Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj na Petrolu skoraj vedno vprašajo………

Zakaj na Petrolu skoraj vedno vprašajo………

Ja, ampak to je lepo po domače povedano tudi pospeševanje prodaje drugih izdelkov….Nekateri kupci pač spadajo v kategorijo “ovc s črednim nagonom” – Če jim ponudijo npr. rogljiček ob kavici, ga bodo kupili, ker ga drugače nebi – prodajalec pa je lepo dosegel svoje pospeševanje prodaje, za kar je bil tudi “sttreniran”. Selling strategy…..

To je skoraj enako kot tisti kupci, ki dokupujejo še izdelke s stojal pri blagajnaha samo zato, da je znesek lepo zaokrožen, da dobijo potem želene nalepke, štemplčke, ipd. ipd. In obenem na mesec potem odštejejo kar lepo vsotico denarja za stvari, ki jih drugače sploh nebi kupili ;)[/quote]

jasno da se gre za pospeševanje prodaje,saj zato pa delajo tam. a misliš da so zarad lepega? nihče te pa ne sili da kupi, le ponudi ti. tudi ko greš na obisk k babici ti ponudi kolač..sicer zastonj,a ponudi ga,ker ga hoče v promet spravit 🙂 sedaj pa je v obeh primerih odvisno če ga vzameš al pa ne.[/quote]

precej si v zmoti s svojim mišljejem – žal ne delajo tam, da pospešujejo prodajo – verjameš lahko, da bi šlo tričetrt prodajalcev na Petrolu takoj z veseljem delat kam drugam, kot pa delat dežurstva, podnevi in ponioči….Delajo zato, da lahko preživijo sebe in svoje bližnje. Tako da ne ponujaj prosim svojega prepričanja, da delajo na Petrolu samo zato, da pospešujejo prodajo :P-ker razen krvavo zaslužene plače nimajo nič od tega; tudi stimulacije od pospeševanja ne.

In tudi tvoja primerjava babičinega kolača z ponujenimi izdelki s strani prodajalca ali na stojalih pred blagajno žal ni niti najmanj primerljiva. In ja, sem kupec, ki me razne marketinške strategije ne potegnejo – tudi v trgovino grem z nakupovalnim listkom in kupim samo tisto, karje na njemu 😛 Sem pač tak redek kupec, ki jih trgovci ne marajo, ker ne sledim čredici 😛

vsakdo dela da prežive sebe in svoje bližnje, njihovo DELO na DELOVNEM mestu pa je da pospešuje prodajo. nihče ne bo gledal delavca ki bo kot mrtvak se lazil okoli in prej izgubo naredil. podjetje mora preživet. razmišlite tako no. pa pustimo debato o dobičkih in plačaš šefov za drugič.. imam občutek da bi vsi radi sedeli in da denar sam od sebe pride do vas.


Ti si pa popolnoma zgrešila z odgovorom, žal. Delavec na Petrolu ni samo pospeševalec, kot ti predvidevaš. Pa kakšno sedenje, no – noben zaposleni v trgovski branži ne bo sedel na tazadnji, če si hoče zaslužit plačilo brez kritike nadrejenih 😉


Ti si pa popolnoma zgrešila z odgovorom, žal. Delavec na Petrolu ni samo pospeševalec, kot ti predvidevaš. Pa kakšno sedenje, no – noben zaposleni v trgovski branži ne bo sedel na tazadnji, če si hoče zaslužit plačilo brez kritike nadrejenih ;)[/quote]

sem že prav razumela in povedala. vsakdo kjer dela mora zaslužit svoj kruh, tako na petrolu kot tudi drugje. edino pravilno. mislim da govoriva o isti stvari, sam ti bi rada po svoje obrnila 😉

Na Petrolu je pač tako, da ima kupec vedno prav, čeprav je tako butast, da ne ve kaj mora kupiti.
Karikirano seveda.
Inštruktorji, pa prodajalcem zbijajo osebno oceno, če ne sprašujejo, ali bi še kaj drugega in ne ponujajo stvari, ki jih rabiš ali ne rabiš!
34 let izkušenj!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Odgovor :
zakaj vprašajo, če imate še gorivo- ker če ne, ga morajo plačati – poravnati sami….
in si zamislite poln tank (100,00€)….. (kljub temu da je vprašal, če še kaj je stranka rekla da nima……….
mojemu sinu se je zgodilo… na žalost 🙁

Živjo ex kolega BLUE  RED, zelo lepo si opisal današnje stanje/psihologijo/dinamiko Petrola. Ko sem začel kot honorarc (takrat je bil to izraz za študente) na Petrolu, so bili časi mal drugačni. Med komplet SŠ sem delal na Petrolih zahodne gorenjske in dejansko je psihologija in prijaznost merilo do uspeha. To je blo cca skoraj 30 let nazaj. Bil sem rekorder v tringeltu. Če si znal s strankami…..si zmagal. Tolk denarja kot sem ga imel takrat…..ga nisem mel nikol več. Na začetku smo pa imeli takrat honorarci še rumene srajce 🙂  Lep dan želim vsem.

New Report

Close