Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj so trgovine zaprte v nedeljo, 20. maja? Je res kakšen praznik?

Zakaj so trgovine zaprte v nedeljo, 20. maja? Je res kakšen praznik?

Se strinjam. Ne vem zakaj se je treba toliko ravno s trgovkami ukvarjati in zakaj je treba njim spreminjati delovni čas. In kaj je trgovka v Sparu več kot trgovka na Petrolu, ki mora pa še vedno delat ob nedeljah?
Naj potem to velja za vse. V bolnicah bodo bolniki ob nedeljah dobivali suho hrano, ker kuharji ne bojo delali, saj je nedelja. Enako velja za domove za ostarele. Nege tudi ne bo, razen za življenjsko ogrožene. Pa nobenega dežurnega zdravnika za vaše sončke. Boste že počakali do ponedeljka. Pa ko se vam bo avto pokvaril sredi ceste…jah, smola, poskrbite zanj. Vlečna služba pride šele v ponedeljek zjutraj. Pa če bo pocila plinska cev pred vašo hišo… spet smola, bo šla pač hiša v luft, dežurni na plinarni ne delajo. Pa na sladoled tud ne boste peljale svojih slončkov v nedeljo, ker bo vse zaprto.
NEdelje niso samo za trgovke.
[/quote]

….. in to napiše ena iz JU, ki cel teden dopoldan kofetka in kadi ter čaka, kdaj bo končala službo!

….. in to napiše ena iz JU, ki cel teden dopoldan kofetka in kadi ter čaka, kdaj bo končala službo!
[/quote]

Ne, to piše ena, ki dela tudi ob nedeljah in praznikih.

Ne, to piše ena, ki dela tudi ob nedeljah in praznikih.
[/quote]
Potem bi sedaj delala, ne pa visela na MON-u!

Trgovci testirajo koliko Slovencev bo preživelo če so ob nedeljah trgovine zaprte …


dodatek za nedeljo ali dodatek za praznik se izključujeta. no moreš hkrati dobit obeh, če se praznik prekrije z nedeljo
[/quote]

Ja, kje pa to piše? Poznam eno drugo področje, kjer dobiš dodatek za nedekjsko delo + dodatek za praznik (hkrati, za isti dan).

Je praznik 20 maj je svetovni dan čebel.

Evo, da si boste lahko čez leto malo splanirale, kdaj v nakupe:

https://www.zsss.si/spremembe_aneks_sdts/

Tiste dni je prišla nadme Gospodova roka. Gospod me je po duhu peljal ven in me postavil v sredo doline, ki je bila polna kosti. Peljal me je krog in krog ob njih: glej, bilo jih je silno veliko po dolini in glej, zelo suhe so bile. Rekel mi je: »Sin človekov, ali lahko te kosti oživijo? « Rekel sem: »Gospod Bog, ti veš!« Tedaj mi je rekel: »Prerokuj nad temi kostmi in jim reci: ›Suhe kosti, poslušajte Gospodovo besedo! Tako govorí Gospod Bog tem kostem: Glejte, poslal bom duha v vas in boste oživele. S kitami vas bom obdal in dal, da bo zrastlo meso na vas. Prevlekel vas bom s kožo in vam dal duha, da boste oživele. Tedaj boste spoznali, da sem jaz Gospod.‹«

Prerokoval sem, kakor mi je bilo ukazano. Ko sem prerokoval, je nastal šum. In glej, hrup: kosti so se približale druga drugi. Videl sem: glej, že so bile kite na njih, zrastlo je meso in koža se je razpela čeznje po vrhu. Duha pa ni bilo v njih. Tedaj mi je rekel: »Prerokuj duhu, prerokuj, sin človekov, in reci duhu: ›Tako govorí Gospod Bog: Od štirih vetrov pridi, duh, in dihni v te pobite, da oživijo!‹« Ko sem prerokoval, kakor mi je bilo ukazano, je prišel vanje duh. Oživele so in se postavile na noge: silno velika vojska. Rekel mi je: »Sin človekov, te kosti so vsa Izraelova hiša. Glej, govorijo: ›Naše kosti so usahnile, naše upanje je splahnelo, uničeni smo.‹ Zato prerokuj in jim reci: ›Tako govorí Gospod Bog: Glejte, jaz odprem vaše grobove, dvignem vas iz vaših grobóv, o moje ljudstvo, in vas pripeljem v Izraelovo deželo. Spoznali boste, da sem jaz Gospod, ko odprem vaše grobove in vas dvignem iz vaših grobóv, o moje ljudstvo. Svojega duha vdihnem v vas, da boste oživeli, in vas spet postavim na vašo zemljo. Tedaj boste spoznali, da sem jaz, Gospod, govóril in stóril, govorí Gospod.‹«

Bo treba najti neko odprto trgovino. Da pokažemo, da ne maramo cerkvenih praznikov, ki se nam vsiljujejo kot vsesplošni.


Danes je svetovni dan čebel! Štacune MORAJO biti zaprte!!


Danes je svetovni dan čebel! Štacune MORAJO biti zaprte!!
[/quote]

Saj reeees, čebelice. Bom šla v trgovino in kupila med. 🙂

Saj reeees, čebelice. Bom šla v trgovino in kupila med. 🙂
[/quote]
Ti bolj rabiš pamet!


Ti bolj rabiš pamet!
[/quote]

Hm….pameti pa res ni nikoli preveč, he he.

Sem pobrskala za seznamom svetovnih dni. Joj, koliko je tega. https://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_praznikov_z_oznako_Svetovni_dan

Malo si zgrešila point. Ne govorimo tukaj o tem, da ljudje ne bi zmogli zdržat brez trgovin v nedeljo, ampak o tem, ali je prav, da Spar kot razlog, zakaj bo trgovina v nedeljo zaprta, navaja CERKVENI praznik.
Za državni praznik se razume, za cerkvenega pa ni tako samoumevno.
[/quote]

Prav? Privat štacune lahko zaprejo trgovino kadar jim paše, npr. tudi če ima Vesna s kmetije rojstno dan ali pa šefica čistilk. Lahko pa počakamo, da bomo imeli cel ramadan zaprte štacune.

Za vse te kolobocije se zahvalite poslancu Čušu. Zdaj ga pa še naprej volite. Gotovo ima še več takih blesavih idej.

Haha, se dela vse nedelje, je vse narobe, je zaprta ena nedelja, spet vse narobe. Nikoli ne mora biti vsem prav, tako pac je, prej se s tem sprijaznis lazje zivis sam s seboj 😉

Haha, se dela vse nedelje, je vse narobe, je zaprta ena nedelja, spet vse narobe. Nikoli ne mora biti vsem prav, tako pac je, prej se s tem sprijaznis lazje zivis sam s seboj 😉

Ne, niso. Binkošti so dela prost dan. V Sloveniji imamo praznike in dela proste dni, in niso vsi prazniki dela prosti dnevi, niti vsi dela prosti dnevi niso prazniki.

Link je pa že ena pred mano prilepila.
[/quote]

jaz sem imel danes praznik, nisem pa imel dela prostega dneva.

link znam sam poiskat, me pa ne zanima, ker mu itak ne verjamem…

Jaz nujno potrebujem primernega moškega za dober seks. Se javi kateri?

jutri sledi štetje preminulih slovencev, ki na to nedeljo niso morali v trgovine in od lakote tragično preminili… v torek pa sledi preštevanje preminulih, ki so sami nad seboj smrt storili, ker si niso morali ogledat kaj bodo mogoče nekega dne kupili…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ni težava v tem, da je bila nedelja in trgovine zaprte. Težava je v tem, da se cerkvenim praznikom daje veljavo. Bo treba razmisliti, kako ukrepati…. :-/

Ni težava v tem, da je bila nedelja in trgovine zaprte. Težava je v tem, da se cerkvenim praznikom daje veljavo. Bo treba razmisliti, kako ukrepati…. :-/
[/quote]

res bo treba ukrepat, v tej državi ni nobenega spoštovanja cerkvenih praznikov.
danes je namreč večina trgovin odprtih…

https://sl.wikipedia.org/wiki/Binko{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1tni_ponedeljek

jaz sem imel danes praznik, nisem pa imel dela prostega dneva.

link znam sam poiskat, me pa ne zanima, ker mu itak ne verjamem…
[/quote]

Kaj bodo tebi podobni prazniki, če tudi takrat ne znaš izklopit… Po vrhu se pa še pridušaš, kako bi cerkvene morali spoštovati.

Kaj bodo tebi podobni prazniki, če tudi takrat ne znaš izklopit… Po vrhu se pa še pridušaš, kako bi cerkvene morali spoštovati.
[/quote]

vse praznike bi morali spoštovat.
tudi domače.

ampak špampet postlat, otroke previt, skuhat in žvav nafutrat je pa treba za Božič in za Prvi maj, pa tudi za praznik Vseh svetih, tako da ni mogoče čisto izklopit.

New Report

Close