Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ima veliko ljudi negativen odnos do debelih ljudi?

Zakaj ima veliko ljudi negativen odnos do debelih ljudi?


Dvomim da imaš ti drugačen pogled na življenje.
Mogoče se le počutiš bolj vzvišenega / pomembnega?
Pa nisi, hahahahahahaha[/quote]

a ne, kako se človek fino počuti, če piči?

in vendar ima tale, kateremu repliciraš, še kako prav…


Dvomim da imaš ti drugačen pogled na življenje.
Mogoče se le počutiš bolj vzvišenega / pomembnega?
Pa nisi, hahahahahahaha[/quote]
Ne pravim tega, kar ti pises. Nimam se za nic vec od ostalih ljudi. Niti manj. Le meni je zdravje na prvem mestu, debelim pac ni. Jaz obozujem sport, debeli ljudje po vecini ne. Meni ni hrana prioriteta, debelim pa. Ne zelim imeti povisanega cukra, povisanih vrednosti holesterola, itd. Seveda tudi mene lahko zadane kap in dobim raka, ampak te moznosti zelim zmanjsati na minimum. Debeli pac ne. In to je razlicen pogled na svet. Ni mi lezati pred tv po cel dan in jest cips. Meni to ni zivljenje. Seveda si tudi jaz privoscim kaksno tortico, ampak imam drugacen pogled nanjo kot devel clovek. Ko sem lacna, dam telesu kar potrebuje, da nahranim misice, kozo, kosti, mozgane…debeli ljudje po vecini ne razmisljajo tako. Mislijo, da so s torto potesili lakoto, ne zavedajo pa se, da telo ostaja lacno, saj je to prazna hrana. Z ocvrto hrano telo ne dobi nic, sita je le psiha. Pa se ta ne velikokrat.[/quote]

Spet čist napačna trditev. Od kod tebi, da debelim ni pomembno zdravje? oz. da ni na prvem (ali vsaj na pomembnem) mestu?
Od kod ti ideja, da gledajo tv in jejo čips cel dan? jaz npr. tv skoraj ne gledam, čips jem zelo zelo zelo redko (ker mi ni dobr). Od kod ti ideja, da debeli počnejo vse, kar velja za “slabo” in da suhi tega ne počno? Še nisi nikoli videla debelega z več kondicije kot jo ima kateri suhi? Pa, da se razumemo – če si debel – je jasno, da nekaj delaš narobe. Če bi se tako obnašali tudi do drugih, ki nekaj delajo narobe, bi v Sloveniji zelo malo ljudi imelo kakšne prijatelje (vzemi v obzir samo alkoholike in kadilce …)

Če ti je mar do svojega zdravja narediš vse, da nisi debel. Ker debelost ogroža zdravje. Konficije imaš lahko kolikor hočeš, ti ni pogoj za zdravje. Potem pa se vprašaj zakaj si debel? Kaj delaš narobe? To popravi. In vidiš, iz tvojega prvega posta se je točno videlo da si debel, to je tista drugačna misrlnost o kateri govorim, med drugim. Če v telo vneseš manj kalorij kot jih porabiš pač ne moreš biti debel (izjeme so bolezenska presnovna stanja). Torej ali imaš prevelike obroke, prepogoste, ali pa preveč kalorične. Od korenčka pač debel ne postaneš. Napuši svoj jedilnik in velikost porcij pa ti bo jasno.

In tudi s kadilci in alkoholiki se ne družim. Drug pogled na svet kot pravim. Družim se s sebi podobnimi in tako mi ustreza.

Ma poglej sej Hitler tud ni maral drugih ras…a ne?!
Neonacisti so pa še vedno aktivni…nekak tko.

Zanimiv razvoj teme. En debel začne temo. Kjer se sprašuje, zakaj ljudje zavračajo debele. Par se jih oglasi in po pravici povedo, kaj jih moti. Pa se po njih usuje plaz žaljivk iz strani debelih. Prav tistih debelih, ki naj bi bili menda center sreče, miline in veselja. Tukaj vidimo, kako je s tem v resnici. Strahotne frustracije, zaradi katerih so pripravljeni s zadnjim dihom braniti svoj špeh. Zakaj sprašujete če vam je že vnaprej jasno, da z odgovori ne boste zadovoljni?

New Report

Close