je uspelo, da bo nekaj plačal enako kot vi in padate v nezavest namesto, da bi bili veseli, da je vsaj nekomu v tej držali nekaj malega uspelo.[/quote]

Moj podpis.

Tudi moje mnenje je, da kot prvo je totalno butasta tale uvedba 220 eur. In da če so uvedli merilo pri avtih ne vem zakaj izvzemajo sploh kogarkoli (razen invalidov). Če imaš tak avto potem pač plačaj toliko kot je. In tudi jaz se strinjam (pa nisem nevoščljiva), da bi moralo biti tako, da pravila veljajo za vse tako pri vinjetah, kot pri cenah vrtca – en otrok stane XX. In toliko bi moral vsak plačati. Kdor si ne more privoščiti, naj naprej ureja s socialnimi trasferji. Vrtec pa ni socialna ustanova. Ok, sem zašla….

Skratka mislim, da bodo vsako leto toliko podražili vinjete, da si je kmalu spet (skoraj) nihče več ne bo mogel privoščiti, kot je bilo prej pri plačevanju cestnine. In potem bomo spet porabili več časa za vožnjo v službo in se vozili po oviiiinkiiih.

Velike družine imajo na trgu možnost izbirati več različnih vozil z npr. 8 sedeži. Zdaj bi morali naj** tisti, ki so izbrali “napačen” model avta, pa četudi so ravno tega izbrali, ker je bil mogoče cenejši od drugega avtomobila z 8 sedeži, ki je za kak cm nižji?

No ja, ni fer to, da imajo nekateri privilegije pa če tu še tako iščemo izgovore zakaj naj bi bilo fer. Ni fer in marsikaj v Sloveniji ni fer. To vsakega zaboli. Ti si privatnik moraš dati 220,00 ti imaš pet otrok boš imel popust. Potem se začne folk kregati med seboj kdo je več vreden kar se vsak dan dogaja…..jaz ker imam pet otrok sem bog in batina ti ki imaš dva nisi nič tisti ki jih pa nima pa ne izgubljamo besed…..politika vam kroji vaše življenje in nestrpnost…..

[/quote]

KER IMA VEČJI AVTO, KER IMA KOMBI, NE AVTO. NOBEDEN NOČE ČISTO NIČ OD TISTIH, KI AVTA NIMAJO, KI IMAJO MAJHEN AVTO (ČE SMATRAŠ VOLVO KARAVAN ZA MAJHEN AVTO).

Razloži mi zakaj naj bi imel višji avto dražjo vinjeto? Obrabi cestišče bolj kot nižji? Če že bi bila lahko cena odvisna od teže, pa smo tam….kamion vozi zastonj, jaz naj bi pa plačala.
Lahko mi pa dokažeš upravičenost višjega plačila za višji avto in spremenim mnenje.

Kakorkoli si pa zgrešila bistvo in to je, da ste žleht in privoščljivi. Nekomu je uspelo, da bo nekaj plačal enako kot vi in padate v nezavest namesto, da bi bili veseli, da je vsaj nekomu v tej držali nekaj malega uspelo.[/quote]

Moj podpis.[/quote]

Draga Savrinka, razumite kot želite: Prav pa padam v nezavest… ampak res imenujete me lahko tudi žlehtnoba in privoščljivka…
nisem vesela, da je nekomu v sloveniji nekaj malega uspelo – ker zato vsi drugi plačujemo več. Morda res ne v tem momentu, ampak na dolgi rok. In na moj račun in na račun mojih otrok, vnukov…

Velike družine kar naj imajo popust pri vinjetah. Tukaj po forumih berem, da mnogo mladih žensk sploh ne mara imeti otrok. Če so se tako odločile, nimam nič proti, ampak pustite velikim družinam vsaj nekaj ugodnosti. V velikih družinah se moramo mnogim stvarem odpovedati (včasih tudi prepotrebnemu spanju), če ni otrok – ni prihodnosti, zato sem zato, da imajo vsaj pri vinjetah popust.

Upam, da se hecaš.

sem zdele mal bral tozadevne uradne dokumente. In če prav razumem, ne bo ovir za popust pri kombiju ki je registriran 1+2., saj tega nikjer ne piše. Šlamparija kot sem predvideval…


Zenska, zdaj se pa vzemi v roke! Ce imas ti veliko druzino, si za to zasluzna ti in tvoj (-i) partner(-ji). Ce se moras zato odpovedovat cemu, je si za to odgovorna sama. Nikakor pa ne bos naprtila svojih otrok vsem ostalim. Jaz svojih nikomur – imam jih toliko, kot sem zelela in kolikor jih lahko preskrbim! Torej kaj bi rada od nas ostalih? Da prezivljamo tvoje otroke? Malo morgen! Ce jih bomo, bos ti brez njih!
Ker zgleda malomarnega starsevstva pac ne bomo podpirali.

Če so se (ste se) odločile za veliko družino, potem vzemite nase tudi vse posledice, od stroškov do neprespanih noči. In ker vsak lahko živi kot hoče, potem te res ne sme brigat, ali imamo nekateri enega ali 8 otrok! To ni tvoja stvar, naša skupna stvar pa je, da to,da ste večkrat kot druge nezaščiteno občevale,ne sme voditi k dvojnim merilom in diskriminaciji družin z 1 ali 2 ali 3 otroci.Tudi 3 otroci so prihodnost, ali samo pri 4 to velja? Hočem vinjeto za avtobus, bom še nečake in nečakinje okoli vozila, če ne za drugega pa zaradi prihodnosti!

Si živ dokaz zato, da se “dobrota” ne splača!!! Napisala si, da naj imajo velike družine VSAJ pri vinjetah popust. Ga nimajo nikjer? Nimajo nobenih ugodnosti? Ne? No, potem pa izračunaj, koliko ostane staršu s povprečno slovensko plačo na leto denarja (po plačilu prispevkov in dohodnine), če nima otrok ima 2 otroka ali pa 6 otrok. Ni razlike?
Dodatek za veliko družino ni vreden nič?
Ugodnosti/popusti pri vrtcu (če maš več otrok je bolj verjetno, da bodo hkrati v vrtcu) niso vredne nič?

Aja, ker ni nič drugega, naj bo vsaj popust pri vinjeti! Ti to resno?

to je pa tisto več imaš več hočeš in ne vidiš več kaj imaš.

ste MONe, kakšni idiotski komentarji.Imam 3 otroke,kateri so letos ostali brez OD pa brez štipendije tako da tudi dodatka za veliko družino ni bilo, ja in, preživeli smo in nam je ok.Sem pa bila hvaležna dokler sem imela bonitete, takrat sem jih krvavo rabila. Ni mi pa jasno zakaj mora velika družina s 3 otroki, če so seveda vsi zdravi, imet nevem kakšno makino, mi mamo opel vektro in gremo kamorkoli si želimo.
Če strnem, kdor želi imeti veliko žival od avta naj plača vinjeto 220€.
Mene predvsem moti to da tujci ne bodo imeli informacij o vračilu tistih 100€, za ostalo me boli.
Tisti, ki ne more plačat 220€, naj zamenja avto, to je pa ja danes najlažje.

Ne morem verjeti, kakšen gnojen narod ste postali! Ves gnev in pritlehnost zlivate na druge in vedno vam je nekdo nekaj kriv. Velike družine? A vi ste sami edinci, zrasli v verjetno enostarševski družini? Plod permisivne, razpuščene vzgoje? Vas je vzgajala ulica? Ali vam starši, razen pohlepa po denarju, niso privzgojili prav nobenih moralnih vrednot? Vi ste ogledalo te gnile slovenske družbe in vi ste odgovorni, da je stanje takšno, kot je.

No, sedaj pa udrihajte, nemoralni, zafrustrirani, nezadovoljni in brezsrčni Slovenci.

Drzi. Imam pri otroke, ki bodo po vseh zakonih se nekaj let morali sedeti v posebnih otroskih sedezih. In z mozem verjameva v varnost pri voznji. In otrok v sedezih za 200€ ne vozimo v kombiju vrednem toliko kot trije stoli hkrati.

Starsem, ki imajo enega otroka, in starsem, ki jih imamo vec, so postavioi enak limit pri vrednosti avtomobila, ki se ne uposteva pri socilanih transferjih.

Zakaj ze????

New Report

Close