Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj so vegani tako nasilni

Zakaj so vegani tako nasilni


Ta z B12 me pa res zanima. Prosim za verodostojne linke.
Eno vprasanje: kaj se bi zgodilo, ce bi crtali zivinorejo? Si kar predstavlham se vecje poziganje pragozda, vec skropljenja in zastruplanja.
[/quote]

Zakaj bi požigali več pragozda? Trenutno se ga požiga zgolj za hrano za živali (soja, pšenica) in prostor za živali. Ali mislite da več prostora zasedejo krave ali koruza? Samo malo je treba razmisliti.
Kaj glede B12? To da je dodanu mesu? Saj ne mislite resno, da krave dandanes dobijo B12 iz zemlje? Dodano je mesu z injekcijami tako kot antibiotiki, predvsem zato da bi ljudje rekli ah z mesom dobim B12 in ga bom še naprej kupoval.


Ta z B12 me pa res zanima. Prosim za verodostojne linke.
Eno vprasanje: kaj se bi zgodilo, ce bi crtali zivinorejo? Si kar predstavlham se vecje poziganje pragozda, vec skropljenja in zastruplanja.
[/quote]

While urban areas take up 3.6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} of land in the contiguous united states, and cropland takes up about 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, the Bloomberg article states that when you combine land used for animal feed and actual grazing land itself, a whopping 41{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} of US land (nearly 800 million acres) is used to feed farm animals

Pa v tej temi eni in drugi nimate niti za gram zdrave pameti. Tudi enega z dokazi podprtega argumenta ne premorete. Ponavljam eni in drugi. Veganom pa samo eno vprašanje.Ali rastline niso živa bitja? O vaših veganskih salamah bom tokrat tiho.

Samo en odgovor je: Ker niso čisto zdravi.

Problem je v tem, da 2 milijona ljudi lahko gre na veganstvo, ampak se ne bo nič spremenilo.

Zakaj ne znamo živeti v miru? Tako lepa država bi lahko bili.

Sama ne jem veliko mesa, zadnje čase mi ne ‘diši’ preveč.

Sem za normalne vegane in proti ekstremističnim veganom (vsiljevanje …).

Problem je v tem, da 2 milijona ljudi lahko gre na veganstvo, ampak se ne bo nič spremenilo.

Zakaj ne znamo živeti v miru? Tako lepa država bi lahko bili.

Sama ne jem veliko mesa, zadnje čase mi ne ‘diši’ preveč.

Sem za normalne vegane in proti ekstremističnim veganom (vsiljevanje …).

A sebe tudi primerjaš z gobo, ki raste v gozdu? Kravo primerjaš s trobentico, ki raste na travi? Prašiča primerjaš z regratom? Piščanca s solato z vrta? Ti je že kdo povedal, kakšen imbecil si???
NE PRIMERJAJ NEPRIMERLJIVEGA!

Kako se nebo nič spremenilo? Ne smemo samo razmišljati kako nič ne moremo… Če ne drugega bomo vsaj 200 tisoč manj krav, prašičev.. ubili. Trenutno jih umre 150 milijonov NA DAN, strmimo k temu da se ta št manjša, to je vse. In manjša se z vsakim človekom ki se odreče mesu.

Ja bolani smo ker ne želimo pobijati.. a se sploh poslušate in sledite sami sebi?
Vsiljivi smo ker nočemo da bi ljudje pobijali? Moj bog…

seveda ste bolni, bolno vsiljivi in nadležni. Pojdi ti k eskimom, samojedom, nomadom in podobnim ljudstvom, ki jih je kar veliko in jim reči, naj prenehajo z prehrano živalskega izvora, ter naj začnejo jesti vegansko hrano in to v sahari, arktiki, znoraj polarnega kroga itd, To so LJUDJE, ki bi po vaše morali izumreti, zaradi vaše presitosti, ker zaradi vaših polnih riti ne veste več kaj bi počeli in potem vam gredo same egoistične ideje po glavi. Vi bi te ljudi namerno UBILI, oz pustili IZUMRETI ali pa bi jih mogoče preselili v velemesta iz okolja kjer živijo že na deset tisoče let. Slednje bi spet pomenilo smrt zanje in njihov način življenja in vse zaradi tega ker ne veste več kaj bi počeli, da bi bili še bolj nadležno opazni.

Tiste nasilneze ki jih jaz poznam so vsi mesojedci. In to jedo samo surovo meso.

Vsiljive, po mnenju nekaterih agresivne vegane poznate, ker se izpostavljajo. Osebno poznam več veganov, ki so glede naznanjanja tega zadržani ravno zaradi reakcije mesojedih.
Pa da na hitro razložim, zakaj se nekateri vmešavajo v prehrano mesojedcev. Ker enostavno tega ne moreš primerjati s kajenjem, kjer primarno škoduješ le sebi. In ne moreš primerjati tega s sladkarijami, kjer škoduješ le sebi.
Če ješ meso, ješ živali. Ješ bitja, ki sobivajo z nami na tem planetu. In veganom za ta bitja ni vseeno. Še manj jim je vseeno, kako se z njimi počne skrito pred očmi javnosti. In “nadležni” vegani želijo javnosti oči odpreti. In nas ne morejo pustiti pri miru, ker dejansko masovno trpinčimo nedolžna bitja. Tudi zaposlenim v klavnicah plačujemo za umor in ti zaposleni so (če niso psihopati) po večini v izredno slabem psihičnem stanju.

seveda ste bolni, bolno vsiljivi in nadležni. Pojdi ti k eskimom, samojedom, nomadom in podobnim ljudstvom, ki jih je kar veliko in jim reči, naj prenehajo z prehrano živalskega izvora, ter naj začnejo jesti vegansko hrano in to v sahari, arktiki, znoraj polarnega kroga itd, To so LJUDJE, ki bi po vaše morali izumreti, zaradi vaše presitosti, ker zaradi vaših polnih riti ne veste več kaj bi počeli in potem vam gredo same egoistične ideje po glavi. Vi bi te ljudi namerno UBILI, oz pustili IZUMRETI ali pa bi jih mogoče preselili v velemesta iz okolja kjer živijo že na deset tisoče let. Slednje bi spet pomenilo smrt zanje in njihov način življenja in vse zaradi tega ker ne veste več kaj bi počeli, da bi bili še bolj nadležno opazni.
[/quote]

Torej vi jeste meso zaradi eskimov al kako? Vi ne boste izumrli če nehate. Egoisti ? A vi ki pobijate za okus niste egoisti? Ne razmišljate samo nase? Pomislite tudi na masovno pobijanje živih bitij? Itak.
Če bi samo našteti jedli meso, mi vsi v ”velemestih” pa bi nehali, bi zmanjšali trpljenje za vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Torej ? še kakšno nasprotovanje, še kakšen nesmiseln razlog za pobijanje?

Pa jim na primer tem tukaj gor, ki tako nasilno branijo svoje “argumente”, ne “potegne”, da tako delajo samo škodo (tudi živalim)?
Po moje s temi ljudmi, ki imajo take potrebe po nasilnem prepričevanju, nekaj temeljno ni v redu.
Če nam želijo odpreti oči in res zmanjšati trpljenje živali, se bodo za moje pojme morali najprej začeti obnašati spoštljivo do ljudi.

Torej vi jeste meso zaradi eskimov al kako? Vi ne boste izumrli če nehate. Egoisti ? A vi ki pobijate za okus niste egoisti? Ne razmišljate samo nase? Pomislite tudi na masovno pobijanje živih bitij? Itak.
Če bi samo našteti jedli meso, mi vsi v ”velemestih” pa bi nehali, bi zmanjšali trpljenje za vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Torej ? še kakšno nasprotovanje, še kakšen nesmiseln razlog za pobijanje?
[/quote]

Aja, a tudi diskriminatorni ste, lepo, še to!!! Se pravi meso bi lahko jedli samo tisti, ki jih vi blagoslovite, ali kaj, za katere vi ugotovite, da jim pritiče?? Tisti iz mest pa ne, jaaaoooo ste bedni. Potem pa predlagam, da se lahko razmnožujejo samo tisti, ki jejo meso, vegani pa ne, to je podobna diskriminacija kot jo vi predlagate, tako prehrana kot razmnoževanje sta nekaj naravnega . Jaz jem meso ker tako hočem in v tem uživam, nikomur ne vsiljujem, da ga sme ali ne sme jesti, za razliko od vaše kaste.

Pa jim na primer tem tukaj gor, ki tako nasilno branijo svoje “argumente”, ne “potegne”, da tako delajo samo škodo (tudi živalim)?
Po moje s temi ljudmi, ki imajo take potrebe po nasilnem prepričevanju, nekaj temeljno ni v redu.
Če nam želijo odpreti oči in res zmanjšati trpljenje živali, se bodo za moje pojme morali najprej začeti obnašati spoštljivo do ljudi.
[/quote]

Se strinjam s tabo. Svet pozna tudi spoštljive veganske aktiviste. Dober primer je Earthling Ed. Ravno nasproten je po mojem mnenju Joey Carbstrong. Njegovega pristopa ne spoštujem in ne razumem. Žal mi je, da se ne opogumi več “Edov”.

Mogoce imas samo slabo sreco.
Jaz sem srecala razlicne. Od tega da mi je nekdo pri zajtrku govoril da jem majhnega piscancka(sem jedla jajce na oko) pa do takih ki (razen z izbiro hrane) niso dali kakrsnega koli glasu od sebe da so vegetarijani.
Jih je pa vecina vegijev v moji okolici bolj konkretno proti MASIVNI proizvodnji mesa. To da je 10 bikov nabasanih v enem boksu, se lahko samo ulezejo in nazaj vstanejo, dobivajo samo mocna krmila in zelo malo socne krme, potem jih koljejo kot po tekocem traku, v meso dodajo se kaksen dodatek in tadaam imamo zrezek na krozniku. No to tudi meni ni ok, pa sem zavzeti mesojedec.To da imas ti doma prasica v njemu primernem okolju z uredu prehrano in da ga sam zakoljes…okej bodo rekl da to tut ni ok, sam jih bolj moti tista proizvodnja na veliko.

Aja, a tudi diskriminatorni ste, lepo, še to!!! Se pravi meso bi lahko jedli samo tisti, ki jih vi blagoslovite, ali kaj, za katere vi ugotovite, da jim pritiče?? Tisti iz mest pa ne, jaaaoooo ste bedni. Potem pa predlagam, da se lahko razmnožujejo samo tisti, ki jejo meso, vegani pa ne, to je podobna diskriminacija kot jo vi predlagate, tako prehrana kot razmnoževanje sta nekaj naravnega . Jaz jem meso ker tako hočem in v tem uživam, nikomur ne vsiljujem, da ga sme ali ne sme jesti, za razliko od vaše kaste.
[/quote]

Dala sem samo primer, nikakor niso dobili blagoslova ali česarkoli. Pa dejte se malo pomirit. ”Jem meso ker tako hočem in v tem uživam” – čisti primer egoizma, kaj če bi vsi na svetu delali kar želimo samo zato ker nam paše.
Glede earthling eda pa se strinjam ja, res je odličen a žal je takih (pre)malo. Resnica je med drugim kruta in jo je zelo težko predstavit na lep način. Resnica boli, a živali niso za to tukaj da jih naslino razmnožujemo, nato mučimo in potem še ubijemo samo zato ker nam paše.

Res je masovna proizvodnja je najhujša, a tudi če prašiča vzredite sami, si ta ne zasluži umreti. Tudi psa ki ga posvojimo nimamo pravice kar ubiti ane? Tudi če ga pol pojemo.
Žival je žival in vsaka bi morala imeti pravico do življenja.

Aja, a tudi diskriminatorni ste, lepo, še to!!! Se pravi meso bi lahko jedli samo tisti, ki jih vi blagoslovite, ali kaj, za katere vi ugotovite, da jim pritiče?? Tisti iz mest pa ne, jaaaoooo ste bedni. Potem pa predlagam, da se lahko razmnožujejo samo tisti, ki jejo meso, vegani pa ne, to je podobna diskriminacija kot jo vi predlagate, tako prehrana kot razmnoževanje sta nekaj naravnega . Jaz jem meso ker tako hočem in v tem uživam, nikomur ne vsiljujem, da ga sme ali ne sme jesti, za razliko od vaše kaste.
[/quote]

To je neposreden primer agresivnega mesojeda do veganov. Niti malo nisi želel slišati, kar si prebral in odgovarjaš z žaljenjem. Predhodnik je želel povedati, da mi imamo izbiro, kaj bomo jedli, ponekod izbire ni. In tam, kjer je možnost izbire, se večina odloči za lasten užitek in ne za to, da ne bo več plačeval za trpljenje živali. Popolnoma objektivno.

Slabe. Na mene se je spravila sodelavka, ker sem si v službo prinesla zrezek za malico. Da ne maram živali, sem svinja požrešna,

Dala sem samo primer, nikakor niso dobili blagoslova ali česarkoli. Pa dejte se malo pomirit. ”Jem meso ker tako hočem in v tem uživam” – čisti primer egoizma, kaj če bi vsi na svetu delali kar želimo samo zato ker nam paše.
Glede earthling eda pa se strinjam ja, res je odličen a žal je takih (pre)malo. Resnica je med drugim kruta in jo je zelo težko predstavit na lep način. Resnica boli, a živali niso za to tukaj da jih naslino razmnožujemo, nato mučimo in potem še ubijemo samo zato ker nam paše.
[/quote]

Sem čisto pomirjen, prav nič vznemirjen. Seveda bom jedel meso ker mi je dobro in ker mi paše, zakaj pa drugega?’ Če mi ne bi ustrezalo ga ne bi. Vsekakor pa ni noben egoizem če se prehranjujem na način, kot se celotno človeštvo že par 10.000 let. Vi ste tudi vegani, ker to hočete in ker vam tako paše, nihče vas ne sili, tako ste se sami odločili. Pa ne načenjaj sedaj temo o vrednotah, dobroti in morali, ker vsi vemo, da to ni to. Z zelo redkimi izjemami, ki jih spoštujem, ljudje postanejo vegani, ker je moderno, zaradi črednega nagona, ker bi bili radi del nečesa, kar je po njihovem mnenju IN. Kot vsaka slepa veja v razvoju bo tudi to izzvenelo, ko pride čas.

Bom nehal, ker 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne bova prišla nikamor, ti si prepričana s svoj, jaz pa v moj prav :-). Pač jaz se veselim časa kolin, ti pa časa žetve 🙂

To je neposreden primer agresivnega mesojeda do veganov. Niti malo nisi želel slišati, kar si prebral in odgovarjaš z žaljenjem. Predhodnik je želel povedati, da mi imamo izbiro, kaj bomo jedli, ponekod izbire ni. In tam, kjer je možnost izbire, se večina odloči za lasten užitek in ne za to, da ne bo več plačeval za trpljenje živali. Popolnoma objektivno.
[/quote]

To je pa tvoj problem, če se ti zdi moje pisanje agresivno. Jaz vem, da ni, kaj je pri tebi, boš moral razčistiti sam. Seveda imamo izbiro, hvalabogu je to zato, ker smo VSEJEDCI in jedel bom tisto kar mi je boljše in mi paše. A če bi ti imel dve opciji v življenju, bi zavestno izbral tisto, ki je zate slabša??? malo morgen.

To je pa tvoj problem, če se ti zdi moje pisanje agresivno. Jaz vem, da ni, kaj je pri tebi, boš moral razčistiti sam. Seveda imamo izbiro, hvalabogu je to zato, ker smo VSEJEDCI in jedel bom tisto kar mi je boljše in mi paše. A če bi ti imel dve opciji v življenju, bi zavestno izbral tisto, ki je zate slabša??? malo morgen.
[/quote]

Živeli smo tudi v jamah in smo se preselili v hiše, imeli smo sužnje pa smo jih ukinili, ravno tako nekateri vidimo da ni potrebe po pobijanju in želimo stopiti korak naprej.
Če jeste meso ker tako delamo 10 tisoč let, zakaj ne živite v jamah in lovite medvede po gozdovih? Človeštvo napreduje in če je vaš edini razlog za jest meso zgodovina potem se strinjam, ni pomoči. Je pa res da je treba it cez svoj egoizem da nehate pobijati, kar je velik korak, vzamite si čas.

Živeli smo tudi v jamah in smo se preselili v hiše, imeli smo sužnje pa smo jih ukinili, ravno tako nekateri vidimo da ni potrebe po pobijanju in želimo stopiti korak naprej.
Če jeste meso ker tako delamo 10 tisoč let, zakaj ne živite v jamah in lovite medvede po gozdovih? Človeštvo napreduje in če je vaš edini razlog za jest meso zgodovina potem se strinjam, ni pomoči. Je pa res da je treba it cez svoj egoizem da nehate pobijati, kar je velik korak, vzamite si čas.
[/quote]

Ni mi treba, sem bitje, ki se zavestno odloča kaj bo počelo in iz napredka bom vzel tisto kar mi ustreza. Zakaj bi moral živeti v jamah?? Zato ker jem meso, kolk ste smešni v tej vaši slepi zaverovanosti v svoj prav. A napredovanje človeštva je po tvoje to, da se vrne nazaj za par 100.000 let v dobo nabiralništva, ko so jedli samo rastlince?? To, da jaz pošteno delam in si kupim za jest to, kar mi paše, ni noben egoizem. Egoizem je, ko otroku že od rojstva dalje omejuješ možnosti raznovrstne prehrane, ker si se ti tako odločil/a, ker ti misliš, da meso ni dobra izbira. Vzemi si čas..

New Report

Close