Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj je paracetamol škodljiv? Je potem boljši Aspirin?

Zakaj je paracetamol škodljiv? Je potem boljši Aspirin?

Protibolečinsko, protivnetno, zmanjšuje povišano tel.temp.

Ob bolečinah ga ni potrebno jemati tudi oralno, pač pa čezkožno.
Pri glavobolu se zrnca raztopi v neksj vode in namaže predele, ki bolijo, razen oči. Tudi čeljust, dlesni.
Pri ostalih bolečinah pa se zrnca, kristale zmeša z nekaj kokosovega masla in namaže boleč ali vnet predel. Tako ostane na koži.
Bolečina in vnetje skoraj hipoma popusti.
Tudi pri ne več krvavečem hemoroidu. Peče dve minuti, nato olajšanje.
Imam kronično vnetje sr.ušesa, sinusov in brez tega in boraksa bi se mi že zmešalo. Ne uporabljam več nikakršnih sint.pripravkov več, mi niso potrebni. Niti antibiotikov.
HB za internet.[/quote]

Lahko nehaš malo manj agresivno reklamirati svojo poslovno idejo, prosim?

Da se ti ne zgodi enako, kot se je tisti s konopljino smolo.[/quote]

Kaj se je zgodilo tisti s konopljino smolo?

če ne drugega je dovolj da prekomerna oz. prepogosta uporaba uničuje jetra.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne govorim, da Lekadol vsebuje ali ne vsebuje paracetamol, govorim o tem, da je treba upoštevati, ali se jemljejo še kaka druga zdravila in ali se ob teh zdravilih Aspirin sploh sme jemati.
Moja starša ga npr.ob svojih zdravilih ne smeta, smeta pa Lekadol.[/quote]
Ravno starejši, posebno dementni, so pogoste žrtve teh protibolečinskih tbl.
Pač, stroka deluje nepovezano.
Vem, ker delam z dementnimi.
Škoda je zdrave, starejše ljudi dodatno obremenjevati z rizičnimi, če imamo na voljo boljša sredstva.
Ki pa niso prizvod farmacije, zato jih zdr.ne bo predpisal, žal.[/quote]

Ne delam z dementnimi, moji starši prav tako (na srečo) ne kažejo nobenih znakov demence, se pa zavedajo, kaj zaradi svojih kroničnih bolezni jemljejo in da je treba tako pri jemanju drugih dodatkov kot tudi hrane marsikaj upoštevati.

Paracetamol je vsekakor manj škodljiv kot acetilsalicilna kislina, je pa res, da je to št. 1 učinkovina v Ameriki s katero delajo samomore, saj v večjih količinah povzroči razkroj jeter. Prav tako je nevarno, če paracetamol uživajo alkoholiki, ravno zaradi tega, ker imajo jetra že tako načeta. Drugače pa je max. dnevna doza paracetamola 8 tablet po 500mg.

Research paracethamol AKA acethaminofen causes alzheimer disease…

Človek pri normalnem (raznolikem) prehranjevanju in ustrezni telesni aktivnosti ne rabi prehrambenih nadomestil. Dandanes ti vse prodajo in te poskušajo prepričati, da ti manjka kup stvari, vitaminov, mineralov, blabla… Če si bil pri zdravniku in ti naredi krvno sliko in je vse v redu, je kupovanje teh raznih vitaminov in dodatkov, četudi ‘naravnih’ izdelkov, nategancija.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Človek pri normalnem (raznolikem) prehranjevanju in ustrezni telesni aktivnosti ne rabi prehrambenih nadomestil. Dandanes ti vse prodajo in te poskušajo prepričati, da ti manjka kup stvari, vitaminov, mineralov, blabla… Če si bil pri zdravniku in ti naredi krvno sliko in je vse v redu, je kupovanje teh raznih vitaminov in dodatkov, četudi ‘naravnih’ izdelkov, nategancija.[/quote]

Za zadovoljeno dnevno količino telesa po jodu, je potrebno pojesti dnevno 9 kg rib.
Iz soli izhlapi, ker je hitro hlapljiv.
Ostane torej še alga kelp.

Človek pri normalnem (raznolikem) prehranjevanju in ustrezni telesni aktivnosti ne rabi prehrambenih nadomestil. Dandanes ti vse prodajo in te poskušajo prepričati, da ti manjka kup stvari, vitaminov, mineralov, blabla… Če si bil pri zdravniku in ti naredi krvno sliko in je vse v redu, je kupovanje teh raznih vitaminov in dodatkov, četudi ‘naravnih’ izdelkov, nategancija.[/quote]

Za zadovoljeno dnevno količino telesa po jodu, je potrebno pojesti dnevno 9 kg rib.
Iz soli izhlapi, ker je hitro hlapljiv.
Ostane torej še alga kelp.[/quote]

Ne verjemi vsega, kar prebereš na netu.

Za zadovoljeno dnevno količino telesa po jodu, je potrebno pojesti dnevno 9 kg rib.
Iz soli izhlapi, ker je hitro hlapljiv.
Ostane torej še alga kelp.[/quote]

Ne verjemi vsega, kar prebereš na netu.[/quote]
Moja ščitnica verjame.
Moja neplodna prijateljica verjame, končno ve.
Vse ženske, ki imajo policistične jajčnike, raka na rodilih, dojkah, moški z rakom na prostati verjamejo, ko so jim napravljeni testi za mikroelemente.
To verjamejo vsi onkopatologi, ki o tem opozarjajo, ne le o podhranjenosti z jodom, tudi z magnezijem, selenom itd.
To vedo tudi drugi zdravniki, npr. diabetologi, nevrologi itd.
Seznam je kot brezkončen.

Kako je pa je z ibuprofenom, ne vem če ga je kdo omenil?
Bral sem neke študije, da je za zniževanje temperature ibuprofen boljši in učinkovitejši, pa tudi proti bolečinam….

Absolutno, da je. Je pa tudi hkrati malo bolj škodljiv. A kot sem rekla, raje ibu 2 tbl in sem brez bolečin/vročine, ko je hudo, kot 8 paracetamolov, za pol toliko učinka. S tem sem si definitivno naredila manj škode. Na aspirin pa kot da sem imuna.

Absolutno, da je. Je pa tudi hkrati malo bolj škodljiv. A kot sem rekla, raje ibu 2 tbl in sem brez bolečin/vročine, ko je hudo, kot 8 paracetamolov, za pol toliko učinka. S tem sem si definitivno naredila manj škode. Na aspirin pa kot da sem imuna.[/quote]

Bral sem, da sta paracetamol in ibu nekje tam tam, parac bolj škodi jetrom, ibu ledvicam, amapk to so orng predoziranja.
Jasno velja, če jemlješ še druga zdravila, da se prej posvetuješ z dohtarjem, sicer pa tudi meni ibu precej bolj pomaga, sploh pri gripah ali recimo če imam hude muskelfibre.

Aspirin je pa sam za akne dober:)

MSM je proti bolečinam?

če šnops spiješ tut baje neha bolet:))
malce šale…tudi meni je čudno to…o MSM slišim zadnje čase več slabega kot dobrega

Ibuprofen je sigurno bolj učinkovit proti bolečinam v mišicah…res je odvisno od tipa bolečine in tudi od posameznika kako bolečino prenaša.
Je pa še pomembna razlika, da ibuprofen deluje tudi protivnetno!

Zakaj bi jemali nevarne pripravke, če je na voljo varen, MSM- naravno žveplo?
Žveplo je naravno prisotno v našem telesu, po količini prisotnosti četrti element.
Dostopa do vsake celice, tudi mutagenih, rakavih, ter tako omogoča zdravilu, navadno kisik, da pride v celico, kar drugače ni možno.

Poleg ostalega je prvenstveno analgetik, antipiretik in antiinflamatorik.
Naravna sestavina in še želodec zdravi.

Jemljemo ga oralno (pijemo) in tudi čezkožno(namažemo) pri vnetih in bolečih predelih.
Glavobol, vnetje ušes, zobobol, sklepi, mišice, vnetja živcev…
Okus ima kot pečke limon, grenivk.
Učinkuje takoj.

In kaj je potem boljše vzet pri gripi? lekadole ali kej drucga?

Kot rečeno, MSM.
Ter 6 kapljic, 3×2, lugolove raztopine, nekaj dni.

Dej ta žveplo je strupen in popolnoma nepreverjen. Jaz potem rajši vzamem tableto.

katere pa? nalgesin najbrž ne? coldrex?

sicer sem čist za naravne zadeve,sam ko me pa boli pa samo tablet prime…
jaz za glavobole že koristim lekado,ko je pa gripa pa olytabs

coldrex je super, ga je mož jemal pri gripi, oziroma pač karkoli je že imel..jaz pa tudi zadnje dneve, imam močno zabasan nos in glavobol, sinusi verjetno vneti, vročine sicer nimam..ampak se po tem počutim odlično.

Jaz ti lahko povem mojo izkušnjo pri letošnji gripi. Začelo se je popoldne z res visoko vročino. Vzela sem paracetamol in učinka ni bilo nobenega. Vročina je ostala 38 – 39. Mož je šel v lekarno in vprašal za nasvet. Pa če povem da je lekarna na Viru res top in nikoli ti ne proda nekaj kar ne potrebuješ… no in so mu svetovali, da vzamem zdravila na bazi ibuprufena, ker ima boljše učinke. Prinesel mi je Olytabs, ki je prav namenjen gripi in res mi je pomagal pri vročini in pri bolečinah v mišicah. Sicer je letošnja gripa res huda in sem še zdaj po 2 tednih utrujena in brezvoljna.


Jemljem ga že že dve leti, znanci in njihovi znanci tudi.
Seveda le 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pure Natural MSM from Pine Bark by Vitanatura.
Iščem le čiste in res naravne snovi, brez sintetike in drugih dodatkov.
Za kitajskega pa ne vem, niti ne berem.

Paracetamol za visoke vročine in hude bolečine ni primeren, ne bo nobenega efekta. Olytabs pa vsebuje kot protibolečinsko in antipiretično učinkovino čist navaden ibuprufen. Zraven je pa še en učinkovina, ki deluje na sproščanje nosne sluznice (ta isto vsebuje tudi daleron cold 3 ali coldreks), zato ob jemanju tega kakšnih operilov ipd. ne smeš uporabljati.

New Report

Close