Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj so trgovine zaprte v nedeljo, 20. maja? Je res kakšen praznik?

Zakaj so trgovine zaprte v nedeljo, 20. maja? Je res kakšen praznik?

Sem pred časom govorila s parimi trgovkami, pa nobeni ni do dela v nedeljo. Kje torej so tiste, ki jim je kratena pravica do dela? In zakaj ne bi bile v nedeljo odprte tudi upravne enote, avtomehanične delavnice, banke, knjižnice, zavarovalnice. Glede na sodne zaostanke bi morala delati tudi sodišča.

Sem pred časom govorila s parimi trgovkami, pa nobeni ni do dela v nedeljo. Kje torej so tiste, ki jim je kratena pravica do dela? In zakaj ne bi bile v nedeljo odprte tudi upravne enote, avtomehanične delavnice, banke, knjižnice, zavarovalnice. Glede na sodne zaostanke bi morala delati tudi sodišča.

Ravno tukaj je ena napisala, da je takšna. Seveda, če nalašč spregledaš, potem ne moreš videti.

Na prejšni strani, za tiste res slepe:

da ne morete delat v nedeljo, a vam vse dedci naredijo in prinesejo k riti? spravite se kuhat pospravljat, peglat pa ne boste same sebi odveč.

zato, ker v gostilne folk ne hodi iz živega dolgčasa sedet in gledat, ker take lastniki hitro sterajo, ker od njih nimajo nič….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Malo si zgrešila point. Ne govorimo tukaj o tem, da ljudje ne bi zmogli zdržat brez trgovin v nedeljo, ampak o tem, ali je prav, da Spar kot razlog, zakaj bo trgovina v nedeljo zaprta, navaja CERKVENI praznik.

Binkošti so po izvoru cerkveni praznik, res je – tako kot Božič in Velika noč (ja, vem da se oba praznika pravilno napiše z malo začetnico). Ampak tako kot Božič in Velika noč so tudi Bonkošti dela prost dan po zakonodaji RS:

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina?urlid=2005112&stevilka=4916

Spar torej ravna povsem pravilno; enako, kot lahko zapre trgovine 8. februarja, jih lahko tudi na binkoštno nedeljo.
Za državni praznik se razume, za cerkvenega pa ni tako samoumevno.
[/quote]

Kot vem so spar, lidl in hofer neslovenske firme v zasebni lasti, kar nima zveze z državo.
Če spoštuejjo cerkvene praznike, je to njihova odločitev.

Trgovci (delodajalci) so lani podpisali novo kolektivno, po kateri se 10 dni ne dela. Izjema so mini trgovine, bencinske črpalke … Vse večje trgovine morajo spoštovati, ne glede na to, kdo je lastnik.


[/quote]

Jaz sem tista, ki bi rada delala vse sobote in nedelje, pa tudi ponoči, vendar mi sedaj ne pustijo in prepovedujejo…
Bom zamenjala službo, ker trenutno delam V javni upravi!

Jaz sem tista, ki bi rada delala vse sobote in nedelje, pa tudi ponoči, vendar mi sedaj ne pustijo in prepovedujejo…
Bom zamenjala službo, ker trenutno delam V javni upravi!
[/quote]

Jaz tudi delam v javni upravi. Nihče mi ne brani, da pridem v službo ob sobotah, nedeljah in praznikih. In večkrat v službo na te dneve tudi grem, kot tudi še marsikateri sodelavec. Seveda mi teh ur nihče ne plača, ampak bolj pomembno je, da je delo opravljeno, pa še mir imam. Torej se 20. aprila kar lepo odpravi v svojo službo. Tudi jaz se verjetno bom.

Jaz tudi delam v javni upravi. Nihče mi ne brani, da pridem v službo ob sobotah, nedeljah in praznikih. In večkrat v službo na te dneve tudi grem, kot tudi še marsikateri sodelavec. Seveda mi teh ur nihče ne plača, ampak bolj pomembno je, da je delo opravljeno, pa še mir imam. Torej se 20. aprila kar lepo odpravi v svojo službo. Tudi jaz se verjetno bom.
[/quote]

20. maja

Jaz tudi delam v javni upravi. Nihče mi ne brani, da pridem v službo ob sobotah, nedeljah in praznikih. In večkrat v službo na te dneve tudi grem, kot tudi še marsikateri sodelavec. Seveda mi teh ur nihče ne plača, ampak bolj pomembno je, da je delo opravljeno, pa še mir imam. Torej se 20. aprila kar lepo odpravi v svojo službo. Tudi jaz se verjetno bom.
[/quote]
Malo imaš težave z datumi, kar pa je glede tvoje izobrazbe popolnoma opravičljivo 😎

Glejte, morda pa so trgovci zaprli trgovino v nedeljo, 20.5.2018, ker je hkrati praznik in nedelja. Za 7 ur dela mora delodajalec prodajalcu plačat okrog 40 €, za 7 ur dela v nedeljo mora delodajalec prodajalcu plačat okrog 40 €.
A si predstavljate sedaj, da bi moral delodajalec prodajalcu plačat 80 € za 7 ur dela – ker je hkrati nedelja in praznik – prodal pa bi toliko izdelkov, kot “navadne” nedelje?

Popravek:

Glejte, morda pa so trgovci zaprli trgovino v nedeljo, 20.5.2018, ker je hkrati praznik in nedelja. Za 7 ur dela na praznik mora delodajalec prodajalcu plačat okrog 40 € dodatka, za 7 ur dela v nedeljo mora delodajalec prodajalcu plačat okrog 40 € dodatka.
A si predstavljate sedaj, da bi moral delodajalec prodajalcu plačat 80 € za 7 ur dela – ker je hkrati nedelja in praznik – prodal pa bi toliko izdelkov, kot “navadne” nedelje?

Malo mimo, pa vseeno.
Glede na razumevanje teme in blesariye odgovorov.
O moj bog!

V nedeljo je plačano najbolje. A tebi desc dnar v rit tišči ali služiš svojega? Poleg tega pa to velja tudi za samohranilke in samohranilce, da zdaj na najbolje plačan dan NE SMEJO delat.

Pa še ena je napisala: v nedeljo najlažje najdeš varstvo za otroka, da lahko greš delat. Torej, dvakratna katastrofa, neumnost in škodljivost za samohranilce z bolnimi/mladimi otroki.

Pa binkošti gor dol, to je čisto vseeno zdaj, da je v nedeljo zaprto ni nikakršen problem, dosti večji problem je, da se diskriminira matere in samohranilce, ki jih zdaj na najbolje plačan dan sploh ne pustijo zraven in ne smejo delat. Če je to pošteno, sem jaz papež.

NISO drz.praznik!!!

Mislim.. fajn se delate norca. Koliko vas je takih, ki ne bi hoteli delat tisti dan, ki je dvojno plačan? Ker dnarja pa res nočemo, v službo hodimo za hobi, dvojna urna postavka, brezveze.

Popravek:

Glejte, morda pa so trgovci zaprli trgovino v nedeljo, 20.5.2018, ker je hkrati praznik in nedelja. Za 7 ur dela na praznik mora delodajalec prodajalcu plačat okrog 40 € dodatka, za 7 ur dela v nedeljo mora delodajalec prodajalcu plačat okrog 40 € dodatka.
A si predstavljate sedaj, da bi moral delodajalec prodajalcu plačat 80 € za 7 ur dela – ker je hkrati nedelja in praznik – prodal pa bi toliko izdelkov, kot “navadne” nedelje?
[/quote]

Daj nehajte že. To je cerkveni praznik, dodatki so za državne praznike.

Ja pajade. Vse tuje firme se prilagajajo okolju, kjer poslujejo.

logika pa je povsem izpuhtela.
Imamo državne praznike in dela proste dneve !!! … a bo šlo al naj še kaj linkam ☺


Jst sm pa zato,da so tudi ZD, urgence in ostalo zaprto. Ker takile kot si ti, kr neki nakladate. Zakaj razen za primere, ko gre za življenje ali smrt ne bi zaprli vsega zdravstva. Tistih nekaj nujnih bi pa na Urgenco iz vse Slovenije s helikopterjem prepeljali, ostalo pa zaprli! In zdravstveno osebje je veliko bolj izgorelo kot ene trgovke s katerim se vsi ukvarjate. Ker pa gre za vaše riti, bi moralo zdravstvo delati ves čas, a ne?
[/quote]

Se strinjam. Ne vem zakaj se je treba toliko ravno s trgovkami ukvarjati in zakaj je treba njim spreminjati delovni čas. In kaj je trgovka v Sparu več kot trgovka na Petrolu, ki mora pa še vedno delat ob nedeljah?
Naj potem to velja za vse. V bolnicah bodo bolniki ob nedeljah dobivali suho hrano, ker kuharji ne bojo delali, saj je nedelja. Enako velja za domove za ostarele. Nege tudi ne bo, razen za življenjsko ogrožene. Pa nobenega dežurnega zdravnika za vaše sončke. Boste že počakali do ponedeljka. Pa ko se vam bo avto pokvaril sredi ceste…jah, smola, poskrbite zanj. Vlečna služba pride šele v ponedeljek zjutraj. Pa če bo pocila plinska cev pred vašo hišo… spet smola, bo šla pač hiša v luft, dežurni na plinarni ne delajo. Pa na sladoled tud ne boste peljale svojih slončkov v nedeljo, ker bo vse zaprto.
NEdelje niso samo za trgovke.

Daj nehajte že. To je cerkveni praznik, dodatki so za državne praznike.
[/quote]
dodatek za nedeljo ali dodatek za praznik se izključujeta. no moreš hkrati dobit obeh, če se praznik prekrije z nedeljo

New Report

Close