Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj hodite v hribe, v naravo, na podeželje

Zakaj hodite v hribe, v naravo, na podeželje

podeželanka…kmetje niste neumni, žleht pa ste. Ti si ena žlehtnoba, se vidi po tvojem pisanju.

Zakaj, ker dvojno zaračunam čebulo in krompir človeku, ki je žaljiv do mene?

Zakaj, ker dvojno zaračunam čebulo in krompir človeku, ki je žaljiv do mene?[/quote]

Kako pa ta transakcija v resnici izgleda? Pride en Ljubljančan na tvoje dvorišče te poslat u pičko materno, ker se mu je slučajno zahotelo malo žalit podeželane, potem mu pa ti z nasmehom podtakneš malo kitajskega česna in holandskega paradižnika iz Mercatorja po dvojni ceni. In žabar to seveda kupi, da se ne bo s praznim prtljažnikom nazaj v prestolnico vozil, ali kako.

V naravo hodim zaradi rekreacije in sprostitve in ne zato da bi tam srečevala zafrustrirane podeželane.

Avtorica posta, verjetno si res “podeželanka”, ampak samo to in nič več.

Lep večer vam želi – ponosna kmetica.

Nikoli ne zaparkiram nikogar. Kolikor vem imate redarje, a ne, jaz pa ne želim polniti proračuna s kaznimi.. V mesto na demonstracije? Hm, to pa še nikoli nisem bila. Treniram pa raje v naravi, ne v mestu. Od kje ti sklepaš kdo kej parkira? Jaz ponavadi opazim, da tako mestni parkirate.

Torej:
Zmoreš odogovoriti zakaj uporabljate besedo kmet kot žaljivko?[/quote]

No, vidiš, saj gre. Jaz tudi nikoli ne ukradem ničesar in nikoli nikomur ne rečem kmet, razen, če je v resnici kmet, mislim po poklicu. Trik je v tem, da ne posplošuješ. Kreteni se najdejo povsod, kjer se najdejo ljudje. Ampak težit, da so vsi meščani/vaščani taki in taki, je neumno. To je bilo bistvo mojega odgovora. Vsa tista vprašanja so bila pa primer brezplodnosti tovrstnih razprav.

Še enkrat, nihče ti nič noče. Ne bit tko huda.

Kolikor sem danes, pa še kdaj prej brala, večinoma teme začnete podeželani, ne meščani. Z vsem ostalim osiranjem nad mesti in slabim življenjem v njih. Kdo je torej v resnici nestrpen, predvsem pa zakompleksan?

Če vem, da žali, mu 2x zaračunam in se potem smejim :).[/quote]

2x in večx tako ali tako zaračunavate, zato nekateri že dolgo ne kupujemo več pri slovenskih kmetih. Pa čeprav se zavedam, da ne gre vse metati v isti koš, ampak celo osel gre samo 1x na led.

p.s. V bistvu sem vedno bolj prepričana, da se bom pridelkom slovenskih kmetov začela prav izogibat. Ker če imate tako mnenje in tak odnos, si enega centa mojega denarja ne zaslužite. Umrla pa zaradi lakote prav tako ne bom. Je dovolj druge ponudbe, pa še prišparala bom.

New Report

Close