Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj smo katoliki zadnje čase tako diskriminirani?

Zakaj smo katoliki zadnje čase tako diskriminirani?

Če smo dosledni, so prvi in drugi tudi tretji.

Me veseli, da imamo v svojih vrstah strpnega vedeževalca s pametjo (ki apokaliptira v temi, ki niti ni na tako grozno nizkem nivoju glede na forum)

ne se sekirat,se pa zato z verniki razumeš,pa naj bo to trgovka,čistilka,kirurg,zdravnik.:)Meni se že to dogaja ,da srečam vernika in mi polepša dan.

Seveda. Ampak samo, dokler se ne vtikajo v okolico.
Če se šteješ za člana nečesa, kar se vtika v okolico, potem pač pričakuj akcijo reakcijo.
[/quote]

Velikokrat je vernik deležen mržnje in spotikanja tudi brez vtikanja v okolico. Se v bistvu okolica vtakne vanj.

Kot drugo, zakaj taka mržnja? A vegani niso vsiljivi? Pa politiki? Trgovci? Mediji? Navdušenci nad fitnesom? Itd. Vsi prepričujejo v svoje in delajo reklamo. Pač rečeš ne hvala, me ne zanima in to je to. Zakaj je potrebno sovraštvo?

Mesarsko klanje je Evropa že dala mimo in nihče pri pravi si tega ne želi več. In na srečo mladina tudi ni več tako neumna, da bi v imenu perverznih politkov (razen par vaških straž) žrtvovala svojo mladost in življenje za neumne bitke in vojne.

Mesarsko klanje je Evropa že dala mimo in nihče pri pravi si tega ne želi več. In na srečo mladina tudi ni več tako neumna, da bi v imenu perverznih politkov (razen par vaških straž) žrtvovala svojo mladost in življenje za neumne bitke in vojne.
[/quote]

V bistvu si tega veliko ljudi želi. In neumnih imaš prav dovolj, da se bodo tudi tisti, ki jim ni do tega, prisiljeni braniti. A misliš, da sta prvi dve vojni nastali zato, ker so si ljudje na splošno to želeli?

Veliko je diskriminacije nas katoličanov, toliko je še nikoli v zgodovini ni bilo. Vidi se že po tem, da gospod župnik vozi že skoraj pet let star avto, ker zaradi diskriminacije vedno manj ljudi daruje pri sveti maši. Ne pomnim, da bi do danes kateri gospod župnik imel tako starega. Še posebej mladih ljudi je v naši župniji vedno manj. Težko je življenje za nas katoličane, diskriminacija in kristjanofobija sta vsepovsod.

Velikokrat je vernik deležen mržnje in spotikanja tudi brez vtikanja v okolico. Se v bistvu okolica vtakne vanj.

Kot drugo, zakaj taka mržnja? A vegani niso vsiljivi? Pa politiki? Trgovci? Mediji? Navdušenci nad fitnesom? Itd. Vsi prepričujejo v svoje in delajo reklamo. Pač rečeš ne hvala, me ne zanima in to je to. Zakaj je potrebno sovraštvo?
[/quote]

Če rinejo njihova prepričanja v moje zakone, imam s tem problem. In si vzamem pravico, da me motijo njihovi simpatizerji.

Ne, hvala. Me ne zanima vsakodnevno nabijanje zvonov.
Ne, hvala, me ne zanimajo cerkve sred noči, ampak bolj zvezde.
Ne, hvala, me ne zanima homofobija.
Ne, hvala, me ne zanimajo neobdavčeni zaslužki.

Kako naj se obrnem stran pri teh in podobnih stvareh? Bi vam pasalo, ja.

Precej zanimivo, kako imajo verniki prste v veliko tuzemeljskih stvareh. Kadar gre za druge.

A še ne misliš nehat utrujat? Dosadna si že. Prve tedne je bilo še malček smešno, zdaj pa samo še butasto.

Portal levih omejenih opranoglavcev, ki mislijo da so z obiskom le vaških šol pojedli vso znanost tega sveta.

A še ne misliš nehat utrujat? Dosadna si že. Prve tedne je bilo še malček smešno, zdaj pa samo še butasto.
[/quote]

Vem, da vas ateiste in grešnike moti Božja beseda, ampak Jezus nam kristjanom daje moč, da jo širimo naprej, tudi če nas diskriminirate na vsakem koraku. Bom molila za tvojo grešno dušo, Bog se te usmili.

Daj, nehaj že udbovka stara. Nisi smešna, niti zanimiva. Ne delaj se norca, večina župnikov vozi stare avte, s čim si bodo kupili nove.

Človek se vedno ima za nekaj več. Več sem od soseda, več sem od narave, več sem od medveda. Zato človek uničuje, ker se ima za več. Indijanci, Slovenci se dvesto let nazaj so spoštovali naravo in živali, ker so vedeli, da so del narave, da je narava ziva in kar je živo se spoštuje, ne uničuje. Kristjani pa ste vse pobili, molite in unicujete, ker ste samo vi nekaj več in zato imate pravico ubijati vse. Ne spoštuje te več naravo ne živali ne soseda, ker ste nekaj več.

A zdaj bo vsak pastil jokal po medijih da obstaja žnjx dokazov o domnevni diskriminaciji?

Si vis pacem, para bellum.

1. “Diskriminirani” ste, ker samega pojma ne razumete. Kar je razumljivo – po več stoletjih enoumja – vsiljevanja ene in edine prave religije. Vaša Cerkev je največji množični morilec v zgodovini. Ker te moči danes Cerkev več nima, vas prepričuje, da ste

2. “diskriminirani” tako, da krepi identifikacijo z Jezusom na križu. Morda pričakujete določene “koristi” od tega tudi vi. Če nič drugega, vsaj mazohistični užitek v tostranskem življenju. Ste “žrtve” (diskriminacije), ker se sami želite tako videti – objektivno pa nimate nobenega razloga za take ocene.

Podpis pod to

Z drugimi besedami – če Cerkev ne more neposredno vsiljevati svoje volje/politike, se danes zateka k igranju žrtve. Nihče nima nič proti vam kot vernikom (svobodna volja vsakega je, da verjame, kar želi), vendar ne “kupimo” te vaše “resnice”, kakšne žrtve, da ste.

Tu se ne gre za vero samo, ampak za družbeno moč. In RKC se težko sprijazni, da njena pač usiha. To ni problem cele družbe – ker je država ustavno ločena od Cerkve – ampak samo enega njenega segmenta. Če je Cerkev svojo (moralno) avtoriteto in moč izgubila, si je v prvi vrsti sama kriva za to, tako da je resnično smešno, da krivca išče(te) drugje.

Drugo vprašanje je, zakaj nekdo ne sprejema vaše religije/nauka na osebni ravni in ni tudi sam katolik… zagotovo ima vsak svoje dobre razloge. Vendar to, da sam nečesa osebno ne sprejemaš, še ne pomeni, da si proti nekomu. Eni so zmožni presegati binarni (črno-beli) pogled na svet.

to mora, da je šala dneva :)))

Župnik vozi – pazi to – skoraj 5 let star avto (in koliko drugih Slovencev še?). Če vse manj ljudi hodi k maši in ne daruje (za župnikov avto), je to vaš “interni” problem – in ga tako tudi rešujte. To ni diskriminacija ali “kristjanofobija”, razen če se bojite samih sebe in sovražite same sebe! Cerkev si je sama kriva za “osip” vernikov.

Izobrazite se – ne bo vaš škodilo, zagotovo ne!

Ker je nekdaj veliki ateist in komunist JJ postal veliki vernik in ker hoče v stranki, ki si jo je Pučnik zamislil kot socialdemokratsko, imet monopol nad slovenskimi verniki. Zato.
Ko bodo katoliki pokazali hrbet tej idiotski stranki, ko bo v Sloveniji zaživela kakšna prava krščanska demokracija, se bo tudi odnos do vernikov morda spremenil.

1. “Diskriminirani” ste, ker samega pojma ne razumete. Kar je razumljivo – po več stoletjih enoumja – vsiljevanja ene in edine prave religije. Vaša Cerkev je največji množični morilec v zgodovini. Ker te moči danes Cerkev več nima, vas prepričuje, da ste

2. “diskriminirani” tako, da krepi identifikacijo z Jezusom na križu. Morda pričakujete določene “koristi” od tega tudi vi. Če nič drugega, vsaj mazohistični užitek v tostranskem življenju. Ste “žrtve” (diskriminacije), ker se sami želite tako videti – objektivno pa nimate nobenega razloga za take ocene.

Podpis pod to

Z drugimi besedami – če Cerkev ne more neposredno vsiljevati svoje volje/politike, se danes zateka k igranju žrtve. Nihče nima nič proti vam kot vernikom (svobodna volja vsakega je, da verjame, kar želi), vendar ne “kupimo” te vaše “resnice”, kakšne žrtve, da ste.

Tu se ne gre za vero samo, ampak za družbeno moč. In RKC se težko sprijazni, da njena pač usiha. To ni problem cele družbe – ker je država ustavno ločena od Cerkve – ampak samo enega njenega segmenta. Če je Cerkev svojo (moralno) avtoriteto in moč izgubila, si je v prvi vrsti sama kriva za to, tako da je resnično smešno, da krivca išče(te) drugje.

Drugo vprašanje je, zakaj nekdo ne sprejema vaše religije/nauka na osebni ravni in ni tudi sam katolik… zagotovo ima vsak svoje dobre razloge. Vendar to, da sam nečesa osebno ne sprejemaš, še ne pomeni, da si proti nekomu. Eni so zmožni presegati binarni (črno-beli) pogled na svet.
[/quote]
Kako bo pa cerkev česarkoli kriva, če je le v službi boga in božja hiša ?
Cerkev le izpolnjuje božjo voljo in bog ne more biti kriv za naraščanje nevernikov in pokvarjene družbe.


Kako bo pa cerkev česarkoli kriva, če je le v službi boga in božja hiša ?
Cerkev le izpolnjuje božjo voljo in bog ne more biti kriv za naraščanje nevernikov in pokvarjene družbe.
[/quote]

Mogoče je Cerkev samo izkoristila priliko [zgodovina priča o več takih razvratnih obdobjih], medtem ko je Bog spal (morda še vedno spi, ne vemo…). Ko se bo zbudil, bo zagotovo zahteval novo (svetovno) čistko…

Če rinejo njihova prepričanja v moje zakone, imam s tem problem. In si vzamem pravico, da me motijo njihovi simpatizerji.

Ne, hvala. Me ne zanima vsakodnevno nabijanje zvonov.
Ne, hvala, me ne zanimajo cerkve sred noči, ampak bolj zvezde.
Ne, hvala, me ne zanima homofobija.
Ne, hvala, me ne zanimajo neobdavčeni zaslužki.

Kako naj se obrnem stran pri teh in podobnih stvareh? Bi vam pasalo, ja.

Precej zanimivo, kako imajo verniki prste v veliko tuzemeljskih stvareh. Kadar gre za druge.
[/quote]

Rinejo prepričanja v zakone? In kaj ti je zaradi vernikov prepovedano, kar ti bi brez njih bilo dovoljeno?

Bog, bi moralo biti ljudem narava. Ker je edini dom, ki ga imamo. Ne, mi sovražimo naravo, živali. In ravno narava, nam da, hrano in vodo. Ne raje se moli, nekomu, ki pravi, da je on.a ustvaril.a vse to. In to je najlažji nacin, da vse zaničujemo. Saj bo on.a rešila.

Daj, nehaj že udbovka stara. Nisi smešna, niti zanimiva. Ne delaj se norca, večina župnikov vozi stare avte, s čim si bodo kupili nove.
[/quote]

Ne sodelujem več z UDBO, vanjo sem bila samo infiltrirana s strani Cerkve do osamosvojitve za kontraobveščevalne namene, zdaj smo jo katoličani uspešno onesposobili. Vidiš, saj sama prepoznavaš razsežnosti kristjanofobije v Sloveniji, da Božji predstavniki tako težko živijo, to je dokaz. Ni prav, da se to dogaja, prejšnja obdobja, ko ni bilo toliko kristjanofobije (vedno smo bili preganjani, a nikoli tako kot danes), se niso gospodje župniki rabili voziti v tako starih, nevarnih in nečastnih avtomobilih. Kaj je z današnjimi ljudmi, da se ne podpre Božjih predstavnikov?

to mora, da je šala dneva :)))

Župnik vozi – pazi to – skoraj 5 let star avto (in koliko drugih Slovencev še?). Če vse manj ljudi hodi k maši in ne daruje (za župnikov avto), je to vaš “interni” problem – in ga tako tudi rešujte. To ni diskriminacija ali “kristjanofobija”, razen če se bojite samih sebe in sovražite same sebe! Cerkev si je sama kriva za “osip” vernikov.

Izobrazite se – ne bo vaš škodilo, zagotovo ne!
[/quote]

Pri tebi se prav čuti kristjanofobija. Cerkev je brezmadežna, čista kot solza in nikomur ni storila žalega, vse obtožbe so brezpredmetne! In tudi ni Cerkev kriva, da jo moderna družba diskriminira, kriv je Satan, h kateremu se je človeštvo obrnilo! Ampak prišel bo dan, ko se bo človeštvo spet spametovalo, ko se bo stopilo nazaj na Jezusovo pot in bo Cerkev spet središče življenja!

Cerkev se na splošno preveč vmešava v politiko. Če bi se ukvarjala samo z duhovnostjo, bi še šlo. JJ je pa itak uničil slovensko politično desnico in je na dobri poti, da bo še cerkev. Slovenska katoliška cerkev bi se morala uradno distancirat od politike in uradno izjavit, da ne podpirajo politike JJ. Dokler se tako drek meša, pa pač smrdi.

Pri tebi se prav čuti kristjanofobija. Cerkev je brezmadežna, čista kot solza in nikomur ni storila žalega, vse obtožbe so brezpredmetne! In tudi ni Cerkev kriva, da jo moderna družba diskriminira, kriv je Satan, h kateremu se je človeštvo obrnilo! Ampak prišel bo dan, ko se bo človeštvo spet spametovalo, ko se bo stopilo nazaj na Jezusovo pot in bo Cerkev spet središče življenja!
[/quote]

Pri tebi se pa čuti, da imaš zelo razvit smisel za humor. Ponovno – vse pohvale. Marsikomu boš polepšala dan s svojimi komentarji!

Ker so ateisti postali tako nesrečni, da so ljubosumni na vse in vsakogar, ki verjame v nekaj več.

New Report

Close