Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj smo Slovenci tako žleht?

Zakaj smo Slovenci tako žleht?

ti bom jst svoje povedu.nismo samo slovenci zleht,ni sanse,jaz mam firmo ze nekaj let 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gre vse v izvoz.pisde hudobne so totalno povsod.ti si sploh ne mores predstavljet kaksne picke so japonci al pa nemci al pa rusi! to so teski gnoji.edino kar imam jaz dobre izkusnje so usa in uk.tam biznis laufa se mi zdi da majo mal bolj razcisceno v glavi kaksna je vrednost denarja.

Sicer pa ja, v sloveniji me ignorirajo totalno!!! tega ne mores verjet !!!vsi ki so v istem biznisu.
samo jaz sem svetlobna leta pred temi pimpeki malimi, ki itak ze cel lajf samo neki fantazirajo pa sanjajo, toko da se sploh ne sekiram tudi malo ne;sem bil sicer bil pripravljen da bo tako.

me pa je prizadelo ko se je vsa zlahta obrnila od mene…pa nisem nic drugacen kot prej.

no pa mi sedaj tudi za njih dol visi, tko kot tebi ,si pa imela slab dan, pa si mal pojamrala:-)) ker slabici ne borejo vodit uspesnega biznisa.ajd drzi se pa radi se mejte doma:-))

ne hodi v ljubljano, ker to je pa teska greznica…bruh

Foušija ni omejena na nek magičen družbeni razred. Le zakaj, o zakaj, so se kralji bojevali med seboj?
Iz čistega spoštovanja in visoke morale?
[/quote]

😀
Seveda fovšija ni omejena na določen družbeni razred. Je pa med družbenimi razredi razlika v izkazovanju fovšije, kar je pogojeno z izobrazbo in vzgojo.
Tako čez palec bi rekel, da je tudi fovšija porazdeljena nekako po Gaussovi krivulji uspešnosti v družbi in da je je procentualno več med posamezniki obe ekstremov. Ljudje, ki se znajdejo nekje na sredini in ji ne poganjata stremuštvo in razočaranje na samim sabo, imajo pač manj vzgibov za fovšijo.

Ja, klasičen odgovor bedaka. Če te motijo dilerji, postani še ti diler; če te motijo pedofili, bodi še ti pedofil; če te motijo komunisti, postani še ti komunist; če te motijo zavistneži, bodi še ti fouš; če te motijo klošarji, postani še ti klošar itd.
[/quote]

Ti si pa RES ena budala,ajoj no!

Drži, SDS ni moja stranka, v bistvu sem politični brezdomec. 🙂

Kar se pa mojih prijateljev tiče, sem jih imel tako iz “ta revne” kaste, kot iz “ta bogate”. Iz tistega časa sta ostala le dva, ki sta bila sicer iz “ta revne”, sta pa oba v življenju uspela, ker sta razmišljala izven okvirov takratnih naših vrstnikov.
Ovce se podredijo večini in ne zmorejo koraka čez nevidne meje… Svoje ideje, pa čeprav napačne, za njih celo škodljive pa bodo branili do zadnjega. Včasih delujejo enako kot raki v vedru – če se kdo povzpe previsoko in bi morda lahko pobegnil iz vedra, ga drugi potegnejo nazaj.
Pa še to: V času, ko je bil oče zaprt in brez dela, sem tudi sam okusil konkretno pomanjkanje. Na srečo ni trajalo prav dolgo.
[/quote]

No vidiš, tud jst ne volim tisto stranko, ki jo volim zaradi njihovega kao programa, ki ga obljubljajo na predvolilnih shodih . Nekako vedno iščem zdravo sredino. Mi ne bi bil recimo noben problem volit Ns.., tam se mi zdijo kolikor toliko normalni ljudje ampak ne gre, ker vidim Tonina, ki mi deluje kot prodana rit jajatu. Glavni motiv za udeležbo na volitvah, mi je da oddam gjas proti jajatu, pa njegovm klonom, grims, Logar, Mahnič, Gorenjak itd. in ljudem, ki ga obožujejo… Ampak spet, če s(d)s na demokratičnih volitvah z jajatom na čelo zmaga s 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}+ prednostjo na volitvah, kaj se tukej more, moral še bi navadit na življenje pod to diktatorsko stranko, ki imajo sebe za prvo razredne, pola pridejo drugi na vrsto.. z njihovim idolom na čelu na žalost… Včasih je bil druže Tito, ki je bil čist ok., človek, dalo se ga je poslušat in gledat, imel je karizmo, kot politični vodja (vem, da večina s(d)s ovc takoj, ko vidi to ime znori s klasiko povojnih pobojev), v primeru zmage jajatove stranke bi imeli pa odvratnega Twito ta, ki se ga ne da niti gledat, se manj oa poslušat. Treba se bi prilagoditi na diktarske vatle v življenju naslednjih 30 let na 30 podlage, tukej se pa hec konca zarad enoumja, dobesedno…

Obstajamo tudi nežleht Slovenke.

Ostajate tudi Slovenke z jajci med nogami.

Očitno je na vaseh in malih krajih tega ogromno. Ko sem hodila v oš so se vtikovali. Potem kolikor se je le dalo sem se jih začela na veliko izogibati. Mislim res bolano, ko sta pa od dveh sošolcev iz oš bili družini s fajn firmami pa jim vsi v fit lezli in za hrbtom govorili sicer, ampak so se pred njimi vseeno delali ker so od nekdaj že doma v tej vasi. Če si priseljen nekam in ne že od nekdaj tam doma to je vse kar šteje. Zdaj delam in sodelujemo v nekem kraju več pol 30 min od našega kraja. Na začetku zgledalo na novi lokaciji vse super duper. Kasneje se je pa izkazalo kako so eni žleht in nagajajo namerno in svinjajo ti tam okoli dobesedno s smetmi ne brez heca res. Ampak vidiš da to delajo taki tudi drugim, ne samo tebi. Ker takšne barabe pač so. Šele ko si nekje dlje časa vidiš kdo je kdo. Se pa takoj vidi ko pridejo iz mesta k tebi kot stranke so čisto drugi kot iz nekih vasi ki jih vse podrobno zanima iz kje si, kako ti gre itd. Res se vtaknejo v vse in ne tisti ko to pišejo ne pretiravajo niti približno. 1x pride ena družina saj me je vrglo na rit so mi vse vedno od nas povedat(so ravno taki prišli ki so 2km od nas doma stran in prišli v ta kraj kjer delamo). Oni mi vse od nas razlagali ma vedli vse od nule. Meni se niti približno ni sanjalo kdo so ta familija za čudo. Se je takoj vidlo da neki verniki in tudi vtikovanje kdaj bom imela družino itd da njen sin je mojih let in vse jo je zanimalo o meni. Sin mi je pa nakazal da se zanimam zanj. Ljudje brez heca a če ne doživiš ne vrjameš. Res je vse možno. Jaz se kjerkoli sem živela nisem nikoli brigala v druge kaj in kak živijo in delajoin me je vedno zanimal kar je moje in moji ljudje in sem živela že vsepovsod v Sloveniji da ne bo pomote. Kjer ne vejo dosti o tebi je res boljše in da si drugje in ne v domačem kraju če si na vasi doma seveda. Ali v kakem malem mestu ali kraju tudi zna bit malo butasto no če vsi vejo vse. In ja meni tudi ne paše tak način ljudi jao prijazni ljudje ja so to za ene v resnici pa so vsiljivi in vljudno prijazni kao vse za njihovo dobro da izvejo vse in ker nisi na njihovem nivoju valda ne kapiraš kaj bi jim to bilo tako pomembno. Uglaunem po celi Slo imam kolege, frende. Večinoma s temi bližnjimi sosedi pa bolj take odnose pač po potrebi kot se mi zdi oz. samo kolkor je treba in nič več pač ker več mi ni jih za imet ali bi mi bili stranka ali ne. Imam svoj krog in to fajni krog ljudi in ne pogrešam tak vsiljiv tip ljudi ki vse vedno vejo in jih vsak drek briga 🙂

Jaz ti verjamem, ker imamo v naši vasi isti primer. Ko je postal uspeše z najboljšimi plačami v kraju so mu vsi metali polena pod noge (direktorji ostalih podjetij, očinska uprava…). V začetku se je trudil in daroval veliko denarja za ureditev igrišča, za nakup gasilskega avta, za obnovo cerkve, za razna društva. Vendar je bil odgovor vedno kar naj da saj ima denar. Potem si je rekel zakaj že in je prenehal z dobrodelnostjo. Ni se odselil, ampak se je še razširil in ga briga kaj ostali govorijo o njemu. Tudi do delavcev ni več isti. Postal je tak, kot so hoteli ostali.

Tudi moji starši so imeli podjetje in sem včasih imela take občutke. Da me pač vsi grdo gledajo. Pred časom pa sem sina peljala v šolo. Z avtom. Ne vem, kaj je bil razlog, ampak na usta sem si nadela nasmešek, tak rahel, nisem se prav smejala. Tisti dan me je pozdravilo toliko ljudi, prav pomahali so mi. Sem bila prav presenečena, potem sem pomislila, da so najbrž mislili, da se smehljam njim. Tisti dan sem se zamislila in ugotovila, da mogoče sem res malo preveč resna in da tak kot si ti do ljudi, taki so ljudje do tebe. Čeprav živim v manjšem kraju, nisem že leta slišala, da bi kaj govorili o meni. Pa vem, da to ne pomeni, da se ne govori, ker o vseh se govori, ampak nihče mi ne pove. Trudim se biti prijazna, ne govorim o drugih, tako da mi tudi drugi ne govorijo nič. Pa razmisli malo, kako se vi obnašate do drugih. Podjetniki pogosto dajejo vtis vzvišenosti. Ne pogovarjajo se s sosedi, pa čeprav je mogoče razlog ta, da “se držijo zase”, ker mislijo, da jih drugi ne marajo. Pa ravno to je tisto, kar daje še bolj občutek, da se imate za nekaj več. Jih pa poznam nekaj, še posebej z vasi, ki te prav razorožijo s prijaznostjo. Še posebej do sosedov se prav trudijo, ker vedo, da so odnosi pomembni.
Daj malo razmislite, kakšni se vi kažete okolici. kakšni ste vi do drugih? Če boste sovaščane podcenjevali, ne morete pričakovati, da bodo oni do vas drugačni.

Torej si tudi ti ena tistih, ki živiš od tujih žuljev – najemnin. Krvavo potrebuješ tuj denar, da se lahko imaš za več od njih, čeprav te oni futrajo. Tipično.
[/quote]

Ne ne živi od tujih žuljev. Živi od svojih žuljev. Živi od SVOJE hiše, ki jo je SAMA postavila in uredila in jo oddaja ljudem, ki tega niso naredili in so najemniki. Ona jim da plac za živet, oni njej denar. Tako to gre. Ti verjetno misliš da bi morala ona to sedaj zastojn ljudem dajat :). Jih pa groza od groze izkorišča in hoče plačilo za to da uporabljajo NJENE prostore. Verjetno ti isto misliš da avtomehanik, ki ti popravi avto živi od TVOJIH žuljev ne od svojega dela. Vsi živijo od tujih žuljev. Ti pa seveda živiš od svojih žuljev 🙂

Ne ne živi od tujih žuljev. Živi od svojih žuljev. Živi od SVOJE hiše, ki jo je SAMA postavila in uredila in jo oddaja ljudem, ki tega niso naredili in so najemniki. Ona jim da plac za živet, oni njej denar. Tako to gre. Ti verjetno misliš da bi morala ona to sedaj zastojn ljudem dajat :). Jih pa groza od groze izkorišča in hoče plačilo za to da uporabljajo NJENE prostore. Verjetno ti isto misliš da avtomehanik, ki ti popravi avto živi od TVOJIH žuljev ne od svojega dela. Vsi živijo od tujih žuljev. Ti pa seveda živiš od svojih žuljev 🙂
[/quote]
Točno tako. Nekateri sanjajo, da bojo zastonj živeli v tuji lastnini. Vprašajo naj se zakaj ne pričakujejo od svoje mamice da živijo pri njej zastonj. Popolni tujci bi jim pa po njihovo morali dati stanovanje zastonj. Bolano razmišljanje nedoraslih vecnih otrok.

Saj nismo.
Tu pa tam se najde kako gnilo jajce, tako kot v službi.
Odvisno od večine. Lahko bedake utišajo ali pa se nalezejo opravljanja.

Tu, na MON smo vsi korenjak in se upamo streljazi bedarije. V resnici nismo taki.
Vsako opravljanje, sledi hujskanje, je nevarno, ker lahko preide v fizične obračune.

Ne ne živi od tujih žuljev. Živi od svojih žuljev. Živi od SVOJE hiše, ki jo je SAMA postavila in uredila in jo oddaja ljudem, ki tega niso naredili in so najemniki. Ona jim da plac za živet, oni njej denar. Tako to gre. Ti verjetno misliš da bi morala ona to sedaj zastojn ljudem dajat :). Jih pa groza od groze izkorišča in hoče plačilo za to da uporabljajo NJENE prostore. Verjetno ti isto misliš da avtomehanik, ki ti popravi avto živi od TVOJIH žuljev ne od svojega dela. Vsi živijo od tujih žuljev. Ti pa seveda živiš od svojih žuljev 🙂
[/quote]

Ne ne ne ne, privatniki govorijo, da oni preživljajo svoje zaposlene, javno upravo, socialkarje, upokojence in vse ostale. Če gremo po tej logiki, privatnike (kamor spadajo tudi stanodajalci) preživljamo kupci blaga in storitev ter najemniki. Če udarimo bojkot, je konec njihovega uspeha, firme grejo v stečaj, stanodajalcem pa banke zarubijo nepremičnine, ker ni več stanarin za poplačilo kreditov. Tako preprosto je to.

Razmišljaš mogoce, da bi napisala kakšno knjigo o svojem poslovnem uspehu? Jaz bi jo takoj kupila.

https://youtu.be/_HnNFARSjhc

Ljudje so zlobni! ( eni ostanejo ljudje po vseh preizkušnjah, drugi pa postanejo satani). Denar s tem nima nič.

Slovenci smo zato tako zleht narod, ker smo že od pamti veka hlapci. Nikoli ne bom bil oprostil Dolfiju, da je izgubil 2 svetovno vojno. To malo pod Alpsko deželo bi moral zravnati v pepel. Meni npr. ta golazen (rdecekozci) že pol stoletja nagajajo in mi grenijo življenje. Upam no da se bodo vsi ti komunajzerji cvrli v peklu.

sdds sekta je tipičen primer zlovenčkov

Uh… saj SDS ne ravna nič drugače. Gre za mehanizem upravljanja z beketajočimi množicami.
Zakaj pa se ne najde nekdo, neka stranka, ki bi bil/bili sposobni drugačnega pristopa? Zato, ker takih beketajoče množice ne razumejo, s z njimi ne morejo poistovetiti. Jbg… mene levaki vedno tlačijo k SDS, SDS-jevci pa k levakom, a oboji ne dojamejo, da me ne eni, ne drugi v političnem smislu ne zanimajo. Podprl bom pa vsakogar, ki se bo zavzemal za vitko državo in prosti trg.
[/quote]


[/quote]

Ni ravno tipičen primer, so pa dovolj nespretni, da jih mediji vsakič znova najdejo.

Zanimivo, da smo žleht samo do svojega naroda. Do tujcev smo pa pa full prijazni.

no, no..
ne preveč “srat”..
vse je to zapuščina juge..
kjer so te s “kladvom po glavi” če si malo “pokukal” iz povprečja…kulak..
ta zavest je ostala in se sedaj tako kaže..
poleg tega, smo navajeni delat, in vemo da “imeti nekaj” je zapuščina nekaj generacij..
z prihodom načina “sve čemo da se dogovorimo”..je jasno vse to postalo nezanimivo..
ni to kar od včeraj

Hm… če potegnem paralele z mojo mladostjo, so bili tako fovšljivo nastrojeni vedno lumpenproletarci, ki jim je bil glavni cilj življenja priti skozi z maksimalnim iztržkom in minimalnim vložkom – beri: Cel dan bi ob pivu šmfali tiste, ki so bili sposobnejši od njih.
Jbg… mene so, razen par izjem, izločili iz družbe takoj, ko so očeta zaprli in večina teh še danes zastopa, tako kot prej, ikone prejšnjega, totalitrnega režima.
[/quote]

“ki jim je bil glavni cilj življenja priti skozi z maksimalnim iztržkom in minimalnim vložkom “

to je smisel kapitalizma. A če to počne delodajalec, je uspešen in hvale vreden podjetnik? Če pa to počne navaden državljan, pa je lenuh, socialkar in delomrznež? Hoteli ste kapitalizem in zdaj vas moti, ker se tudi drugi ravnajo kapitalistično, ne samo vi.


Sem napisala, ko imamo poslovno stik s lokalnim prebivalstvom, pride vse njihovo sovraštvo ven. Torej, poslovno ne zasebno sodelovanje .
[/quote]

Najbrž gre za kakšne dobavitelje ali podizvajalce, ki – o groza – iz same fovšije nočejo spustit cen ali celo delat in robe lifrat zastonj.

New Report

Close