Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj dajejo take cene, če nato nimajo drobiža za vrniti?

Zakaj dajejo take cene, če nato nimajo drobiža za vrniti?

Primer: Moja frizerka. Me ostriže. Cena striženja pa 38,43 €. Ker pri njej lahko plačam le z gotovino, ji dam petdesetaka. Najprej me vpraša, če imam kaj drobiža. Seveda ga nimam, ker večinoma plačujem s kartico. Rečem, da ne. Ona pa mi je le s težavo vrnila drobiž. Bankovec za 10, ostalo pa po 10 centov. Niti kovanca za 1 evro ni imela. In to še zdaleč ni edina takšna izkušnja. Zakaj ne dajo zaokroženih cen, v tem primeru 38 €? Zakaj je treba komplicirati s temi centi??

Ma ne verjamem, da ima tak cenik – daj napiši, katera frizerka je to 🙂 In da nima POS terminala za kreditne kartice – fejk fejk fejk 🙂

 

Drugače pa, frizerski ceh je bil vedno prefrigan. Čisti keš in brez računa jim vedno najbolj dišal.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 27.04.2024 ob 13:01

Ma ne verjamem, da ima tak cenik – daj napiši, katera frizerka je to 🙂 In da nima POS terminala za kreditne kartice – fejk fejk fejk 🙂

 

Drugače pa, frizerski ceh je bil vedno prefrigan. Čisti keš in brez računa jim vedno najbolj dišal.

 

A tebi pa ne bi, če bi bila frizerka?

Odgovor na objavo uporabnika
OMG, 27.04.2024 ob 13:09

A tebi pa ne bi, če bi bila frizerka?

Ne.Mene niso tako ne vzgajali, niti ni to moje življensko moralno vodilo. Goljufat, kjer bi bilo oz. je le možno. Ker kaj, po tvoje –  drugi tudi, daj pa še ti.  Ker je to očitno po tvoje slovensko-balkanska samoumevna kultura. Goljufati, krasti.

Tudi iz tega razloga pa imam dober in kvaliteten spanec, ki je eden izmed glavnih pogojev za zdravo telo .

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 27.04.2024 ob 13:13

Ne.Mene niso tako ne vzgajali, niti ni to moje življensko moralno vodilo. Goljufat, kjer bi bilo oz. je le možno. Ker kaj, po tvoje –  drugi tudi, daj pa še ti.  Ker je to očitno po tvoje slovensko-balkanska samoumevna kultura. Goljufati, krasti.

Tudi iz tega razloga pa imam dober in kvaliteten spanec, ki je eden izmed glavnih pogojev za zdravo telo .

Me boš kar nehala obsojati! Sem v penziji, moj poklic je bil pa dosti empatičen in human.Ne pljuvam pa po drugih.Ne po frizerkah, ne po drugih poklicih.

Odgovor na objavo uporabnika
OMG, 27.04.2024 ob 13:16

Me boš kar nehala obsojati! Sem v penziji, moj poklic je bil pa dosti empatičen in human.Ne pljuvam pa po drugih.Ne po frizerkah, ne po drugih poklicih.

Jaz te nič ne obsojam – samo moralno zrcalo sem ti nastavila, ker si mi ponudila v zapisu ” a ti pa ne bi ? ”

Sploh zato, ker si “velelno zapisala s klicajem na koncu – češ tako bo, kot jaz  tuakaj rečem in napšemm , ker sem modra upokojenka 🙂 Nauči se pri svoji starosti slišati in morda tudi upoštevati mnenja drugih, ne samo svoje zakoreninjenost v svoj prav.  Ker tudi jaz nisem  nobena”smrklja”, da boš ti meni tukaj takole pisala 🙂

Frizerke so največje goljufinje. Vse delajo še na črno,  po domovih , brez računa in placila davka. Razen škarij, fena in glavnika ne rabi skoraj nič drugega, niti pameti ne.

To je pač taktika. Za tringelt. Sploh, če je brez računa. V štacunah se pa ceneje sliši 399,99 kot pa 400. Možgani ujamejo še zmer 399 in ne cent manj kot 400. Sem za ukinitev teh nežk, če so že ukinili tudi tavelike bankovce.

Zato, ker naj bi stranka zaokrožila na 50 ali vsaj 40.

No, če meni računa frizerka 46, ji dam 50.

Se bi slabo počutila, če ne bi.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Zakaj zato, 27.04.2024 ob 15:14

Zato, ker naj bi stranka zaokrožila na 50 ali vsaj 40.

No, če meni računa frizerka 46, ji dam 50.

Se bi slabo počutila, če ne bi.

 

Zakaj ? Saj ji storitev plačaš 🙂 Ali pa gre za zgolj dobre lokalne odnose?  Če ima po ceniku navedeno  npr.  40, 43 EUR, si ji dolžna plačit samo toliko in nič več 🙂

Si ti na delovnem mestu plačana s trikgeld-tom? 🙂

Če pa ji zaokrožiš zato, da posluša še tvoj “čvek” na frizerskem stolu, da je še tvoja psihoterapevtka, potem pa…. :). ( sarkazem off)

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 27.04.2024 ob 15:18

Zakaj ? Saj ji storitev plačaš 🙂 Ali pa gre za zgolj dobre lokalne odnose?  Če ima po ceniku navedeno  npr.  40, 43 EUR, si ji dolžna plačit samo toliko in nič več 🙂

Si ti na delovnem mestu plačana s trikgeld-tom? 🙂

Če pa ji zaokrožiš zato, da posluša še tvoj “čvek” na frizerskem stolu, da je še tvoja psihoterapevtka, potem pa…. :). ( sarkazem off)

In tudi zato, ker napitnina, oz. zaokroževanje v naši državi ni uzakonjena – delodajalec oz. izvajalec  storitve, v tem primeru nudenja frizerske storitve, ni odvisen  od fiksnega in variabilnega dela ( beri: napitnine). Plačujete davek na naivne 🙂

Ja 38.43 je za davčno, tiste niti ne 2€ tringelta pa lahko date.

Odgovor na objavo uporabnika
Miška320, 27.04.2024 ob 13:23

Frizerke so največje goljufinje. Vse delajo še na črno,  po domovih , brez računa in placila davka. Razen škarij, fena in glavnika ne rabi skoraj nič drugega, niti pameti ne.

Zgleda, da je tak gl.pa, da je tebi še tisto malo pameti porezala, pa a fenom pokurila!

Kako so frizerji dragi… Pojdi k tistemu, ki ima ceno 50eur in je stvar rešena.

Kot da rabiš hoditi prav k tej…

Odgovor na objavo uporabnika
A ne gre, 27.04.2024 ob 13:27

To je pač taktika. Za tringelt. Sploh, če je brez računa. V štacunah se pa ceneje sliši 399,99 kot pa 400. Možgani ujamejo še zmer 399 in ne cent manj kot 400. Sem za ukinitev teh nežk, če so že ukinili tudi tavelike bankovce.

Pa ste ljudje res tako glupi? 2,99eur nimate za 3eur? To vas kao prevara? A če je 3,01 pa res ne boste več kupili?

Bože kaj živi med nami…

Upa, da ji boš preostanek pustila.

Odgovor na objavo uporabnika
Cena frizerja, 27.04.2024 ob 15:29

Ja 38.43 je za davčno, tiste niti ne 2€ tringelta pa lahko date.

Tudi pod razno ne – meni delodajalec tudi ne plačuje “trinkged-ta” za moje opravljeno delo.

Sem maserka in ni šans,da imam take cene. Okroglo 25,30,35…..brezveze komplicirat lajf.

A vsaj tistih 57 centov bi bilo preveč za pustit? Zato imajo take cene, da se ,,drobiž,, pusti. Aja, pa nisem frizerka

Cena striženja brez DDV je 31,5eur.

Zdej pa računejte kok je z 22 procent davka.

Joj in tebe sedaj žre, ker nisi prostovoljno pustila napitnine. Pa lahko spiš sedaj? Koliko časa te bo mora tlačila zaradi tega?

Vsi, ki mislite, da frizerka ne potrebuje pameti in veščin, doma se strižite. Kakšne škarje že imate doma, fen najbrž tudi, glavnik se pa tudi najde ali ste tako vešči, da so samo škarje in fen dovolj?

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 04.05.2024 ob 18:59

Tudi pod razno ne – meni delodajalec tudi ne plačuje “trinkged-ta” za moje opravljeno delo.

Prvič sem mislila, da si se zatipkala, pa vidim, da samo ne veš…….če že hočeš izpasti fina, nemško  je “trinkgeld”, mi so pa to malo poslovenili in je prišlo ven “tringelt”. Kaj naj bi bilo pa trinkged, pa samo ti veš.

Mene raspizdijo v Mercatorju s temi, drobiž bi prosila. Koji kuratz imate potem cene na cent, če mene fehtaš za drobiž.

V taken primeru ona nic ne da, obe pa goljufata vse ostale placnike davka.

New Report

Close