Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj ne evtanazija????mama umira

zakaj ne evtanazija????mama umira


Recimo, da tega ne počnejo, ker tisti dan pač nimajo kaj bolj zanimivega početi, ampak, ker se umirajoči v deliriju ne zaveda, kaj počne in poškoduje sebe, opremo, ljudi okoli sebe, če si iztrga kanile, ostane brez zdravila (pikati vedno znova takšnega človeka, ki ima že zelo poškodovane žile, pa tudi ni ravno prijetno ne za pacienta ne za osebje).

Ja, sorodniki bodo zelo zadovoljni, če si bo njihov svojec za povrh v agoniji polomil še
kosti ali si prebil čelo …

Tudi jaz ne vem, kaj bi si mislil o tem, avtorica. Prav za zjokat se je, ko to bereš. Evtanazija bo v Sloveniji prepovedana, dokler ne bo en politik, ki je na zelo visokem položaju in ima ostale politike v komandi, se sam znašel v tem položaju, da bo od bolečin še hotel samo umreti … mogoče bo takrat končno se država zganila za evtanazijo.

Če se ne motim, sem bral pred časom, da v eni državi v Evropi vozijo iz ostalih držav svojce, na evtanazijo?

Jaz sem ženi in svojcem že rekel, da me naj samo ubijejo, če bom se kdaj znašel, da bom pristal na invalidskem vozičku in se še zase ne bom zavedal, ali da bom v takih bolečinah, kot tvoja mama, da še hočeš na koncu samo umreti. Zakaj bi drugim oteževal življenje, če še sam na koncu ne boš od življenja ničesar imel.

Želim vso srečo mami, da bo čim prej bolečina minila.

Ampak res,nesmiselno * zahtevat* in jo kar ob umirajočem naj se ostane.
Jaz sem mojemu očetu nekajkrat rekla ko s3m ga drzala za roko,da naj gre naj ne trpi več.

To ni življenje, to je pekel. In da razumem zdravnike, ki dajo tudi infekcijo, odrešitve. morilci smo mi, ki molimo, oseba zraven nas, pa trpi od bolečin.

Eni so pa skoraj skočili iz kože, ker je njihova mama z rakom v zadnjem stadiju – legla na tračnice in na kose šla.
[/quote]
V Sloveniji:
To pa poznam. Vsak dan je prišla po časopis. Potem pa nekaj časa ni hodila po časopis, potem pa spet in enkrat so jo našli povoženo na tirih.
V Srbiji se pa ubije največ neozdravljivo bolnih.
V bolnišnici se pa seveda bojijo, da bi jim kdo ne skočil skozi okno ali se obesil na kakšno kljuko.

Samo pošast od človeka sočloveku privošči takšno trpljenje. Jaz sem za evtanazijo, če pacient trpi in sam to želi od zdravnika.
Za dementne imajo pa v Skandinaviji vasi dementnih. Ne pa, da mu ne dovolijo niti, da bi se sam na svojo roko odpravil na oni svet.

Baje to ni humano.
Človek, ki umira, baje mora trpeti, ker se baje to zelo povezujoča in dobra izkušnja za umirajočega in bližnje.

Vsaj tako je pred nekaj tedni v podobni diskusiji bilo izraženo mnenje nasprotnikov evtanazije in mirnega umiranja človeka.
[/quote]

Tega, ki je to izjavo, bi ga pa takoj na gobec. Še nikoli ni videl, kaj pomeni, ko človek odhaja pri polni zavesti. Na koncu več ne veš, ali bo tebe prej pobralo, ki 24 ur na dan spremljaš in gledaš človeka v nečloveški bolečini ali bo končno prišla odrešitev za bolnika.

Imam pa samo eno željo in to je, da bi uzakonili tudi pri nas evtonazijo.


Recimo, da tega ne počnejo, ker tisti dan pač nimajo kaj bolj zanimivega početi, ampak, ker se umirajoči v deliriju ne zaveda, kaj počne in poškoduje sebe, opremo, ljudi okoli sebe, če si iztrga kanile, ostane brez zdravila (pikati vedno znova takšnega človeka, ki ima že zelo poškodovane žile, pa tudi ni ravno prijetno ne za pacienta ne za osebje).

Ja, sorodniki bodo zelo zadovoljni, če si bo njihov svojec za povrh v agoniji polomil še
kosti ali si prebil čelo …
[/quote]

Če je rekla, da noče več kanil in cevk…

A veste kaj je najbolj grozljivo.

Da imamo najvišjo stopnjo raka v Evropi in da se špara na morfijo očitno. Zagotovo obstaja protibolečinsko sredstvo, vprašanje je samo zakaj lažejo, da ga ni?

to je grozljivo.

Folk sploh ne dojame, da z nami delajo slabše kot s psi. Gre se za protibolečinske injekcije, ki bi nujno morale odstraniti bolečine v 21. stoletju.

Da pa tega dohtarji niso sposobni je pa totalna sramota. ŠPARAJO! Ker človek, ki je zapisan smrti, pač ne more tožiti.

Hja, takole je.

Če spokate svojca v bolnico, bo tam umiral na obroke, ker bo dobival najnižjo možno dozo opiatov, ki mu ne bodo nudili spokoja v zadnjih dneh/tednih. Razen če ne bo nabasal na kakšnega psihičnega bolnika, ki mu bo vbrizgal smrtonosni odmerek kalija (tipa Radan, ki ga bo še poslikal in onaniral ob njem) 😉 Skratka, imejte jih doma.

Resno.
Vzemite na smrt bolne svojce v zadnjih tednih, mesecih njihovega življenja domov, v njihovo domačo posteljo. Ne puščajte jih v bolnicah zato, da ne boste imeli dela z njimi.
Prilagajajte odmerke – obliže in pomirjevala, pomagajte jim, da mirno in dostojanstveno odidejo. Nihče se ne bo spotaknil ob vas, od mrliškega oglednika dalje ne….

V zadnjem stadiju se predpisuje protibolečinske obliže in pomirjevala. Če jih boste prilagajali po potrebi, se ne bo noben zdravnik spuščal v to, tako kot se ne spuščajo v oskrbo v Hospicu. Ljudje morajo umreti na čim lažji način – ampak v nekem oddelku bolnice to pač ne gre.


Kako pa naj te ubijejo, saj to je prepovedano. Začnimo s peticijo, da se to uredi.

New Report

Close