Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj reklama za blog Saše E.?

Zakaj reklama za blog Saše E.?

Evo, reklama je uspela. Veselo klikajte, saj gre iz vašega žepa, ne iz zdravstvene blagajne. Pa je problem rešen, ki je bil zato tudi postavljen, ne.Volk sit, koza cela, dinarčki bodo prihajali, zdr. blagajna ne bo oškodovana. Čudovito izpeljano.

Ja, ta reklama je prav moteča. Vsaj zame, ker ženske ne prenesem.
Nekoč mi je bila všeč, ker je bila zgovorna, navihana in duhovita sedaj se je pa popolnoma spremenila, no zgovorna je še vedno, samo kaj govori je pa druga stvar… Včeraj sploh nisem mogla verjet kakšne klati :(((

Strinjam se pa s tisto osebo, ki je napisala, da so Trenja približno tako dobra kot so gostje. Včeraj je bila oddaja kar gledljiva, solidna, ravno zaradi Kosove in Kosmove, zaradi drugih malo manj.

Kjer je dim, je tudi ogenj. Največ koristi od teh pisarij bo potegnila prav Saša! No, pa je namen dosežen!

Če je ne preneseš, zakaj se potem oglašaš???

Mani je Saša E. zelo všeč. Inteligentna,duhovita, odličen retorik, uspešna, super mamica …
Všečmi je njen nasmeh.:-)

Želim ji hiter porod in zdravega dojenčka.

Saša, srečno in dobro opravi,
Anika

Ne vem no, najbrž 40.letna noseča mati štirih otrok ne poseda cele dneve naokoli, in ji delo predstvalja še večji napor, čeprav je nosečnost morda čisto običajna in nima nekih težkih zapletov. Me zanima kakšno pesem bi pele, če bi bile v njenih čevljih.

Zakaj vse ta država ne trosi denarja, pa se nihče ne pritožuje. In me kar zmrazi ko vidim kako privoščljiva in zavistna družba postajamo.

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

Če ima Saša status privatnice, plačuje prispevke tako kot vse redno zaposlene. Tako kot vse redno zaposlene ima tudi ona pravico do bolniške, če njen ginekolog presodi, da jo potrebuje. Plačevala si jo je ves čas sama s prispevki v zdravniško blagajno, zato ne jezikajte, kot da gre kaj iz vašega žepa.

Primož, hvala za pojasnilo.
Bloga ne bom brala, zame ni zanimiv.

Me ženske, ki ne pijemo osem ur kofeta na račun davkoplačevalcev (beri državna služba) si pač ne zaslužimo bolniške. Nikoli. Jaz osebno nisem bila nikoli na bolniški. Ve, ki večkrat na leto koristite bolniško, zase, za otroke, ki imate plačan dopust, dobite za osmi marec rožice in podobno, ne morete razumeti stisko Saše ali njej podobne. Zato tudi pišete takšne kozlarije.

Primož, hvala ker si razložil, jaz bom veselo klikala na njen blog, sem si ga že tudi shranila med priljubljene, ker ji z veseljem pomagam, če le lahko in tiste, ki si niste nikoli skusile s.p. ne lapajte tja v tri dni, ker ne veste kaj to pomeni, ko si moraš sam zaslužit za prispevke in država samo pobira, ko pa mora kaj dat, pa bi te najraje odstranili ….. Saša, zakon si…… drži se in bodi tako vedra še naprej……. pa srečno pot v RIM

Tudi jaz sem si njen blog shranila med priljubljene, potem ko sem prebrala nekaj njenih zapisov in so mi bili všeč.
Ne morem pa verjeti, kakšna zloba in fovšija vre iz nekaterih. A če bi ble pa ve na bolniški, bi vam bilo pa vseeno, če je na bolniški še ona, al kaj? Žalostno.

Da pa boste vedele, kako je privatnicam in sovobodnjakom z rožicami postlano, naj vam še povem, da nam bolniška pripada šele po 30 delovnih dneh. Tko! A ste še zmeri fovš?

No, da samo še nekaj napišem, od klikanja žal ne dobi ničesar od vas. če kliknete prav vsako njeno temo od tega ne bo dobila niti centa. Tako, da nikar ne govorite, da naj veselo klikamo in bo šlo iz našega žepa.

JAz plačam fiksno ceno 39€ in klikam po mili volji, dobi vseh 39 € samo moj ponudnik internet storitev, ki tistemu, katerega klikate, ne da niti centa.
če je že kje korist, potem je to nekje popolnoma drugje.

To, da vi klikate na sistemu, jaz nič ne dobim, če pa dobim od reklame, ki je gor, je pa druga stvar in vam za to reklamo ni treba nič dati, se rpavi ne gre iz vašega žepa. In tako je pri vseh spletnih straneh, od klikanja nihče nič ne dobi, razen ponudnik.

Toliko za obrazložitev. če bo saša kaj dobila bo od vodenja oddaje, od tečaja retorike, se pravi, da bomo plačali za voditelja, ali pa da se kaj naučimo. No pa da poudarim, pa še takrat ko jo prosim mi to naredi brezplačno, ker je pač tak človek.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Ja Tinka, si pa pogruntala nekaj. Saj gre vedno 30 dni bolniške v breme delodajalca. Glede foušije pa tole: jaz konkretno je ne potrebujem več (res pa je tudi nisem veliko koristila in tudi moji otroci ne). Vedno pa pomislim na bolnike v onkološkem inštitutu, pri katerih menda zdravniki zaradi denarja, tehtajo ali bodo dali biološka draga zdravila ali ne, ker v zdravstvu ni denarja. IN POTEM BI BILE RADE NOSEČNICE CELO NOSEČNOST KAR DOMA, seveda v breme zdravstvA. In tudi tisti primer, ki ga je izpostavil Jelinčič, se mi zdi, da izhaja iz tega, da bolnišnica pač “špara”. In če vse to primerjaš, lahko rečeš samo to, da naj imajo bolniki – resno bolni prednost pred nosečnostjo, ki ni bolezen. Če država hoče povečevat število rojstev, naj pa to plačuje iz proračuna in potem jim ne bom nič več “fouš”. V Švici n.pr. frizerka, zelo v slabem nosečnostnem stanju, niti slučajno ne dobi bolniške – seveda so bagatejši od nas.
Sedaj pa tehtajte, kaj naj ima prednost v našem zdravstvu!!! Sicer pa še ena rešitev je: povečati prispevno stopnjo, ki pa bo zmanjšala med drugim tudi najnižje plače!!
To je vse moja FOUŠIJA.

Jaz naj tehtam, kdo zasluži bolniško in kdo ne? No potem bom rekla tako, da naj se ukinejo bolniške tistim, ki imajo gripo, ker so sigurno manj ogroženi kot nosečnice, ki potrebujejo bolniško (mislim na rizično nosečnost). Nosečnost sama po sebi res ni bolezen je pa lahko rizično stanje. Jaz sem v 8. tednu začela krvavet in sem imela strogo mirovanje, pa niti slučajno ne bi šla delat, pa če zaradi tega izgubim službo. No kasneje se je izkazalo, da ni hudega in sem šla delat. Tistim, ki ste imele neobremenjeno nosečnost pa samo svetujem, da ne bodite preveč pametne, ker se ne zavedate kako je, če si v poziciji, da lahko izgubiš otroka ali v poziciji ko si fizično nesposoben delat. Ne obsojajte tujo nesrečo, ker nimate pojma kako je in pazite, da ne boste kdaj v življenju na strani tistih, ki jih danes obsojate. Tiste, ki pa dobijo bolniško samo zaradi nosečnosti nimajo s tem nobene veze in sem sama proti temu. Glede Švice pa ti lahko povem, da je moja sošolka iz osnovne šole dobila bolniško v času nosečnosti iz opravičenih razlogov, dela pa kot zobna asistenka v zasebni ambulanti. Ker sva bile isti čas noseče sva se veliko pogovarjale po mailu in držale pesti druga za drugo. No, obe nosečnosti sta imele dober konec. Zato ne podpiraj svoje teorije z nekimi podatki, ki niso realni in ki ne dajejo nobene podlage temu kar trdiš.
Pa ne pozabit, da vsi plačujemo zavarovanje, tako da ni vse v breme zdravstvene blaganje. In če misliš, da denarja ni zaradi nosečnic se zelo motiš, predvsem pa ne sanjaj, da bi se onkologiji kaj bolje godilo, če bi ukinili bolniško nosečnicam.

Ja, lepo. Zdaj ste pa prišle že na rizično nosečnost. Nikjer nisem zasledila govora o rizični nosečnosti, ali pač?

Vsak ima pravico, da razmišlja po svoje. Zase vem, da se bojim, da bom kmalu rabila onkologijo in zato moj strah. In če bi pozorno pred nedavnim poslušali TV, radio, bi lahko marsikaj razbrali iz tistega sporočila (govorili so o poslovanju in veliki izgubi). Še vedno pa trdim, da so tam bolniki, nosečnice pa ne in le izjemoma, tista, ki je res v nevarnosti, da izgubi plod, naj bi bila upravičena do bolniške, ginekolog se je pred nedavnim čudil znanki, zakaj noče bolniške – halooo! Ja, to se dogaja in zato se mi vse skupaj zdi noro. Je pa res, da se to ne ponuja vsaki – moraš že kaj predstavljat. In še to: medicinska asistentka v Švici bo pa menda ja dobila bolniško, ne primerjaj jo, prosim, s frizerko.

Zobna asistenka, ne medicinska sestra. To je tista teta, ki asistira zobozdravniku pri vrtanju zob in delanju plombic. In ja imaš prav, da zobna asistenka ni primerljiva s frizerko, ker prebije manj časa na nogah. Zakaj je že bolj upravičena do bolniške?

Hudiča ste ene žleht in nevoščljive. Samo nekaj vam svetujem ne pljuvajte po ljudeh in ne želite jih slabo, ker za vsako tako rit raste palca in prej ko slej boste svojo žlehnobo in nevoščljivost dobile trojno nazaj. Uf, kar ne morem koliko hudobije je v enih! ??? Zdaj ker je Saša povedala, da ne more več delati ker je visoko noseča (prosim) je že izkoriščevalka in ne vem kaj še. Mislim haloo? Ženska si sama služi kruh s svojim znanjem in zdaj naj ima manj pravic? Ker je privatnica? Fovšljvke presnete!
Joj ste me razkurile s to vašo žlehnobo!

Lep pozdrav, Župi

… in potem bo ta ista bolnica tožila ginekologa zaradi krvavitve ali izgube otroka…
…in po forumih se bo pisalo kako so zdravniki neodgovorni, površni, nestrokovni….

Tudi tukaj HALOOOOO!

Ja, v zdravstvu primanjkuje denarja, ampak ne zaradi nosečnic, temveč zaradi raznih prisklednikov, ki pobirajo denarje, ki ga vi v življenju ne boste videle oziroma provizije pri nakupu medicinske opreme. Pa preplačuje se gradbenikom pri gradnji klinik. Tako da se s kritikami obrnite kar lepo na sistem, ki to omogoča.
Bolniške so tukaj kaplja v morje. Sicer pa vsi vplačujemo zanje in imamo pravico do njih, če je potrebno! Pika! To ni nobeno izkoriščanje, to je pravica! Zaradi tega nam trgajo pri plačah, privatniki pa plačujejo sami prispevke. O upravičenosti pa presojajo za zdaj še zdravniki, ne laična javnost.

vedno znova sem presenečena nad ženskami in odnosu ženska do ženske 🙂

ene ste res cvetke da vam ni para!
so bolniške in so bolniške … tudi v nosečnosti se med sebo razlikujejo ane. Če kaj vem je vsaka nosečnost nad 38 letom (naj me kdo popravi če se motim) avtomatično rizična … pa ni fora v tem, pač pa v tem, da recimo, če je govora o saši … enostavno ne more delat svojega posla, če ne dela ne služi, če ne služi nima od kje plačat zavarovanja ane?

moje mnenje je, da bolniške v nosečnosti sploh niso tako problematične za zdravstveno blagajno kot so bolniške kar tako na nivoju cele populacije … določeni ljudje so praktično več na bolniškah kot v službi … o tem je bilo že večkrat govora po raznih medijih … imam soseda, ki je za moje pojme zdrav, mu nič ne fali ampak dečko je bil na bolniški 15 let … ja prav ste prebrali … in po neskončnem teženju okrog vseh dohtarjev si je prislužil invalidsko penzijo … zakaj … nimam pojma, meni deluje zdrav in fit, baje pa da ne more dobro spati … in takih primerov je po moje nemalo povsod …

jaz sem prvo nosečnost kot s.p. celotno oddelala, brez dneva bolniške, drugo pa sem imela sranje in sem bila pač doma … brez kančka slabbe vesti …

če bi bilo poslovanje zdravstvene blagajne res transparentno pa bi dejansko videli kje odteka ven denar … dvomim da prednjačijo bolniške nosečnic

in ženske … kdo se bo zavzemal za pravice žensk, če ne same, združene ??

Vsaki se lahko prej ali slej zgodi, da bo potrebovala bolniško, pa je ne bo dobila …

Harvis, a niti tega ne veš, od kje se kaj financira in kdo kaj plačuje. Prosim, daj se potrudi in preberi od kje in za kaj, da boš lahko konstruktivno kritizirala(a).
Koliko denarja pa stane, če je cca 10.000 nosečnic na bolniški vsaj 5 mesecev pa je lahko pavšalno izračunat. Pa za to so drugi!!

Ja, tule se motiš.

Saša, želim ti lahek porod, obilo pozitivne energije še vnaprej, čim manj vetra tam na vašem hribu (vem, kako je zoprn), da bodo prijetni sprehodi ter seveda ZDRAVJA za vse…., na zlobne jezike pa se itak ne oziraš več, a ne?

Ja, tule se motiš.[/quote]

potem povej kako je prav 🙂

tule pa si lahko prebereš več http://www.bambino.si/nosecnost_in_dojencek/nacrtovanje_druzine/nosecnost_po_35_letu

No, pa daj mi izračunaj ti, ko si že tako pametna. Pa povej, koliko je to v primerjavi z Zidarjevo izjavo, da je pol milijona evrov zanj tako rekoč drobiž. Vzeto iz druge zgodbe, ampak pove, za kakšne cife gre. In to so cifre, ki poniknejo. Koliko je v primerjavi s tem bolniška nosečnic? Me prav zanima.

New Report

Close