Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj moški sami športajo, ženske pa ne?

Zakaj moški sami športajo, ženske pa ne?

Hodim sama plavat, sama kolesarit ,…

saj pravim, da zaenkrat to trenutno ne drži. Če recimo bereš Janeza Trdino, on je pisal, da so šli mladi moški peš in če so srečali žensko, ki je šla sama, so jo kar posilili in nikomur se ni zdelo, da je kaj narobe s tem. Pa v precej delih sveta, od koder se sedaj k nam selijo pretirano nakoteni mladiči, je ravno tako.
[/quote]

Ziher so kar vsako posilili, ja.

Jaz tudi sama hodim smučat, kolesarit, v gore… res pa je, da redko vidim ženske, ki bi tudi same smučale. Moških je pa dosti takih. Na kolesu pa je tudi žensk kar dosti samih, samo manj kot moških. V gorah pa mogoče celo več samih žensk srečam kot samih moških.

Ziher so kar vsako posilili, ja.
[/quote]

vsaka posiljena, je posiljena preveč. Človek težko dojame, kakšne živali so moški in v kakšnih pogojih so včasih živeli. Danes so bo bolj obrobni primerki, eni harajo tudi po monu.

Tega ti pa preprosto ne verjamem. Predlagam, da greš tudi ti kdaj v hribe, boš videla, da pišeš nesmisle. Še bolje, da greš v gore. Ko boš parkrat šla v gore, ne boš več pisala takih traparij :). Pa nič več ne boš nevoščljiva samskim kolegicam :). Res pa, da se ne boš več razumela s Polarcem.
[/quote]

Verjameš ali ne je tvoj problem. Govorim iz izkušenj z dvema “hribovkoma”, ki res nista za v družbo. Taki asocialni, vse moraš vleči ven, nič ne povesta, kar rečeta kritizirata in očitata, pa ko prideš domov iz druženja z njima, si čist izcuzan, ker prav vlečeta energijo iz ljudi. Zato se ju ogibam ker res nista ok.
In mi je čudno, ker ostale športnice, ki jih poznam, so precej boljše volje.

Verjameš ali ne je tvoj problem. Govorim iz izkušenj z dvema “hribovkoma”, ki res nista za v družbo. Taki asocialni, vse moraš vleči ven, nič ne povesta, kar rečeta kritizirata in očitata, pa ko prideš domov iz druženja z njima, si čist izcuzan, ker prav vlečeta energijo iz ljudi. Zato se ju ogibam ker res nista ok.
In mi je čudno, ker ostale športnice, ki jih poznam, so precej boljše volje.
[/quote]

Torej hočeš povedat, da si totalno vsiljiva? Si mogoče že dojela, da so družabni in nedružabni ljudje, da obstajajo tako ekstroverti kot introverti.
In verjamem, da če težiš in vlečeš stvari ven iz osebe, ki je nedružabni introvert, da te imajo poln kufer.
Veš, če je nekdo nedružaben, introvertiran, še ne pomeni, da je slab. Je pa nadvse zoprn tist, ki se vsiljuje takim ljudem in na silo nekaj ven iz njih vleče.
In kot sem že povedala: pojdi kdaj v gore, da ne boš na silo vlekla podatkov iz ljudi, ki se več kot očitno nočejo o tem pogovarjat.
In ne pozabi: sama si napisala, da moraš vleči ven iz njiju, da nič ne povesta. Torej si jasno sama napisala, da si izjemno vsiljiva in firbčna.

Verjameš ali ne je tvoj problem. Govorim iz izkušenj z dvema “hribovkoma”, ki res nista za v družbo. Taki asocialni, vse moraš vleči ven, nič ne povesta, kar rečeta kritizirata in očitata, pa ko prideš domov iz druženja z njima, si čist izcuzan, ker prav vlečeta energijo iz ljudi. Zato se ju ogibam ker res nista ok.
In mi je čudno, ker ostale športnice, ki jih poznam, so precej boljše volje.
[/quote]

Če se oseba ne želi pogovarjat, ne vleči na silo iz nje, nihče ne mara vsiljivih bab, ki težite z vprašanji nekomu, ki noče se menit z vami.

vsaka posiljena, je posiljena preveč. Človek težko dojame, kakšne živali so moški in v kakšnih pogojih so včasih živeli. Danes so bo bolj obrobni primerki, eni harajo tudi po monu.
[/quote]

Sicer se strinjam, da je vsaka posiljena preveč. Ampak tebe pa daje totalna paranoja. Da take kvasiš, da ženske hodijo skupaj na WC, ker so moški take živali, da bi kar posiljevali. Pa, da ženske ne gredo same na smučanje, ker so moški take živali, da bi jih posilili.
Take ideje pa so plod samo bolnega uma. Ja, eni moški so psihoti. Večina moških pa je čisto ok. Zato smeš sama na WC.

O kako sta pametni!
Če se zmeniš za kavo, pomeni to čvek in pogovor poteka v obe smeri. Ti nekaj rečeš, jaz nekaj rečem, ta tretja nekaj reče… To je čvek.
Zgrešili sta pa tisto, da stalno kritizirata in očitata, a ne…bereta samo kar vama paše.

Zakaj se zmeniš z nekom, če misliš biti ves čas tiho in ne sodeluješ v pogovoru?

Čakaj, ti hodiš na kavo z osebami, ki jih potem popljuvaš po netu?
In glede na tvoje pisanje, očitno to pogosto počneš?
Pa se kdaj prebereš kaj ti pišeš tu gor na monu?
Aja, pa hribolazci se nimamo za športnike. Za športnike nas imajo samo totalno zastani ljudje.

Čakaj, ti hodiš na kavo z osebami, ki jih potem popljuvaš po netu?
In glede na tvoje pisanje, očitno to pogosto počneš?
Pa se kdaj prebereš kaj ti pišeš tu gor na monu?
Aja, pa hribolazci se nimamo za športnike. Za športnike nas imajo samo totalno zastani ljudje.
[/quote]

Podala sem komentar. Še vedno stojim za svojim mnenjem, ki ga ti še dodatno potrjuješ. Kar nadaljuj, meni se ne da več ker si moje potrdila.

Podala sem komentar. Še vedno stojim za svojim mnenjem, ki ga ti še dodatno potrjuješ. Kar nadaljuj, meni se ne da več ker si moje potrdila.
[/quote]

Ja, povedala si, da se vsiljuješ osebam, ki se nočejo menit s tabo in vlečeš stvari iz njih.
Pa, da s temi osebami kofetkah, večkrat. Po svoji želji, ker v to te nihče ne more prisiliti.
In potem udrihaš po teh dveh osebah, s katerimi kofetkaš po monu.
Kdo je tu nor? Kdo te sili, da se moraš družiti z njima?
S svojim obnašanjem si jasno pokazala kak je tvoj značaj. Vsiljiva opraviljvka si. NIč drugega.

To sploh ni res. Veliko žensk se rekreira brez družbe. Redno videvam tekačice, pohodnice na nižjih hribih, plavalke v bazenu, na čase kakšno kolesarko. Enako kot moške.

V visokogorju (predvsem na bolj izpostavljenih in manj obljudenih poteh) in na smučiščih je pa na splošno manj ljudi, ki tja hodijo sami, saj je bolj varno da imaš tam nekoga, s katerim malo popazita eden na drugega in si pomagata, če pride do kakšne težave in nesreče.

Za tekačice ne vem, ker bolj po redko videvam tekače, ne gledena spol.
AMpak na kolesu je bistveno več moških kot žensk. Se je pa povečalo število kolesark v zadnjih letih,a mpak še vedeno bistveno manj kot moških.
V hribih pa bistveno več samih moških srečam kot žensk. NA smučišču isto. Moški pridejo sami smučat, ženske pa bolj redko.
V gorah pa vidim več samih žensk, kot samih moških :).


Jp, ampak pretežno pa pol stoletja stare pubertetnice “športajo” s tekcem in obvezno v črnih pajkicah, tega ne moreš zanikat. Seveda gredo tudi na kak hrib, recimo na Šmarno goro se na pol nage nastavljat, o tem je bila pa lani debata, ampak spet mora bit dovolj toplo, lepo suho vreme in ne prevroče, da se jim dve kili pudra ne zlije iz obraza po povešenih joških.😁😁😁


Jp, ampak pretežno pa pol stoletja stare pubertetnice “športajo” s tekcem in obvezno v črnih pajkicah, tega ne moreš zanikat. Seveda gredo tudi na kak hrib, recimo na Šmarno goro se na pol nage nastavljat, o tem je bila pa lani debata, ampak spet mora bit dovolj toplo, lepo suho vreme in ne prevroče, da se jim dve kili pudra ne zlije iz obraza po povešenih joških.😁😁😁
[/quote]

Od kdaj pa geji hodite na Šmarno goro se se srečavat?
A nimate nekega kluba v LJ, v mestu?

Za tekačice ne vem, ker bolj po redko videvam tekače, ne gledena spol.
AMpak na kolesu je bistveno več moških kot žensk. Se je pa povečalo število kolesark v zadnjih letih,a mpak še vedeno bistveno manj kot moških.
V hribih pa bistveno več samih moških srečam kot žensk. NA smučišču isto. Moški pridejo sami smučat, ženske pa bolj redko.
V gorah pa vidim več samih žensk, kot samih moških :).
[/quote]
Za smučišče in visokogorje bi se mi to zdelo logično in sem tudi že napisala, zakaj. Ne bom sedaj sodila za celo žensko populacijo, ampak jaz sem malo bolj pazljiva in previdna od svojega partnerja, zato zaradi varnostnega vidika v gore in na smučišče sama ne grem, medtem ko si moj partner to sicer upa (ampak jaz veliko raje vidim, da ima še koga s seboj). Očitno hodiva na druge vrhove, ker v visokogorju še nisem videla veliko žensk samih. Mogoče bi morala pogosteje v gore ;).
V gorenjskih hribih pa dostikrat vidim ženske, ki gredo na vrh same ali s psom.

Na kolesu je res več moških, ampak se mi zdi, da to tudi na splošno velja, ne samo med tistimi, ki hodijo kolesarit sami.


Za smučišče in visokogorje bi se mi to zdelo logično in sem tudi že napisala, zakaj. Ne bom sedaj sodila za celo žensko populacijo, ampak jaz sem malo bolj pazljiva in previdna od svojega partnerja, zato zaradi varnostnega vidika v gore in na smučišče sama ne grem, medtem ko si moj partner to sicer upa (ampak jaz veliko raje vidim, da ima še koga s seboj). Očitno hodiva na druge vrhove, ker v visokogorju še nisem videla veliko žensk samih. Mogoče bi morala pogosteje v gore ;).
V gorenjskih hribih pa dostikrat vidim ženske, ki gredo na vrh same ali s psom.

Na kolesu je res več moških, ampak se mi zdi, da to tudi na splošno velja, ne samo med tistimi, ki hodijo kolesarit sami.
[/quote]

Za visokogorje štekam, ampak za smučišče pa ne. Na smučišču pa so reševalci, nadzorniki, drugi smučarji. Tako, da ni panike.
Ja, kolesarjev je bistveno več kot kolesark. Tako tistih v grupi kot tistih, ki sami kolesarijo. Se pa je v zadnjih letih povečalo število žensk.
Zdaj to govorim o športnem kolesarjenju. Ne to, ko greš malo v trgovino s kolesom. Tu bi mogoče znalo biti več žensk, ki gredo v službo s kolesom ali pa v trgovino s kolesom. Moški se raje peljejo z avtom :).

Za visokogorje štekam, ampak za smučišče pa ne. Na smučišču pa so reševalci, nadzorniki, drugi smučarji. Tako, da ni panike.
Ja, kolesarjev je bistveno več kot kolesark. Tako tistih v grupi kot tistih, ki sami kolesarijo. Se pa je v zadnjih letih povečalo število žensk.
Zdaj to govorim o športnem kolesarjenju. Ne to, ko greš malo v trgovino s kolesom. Tu bi mogoče znalo biti več žensk, ki gredo v službo s kolesom ali pa v trgovino s kolesom. Moški se raje peljejo z avtom :).
[/quote]En od razlogov bi znal bit ta, da redko katero babo poznam, da sploh zna smučat. Za bicikl pa ne vem, morda je kaj v tem, da ni dovolj udoben zic za njihovo fračo in rit.😁😁 Ampak glavno , da športajo in ne žel si hudiča, že tako je pol bab teh, ki “športajo” in jih ni nič prida, niso za nobeno rabo nikjer, jih je treba še več?😁


Jp, ampak pretežno pa pol stoletja stare pubertetnice “športajo” s tekcem in obvezno v črnih pajkicah, tega ne moreš zanikat. Seveda gredo tudi na kak hrib, recimo na Šmarno goro se na pol nage nastavljat, o tem je bila pa lani debata, ampak spet mora bit dovolj toplo, lepo suho vreme in ne prevroče, da se jim dve kili pudra ne zlije iz obraza po povešenih joških.😁😁😁
[/quote]

No, tega ne vem, ampak med mlajšimi je pa fis kultura že kar malo bolj prisotna. Nas je kar veliko, ki se rekreiramo, ker nam je to v veselje ter da ohranjamo kondicijo, zdravje in dobro počutje. Ne zato, da bi imele modno revijo ali da bi šle tja, kjer bo ja čim več ljudi. Ne vem no, meni je čisto mimo hodit na nek šport z make-upom ali pa na najbolj obljudene kraje. Jaz to počnem zase, ne zaradi drugih. Če koga moti, da sem takrat zadihana in pordela v obraz in da mi lasje frčijo na vse strani, pa tudi prav. Njegov problem :-D.
Pajkice so pa za tek najbolj primerno oblačilo, o tem ni dvoma, tako da bolj rednega tekača težko vidiš v čem drugem. Boš pa takega tekača težko videl v na videz popolnoma novih, neobrabljenih in brezmadežnih supergah.

No, tega ne vem, ampak med mlajšimi je pa fis kultura že kar malo bolj prisotna. Nas je kar veliko, ki se rekreiramo, ker nam je to v veselje ter da ohranjamo kondicijo, zdravje in dobro počutje. Ne zato, da bi imele modno revijo ali da bi šle tja, kjer bo ja čim več ljudi. Ne vem no, meni je čisto mimo hodit na nek šport z make-upom ali pa na najbolj obljudene kraje. Jaz to počnem zase, ne zaradi drugih. Če koga moti, da sem takrat zadihana in pordela v obraz in da mi lasje frčijo na vse strani, pa tudi prav. Njegov problem :-D.
Pajkice so pa za tek najbolj primerno oblačilo, o tem ni dvoma, tako da bolj rednega tekača težko vidiš v čem drugem. Boš pa takega tekača težko videl v na videz popolnoma novih, neobrabljenih in brezmadežnih supergah.
[/quote]
Tekača ali tekačico? Vem, da tistih pravih športnikov, ki tečejo, ne vidiš v pajkicah. Recimo če bi vzel te iz borilnih športov, ki se tudi spravijo teči iz dvoran na prosto ali bo pozimi v trenirki, poleti v kratkih hlačah, v pajkicah pa zagotovo ne, si jih niti ne bi za živo glavo šel kupit.😁 In te črne pajkice so bolj trend kao so vse lepe v njih, kot pa nuja, dedci v pajkicah so pa videt vsaj poženščeni, če ne š kaj huje.😁😁😁 Kja pa misliš, da bi babi falilo pri teku v kratkih športnih hlačah, ali trenirki z izjemo tega, da ne bi bile vsake noge videt “fit”, ki sicer niso, edino prednost bi bila, da ne bi tako švicala.😁

Za visokogorje štekam, ampak za smučišče pa ne. Na smučišču pa so reševalci, nadzorniki, drugi smučarji. Tako, da ni panike.
Ja, kolesarjev je bistveno več kot kolesark. Tako tistih v grupi kot tistih, ki sami kolesarijo. Se pa je v zadnjih letih povečalo število žensk.
Zdaj to govorim o športnem kolesarjenju. Ne to, ko greš malo v trgovino s kolesom. Tu bi mogoče znalo biti več žensk, ki gredo v službo s kolesom ali pa v trgovino s kolesom. Moški se raje peljejo z avtom :).
[/quote]
Ja, saj kar se tiče varnosti na smučiščih je pri nas res kar dobro poskrbljeno. Zgleda imam samo jaz predsodek. Ali pa sem mogoče po celodnevnem smučanju utrujena in mi bolj paše, da nekdo drug pelje domov. Lahko bi bilo to krivo :).
In ja, jasno da govoriva o športnem kolesarjenju. Na kolesarjenju po mestu pa videvam tudi čedalje več moških kolesarjev. Marsikomu se ne ljubi iskati in plačevati parkirnega mesta, če se lahko na izbrani kraj s kolesom pripeljejo v približno enakem času. Kar je seveda zelo racionalno za tiste, ki jim avto ne predsatavlja nekekga “statusnega” simbola, s katerim se radi pokažejo pred drugimi.
Se mi zdi, da smo dostikrat ženske okrog prave priložnosti za kolesarjenje po mestu bolj izbirčne, ker si ne želimo umazati oblačil, včasih nosimo krilo ali obleko, pa ne želimo, da nam veter razmrši frizuro in podobno :D.

Moški imamo šport (tudi) za psihoterapijo in sprostitev – in ne kompliciramo. če gremo sami. Če greš sam, nič ne izgubiš (moški).

Nekatere ženske pa imate najbrž to bolj kot druženje?


Tekača ali tekačico? Vem, da tistih pravih športnikov, ki tečejo, ne vidiš v pajkicah. Recimo če bi vzel te iz borilnih športov, ki se tudi spravijo teči iz dvoran na prosto ali bo pozimi v trenirki, poleti v kratkih hlačah, v pajkicah pa zagotovo ne, si jih niti ne bi za živo glavo šel kupit.😁 In te črne pajkice so bolj trend kao so vse lepe v njih, kot pa nuja, dedci v pajkicah so pa videt vsaj poženščeni, če ne š kaj huje.😁😁😁 Kja pa misliš, da bi babi falilo pri teku v kratkih športnih hlačah, ali trenirki z izjemo tega, da ne bi bile vsake noge videt “fit”, ki sicer niso, edino prednost bi bila, da ne bi tako švicala.😁
[/quote]
Haha, kar se tiče zapisa o “fit” videzu imaš prav. Ampak če pogledaš recimo tekače na daljše razdalje, ki pretečejo kar lepo število kilometrov vsak teden, jih pa veliko teče v pajkicah in še kakšnih kompresijskih nogavicah zraven. Recimo meni osebno so pajkice za tek bolj všeč kot trenirka, ker nič ne mahedrajo naokrog in so čisto nemoteče. Se pa seveda čisto normalno da teči tudi v trenirki. Sploh če je to kot del treninga nekega drugega športa, normalno, da se ne boš vmes preoblačil, ampak se oblečeš tako, kot je najbolje za tisti šport.

O kratkih hlačah pa takole – za tek v poletni vročini so super, samo se je treba znat prav obleč. Meni se recimo kombinacija športnega modrca in kratkih hlač ne zdi ravno primerna za čisto vsako lokacijo in športno udejstvovanje…pa vem, da veliko žensk ne deli mojega mnenja.

En od razlogov bi znal bit ta, da redko katero babo poznam, da sploh zna smučat. Za bicikl pa ne vem, morda je kaj v tem, da ni dovolj udoben zic za njihovo fračo in rit.😁😁 Ampak glavno , da športajo in ne žel si hudiča, že tako je pol bab teh, ki “športajo” in jih ni nič prida, niso za nobeno rabo nikjer, jih je treba še več?😁
[/quote]

če baba zna smučat in na smučišče zaide čisto čisto sama, se gre ziher nastavljat drugim smučarjem, najbolj pa reševalcem in nadzornikom

kolega kolesar najbolj jamra, ko se pred njega naguzi kakšna kolesarka brez moža in mu potem miga spredaj, da je niti prehitet ne more

tudi, če gre baba sama v službo z biciklom ali bognedaj v trgovino, je to le z namenom rajcati druge kolesarje, pešce in sploh avtomobiliste

New Report

Close