Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj so vegani tako nasilni

Zakaj so vegani tako nasilni

Kakšen je pa tvoj argument za meso? Zdravje? odpade, meso nima nič kaj nimajo rastline, še celo B12 je mesu umetno dodan.
Argumenti ZA veganstvo pa:
Etika (mislim da je vsem jasno)
Zdravje (v rastlinski prehrani ni holesterola za začetek)
Planet (živinoreja zaseda OGROMNO površin, da ne govorimo o porabi vode in plinih)
V bistvu ni razloga da ne bi bil vegan. Razen lenoba.
[/quote]

holesterol v 60+{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nastaja v telesu, samo do 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ga vneseš s prehrano. če smo vsaj približno natančni.

Kakšen je pa tvoj argument za meso? Zdravje? odpade, meso nima nič kaj nimajo rastline, še celo B12 je mesu umetno dodan.
Argumenti ZA veganstvo pa:
Etika (mislim da je vsem jasno)
Zdravje (v rastlinski prehrani ni holesterola za začetek)
Planet (živinoreja zaseda OGROMNO površin, da ne govorimo o porabi vode in plinih)
V bistvu ni razloga da ne bi bil vegan. Razen lenoba.
[/quote]

Zate ni razloga za ne biti vegan. Za nas ni razloga biti vegan. Lenoba nima s tem nič. Si res domišljaš, da si bolj priden/na, ker ne ješ mesa, jajc in mleka?
Tvoji razlogi nas pač ne prepričajo. Naši pa tebe ne. Vso pravico imate biti vegani. Mi pa imamo vso pravico biti vsejedci. Ko pišete razloge, zakaj bi morali mi biti vegani, ste pa smešno neprepričljivi, ker teh razlogov (argumentov) preprosto nimate.

Če imate res radi živali, se boste morali po mojem mnenju kako drugače začeti boriti za manj njihovega trpljenja. Z nasiljem ne boste zmanjšali nasilja, ampak ga kvečjemu povečevali.
Ali res mislite, da zato, ker nas nadlegujete, jemo manj mesa ali kaj? Ste nam samo priskutni, vašega domnevno dobrega sporočila pa sploh ne slišimo, ker ga preglasi vaša neumesna nespoštljivost.

Zate ni razloga za ne biti vegan. Za nas ni razloga biti vegan. Lenoba nima s tem nič. Si res domišljaš, da si bolj priden/na, ker ne ješ mesa, jajc in mleka?
Tvoji razlogi nas pač ne prepričajo. Naši pa tebe ne. Vso pravico imate biti vegani. Mi pa imamo vso pravico biti vsejedci. Ko pišete razloge, zakaj bi morali mi biti vegani, ste pa smešno neprepričljivi, ker teh razlogov (argumentov) preprosto nimate.
[/quote]

haha še kar nobenega razoga, pač nas razlogi za ne prepričajo, nas ne briga, smo samo še ene ovce ki sledijo čredi, ok.
Če je nekaj legalno še ne pomeni, da je moralno in etično pravilno in če ignorirate razloge še ne pomeni da jih ni.

Če imate res radi živali, se boste morali po mojem mnenju kako drugače začeti boriti za manj njihovega trpljenja. Z nasiljem ne boste zmanjšali nasilja, ampak ga kvečjemu povečevali.
Ali res mislite, da zato, ker nas nadlegujete, jemo manj mesa ali kaj? Ste nam samo priskutni, vašega domnevno dobrega sporočila pa sploh ne slišimo, ker ga preglasi vaša neumesna nespoštljivost.
[/quote]

Drugega načina ni, morda bi pa vi morali pogledati kako vaša hrana nastaja in kaj podpirate. Se pa zanašamo seveda na pametnejše člane naše populacije, eni ste in vedno boste ovce, ko bo večina veganov boste sledili 🙂

Sorodnica je veganka in je čisto ok. Ni vsiljiva ali pa da bi hotela svoje prehranske navade vsiljevati se komu. Po mojih izkušnjah so nasilni in vsiljujejo svoja navade samo tisti ki imajo težave sami z sabo. Razen tukaj na MONu kjer pa itak vemo da se zbira največja greznica našega naroda.

haha še kar nobenega razoga, pač nas razlogi za ne prepričajo, nas ne briga, smo samo še ene ovce ki sledijo čredi, ok.
Če je nekaj legalno še ne pomeni, da je moralno in etično pravilno in če ignorirate razloge še ne pomeni da jih ni.
[/quote]

Kakšne razloge bi rad/a? Da te prepričamo, da boš jedel/a meso?

Kakšne razloge bi rad/a? Da te prepričamo, da boš jedel/a meso?
[/quote]

Razlog ZA jesti meso. Zakaj bi jedli meso?

haha še kar nobenega razoga, pač nas razlogi za ne prepričajo, nas ne briga, smo samo še ene ovce ki sledijo čredi, ok.
Če je nekaj legalno še ne pomeni, da je moralno in etično pravilno in če ignorirate razloge še ne pomeni da jih ni.
[/quote]

tipično žaljenje. In to z ljubko živalco.

Razlog ZA jesti meso. Zakaj bi jedli meso?
[/quote]

NIsem kriva, če ne razumeš.

Razlog ZA jesti meso. Zakaj bi jedli meso?
[/quote]

Edini razlog za jesti meso je ker je “dobro” in ker je komot. To je to. Pa se to se ta zlahka ovrzt pol ko se enkrat naucis vegi kuhanja. Ampak zdaj se bo kar naenkrat naslo 50 biologov, ki tocno poznajo nas prebavni trakt in tocno vejo, katere encime imamo v njem in kako dolgo je nase crevo, po drugi strani pa verjetno ne vejo niti, kje imajo taglavne zile 😀 hkrati so najvecji poznavalci cloveske zgodovine/antropologi in ti bodo povedali, da clovek ze OD NEKDAJ JE MESO, ceprav verjetno sploh ne vejo ne kdaj je clovek nastal. Na koncu ti bodo pa se rekli, da naj vsak gleda v svoj kroznik:))

Edini razlog za jesti meso je ker je “dobro” in ker je komot. To je to. Pa se to se ta zlahka ovrzt pol ko se enkrat naucis vegi kuhanja. Ampak zdaj se bo kar naenkrat naslo 50 biologov, ki tocno poznajo nas prebavni trakt in tocno vejo, katere encime imamo v njem in kako dolgo je nase crevo, po drugi strani pa verjetno ne vejo niti, kje imajo taglavne zile 😀 hkrati so najvecji poznavalci cloveske zgodovine/antropologi in ti bodo povedali, da clovek ze OD NEKDAJ JE MESO, ceprav verjetno sploh ne vejo ne kdaj je clovek nastal. Na koncu ti bodo pa se rekli, da naj vsak gleda v svoj kroznik:))
[/quote]

Se popolnoma strinjam, to je edini razlog. Hotela sem se samo prepričati ali si upajo to ljudje priznat.. Najbrž ne, oz zelo težko, raje iščejo 1001 razlog (brez kakršne koli logike) za ubijanje in hranjenje s trupli, čeprav globoko v sebi vejo, da je to narobe.
Ah saj počasi bo, veganstvo se širi 🙂

veganci se prehranjujejo s kompostom

Drugega načina ni, morda bi pa vi morali pogledati kako vaša hrana nastaja in kaj podpirate. Se pa zanašamo seveda na pametnejše člane naše populacije, eni ste in vedno boste ovce, ko bo večina veganov boste sledili 🙂
[/quote]

Z nasiljem po moje ne pomagate prav nobeni živali, samo sebe malo operete. Še manj pa po moje prepričate ljudi. Naredite pa verjetno zraven še veliko nepotrebne škode.
Seveda so drugi nenasilni načini, samo poučiti se bo potrebno. Pa po mojem mnenju razrešiti svoje notranje boje, ki vas silijo v nasilje.

Se popolnoma strinjam, to je edini razlog. Hotela sem se samo prepričati ali si upajo to ljudje priznat.. Najbrž ne, oz zelo težko, raje iščejo 1001 razlog (brez kakršne koli logike) za ubijanje in hranjenje s trupli, čeprav globoko v sebi vejo, da je to narobe.
Ah saj počasi bo, veganstvo se širi 🙂
[/quote]

Po moje pa nekateri samo počasi dojemate oziroma ne dojemate.
Česa si ne upamo priznati? Da jemo iz užitka? Da ubijamo, zato, da jemo?
Jaz ne vidim v vaših razlagah, zakaj ne bi jedla mesa enega prepričljivega agumenta, ki bi me kakorkoli vsaj malo pretresel ali kakorkoli prizadel (ali vsaj dal malo misliti).
Pa tudi ne verjamem, da s tem, ko nam težite karkoli pomagate živalim. Mislim, da obstajajo veliko bolj učinkoviti načini, kako jim pomagati in kako dejansko zmanjšati porabo mesa (posebno iz množične proizvodnje).

Z nasiljem po moje ne pomagate prav nobeni živali, samo sebe malo operete. Še manj pa po moje prepričate ljudi. Naredite pa verjetno zraven še veliko nepotrebne škode.
Seveda so drugi nenasilni načini, samo poučiti se bo potrebno. Pa po mojem mnenju razrešiti svoje notranje boje, ki vas silijo v nasilje.
[/quote]

Se pravi, če bi se nekje pobijalo ljudi za namene prehrane, bi bilo to OK? Bi ti rekla, naj se v to ne vtikujemo? Naj vsak je ljudi, če se je pač odločil za to? Ne glejmo ljudem v krožnike? Ali pa bi protestirala proti tej krutosti na nenasilen način?

Pa ne pravim, da so ljudje enako pomembni kot živali, nočem jih primerjati. Primerjam pa trpljenje!! A lahko mesojedci razumete, kako živali trpijo zaradi vas??? Koliko mučenja in stresa že pri prevozih v klavnice, kaj šele potem v klavnicah! To je grozljivka, ki pa je mesojedci seveda NOČETE videti, raje si zapirate oči pred tem, raje se obrnete in pogledate stran. V mesu vidite samo zrezek, ki ga boste pojedli, ne pa (predhodno) živega bitja, ki so ga UBILI zaradi vas.

Po moje pa nekateri samo počasi dojemate oziroma ne dojemate.
Česa si ne upamo priznati? Da jemo iz užitka? Da ubijamo, zato, da jemo?
Jaz ne vidim v vaših razlagah, zakaj ne bi jedla mesa enega prepričljivega agumenta, ki bi me kakorkoli vsaj malo pretresel ali kakorkoli prizadel (ali vsaj dal malo misliti).
Pa tudi ne verjamem, da s tem, ko nam težite karkoli pomagate živalim. Mislim, da obstajajo veliko bolj učinkoviti načini, kako jim pomagati in kako dejansko zmanjšati porabo mesa (posebno iz množične proizvodnje).
[/quote]

Si kdaj videla klanje govedi v klavnici? Kaj pa klanje prašičev ali perutnine? Si si kdaj pogledala kakšen video o tem? Ne?

Ker ne upaš.

Ti pa povem tole: če bi si ti ogledala kakšen tak video od začetka do konca in ostala popolnima neganjena in neprizadeta, potem se malo vprašaj o tvojih čustvih in sposobnostih čustvovanja in empatije.

Si kdaj videla klanje govedi v klavnici? Kaj pa klanje prašičev ali perutnine? Si si kdaj pogledala kakšen video o tem? Ne?

Ker ne upaš.

Ti pa povem tole: če bi si ti ogledala kakšen tak video od začetka do konca in ostala popolnima neganjena in neprizadeta, potem se malo vprašaj o tvojih čustvih in sposobnostih čustvovanja in empatije.
[/quote]

Pa ti? Si kdaj pogledala kak video, kako hrošč, polž, gosenica….. umira zaradi škropljenja zelenjave in sadja? Si kdaj videla žival umirati zaradi lakote, ker se jim zaradi vedno večjih obdelovalnih površin krči življenjski prostor? Si kdaj videla, kaj se zgodi z živalmi in v kakšnih mukah mnoge umrejo zaradi tvojega onesnaževanja okolja? Si kdaj videla otroka v revni državi, kako dela na polju za tvojo vegi fensi hrano? Nisi. Ker ne upaš. Ko boš ti storila vse, kar lahko, da živali zaradi tebe ne bodo trpele, potem pridi solit pamet. Dokler pa mirno živiš svoje sodobno življenje, zaradi katerega povzročaš veliko trpljenja živalim, bodi lepo tiho.

Pa ti? Si kdaj pogledala kak video, kako hrošč, polž, gosenica….. umira zaradi škropljenja zelenjave in sadja? Si kdaj videla žival umirati zaradi lakote, ker se jim zaradi vedno večjih obdelovalnih površin krči življenjski prostor? Si kdaj videla, kaj se zgodi z živalmi in v kakšnih mukah mnoge umrejo zaradi tvojega onesnaževanja okolja? Si kdaj videla otroka v revni državi, kako dela na polju za tvojo vegi fensi hrano? Nisi. Ker ne upaš. Ko boš ti storila vse, kar lahko, da živali zaradi tebe ne bodo trpele, potem pridi solit pamet. Dokler pa mirno živiš svoje sodobno življenje, zaradi katerega povzročaš veliko trpljenja živalim, bodi lepo tiho.
[/quote]

Sem ti hvaležna za odgovor. Po mojem mnenju si zadela bistvo.

Pa ti? Si kdaj pogledala kak video, kako hrošč, polž, gosenica….. umira zaradi škropljenja zelenjave in sadja? Si kdaj videla žival umirati zaradi lakote, ker se jim zaradi vedno večjih obdelovalnih površin krči življenjski prostor? Si kdaj videla, kaj se zgodi z živalmi in v kakšnih mukah mnoge umrejo zaradi tvojega onesnaževanja okolja? Si kdaj videla otroka v revni državi, kako dela na polju za tvojo vegi fensi hrano? Nisi. Ker ne upaš. Ko boš ti storila vse, kar lahko, da živali zaradi tebe ne bodo trpele, potem pridi solit pamet. Dokler pa mirno živiš svoje sodobno življenje, zaradi katerega povzročaš veliko trpljenja živalim, bodi lepo tiho.
[/quote]
Življenjski prostor se krči predvsem zaradi živinoreje.
Živinoreja je preveč energijsko potraten in okoljsko obremenilen način pridelave hrane.
Zato se marsikje že opušča ta bolana obsesija z mesom.

veganstvo se opušča? kul.

za kakšne otročje cepetavčke gre pri vegančkih, kaže že njihov pristop: dejmo jih pridobit na svojo stran s tem, da jih žalimo.

Si kdaj videla klanje govedi v klavnici? Kaj pa klanje prašičev ali perutnine? Si si kdaj pogledala kakšen video o tem? Ne?

Ker ne upaš.

Ti pa povem tole: če bi si ti ogledala kakšen tak video od začetka do konca in ostala popolnima neganjena in neprizadeta, potem se malo vprašaj o tvojih čustvih in sposobnostih čustvovanja in empatije.
[/quote]

z drugimi besedami: če je moj argument zanič, je zihr s tabo nekaj narobe.

jehovci…

Kakšen je pa tvoj argument za meso? Zdravje? odpade, meso nima nič kaj nimajo rastline, še celo B12 je mesu umetno dodan.
Argumenti ZA veganstvo pa:
Etika (mislim da je vsem jasno)
Zdravje (v rastlinski prehrani ni holesterola za začetek)
Planet (živinoreja zaseda OGROMNO površin, da ne govorimo o porabi vode in plinih)
V bistvu ni razloga da ne bi bil vegan. Razen lenoba.
[/quote]
Ta z B12 me pa res zanima. Prosim za verodostojne linke.
Eno vprasanje: kaj se bi zgodilo, ce bi crtali zivinorejo? Si kar predstavlham se vecje poziganje pragozda, vec skropljenja in zastruplanja.

Pa ti? Si kdaj pogledala kak video, kako hrošč, polž, gosenica….. umira zaradi škropljenja zelenjave in sadja? Si kdaj videla žival umirati zaradi lakote, ker se jim zaradi vedno večjih obdelovalnih površin krči življenjski prostor? Si kdaj videla, kaj se zgodi z živalmi in v kakšnih mukah mnoge umrejo zaradi tvojega onesnaževanja okolja? Si kdaj videla otroka v revni državi, kako dela na polju za tvojo vegi fensi hrano? Nisi. Ker ne upaš. Ko boš ti storila vse, kar lahko, da živali zaradi tebe ne bodo trpele, potem pridi solit pamet. Dokler pa mirno živiš svoje sodobno življenje, zaradi katerega povzročaš veliko trpljenja živalim, bodi lepo tiho.
[/quote]

A ti to resno? Primerjaš vegana in mesojedca potem koliko živali trpi za njih? Ok, pa poglejmo: Mesojedci za začetek (logično) pobijate najprej prašiče,krave,kokoši ipd ane? Potem pobijate še vse živali ki umrejo za hrano za te živali (2/3 pridelane soje gre za rejne živali) in potem še vse živali za vašo ne živalsko hrano. Vegani ostanemo samo pri slednjem. Kdo jih torej muči in pobija več? Logično je, da če želimo zmanjšati trpljenje ukinemo prva dva primera (torej meso in hrano za to meso), skupaj s tem ostane ogrooomno hrane(soja, pšenica ipd) ki ne gre več rejnim živalim in bi s tem pomagali še državam brez hrane.
In da, res je vsi povzročamo trpljene z obstojem, a raje kot narditi popolnoma NIČ (in reči ah saj tudi kot vegan bom ubil 2 gosenici, raje ubijem še kravo in prašiča), se odrečemo mesu in drastično zmanjšamo trpljenje (ukiniti se ga pač niko ne bo dalo). Makes sense?
Fensi hrana? a plačevanje nekomu da vam redi žival, jo nato ubije, razkosa in zapakira ni fensi? ah neeee s tem so se vedno reveži prehranjevali a ne ?

New Report

Close