Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj naj imajo otroke taki, ki jih ne morejo imet?

zakaj naj imajo otroke taki, ki jih ne morejo imet?

Ne samo to. Kdorkoli je srečal en sam neploden par ve, da je to skupina ljudi, ki največ naredi za to, da bi se neplodnost pozdravila. Skupina ljudi, ki je res pripravljena narediti marsikaj. Od prehrane, telovadbe, alternativnih načinov zdravljen….ne bom naštevala. Ne vem, če je še kakšna skupina ljudi, ki naredi toliko za željeni cilj. Kdor trdi drugače še ni srečal neplodnega para in širi laži.[/quote]

Kaj vse ne preberem … Gre samo za stvar motivacije! To, da je nekdo pripravljen veliko / vse storiti za nek cilj je vezano z motivacijo, ne pa neplodnostjo.
In ja otrok je velika motivacija. Kot je za koga drugega npr. motivacija, da se reši revščine. Tudi tak je pripravljen marsikaj naredit. Pa človek, ki (kakorkoli) ni zdrav / je resno bolan.[/quote]

Tako je. Gre za motivacijo, ki je pri neplodnih parih ogromna. To sem tudi jaz napisala. Eni pa srečujejo kar cela društva teh parov in upa napisati, da niso pripravljeni narediti ničesar. Laž.Ljudje s tako motivacijo naredijo še preveč in nikakor ne premalo.

Če homoseksualci stisnejo zobe in nardijo po naravni poti otroka z nasprotnim spolom, boste pa tudi proti. Saj vemo, ja. Pač si najdejo pot mimo vaših prepovedi.[/quote]

Jah zakaj pa pol spreminjamo zakon, če že sedaj gre?
In ja gre, vemo za primer enega znanega slovenca.[/quote]

Ker Primc jamra, da se otroke kupuje. Ta zakon se sam zarad njega spreminja. Sm tolk, da bo vedu 🙂

2 možnosti sta:

1. Ali samo govorita, da sta ga posvojila oba, v resnici pa ga je samo eden (vsi samski so lahko posvojili že do sedaj).

2. Ali pa sta dobila posebno odločbo, ker je ustavno sodišče odločilo, da je trenutni zakon neustaven, zato se ga tudi v vsakem primeru kmalu mora spremeniti.

ni “problem” kdo lahko otroke ima
Problem smo človeštvo, ker se preveč razmnožujemo.
Absorbcijska sposobnost Zemlje je 25 mrd folka (pa ne ob takšnem standardu – ob crkovanju)
v zadnjih 50 letih se je človeštvo podvojilo
tam cca 2030 nas bo preveč za životarjenje!!

Ne razmišljat – ti škodi.

Upam, da svojih slabih genov nisi prenesla na naslednje generacije.

Meni je pa fenomen, zakaj nekateri štepajo otroke, čeprav so nesposobni, da bi jih preživljali, jih zlorabljajo, delajo z njimi zelo grdo. Kje pa je potem tu naravna selekcija? Kakšno “dediščino” polagajo v svoje otroke?

tisti, ki vam zdi, da ste dosegli višek logičnega razmišljanja s tem, da neplodni pari ne bi smeli imeti otrok, ker jim očitno ni dano in se v to ne sme posegat in širit slabe gene ste najbrž isti, ki se taprvi bunite, ko imajo cigoti ali albanci po 10+ otrok in živijo od socialne podpore. Zakaj pa, očitno imajo tako dober genski material, da ga je treba širit, tako pravi narava in v to se ne sme posegat? A ni to ista logika?
pa še to:
– pri IVF se zmeša jajčno celico in spermije, naravna selekcija odloči kateri spermij bo prvi oplodil celico,čisto isto kot v maternici, le da je okolje drugo. Šele pri ICSI postopku izberejo spermij
– če je ženska neplodna, ker jo je njen varajoči bivši okužil s klamidijo in ima zdaj zamašene jajcevode, zakaj ne bi smela na umetno? kaj ima to z geni ali čemerkoli kar naj bi prenesla na otroke?
– glede istospolnih je pa itak toliko neresnic, manipulacije in podpihovanja sovraštva, da se mi sploh ne da…

Torej so po tvoje tisti, ki jih ne morejo imet slabi ljudje, tisti, ki pa jih imajo po 5 ali 6 in po televiziji fehtajo za denar in hrano, pa super duper perfektni, za vzgled idealni starši?
No, pa da malo razblinim tvoj idiotizem.
Otrok ima angino…ga pelješ k zdravniku.
Zlomiš si nogo…greš k zdravniku.
Źenska dobi popadke…gre v bolnico.
Boli te zob…greš k zobozdravniku.
Slabo vidiš….greš k okulistu.
Ne moreš zanosit…greš k zdravniku.

Zdaj pa ti ženski izrodek meni povej, kaj je slabega na ljudeh, ki dobijo otroka s pomočjo umetne oploditve?
Če želiš, ti napišem svoje osebne podatke, pa me v živo vprašaj zakaj imam otroka iz epruvetke. Pa mi v obraz povej, da tega nisem vredna in da sem slab človek. Ajde. Ne skrivaj se za anonimnostjo in mi to reči v obraz…na štiri oči.

Avtorica, pa kdo si ti, da sodiš drugim. Kaj ti veš, kako je to. Ljudje, kateri nimajo težav, sodijo o tem. Bog ne daj, da bi taki ljudje, kot je avtorica in njeni somišljeniki odločalo o usodi ljudi. Draga avtorica, daj poglej zadevo z drugega kota. Lej imaš zdravstvene težave in po tvojem se jih ne bi reševalo. To je isto, kot če bi človek zbolel za rakom, pa bi ga pustili umreti, ker pač narava tako hoče.

Ja draga avtorica, si me prizadela, v nosečnosti sem imela visok pritisk in če ga ne bi zdravila, bi otročka umrla, torej po naravni poti se ne bi rodila, ker so mi morali pomagati. Naj ti povem, da imam zdrava in dobra otroka, čeprav sem na koncu imela terapijo s 17-timi tabletami na dan. Ja ravno toliko, kot pokojni tast preden je zaradi srca umrl. In ti mi boš govorila, ZAKAJ imam otroke, če mi jih narava ne bi dala.

Veste, vse se vrača vse se plača, tudi tako razmišljanje in konec koncu KDO SI TI, da boš sodil/a

Človek bi lahko napisal marsikaj na tako vprašanje, posebej če spadaš med starše, ki so potrebovali zdravniško pomoč, da so prišli do otrok.
nepojasnjena neplodnost. mogoče bi bilo prav, da ostanem sama, zakaj ne?
Vendar zakaj pomagamo revežem, če ne delaš crkni, tako je v gozdu, pač če ne uloviš plena ne preživiš?

Res smo ljudje najbolj grozna živa bitja na svetu.

In draga avtorica močno upam, da se sama ne srečaš z neplodnostjo oz da se ne srečajo tvoji otroci, ker karma zna bit zaj….

Pozdravljeni,

toliko ste se razpisali o naravni selekciji in da bi morali gledati na to, ampak pri ljudeh naravna selekcija NE VELJA. Saj je vse, kar je ustvaril človek umetno. Ali je naravno, da onesnažujemo okolje, da ogrožamo živali in rastline in jih iztrebljamo, da uporabljamo mobitele, internet in večino časa živimo v virtualnem svetu? Ali je naravno, da je vedno več stresa, pritiskov družbe in takih stvari… Ravno take reči so sploh pripeljale do vedno pogostejših težav z neplodnostjo – če ne bi medicina toliko napredovala, da ne bi ponujala pomoči pri oploditvi in zanositvi, bi človeštvo sčasoma izumrlo ravno zaradi neplodnosti. Torej ja, v bistvu s pomočjo medicine sami sebe vlečemo iz dreka, ampak vse to smo si sami zakuhali in tukaj narava nima nič…

Mater, ne morem verjet, da je nekdo sposoben takih nizkotnih misli. Kdorkoli si zeli otroka, mu ga iz srca privoscim. Mogoce pa nisi mama al pa nimas prav prvinskih materinskih custev, rumena hruska?

Saj to bolečino in vse to lahko razumem. Ampak – a ste res prepričani, da je en sex iz ljubezni enak epruvatki? Jaz namreč niti slučajno nisem. Kot ni enako kosilo, ki ga skuham z ljubeznijo in konzerva, ki jo je zapakiral en mizerno plačan in cel svet preklinjajoč delavec.
Za otroka je pa skoraj vseeno, samo da je. Pokukajte še malo za ta čustva in si odgovorite na kakšno vprašanje, če si upate.

A misliš, da ljudje ki gredo na umetno oploditev pa nikoli ne seksajo iz ljubezni? Saj tudi tisti, ki lahko normalno zanosijo ne seksajo drugače “takrat” ko zanosijo (kar pa večina itak ne ve, točno kdaj so zanosili)…

Torej, kot piše takotakotako:

A misliš, da ljudje ki gredo na umetno oploditev pa nikoli ne seksajo iz ljubezni? Saj tudi tisti, ki lahko normalno zanosijo ne seksajo drugače “takrat” ko zanosijo (kar pa večina itak ne ve, točno kdaj so zanosili)…[/quote]

Upam, da veliko sexajo tudi iz ljubezni. Res pa je, da je takrat, ko gredo na umetno, ponavadi sex že čisto razčlovečen, ker mnogi leta sexajo samo še zaradi oploditve in na tisti dan, ko “morajo”. Ampak pustimo to…
Nekaj nas je, ki točno vemo, kdaj smo zanosili. Mene ni nobena nosečnost presenetila. Ne tako in ne drugače. Ja, in odnosi, ko sva si zaželela otročka so bili čisto posebni. Kot en svet obred. Težko razložim nekomu, ki mu je konzerva ista, kot sveže kuhana hrana iz lastnega vrta…

Verjemi, če bi lahko, bi jedli svežo hrano, ampak včasih preprosto ne gre po pričakovanjih in verjemi, da je za vse, ki poskušajo spočeti otroka čarobno poskušati, tudi če ne uspe, saj šele s poskušanjem v bistvu ljudje ugotovijo da imajo težave. Pač nekateri nimajo te sreče oz. možnosti, da bi naravno spočeli otroka, kar pa nikakor ne zmanjša želje po zanositvi in otroku, ampak jo kvečjemu okrepi.
Vem, kakšno trpljenje je, če ne moreš imeti otrok po naravni poti in ti pri spočetju poskušajo pomagati in se trudiš že precej let.
Tisti, ki s plodnostjo nimajo težav, pač nikoli ne morejo razumeti, kako je nam ostalim, ki hodimo po preiskavah, operacijah, postopkih in samo čakamo in čakamo in čakamo. In nikakor ne morete takih stvari primerjati s hrano ali ne vem še s čim. Te zadeve so zelo boleče za nas in ponavadi ne sodelujem na forumih in se pregovrajam, a te objave tukaj so me pa precej pogrele, prizadele in razžalostile.

To, da današnja medicina omogoča pomoč pri oploditvi nam daje vsaj upanje, da morda pa bomo nekega dne zagledali na svet prijokati svojega otroka… In ne glede na to, kar mislite, jaz verjamem da si zaslužim imeti otroke, tudi če bo njihova oploditev potekala z biomedicinsko pomočjo…

A misliš, da ljudje ki gredo na umetno oploditev pa nikoli ne seksajo iz ljubezni? Saj tudi tisti, ki lahko normalno zanosijo ne seksajo drugače “takrat” ko zanosijo (kar pa večina itak ne ve, točno kdaj so zanosili)…[/quote]

Upam, da veliko sexajo tudi iz ljubezni. Res pa je, da je takrat, ko gredo na umetno, ponavadi sex že čisto razčlovečen, ker mnogi leta sexajo samo še zaradi oploditve in na tisti dan, ko “morajo”. Ampak pustimo to…
Nekaj nas je, ki točno vemo, kdaj smo zanosili. Mene ni nobena nosečnost presenetila. Ne tako in ne drugače. Ja, in odnosi, ko sva si zaželela otročka so bili čisto posebni. Kot en svet obred. Težko razložim nekomu, ki mu je konzerva ista, kot sveže kuhana hrana iz lastnega vrta…[/quote]

Ti si isto tako bolana v glavi, kot avtorica tega posta.
Pri nama je problem partner in ja, skozi sexava iz ljubezni, ker veva, da naravno ne moreva imeti otrok. Odkar sva skupaj ne uporabljam zaščite, torej 15 let in mi bo ena kokoš tu trdila, da narediti otroka iz ljubezni med sexom ni isto, kot če ga zmešajo v epruveti. Jah, ker imaš ti verjetno zaradi tega, ker je bil naravno spočet, svojega otroka kaj bolj rada.
Mah ste ene tu gori res posebne. Ni čudno, da je neplodnost tabu tema, če ste ene tako pametne, da ne vidite dlje kot od svoje riti.

Upam, da veliko sexajo tudi iz ljubezni. Res pa je, da je takrat, ko gredo na umetno, ponavadi sex že čisto razčlovečen, ker mnogi leta sexajo samo še zaradi oploditve in na tisti dan, ko “morajo”. Ampak pustimo to…
Nekaj nas je, ki točno vemo, kdaj smo zanosili. Mene ni nobena nosečnost presenetila. Ne tako in ne drugače. Ja, in odnosi, ko sva si zaželela otročka so bili čisto posebni. Kot en svet obred. Težko razložim nekomu, ki mu je konzerva ista, kot sveže kuhana hrana iz lastnega vrta…[/quote]

Ti si isto tako bolana v glavi, kot avtorica tega posta.
Pri nama je problem partner in ja, skozi sexava iz ljubezni, ker veva, da naravno ne moreva imeti otrok. Odkar sva skupaj ne uporabljam zaščite, torej 15 let in mi bo ena kokoš tu trdila, da narediti otroka iz ljubezni med sexom ni isto, kot če ga zmešajo v epruveti. Jah, ker imaš ti verjetno zaradi tega, ker je bil naravno spočet, svojega otroka kaj bolj rada.
Mah ste ene tu gori res posebne. Ni čudno, da je neplodnost tabu tema, če ste ene tako pametne, da ne vidite dlje kot od svoje riti.[/quote]

Problematiko težav s spočetjem poznam bolje kot si misliš.
Ne, ne mislim, da imam svojega otroka kaj bolj rada. Manjka pa tvojemu določena energija, ki je nikoli ne bo imel. Kaj to dolgoročno pomeni za tvoj rod je vprašljivo. So “epruetski” otroci premalo časa na svetu, da bi lahko prepoznali vse, za kar so bili ob spočetju prikrajšani. Ne gre za ljubezen, gre za tisto, kar otrok prinese s sabo na ta svet. in česar se ne da spremeniti z ljubeznijo.
Neplodnost je tabu tema, ne ker ene ne vidimo dlje od svoje riti. Neplodnost je tabu tema, ker ste/so neplodni prikrajšani za nekaj pomembnega v življenju in se o tem nočejo pogovarjat. Imam prijatelje in znance, ki se o tem odprto pogovarjajo in so to bolečino predelali. In mnogi od njih se za umetno oploditev niso odločili, niti za posvojitev. Odločili so se najti svojo “drugo” nalogo v življenju. Seveda pa nekateri tudi imajo umetno narejene otroke.

Ti si isto tako bolana v glavi, kot avtorica tega posta.
Pri nama je problem partner in ja, skozi sexava iz ljubezni, ker veva, da naravno ne moreva imeti otrok. Odkar sva skupaj ne uporabljam zaščite, torej 15 let in mi bo ena kokoš tu trdila, da narediti otroka iz ljubezni med sexom ni isto, kot če ga zmešajo v epruveti. Jah, ker imaš ti verjetno zaradi tega, ker je bil naravno spočet, svojega otroka kaj bolj rada.
Mah ste ene tu gori res posebne. Ni čudno, da je neplodnost tabu tema, če ste ene tako pametne, da ne vidite dlje kot od svoje riti.[/quote]

Problematiko težav s spočetjem poznam bolje kot si misliš.
Ne, ne mislim, da imam svojega otroka kaj bolj rada. Manjka pa tvojemu določena energija, ki je nikoli ne bo imel. Kaj to dolgoročno pomeni za tvoj rod je vprašljivo. So “epruetski” otroci premalo časa na svetu, da bi lahko prepoznali vse, za kar so bili ob spočetju prikrajšani. Ne gre za ljubezen, gre za tisto, kar otrok prinese s sabo na ta svet. in česar se ne da spremeniti z ljubeznijo.
Neplodnost je tabu tema, ne ker ene ne vidimo dlje od svoje riti. Neplodnost je tabu tema, ker ste/so neplodni prikrajšani za nekaj pomembnega v življenju in se o tem nočejo pogovarjat. Imam prijatelje in znance, ki se o tem odprto pogovarjajo in so to bolečino predelali. In mnogi od njih se za umetno oploditev niso odločili, niti za posvojitev. Odločili so se najti svojo “drugo” nalogo v življenju. Seveda pa nekateri tudi imajo umetno narejene otroke.[/quote]

in ta energija ki baje manjka epruvetskim otrokom je na daleč vidna in dokazljiva ali jo vidiš samo ti in tvoji somišljeniki? Je to tista ista energija, ki zdravi v homeopatski vodi? zame neplodnost ni nobena tabu tema in se z lahkoto o tem pogovarjam in od trenutka ko sem zanosila z IVF se nisem več počitila za nič prikrajšano. pravzaprav sem šele skozi neplodnost začela zares ceniti čudež spočetja in življenja, če bi ratalo takoj bi se mi verjetno zdelo samoumevno, mogoče bi celo razmišljala kot ti. Zato ne samo, da se ne počutim prikrajšano, celo hvaležna sem za izkušnjo neplodnosti, ki me je veliko naučila. Recimo tudi tega, da ne bi nikoli otroka primerjala s konzervo. In kam potem spadajo otroci, ki so spočeti iz ene pijanske noči, posilstva, preračunljivosti? Tudi njim manjka energija, so tudi konzerve? ali samo malo nagnita zelenjava?

Dajte se samo še enkrat prebrat, pa se zamislite nad sabo. Na silo doseženo spočetje in s cepetanjem dosežen cilj še ne zagotavlja, da ste brezmadežni in že skoraj več vredni od običajnih smrtnikov.
Malo znanstvene fantastike? Čez sto let se bo družba počasi začela jasno razdeljevat na dvoje – na umetno robote in tistih nekaj, ki bodo narejeni še po naravni poti.
Seveda se bodo roboti imeli za nekaj več.
A zdaj obstajajo pa samo še otroci, narejeni v epruveti in tisti, ki so narejeni v pijani noči.
Zreli ljudje imamo otroke trezni. Kako pa vi, pa ne vem.

Rumena hruška, kaj tako slaboumnega pa še ne. Upam, da se ne razmnožiš.

Ko tole berem, me je sram, da živim v Sloveniji in iz napisanega se točno vidi, zakaj smo tam, kjer smo. Neverjetno kaj se vam plete po glavah namesto da bi pokazali malo, ampak res samo malo ljubezni in razumevanja. Samo zamislite se, kaj je takšen problem, da pustite drugim, da se jim izpolnijo njihove želje.

Problematiko težav s spočetjem poznam bolje kot si misliš.
Ne, ne mislim, da imam svojega otroka kaj bolj rada. Manjka pa tvojemu določena energija, ki je nikoli ne bo imel. Kaj to dolgoročno pomeni za tvoj rod je vprašljivo. So “epruetski” otroci premalo časa na svetu, da bi lahko prepoznali vse, za kar so bili ob spočetju prikrajšani. Ne gre za ljubezen, gre za tisto, kar otrok prinese s sabo na ta svet. in česar se ne da spremeniti z ljubeznijo.
Neplodnost je tabu tema, ne ker ene ne vidimo dlje od svoje riti. Neplodnost je tabu tema, ker ste/so neplodni prikrajšani za nekaj pomembnega v življenju in se o tem nočejo pogovarjat. Imam prijatelje in znance, ki se o tem odprto pogovarjajo in so to bolečino predelali. In mnogi od njih se za umetno oploditev niso odločili, niti za posvojitev. Odločili so se najti svojo “drugo” nalogo v življenju. Seveda pa nekateri tudi imajo umetno narejene otroke.[/quote]

in ta energija ki baje manjka epruvetskim otrokom je na daleč vidna in dokazljiva ali jo vidiš samo ti in tvoji somišljeniki? Je to tista ista energija, ki zdravi v homeopatski vodi? zame neplodnost ni nobena tabu tema in se z lahkoto o tem pogovarjam in od trenutka ko sem zanosila z IVF se nisem več počitila za nič prikrajšano. pravzaprav sem šele skozi neplodnost začela zares ceniti čudež spočetja in življenja, če bi ratalo takoj bi se mi verjetno zdelo samoumevno, mogoče bi celo razmišljala kot ti. Zato ne samo, da se ne počutim prikrajšano, celo hvaležna sem za izkušnjo neplodnosti, ki me je veliko naučila. Recimo tudi tega, da ne bi nikoli otroka primerjala s konzervo. In kam potem spadajo otroci, ki so spočeti iz ene pijanske noči, posilstva, preračunljivosti? Tudi njim manjka energija, so tudi konzerve? ali samo malo nagnita zelenjava?[/quote]

Hahahahaha ti veganka ti. Samo vegani so tako bolano zaverovani v to kar je od narave dano. Narava ti je dala kratko paket, boga si si. Res si si boga.
Upam it stavit, da je moje dete iz epruvet 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolj pametno in iznajdljivo, ter motorično sposobno kot tvoje .Upaš stavit? Če zmagam boš pojedla pol pišeka. Vredu?

Pardon. Narobe sem citirala. Pa saj se ve komu je namenjeno.

New Report

Close