Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj hodite v hribe, v naravo, na podeželje

Zakaj hodite v hribe, v naravo, na podeželje

Nikoli ne zaparkiram nikogar. Kolikor vem imate redarje, a ne, jaz pa ne želim polniti proračuna s kaznimi.. V mesto na demonstracije? Hm, to pa še nikoli nisem bila. Treniram pa raje v naravi, ne v mestu. Od kje ti sklepaš kdo kej parkira? Jaz ponavadi opazim, da tako mestni parkirate.

Torej:
Zmoreš odogovoriti zakaj uporabljate besedo kmet kot žaljivko?

Na tak zrak se mi navajamo in žrtvujemo, da imaš ti električno oskrbo iz mestnih termoelektrarn.

Po komu polivam gnojnico? Poglej si MON. Polno žaljivk o kmetih, podeželju. V šoli: polno norčevanja, če je kdo s kmetov..
Veš direkt v naravo, si kdaj pomislila, da je lastnik tiste narave nek kmet?
Triglav je recimo v lasti Pašne skupnosti Mojstrana, vsaj Stena. Torej v lasti pastirjev :).
Mene zanima zakaj žalite kmete, preberi si moja vprašanja. Jih zmoreš odgoovriti?[/quote]

Tebi se zdi, da meščani kritizirajo kmete, meščanom pa, da kmetje pljuvajo čez meščane, posebej Ljubljančane, to je po navadi frontalni napad …. Sama sem se na to temo izven Lj precej naposlušala, tudi pripomb v stilu “kako sem fajn, čeprav sem iz LJ” …. ne vem res kdo ima večje predsodke 🙂
Ja, vem, vsak kamen na tem planetu si nekdo lasti, jasno. AMpak to ne pomeni, da ne smeš recimo posedeti na klopci v privat parku pred mojim blokom, ker smo ga namerno nezagradili. In jaz lahko skladno z zakonodajo grem v gozdove, hribe itn, pod pogojem, da ne delam škode itn (se ve kaj).

Zdej pa, kavica[/quote]

Res ne razumeš poante?
Tule gor se pojavljajo teme, kjer se non stop pojavlja besede kmet kot žaljivka. Torej me zanima zakaj.
Ne opazim teme, da bi se beseda meščan kdaj uporabljala kot žaljivka. Vidiš razliko?

Kadar pride kdo k nam iz Ljubljane na obisk, moramo cigani barake zaklenit, da ne bi kaj zmanjkalo.

Še enkrat.
Tema je namenjena vsem tistim, ki uporabljajo besedo kmet kot žaljivko, vsem tistim, ki imajo podeželske ljudi za neumne, nerazvite in podobno.
Vprašanaj niso namenjena vsem meščanom po vrsti,ampak samo tem izbrancem.

Dobr no, kaj si se sedaj zapičila v to besedo? Kako naj jaz vem? Pa četudi sem rojena Ljubljančanka.
To je tako kot da bi moške vprašala, zakaj žalijo blondinke …

Torej jih uporabljaš pa ne veš zakaj?
Ali pa si spregledala dejstvo, da je tema namenjena tistim,ki te besede uporablajjo?

Drugače pa od kje mi to?
V šoli so se otroci vedno posmehovali otrokom s podeželja, jih zmerjali.
Pa tule gor, kup tem, kjer se kmete žali.

Saj to pišejo tisti, ki ne hodijo na vas in na kmete. Čepijo v stanovanjih po blokovskih naseljih in gledajo kako jim skidajo, pometejo, itd. Hrane ne kupujejo od kmetov, nabavljajo po trgovinah. Mleko se da kupiti v tetrapaku in krav sploh ni treba. Će pa že kmetje imajo krave in molzejo mleko potem od molže tudi zaslužijo.

“Kmetje bi bili v redu folk, če hrane ne bi zaračunavali. Hrana bi morala biti zastonj in kmetje na vidnem in lahko dostopnem mestu, da bi jih nezadovoljneži lahko suvali v tazadnje..”

To zgoraj je razmišljanje mestnega kmetavzarja.

Kaj pa oz. kdo pa so kmetavzarji. Jaz sem doma na kmetih in s “kmetavzarjem-ji” zmerjam ljudi meni neljubega značaja.
kmetavzarji-osebe, ki ne po načinu življenja, ne po značajskih lastnostih ne spadajo med kmečko prebivalstvo,
-živijo po mestnih in predmestnih naseljih in ne sodijo med elitne prebivalce
– nimajo posebno visoke izobrazbe in so v glavnem tudi nezadovoljni s svojim družbenim položajem
– ker zaradi različnih vzrokov niso zmožni primerjav z družbenimi elitami, tekmujejo in se kosajo s kmečkim prebivalstvom.
-zaradi neizobraženosti in nerazgledanosti s svojimi dejanji in besedami žalijoo in pljujeo po “ta pravih kmetih”
-žrtve njihovih psovk in zbadanj pa so nemalokrat tudi kmečki otroci (pogost pojav v pol mestnih okoljih v osnovih šolah

To je v glavnem to. Sem že zdavnaj postavila to teorijo in me morda kakšne druge razlage besede kmetavzar niti ne zanimajo. Zame velja ta.

Zato da se relaksiram in imam rad naravo .V hribe pa ne hodim in tudi nebi zivel na podezelju ker priznam sem prevec na komot !

Jaz hodim zato, ker sem kmet po duši in srcu. 😉

In kaj sedaj, če nekdo misli, da so ljudje s podeželja slabše razgledani in izobraženi, potemtakem ne sme kupovati hrane? Od kod tebi ta zaključek?
Ljudje imamo mnenja, takšna in drugačna, plača pa blago tako tisti, ki milsi tako kot ti, kot tisti, ki se s tabo ne strinja …

Sama se ne obremenjujem z mnenji drugih …

In kaj sedaj, če nekdo misli, da so ljudje s podeželja slabše razgledani in izobraženi, potemtakem ne sme kupovati hrane? Od kod tebi ta zaključek?
Ljudje imamo mnenja, takšna in drugačna, plača pa blago tako tisti, ki milsi tako kot ti, kot tisti, ki se s tabo ne strinja …

Sama se ne obremenjujem z mnenji drugih …[/quote]

Glej, če imaš od nekoga tako slabo mnenje, kako lahko potem ješ tisto, kar on pridela? Ti človeka žališ, potem pa ješ, kar je on pridelal? Kako to?
Jaz tistega, ki naredi moje hlače, nimam za neumnega. Očitno je pameten, ker zna narediti hlače, jaz pa ne.

Torej kmetov ne žališ :).


Če že greš tam, kjer ni signala, potem vsaj kakšnega sposobnega moškega vzemi s sabo, da bo znal zamenjati gumo. :))
Ali pa zmontirati ketne, če bo sneg. :)[/quote]

Al misliš, da tam naokol sami nesposobni hodijo? :-)))[/quote]
To ne. Tam bolj malo okrog hodijo. 🙂
Treba je vedeti, da odsotnost signala na podeželju, ni enako, kot odsotnost signala nekje v mestu v neki kleti. 🙂

Svetujem vam ne grizite roke, ki vas hrani, ker lahko ostanete lačni.

Saj je ne. Jaz spoštujem španskega kmeta, ki mi pridela paradižnik. Spoštujem bolgarskega, ki mi krompir pridela. Makedonskega, ki prideluje papriko in lubenice, ki jih kupujem. Italijanskega, ki mi pošlje grozdje. Poljskega, ki zalaga naše mlekarne z mlekom. Ukrajinskega in madžarskega, ki slovensko tržišče zalagata z mesnimi izdelki… Kaj naj s slovenskim, pa ne vem. Razen da mu plačujem subvencije za opustitev proizvodnje ter odškodnine vsako leto zaradi uničene letine.

Saj je ne. Jaz spoštujem španskega kmeta, ki mi pridela paradižnik. Spoštujem bolgarskega, ki mi krompir pridela. Makedonskega, ki prideluje papriko in lubenice, ki jih kupujem. Italijanskega, ki mi pošlje grozdje. Poljskega, ki zalaga naše mlekarne z mlekom. Ukrajinskega in madžarskega, ki slovensko tržišče zalagata z mesnimi izdelki… Kaj naj s slovenskim, pa ne vem. Razen da mu plačujem subvencije za opustitev proizvodnje ter odškodnine vsako leto zaradi uničene letine.[/quote]

Ko besedo kmet uporabljaš kot žaljivko, ne kaže spoštovanja do tujih kmetov.

Saj je ne. Jaz spoštujem španskega kmeta, ki mi pridela paradižnik. Spoštujem bolgarskega, ki mi krompir pridela. Makedonskega, ki prideluje papriko in lubenice, ki jih kupujem. Italijanskega, ki mi pošlje grozdje. Poljskega, ki zalaga naše mlekarne z mlekom. Ukrajinskega in madžarskega, ki slovensko tržišče zalagata z mesnimi izdelki… Kaj naj s slovenskim, pa ne vem. Razen da mu plačujem subvencije za opustitev proizvodnje ter odškodnine vsako leto zaradi uničene letine.[/quote]

Ko besedo kmet uporabljaš kot žaljivko, ne kaže spoštovanja do tujih kmetov.[/quote]

Zakaj pa misliš, da je uporabljena kot žaljivka? Kje se to v napisanem vidi?

Nekajkrat sem poudarila, da sem vprašanja namenila vsem tisitm, ki uporabljajo besedo kmet žaljivka.

In kaj sedaj, če nekdo misli, da so ljudje s podeželja slabše razgledani in izobraženi, potemtakem ne sme kupovati hrane? Od kod tebi ta zaključek?
Ljudje imamo mnenja, takšna in drugačna, plača pa blago tako tisti, ki milsi tako kot ti, kot tisti, ki se s tabo ne strinja …

Sama se ne obremenjujem z mnenji drugih …[/quote]

Glej, če imaš od nekoga tako slabo mnenje, kako lahko potem ješ tisto, kar on pridela? Ti človeka žališ, potem pa ješ, kar je on pridelal? Kako to?
Jaz tistega, ki naredi moje hlače, nimam za neumnega. Očitno je pameten, ker zna narediti hlače, jaz pa ne.[/quote]

Nisi razumela. Torej ti odgovorim v tvojem stilu: potem pač ne boš prodala pridelka. Veš, je ponudba in povpraševanje. Že sedaj se kupci obračajo na tuje trge, kar se pridelkov tiče – cena.
Misliš, da pa ljudje obožujejo Kitajce? Kupijo izdelek, ker jim je – tudi – cenovno všeč.

Prevod: naj te ne žuli, kaj drugi misli – važen je denar, ki ga dobiš. Mislim, lahko mi pa daš tudi zastonj, če ti bom izrekla kompliment?

oh ja, veš mene pač daje radovednost. Mi je smešno, da žalijo nekoga, potem pa mu dajo zaslužit. Pa sem seveda radovedna zakaj?

Ali pa, da se tako ponižaš, da sprejmeš denar od nekoga, ki te žali. S tem prav kažeš svojo podrejenost.

zakaj ti bogi kmetje, šikanirani in matretirani s strani meščanov, prodajajo robo meščanom?
A vidiš sedaj nesmiselnost tvojega stališča….?

Če vem, da žali, mu 2x zaračunam in se potem smejim :).

Odpri svojo temo pa ti bom tam odgovorila. Tale pa naj bo namenjena, da nanjo odgovori tisti, ki žali kkmete, ki smatra, da smo na podeželju neumni ljudje in tako naprej.
Za svoja vprašanja pa odpri svojo temo in ti z veseljem odgovorim.

New Report

Close