Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ima veliko ljudi negativen odnos do debelih ljudi?

Zakaj ima veliko ljudi negativen odnos do debelih ljudi?

Ker debelo, zašpehano enostavno ni človeku lepo. Kaka kila viška še hajd.
Zakaa se pa človek ne bi mogel pri hrani kontrolirat in jest koliko potrebuje, s tem tudi ohrani neko postavo, tako da debelost jasno kaže na njegov slab značaj v katerega je zraven prenažiranja vključena lenoba in malomarnost.

Permejdun, zakaj s pa mora skoraj vsaka tako zapustit, da po tridesetem izgleda kot klobasast svaljk ali sodček? Se pravi, da ni več pomembno kako izgledajo ali kako?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Če človek o čem nima pojma, je vsaj tiho lahko.
Če bi bilo tako lahko biti suh (ta debelim), bi bili, se ti ne zdi?
Lenih in malomarnih je pa tudi veliko suhih ljudi. Samo se ne vidi, ker niso debeli …

Odvisno od spola.
Če ima ženska preveč kg, jo napadajo, žalijo.
Če ima moški preveč kg, se ne vtikajo vanj. Še več tak moški zelo pogosto žali debele ženske. Sebe pa v ogledalu ne vidi.

Ja, s sivimi lasmi okrog hodim. LIčila se nisem nikoli.
In noge imam kosmate. Vsake toliko jih depiliram, ampak daleč od tega, da bi jih redno depilirala.
Pajkic pa ne nosim.[/quote]

Ti si dasa : )

Fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

Če človek o čem nima pojma, je vsaj tiho lahko.
Če bi bilo tako lahko biti suh (ta debelim), bi bili, se ti ne zdi?
Lenih in malomarnih je pa tudi veliko suhih ljudi. Samo se ne vidi, ker niso debeli …[/quote]

O čem pa naj ne bi imel pojma? Da še dobrih dvajset let nazaj se niso ljudje toliko masovno prenažirali in zanemarjali kot se danes? Da danes skoraj ne vidiš ženske po tridesetem, ki bi še imela obliko ženske? Razsvetli me o čem nične vem.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Če človek o čem nima pojma, je vsaj tiho lahko.
Če bi bilo tako lahko biti suh (ta debelim), bi bili, se ti ne zdi?
Lenih in malomarnih je pa tudi veliko suhih ljudi. Samo se ne vidi, ker niso debeli …[/quote]

A je kdo rekel da je lahko? Ravno v tem grmu tiči zajec……in pride do izraza karakter. Jaz bi se lahko tudi cele dneve po kavču valjala z vrečko čipsa namesto šla na zrak ali v fitnes.
Ergo? Debeli so predvsem leni in karakterno švoh.
meni taki ljudje res ne sedejo, pa se lahko repenčite kot hočete.

Če človek o čem nima pojma, je vsaj tiho lahko.
Če bi bilo tako lahko biti suh (ta debelim), bi bili, se ti ne zdi?
Lenih in malomarnih je pa tudi veliko suhih ljudi. Samo se ne vidi, ker niso debeli …[/quote]

A je kdo rekel da je lahko? Ravno v tem grmu tiči zajec……in pride do izraza karakter. Jaz bi se lahko tudi cele dneve po kavču valjala z vrečko čipsa namesto šla na zrak ali v fitnes.
Ergo? Debeli so predvsem leni in karakterno švoh.
meni taki ljudje res ne sedejo, pa se lahko repenčite kot hočete.[/quote]

Men je zate itak vseeno.
Lahko bi pa prebrala tudi zadnji stavek:
Lenih in malomarnih je pa tudi veliko suhih ljudi. Samo se ne vidi, ker niso debeli …
Marsikdo je v tej skupini ….

Če človek o čem nima pojma, je vsaj tiho lahko.
Če bi bilo tako lahko biti suh (ta debelim), bi bili, se ti ne zdi?
Lenih in malomarnih je pa tudi veliko suhih ljudi. Samo se ne vidi, ker niso debeli …[/quote]

A je kdo rekel da je lahko? Ravno v tem grmu tiči zajec……in pride do izraza karakter. Jaz bi se lahko tudi cele dneve po kavču valjala z vrečko čipsa namesto šla na zrak ali v fitnes.
Ergo? Debeli so predvsem leni in karakterno švoh.
meni taki ljudje res ne sedejo, pa se lahko repenčite kot hočete.[/quote]

Točno tako in ni opravičila, razen res redkih izjem, ki imajo težave z zdravjem.
Kako se lahko prenažira, da ima 30 ali 50 kg viška, potem pa, zdaj bom pa shujšala. Ja kaj vraga si pa ta čas, počela, je res bilo treba vse požret in navajat želodec na čedalje več hrane?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Če človek o čem nima pojma, je vsaj tiho lahko.
Če bi bilo tako lahko biti suh (ta debelim), bi bili, se ti ne zdi?
Lenih in malomarnih je pa tudi veliko suhih ljudi. Samo se ne vidi, ker niso debeli …[/quote]

O čem pa naj ne bi imel pojma? Da še dobrih dvajset let nazaj se niso ljudje toliko masovno prenažirali in zanemarjali kot se danes? Da danes skoraj ne vidiš ženske po tridesetem, ki bi še imela obliko ženske? Razsvetli me o čem nične vem.[/quote]

Tudi 20 let nazaj so bili debeli ljudje. Tudi danes je večina 30+ čist ok. Je bolj problem pri 15-25 letnicah, ki nekatere nimajo ne oblike (kot praviš) in niti zadržkov razkazovat svoje “bogastvo”. To se mi zdi veliko bolj kritično (pa seveda ni izgovor za starejše).

O čem pa naj ne bi imel pojma? Da še dobrih dvajset let nazaj se niso ljudje toliko masovno prenažirali in zanemarjali kot se danes? Da danes skoraj ne vidiš ženske po tridesetem, ki bi še imela obliko ženske? Razsvetli me o čem nične vem.[/quote]

Tudi 20 let nazaj so bili debeli ljudje. Tudi danes je večina 30+ čist ok. Je bolj problem pri 15-25 letnicah, ki nekatere nimajo ne oblike (kot praviš) in niti zadržkov razkazovat svoje “bogastvo”. To se mi zdi veliko bolj kritično (pa seveda ni izgovor za starejše).[/quote]

A daj ne bluzi no, se vidi takoj na zunaj, če je zate žensjka postava čokec, zame ni. Da poleti ko se spravite v kopalke sploh ne govorim.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Tudi 20 let nazaj so bili debeli ljudje. Tudi danes je večina 30+ čist ok. Je bolj problem pri 15-25 letnicah, ki nekatere nimajo ne oblike (kot praviš) in niti zadržkov razkazovat svoje “bogastvo”. To se mi zdi veliko bolj kritično (pa seveda ni izgovor za starejše).[/quote]

A daj ne bluzi no, se vidi takoj na zunaj, če je zate žensjka postava čokec, zame ni. Da poleti ko se spravite v kopalke sploh ne govorim.[/quote]

Si pa poleti omisli kaj drugega, če te to tako moti.
NPr. razmisli, če imaš sam/a kakšen problem, a se maš res tolk časa ukvarjat s problemi drugih.

suha al debela, le zakaj modremu ga nobena ne obdela?
grem stavit, da je majhen, plešast in debel.

Mislim, da ljudje nimamo negativnega odnosa do debelih, temveč imajo debeli negativen odnos do sebe. In tu je srž težave.

A daj ne bluzi no, se vidi takoj na zunaj, če je zate žensjka postava čokec, zame ni. Da poleti ko se spravite v kopalke sploh ne govorim.[/quote]

Si pa poleti omisli kaj drugega, če te to tako moti.
NPr. razmisli, če imaš sam/a kakšen problem, a se maš res tolk časa ukvarjat s problemi drugih.[/quote]

J apa saj ste same temo odprle, kaj bi zdaj rade, če vam človek odkrito pove zakaj vas tako gledamo z negativnim prerdznakom? In vam odgovori niso všeč, da je ddebelost vizuelno grda in hkrati pomeni labilen karakter, lenobo in zanemarjenost.

A bi moral pisat, da so vsi ti klobasasti svaljki poleti na plažah videt še lepši, kot so bili oblečene in naguban špeh vsaj delno prikrit?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ha ha f.ukfehtarja moti, da so babe debele v kopalkah. Kot da so mu kaj dolžne…

Ti kar stvaljaj skupaj z aseksualnim generalom, če vama bo lažje.[img]http://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif[/img]

Res pa ne razumem, odprete temo in ko vam človek odkrito odgovori, potem pa je pa hudič. Zakaj potem sploh sprašujete, ker se bo vedno našel nekdo, da vam bo odkrito povedal in ne lagal v obraz in vam pihal na dušo in lezel v rit kot bi vam ustrezalo……

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Če je debela, pol veš, da ji je vseeno za dedce. Ali je srečno poročena ali pa aseksualna. Suhe in vitalne so na lovu za dedci. Ampak spet verjetno ne za modrimivali.

Ej, Modrival, kaj te muči?
Se nobena vitka ne zanima zate?
Hja, vitke lahko izbirajo, a ne? Misliš, da se bo postavna bejba zanimala zate? Zakaj le?

Največji problem tukaj ima avtor! Očitno!

Jaz pa nimam več problemov z svojo debelostjo. Včasih ko sem bila še mala sem se sekirala, sedaj ko smo že starejši nimam več problemov ker sem kljub svojim kilogramom, prehodila več hribov, prekolesarila več km, videla več krajev, doživela več stvari kot bilokdo od suhih al debelih, ker me to veseli in se ne oziram na svoje kg. vedno sem imela polno snubcev in tudi sedaj imam najboljšega partnerja daleč naokoli. Skušam se znebit kilogramov zaradi zdravja in ker me jezi če ne morem v hrib dovolj hitro kot bi jaz želela, a to mene ne ustavi da ne bi šla, sem stala tudi že na najvišjem vrhu našega gorovja pa sem šla brez problemov gor z 30kg preveč. je pa res da se včasih zgodi da mi kaki novi ljudje ki me ne poznajo ne verjamejo in mislijo da se valjam cel dan po kavču ampak glejte to ni moj problem, tudi jaz si lahko mislim o njih da se valjajo cel dan po kavču, ker poznam velko suhcev ki so radi na kavču in ne morejo prelaufat 5km, ampak se s tem ne obremenjujem, če se pa oni z mano pa samo pomeni da so mi nekaj fauš.

Iz lastnih izkušenj lahko povem da je temu res tako. Sem mama 6 let staremu otroku. Praktino poleg partnerja in otroka nimam nobenega, včasih imam občutek če bi izginila iz tega planeta me ne bi nihče pogrešal (družine ne štejem zraven): Imam par kolegic iz otroštva, ki so se vse preselile v druge kraje, tako da imamo stike parkrat letno.

Živim v mestu, sem urejena itd., hodim v službo in poleg viška kg mislim da mi nič ne manjka. Pa vendar sem opazila, še ko sva bila npr. z otrokom na igrišču se ni nihče želel z mano pogovarjati, po kakšnih čudnih pogledih niti sama nisem ogovarjala ljudi in rinila v njih (nisem tak tip človeka). Sem se z tem sprijaznila. Imam krasnega sina, še bolj krasnega moža (ki je vse prej kot grd, zavaljen in neprivlačen) pa vendar me včasih prav boli, ker nimam nikogar, ki bi ga lahko povabila na kavo npr.

Tvoj post se me je zelo dotaknil, prav hudo mi j pri srcu…
Pošiljam ti en velik objem!
Srečno!

Jaz se debelih izogibam zato, ker imajo cist drugacen pogled na zivljenje kot jaz. Jaz sem za sport, aktivnost, zdravo prehrano, hrana mi ni na prvem mestu. Jem zato da zivim, in ne zivim zato da jem, kot debeli ljudje. Ne gre se mi za vizualnost, ampak za miselnost. Zaradi mene imas lahko krive noge, pleso, zamaknjene zobe, kriv nos,…to so stvari na katere clivek nima vpliva. Na debelost pa po vecini lahko vpliva vsak. In z debelim cl8vekom nimam kaj pocet.


Dvomim da imaš ti drugačen pogled na življenje.
Mogoče se le počutiš bolj vzvišenega / pomembnega?
Pa nisi, hahahahahahaha


Dvomim da imaš ti drugačen pogled na življenje.
Mogoče se le počutiš bolj vzvišenega / pomembnega?
Pa nisi, hahahahahahaha[/quote]
Ne pravim tega, kar ti pises. Nimam se za nic vec od ostalih ljudi. Niti manj. Le meni je zdravje na prvem mestu, debelim pac ni. Jaz obozujem sport, debeli ljudje po vecini ne. Meni ni hrana prioriteta, debelim pa. Ne zelim imeti povisanega cukra, povisanih vrednosti holesterola, itd. Seveda tudi mene lahko zadane kap in dobim raka, ampak te moznosti zelim zmanjsati na minimum. Debeli pac ne. In to je razlicen pogled na svet. Ni mi lezati pred tv po cel dan in jest cips. Meni to ni zivljenje. Seveda si tudi jaz privoscim kaksno tortico, ampak imam drugacen pogled nanjo kot devel clovek. Ko sem lacna, dam telesu kar potrebuje, da nahranim misice, kozo, kosti, mozgane…debeli ljudje po vecini ne razmisljajo tako. Mislijo, da so s torto potesili lakoto, ne zavedajo pa se, da telo ostaja lacno, saj je to prazna hrana. Z ocvrto hrano telo ne dobi nic, sita je le psiha. Pa se ta ne velikokrat.

New Report

Close